[Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom face in meciul cu studentii clujeni?

Poll ended at 07 Apr 2015, 19:38

Victorie! (3 puncte)
13
81%
Teren greu, inca un egal! (1 punct)
1
6%
Prima infrangere intr-un meci oficial in 2015.
2
13%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de DeuxEx » 09 Apr 2015, 22:59

Daca vrei si alti oameni in peluza, iti zic eu ca asta e una dintre probleme! Nu vorbesc de cei care au vechime in peluza, ci de cei care vor sa vina acolo si nu pot. Stiu cativa oameni care au mersi pentru prima data in peluza, iar cand unul sau altul cu "state vechi" a inceput sa tipe la ei ca nu canta, au hotarat ca va fi si ultima data cand calca prin peluza. Nu toti noii veniti pot duce 90 de minute, nu toti cunosc intregul "repertoriu". Nu contest eu atasamentul sau vointa celor din peluza, ci doar lipsa de deschidere catre cei care vor sa fie acolo, dar care nu se ridica la standardele unuia sau altuia.
In plus, imi mentin ideea cu stabilirea in linii mari a unui "playlist" care sa fie respectat sau adaptat in functie de situatia din teren!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de JustME » 09 Apr 2015, 23:29

hahaha ce tare! deci s-au suparat ca s-a tipat la ei sa cante? in alte parti risti chiar bataia daca te duci in peluza si nu canti. peste tot in lume in peluza nu e democratie si nu e loc de suparari, faci ce ti se spune nu ce vrei.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de DeuxEx » 09 Apr 2015, 23:35

Nu e vorba ca nu au cantat. E vorba ca de prin minutul 70 nu mai puteau sa cante. Nu toti au antrenament etapa de etapa.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de Thunder » 10 Apr 2015, 06:00

FanStiinta scrie: chiar te rog.. cu siguranta te pricepi.. probabil ai fost in corul scolii generale :hai

De unde cor, asta micu` a fost la majorete :)-

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 10 Apr 2015, 07:31

De unde, bre, majorete? La alea am fost dupa 18 ani, ca nu se incurcau cu minori :)
Ce face cafeaua expirata din oameni!

Send from LG G2

Thunder

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de Thunder » 10 Apr 2015, 07:50

Ma tu recunoaste sincer, iti placea in fusta scurta :)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 10 Apr 2015, 08:13

Bre, imi plac si acum. Numai sa nu afle nevasta-mea ca ma uit dupa altele, ca altfel pastrati un moment de reculegere inainte de meciul cu javrele

Send from LG G2

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de SLH » 10 Apr 2015, 12:04

Eu nu sunt de acord cu ideea de lider, cred ca tocmai asta e motivul pentru care am decazut. Peluza trebuie sa fie un fenomen de masa, evident cu niste minime reguli de bun simt, dar in rest dupa parerea mea un lider este o slabiciune pentru ca un lider poate fi corupt, santajat, batut, amenintat(ceea ce se poate rasfrange asupra intregii peluze) mult mai usor decat un grup de oameni.
Venitul in peluza trebuie vazut ca o datorie fata de echipa, am 90 de minute pe saptamana, sau la 2 saptamani in care fac tot ce pot pentru echipa: cant, fac cu steagul, fac un mesaj, etc. In alea 90 de minute nu stau dupa curul prietenei, nu ma duc la t2 ca au venit niste prieteni prima data la meci sau alte alibiuri de genul asta, nu tata, in alea 90 de minte mi-e gandul decat la Stiinta.
Din pacate la noi nu e mentalitatea asta, la noi se canta cel mai bine atunci cand e cel mai putin nevoie, dupa gol, sau la final cand e meciul deja castigat.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 10 Apr 2015, 12:29

Nu e vorba de un lider, ci de 3-4 persoane care sa stea cu randul in fata peluzei si sa dea tonul dupa un anumit program stabilit din timp. Si e nevoie de persoane inteligente, care sa stie ce sa ceara peluzei sa cante, in functie de evenimentele din teren. Si cred ca baietii astia exista si ar trebui impinsi in fata...
E penibil sa intrebe cel care da tonul "Acum ce mai cantam?" pe cei aflati in fata sa.
Nu zic asta cu rautate, ci din dorinta de a face lucrurile sa mearga si mai bine ca in prezent.

Send from LG G2

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 10 Apr 2015, 14:15

O portavoce e suficienta.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 25] Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de DarkComy » 18 Apr 2015, 19:54

Bawab cu fularul nostru
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis