[Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom face in meciul cu studentii clujeni?

Poll ended at 07 Apr 2015, 19:38

Victorie! (3 puncte)
13
81%
Teren greu, inca un egal! (1 punct)
1
6%
Prima infrangere intr-un meci oficial in 2015.
2
13%
 
Total votes: 16

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re:

Mesaj de alex21.mufc » 07 Apr 2015, 20:34

DeuxEx scrie:Pleaca, mah, de aci cu 4-0! Asta nu e FM! 1-0, cel mult.

Send from LG G2
Ce zici ma??? Nici cu FM-ul tau cu tot nu te pricepi la fotbal.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 07 Apr 2015, 21:54

Fara eliminarea clujeanului in minutul 10 nu dadeai tu azi 3 goluri. Si apropo, a fost 3-0, nu 4-0. Cu tot cu omul ala in plus. Mai bine ai urmari ceva meciuri de fotbal inainte sa te aventurezi in afirmatii. 4-0 nu o sa vezi tu in campionatul asta!

Send from LG G2

JustME

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de JustME » 07 Apr 2015, 22:00

La finalul partidei de astăzi, Thaer Bawab a declarat: „Este o victorie importantă, prima pe Extensiv. Am jucat foarte bine, și 11 la 11 am fi câștigat. Nuno Rocha a văzut că l-am depășit la goluri și a marcat de două ori. Marchez eu, marchează el, nu e nicio problemă. Important este ca echipa să rămână unită și să câștige. Vrem cât mai sus și pentru asta trebuie să obținem victorii după victorii. Am ajuns la 19, și e logic, evident și clar pentru oricine că nu este nimereală. E normal ca adversarii să se teamă de Universitatea Craiova“.
Pablo Brandan a spus la DolceSport: „Suntem bucuroși pentru prima victorie pe acest stadion. Trebuie să continuăm pe această linie, nu ne relaxăm, sperăm să fim pe podium și la final. Cu Târgu Mureș o să fie un meci foarte greu, dar trecem printr-un moment foarte bun. Sperăm să fie un meci frumos. Avem ambiția noastră să ajungem cât mai sus, deci trebuie să fim cât mai concentrați“. Despre intrarea dură a lui Ceppelini asupra sa, Brandan a declarat: „Băiatul a zis că nu a vrut să mă calce, dar a venit cu toată talpa. Îmi pare rău pentru el, dar a fost de roșu“.
Emil Sandoi



sursa declaratiilor:
http://www.csuc.ro/ro/

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Mesaj de blue_titan » 07 Apr 2015, 22:12

Singurele lucruri triste daca le putem numi asa :galben vatajelu si prezenta in peluza...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de DeuxEx » 08 Apr 2015, 00:39

Sunt curios pe cine se va miza in locul lui Vatajelu la Tg-Mures. Briceag? Tarnacop? Nu stiu Dumitras daca stie sa joace in banda stanga...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de muttley » 08 Apr 2015, 00:46

E foarte posibil sa joace Tarnacop pentru ca revine Mateiu si probabil o sa joace Mateiu, Madson si Brandan, cu Mateiu in banda dreapta, iar Baluta in stanga.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de Thunder » 08 Apr 2015, 04:43

JustME scrie:... bla bla bla... si mai amuzant e ca ei (ultrasii si huliganii) au crescut in ultimii ani enorm de mult in Germania
Aaaa... nu, chiar deloc, in ultimii ani doar a devenit mai vizibil, as zice ca mai degraba fenomenu` hool de la nemti a inceput sa piarda teren in favoarea fenomenului ultra, ceva gen ce se-ntampla prin Ucraina... Inainte de 2000 pe la nemti rar vedeai cate-o coregrafie, de obicei pe la Bayern Munchen si din-aia gen ca la Barcelona, le punea clubu` stegulete sau cartoane pe scaune si puf, coregrafia :-) A nu se intelege ca Munchen n-are huligani, are, doar ca na, mai rar pe la meciuri ca business`u e business.
T@V scrie:Io sunt tare curios cand o sa priceapa unii ca fenomenul ultras apartine secolului trecut. Steagul de pe gard mi se pare o naivitate in zilele noastre.
Sa le zici si alora prin Norvegia, Suedia, Danemarca, sanki cele mai civilizate state europene (atei peste 80%, salarii, somaj spre 0, integrarea la imigranti, lipsa analfabetilor, d-astea), astia-s mai prosti si-n ultimii 5-10 ani s-au apucat sanatos de dezvoltat fenomen de ultrasi, vopsit bannere si facut coregrafii d-alea nenorocite...

https://www.youtube.com/watch?v=N9KFqUz8Jks

Ete-te si tu la ei :cool: Te prinde o coregrafie d-asta de te duci direct la reanimare :laughing:

Eu zic ca la noi s-a facut o prostie cu adoptarea fenomenului ultra. Noua ni s-ar potrivi mult mai bine fenomenu` hool, e mult mai coeziv din punct de vedere social, pe cand la ultra e cu separarea puterilor in stat, fiecare cu tzoala lui de brigada, cu fularu` lui, eu sunt ultra voi tarani, d-astea... La huli buli e cu toata lumea la bataie, toata lumea la cantat, toata lumea la baut, toata lumea la fu...garit :cool:

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Mesaj de romaad » 08 Apr 2015, 07:33

Subiectul asta despre cultura ultra ar merita un thread separat

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 08 Apr 2015, 08:06

Un thread Ultras vs Hooligans...

Send from LG G2

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de stuparu_alexandru » 08 Apr 2015, 12:28

ma apuca boala cand vad discutiile astea despre ultrasi si huligani. la noi e moarta toata treaba, iar huliganismul ala, mi se pare o mare cretinitate.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de SLH » 08 Apr 2015, 13:04

- ciudat cu tarnacop desi e cel mai putin tehnic dintre toti oamenii nostri care centraza, o face cel mai bine
- in poza de la articolul cu mititelu sunt numai clonati
- cine vrea sa mearga la asa sa ma contacteze(~50 ron)
- cine vrea sa contribuie la coregrafia cu dinamo(financiar, munca sau relatii la firme dintr-un anumit domeniu*) sa-mi dea pm

- pe termen lung ca sa nu mai fim asa slabi, hai sa facem o campanie de abonare la peluza. forumul, sezione, gruppo-maxima, aso, maxima sport, toate entitatile clonate sa strangem 500 de abonati(anul asta am facut cam 170). altfel vine lumea in peluza cand se asteapta sa gaseasca acolo 500 de oameni cu care sa stea umar la umar 90 de minute. am intrat intr-un cerc vicios lumea: nu vine la peluza pentru ca la peluza e putina lume.

*domeniul se spune decat celor interesati sa ajute prin mesaj privat

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de DarkComy » 08 Apr 2015, 14:02

COPERTA POSTER FLIPBOOK
https://db.tt/lCdYxZMe
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de dantes » 08 Apr 2015, 14:33

SLH, te rog mai uita-te si pe MP

JustME

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de JustME » 08 Apr 2015, 17:54

Thunder scrie: Aaaa... nu, chiar deloc, in ultimii ani doar a devenit mai vizibil, as zice ca mai degraba fenomenu` hool de la nemti a inceput sa piarda teren in favoarea fenomenului ultra, ceva gen ce se-ntampla prin Ucraina... Inainte de 2000 pe la nemti rar vedeai cate-o coregrafie, de obicei pe la Bayern Munchen si din-aia gen ca la Barcelona, le punea clubu` stegulete sau cartoane pe scaune si puf, coregrafia :-) A nu se intelege ca Munchen n-are huligani, are, doar ca na, mai rar pe la meciuri ca business`u e business.
nu prea urmaresc fotbalul german deci nici cu peluzele nu stiu foarte bine cum sta treaba doar am vazut ca in ultimi ani au fost foarte activi si pe scandaluri si pe partea ultra'.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 09 Apr 2015, 08:17

Cine se "incurca" sa faca topicul meciului cu ASA? Dorine, nu mai muta acest mesaj cum ai facut la penultimul meci

Send from LG G2

Închis