[Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Moderator: grup_moderatori

Închis

Crezi ca la meciul cu Dinamo, va fi folosita pe echipament stema cu Leul?

Poll ended at 18 Apr 2015, 20:02

Cu siguranta
4
13%
Probabil
7
23%
Improbabil
19
63%

Total votes: 30

SergyuR
fanatic
fanatic

Re: [Etapa 27] Universitatea - Dinamo

Mesaj de SergyuR » 20 Apr 2015, 17:04

Vatajelu a jucat perfect defensiv si bine spre foarte bine ofensiv. Primul sut nu a fost nici macar 1% periculos. Ba fobal cand inveti? Sau macar poti sa taci. Imi aduc aminte de un sprint in prima repriza, cand l-a ajuns pe Bilinski (cred) dupa ce scapase ala aproape singur si l-a blocat perfect.

Eu pe Acka vreau sa-l amintesc, a fost demential, impecabil, nu am cuvinte sa vorbesc despre prestatia lui :))
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 20 Apr 2015, 17:22

Acka a crescut enorm in joc. imi place ca se impune fizic in dueluri fara sa faulteze. si ce pasa i-a dat lui Herghelegiu...
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 20 Apr 2015, 18:02

Vatajelu nu a jucat impecabil, din contra. A gresit cateva pase, punand javrele pe contraatac. A fost cam de nota 6, pe o scara de la 1-10. Dar nici praf nu a fost, cum vrea Seke sa credem.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 20 Apr 2015, 18:06

Din perspectiva de antrenor, daca joci creativ, ofensiv si vrei sa dai multe goluri ... risti sa pierzi intrun meci in care Bawab si Mateiu nu joaca nimic. Dupa o infrangere se instaleaza nelinistea, dupa neliniste se intra in criza de moral si dupa un sir de infrangeri se schimba antrenorul.
Acesta este nivelul jucatorilor din Liga 1 si cel mai bun exemplu il ofera Rocha care este un jucator de mana a3a european dar care la noi este unul din cei mai buni meci de meci chiar daca nu este un finalizator. Are conditie si calitati fizice excelente si este un atlet adevarat.
Si aici ii dau dreptate lui Stoican când spune ca adolescentii canini s-au facut fotbalisti ca sa aibă multi bani - nu pentru ca le place fotbalul! nimic fizic, nimic tehnic, nimic mintal
La nivelul acesta de competitie acest nivel de joc este echitabil ... dar CORECT - este URAT!

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 20 Apr 2015, 18:11

Sergyu_costea scrie:Vatajelu a jucat perfect defensiv si bine spre foarte bine ofensiv. Primul sut nu a fost nici macar 1% periculos. Ba fobal cand inveti? Sau macar poti sa taci. Imi aduc aminte de un sprint in prima repriza, cand l-a ajuns pe Bilinski (cred) dupa ce scapase ala aproape singur si l-a blocat perfect.

Eu pe Acka vreau sa-l amintesc, a fost demential, impecabil, nu am cuvinte sa vorbesc despre prestatia lui :))
Poti sa te apuci de rugby daca Vatajelu a jucat perfect. Probabil ca tot din cauza asta era Cartu sa-l pupe !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Nea Marin
fanatic
fanatic

Mesaj de Nea Marin » 20 Apr 2015, 20:06

Una peste alta, omul meciului e Acka, a fost cel mai constant. Mai nou are multa siguranta in joc.
STIINTA SUNTEM NOI !

blue_titan
fanatic
fanatic

Mesaj de blue_titan » 20 Apr 2015, 20:07

Imagine

blue_titan
fanatic
fanatic

Mesaj de blue_titan » 20 Apr 2015, 20:08

Imagine

blue_titan
fanatic
fanatic

Mesaj de blue_titan » 20 Apr 2015, 21:54

Imagine

blue_titan
fanatic
fanatic

Mesaj de blue_titan » 20 Apr 2015, 21:56

Imagine

sorialis
fanatic
fanatic

Mesaj de sorialis » 20 Apr 2015, 22:11

muttley scrie:
romaad scrie:
muttley scrie: Vatajelu a fost slab rau de tot
sigur ai vazut meciul?? sau era moto la tv?
da, l-am vazut, a fost slab. Nu a fost capabil tot meciu sa dea o centrare, iar daca suturile alea 2 te fac pe tine sa zici ca a jucat bine, e problema ta.

Singurele pase bune ale lui vatajelu au fost inapoi cu Brandan si Izvoranu, in rest le-a gresit aproape pe toate, a ramas sus in multe faze si a lasat banda descoperita iar ofensiv cu exceptia celor 2 suturi, primul care n-a fost nici macar 1% periculos, iar al 2-lea pe care il putem cataloga ca fiind aproape de poarta pe care a pus-o in pericol.
Muttley, te intelegem , latovlevici ai jucat cu mult mai slab... Asta e, se intampla, deh,,,, :laughing:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 20 Apr 2015, 22:12

Nu ba, Vata e praf :) Ma duc la rugby gata
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

NEDELEA IFRIM
nou pe forum
nou pe forum

Mesaj de NEDELEA IFRIM » 21 Apr 2015, 19:01

AM AVUT MARI OCAZII PACAT CA NU AM BATUT CINI.

NEDELEA IFRIM
nou pe forum
nou pe forum

Mesaj de NEDELEA IFRIM » 21 Apr 2015, 19:04

A FOST 0-0 DAR ROCHEA A RATAT CU POARTA GOALA.DIN VARA NE TREBUE UN ATACANT ADEVARAT CARE NU EARTA.

champion
membru
membru

Mesaj de champion » 21 Apr 2015, 19:14

nici mie nu mi s-a parut un meci bun facut de Vata. I-as da cu indulgenta un 6, in rest chiar a dat destule pase aiurea, driblinguri inutile si astfel se pierdeau sanse bune de contraatac. Daca aveti posibilitatea sa urmariti cel putin repriza a doua a meciului veti vedea ca Vatajelu nu a facut un meci stralicit. In alta ordine de idei, omul meciului a fost din pacate ACKA! Spun "din pacate", pentru ca e vorba de un fundas totusi si de un meci pe teren propriu totusi cu o echipa dinamo care trece printr-o perioada foarte nasoala...totusi. Ei bine, tinand cont de toate acestea, dar si de faptul ca avem fotbalisti in echipa, ma asteptam ca omul meciului sa fie un Bawab, un Brandan, un Rocha etc...oameni de atac!
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Închis