[Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultat final:

Victorie
12
57%
Egal
7
33%
Infrangere
2
10%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

[Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 09 Apr 2015, 13:03

ImagineImagineVS
Stadionul "TranSil", Sambata, 11 Aprilie 2015, Ora 16:30
DigiSport
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 09 Apr 2015, 14:06

Cel mai greu meci ramas pana la finalul campionatului...

Send from LG G2

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 09 Apr 2015, 14:33

batem. cu spectacol!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 09 Apr 2015, 15:19

Sa fie ca la Ploiesti!

LiviuB

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 09 Apr 2015, 15:29

Ne va fi foarte dificil, ASA este o echipa foarte eficienta.
Cat despre inlocuirea lui Vatajelu - daca intra Dumitras are handicapul piciorului stang dar ar aduce un plus la capitolul forta unde ASA sta f bine. Retragerea lui Tarnacop si intrarea lui Mateiu ar aduce un plus de tehnicitate la mijloc...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 09 Apr 2015, 15:30

Si eu as opta pentru Dumitras. Este totusi un fundas de banda, foarte ofensiv din ce am vazut, puternic.

Send from LG G2

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 09 Apr 2015, 15:35

Meciul e foarte greu, nu as spune ca e o surpriza mare daca am castiga pentru ca aia sunt fix pe stilul nostru !!!
Oricum cred ca e posibil ca seria sa se termine aici sau cu Dinamo acasa....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

iuli

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 09 Apr 2015, 15:46

Va juca Tanacop fundas stanga,de ce credeti ca fost trecut pe acest post imediat dupa cartonasul lui Vatajelu?Mateiu revine si gaseste un loc liber la mijloc,sa vedem ce aleg antrenorii.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 09 Apr 2015, 16:00

Ce sa aleaga ca echipa o sa fie urmatoarea daca joaca Tarnacop fundas stanga si probabil el joaca ca trebuie sa-i faca loc lui Mateiu, iar Madson sau Brandan nu pot sa fie scosi din echipa.
Balgradean
Achim - Frasinescu - Acka - Tarnacop
Brandan - Madson
Mateiu - Bawab - Baluta
Rocha
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 09 Apr 2015, 16:02

O analiza foarte buna a meciului de ieri cu Crapidul.
Pe partea lor stanga, Sepsi si Hora avanseaza foarte mult, deci pe dreapta noastra va fi sigur Achim care sta mai bine tactic si are experienta mai mare decat Dumitras.
Frasinescu si Acka trebuie batuti in cuie total acolo pentru ca Goga si Zicu stau foarte centrali si au si o tehnica buna, dar ai nostri compenseaza prin plasament si forta.
Pe stanga noastra consider ca e mai bun Tarnacop decat Briceag sau Brandan, in special daca joaca Zicu sau Bumba... E destul de tarnacop Tarnacop incat sa le faca fata oricarui dintre ei ar juca.

La mijloc, pe partea centrala, am o dilema mare... Daca joaca NDoye, asteptati-va mai mult ca sigur sa il vedeti pe Kay si Brandan.
Pe benzi sigur Mateiu in dreapta sa coboare cand urca Sepsi, iar pe stanga Baluta pentru contraatacuri, Gorobsov nu m-a convins aseara si nici Feussi, daca coboara Bawab in dreapta pe atac il face muci pe Feussi.
Varfuri, Bawab si Nuno Rocha, defensiva lor e jalnica, abia astept sa realizati si voi asta.

Voi pune un pronostic sambata.

De ce Kay inchizator? In meciul tur l-a anihilat EXEMPLAR pe NDoye, la un duel aerian mijlocasul alora plecand pur s i simplu de langa Kay de frica.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 09 Apr 2015, 16:07

Calmeaza-te ca nu o sa joace KAY, iar N'DOye sigur o s-o faca ca ii expira suspendarea. Tu crezi ca antrenorii gandesc cum o faci tu? Ca ala se sperie de x sau y? Ca daca a facut un joc reusit acum 7 luni o sa faca si acum?
Cum sa schimbi cuplul de mijlocasi centrali care e foarte bine sudat doar pe aceste considerente de gradinita?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 09 Apr 2015, 16:25

pe Madson nu are cine sa il scoata din echipa mai ales la forma excelenta pe care o arata in ultima vreme. nu am verificat dar cred ca e cel mai bun recuperator din liga 1, chiar n-ai cum sa il lasi pe bara. in plus S&S au mers mereu pe ideea de continuitate in ceea ce priveste jucatorii titulari deci nu ii vad facand o schimbare (nefortata) atat de drastica (Kay-> Madson) in primul 11.

ozzy

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 09 Apr 2015, 16:27

Meci greu, mai ales din cauza metodelor ”specifice” folosite de mureșeni. Să nu uităm că ăstia și-au permis în tur să le fure cu japca chiar pe oițe, ceea ce spune multe despre ”avântul” pe care îl au.
E singurul lucru de care mi-e teamă, să nu le pună mingea pe var sau să-i lase să ne cotonogească, altfel nu avem cum să pierdem.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 09 Apr 2015, 19:37

Muttley, daca o luam pe coaja, sa dea dracu' sa nu vii cu baietii la bere inainte de meciul cu javrele, ca eu personal voi face totul sa fii banat o buna perioad de pe acest site!

Bine, si daca face egal/batem, promisiunea de mai sus se pastreaza! Asta asa, s-o dau ca tine, batem/egal/luam bataie!

Si nu glumesc!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 26] ASA TG Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 09 Apr 2015, 20:08

cred ca luam bataie
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Închis