[Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in acest meci?

Poll ended at 28 Apr 2015, 17:32

3 puncte, e cazul sa mai castigam si pe Extensiv
10
91%
1 punct - egal, ca de obicei!
1
9%
0 puncte, dam o gura de oxigen Brasovului!
0
No votes
 
Total votes: 11

matei
junior
junior
Mesaje: 20
Membru din: 10 Apr 2015, 21:07

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de matei » 02 Mai 2015, 10:11

Nu cred ca o sa se intample acasa ceva pentru ca cei din conducere nu isi permit o asemenea mutare in fata publicului, dar eu as vrea ca sezonul viitor sa avem o alta banca tehnica.
Pentru mine este evident ca Sorin Cartu nu are cum sa performeze la nivel de varf indiferent ce jucatori din liga 1 ar avea. Sper sa schimbam antrenorul sezonul viitor si sa aducem un antrenor care sa ne ofere posibilitatea ca putem spera la locul 1.
Poate Bergodi dupa ce termina cu Rapid; Dan Petrescu care este liber de contract; Victor Piturca care cred ca o sa plece de la Arabi; Razvan Lucescu, Ioan Andone care a plecat din Cipru, dar a lasat echipa pe primul 1; Nicolo Napoli care arata ca este un antrenor foarte bun, trebuie sa trecem peste rivalitatea aiurea de fapt nu exista o rivalitate ca alta echipa in oras nu mai exista

sorin107

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de sorin107 » 02 Mai 2015, 10:18

eu cred ca va ramane cartu, nu are niciun motiv sa plece. de pieleanu ala va tot intrebam eu cine e, ca de fiecare data cand mergeam la antrenamente era si el pe-acolo cu felix grigore. oricum, reactia lui cartu a fost justificata, ce mama drq cauta el acolo sa dea indicatii jucatorilor?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de romaad » 02 Mai 2015, 10:34

bai Matei, tu nu stii ce vorbesti tata (desi eu te banuiesc ca esti tzuty reloaded, dar asta e alta poveste) Il vrei afara pe Cartu dar vrei in locul lui pe Bergodi care numai antrenor ofensiv nu e, ba mai ai tupeul sa il propui pe Andone, caine cu acte si unul din cei mai mari blatuitori din fotbalul romanesc sau pe macaronarul care ne-a jignit de atatea ori. Cat despre muce al mic ce sa mai zic...ala ar lipsi la Craiova

sorin107

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de sorin107 » 02 Mai 2015, 11:11

ce mi-e dan petrescu/lucescu jr in plan de autobaza, ce mi-e cartu? decat cu broscarul de napoli, mai bine ne antreneaza mogo.

iuli

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de iuli » 02 Mai 2015, 11:59

@ Sergiu,stai calm.nu sintem toti tampiti,iar cei din conducere par echilibrati.restul lasa-i sa se exprime,ce d-aia are orice prost gura,sau ma rog feisbuc....

matei
junior
junior
Mesaje: 20
Membru din: 10 Apr 2015, 21:07

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de matei » 02 Mai 2015, 12:13

romaad scrie:bai Matei, tu nu stii ce vorbesti tata (desi eu te banuiesc ca esti tzuty reloaded, dar asta e alta poveste) Il vrei afara pe Cartu dar vrei in locul lui pe Bergodi care numai antrenor ofensiv nu e, ba mai ai tupeul sa il propui pe Andone, caine cu acte si unul din cei mai mari blatuitori din fotbalul romanesc sau pe macaronarul care ne-a jignit de atatea ori. Cat despre muce al mic ce sa mai zic...ala ar lipsi la Craiova
Clubul tocmai asta incearca sa faca. Doreste sa-i atrag la stadion pe cei care au jignit din simplul motiv ca au fost prost informati, care este diferenta cu Napoli? El nu a fost pacalit si mintit de Mititelu? Cat timp isi cere scuze nu trebuie sa existe probleme. Omul este foarte bun, face 26 de puncte in 12 etape cu 8 mai mult decat Cartu care are la dispozitie jucatori mai buni si o situatie mai buna financiara.
Bergodi nu este antrenor ofenisv? cum sa emiti o asmenea prostie? Echipele antrenate de Bergodi mereu au jucat fotbal.
Andone este un antrenor cu rezultate pe unde a fost. In Cipru a lasat echipa pe primul loc aproape campioana. in romania mereu a avut rezultate in special la CFR Cluj.
.
Nu am zis ca Sorin Cartu nu este bun, dar este foarte limitat. Echipa a ajuns fix la nivelul lui Cartu, jucam exact ca toate echipele antrenate de el, acelasi fotbal pentru care era injurat. Tot jocul nostru se bazeaza pe a sta cu curu' in poarta si a face un contraatac care nici ala nu e lucrat, majoritatea la intamplare. Asa au jucat mereu echipele antrenate de Cartu. Nu a fost capabil nici sa rezolve problema fazelor fixe.
Asteptam sclipirile lui Bawab.
In acest retur nu am facut nici macar un meci foarte bun. Am batut U Cluj care a jucat din minutul 5 in 10 oameni si Petrolul care pierde cu toti in acest moment.
In rest am avut evolutii mediocre si penibile cu Viitorul, Brasov, Mures, Steaua, Medias, Astra.
.

LiviuB

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de LiviuB » 02 Mai 2015, 12:59

dar de continuitate ati auzit? mi se pare penibil ca se pune problema schimbarii antrenorului.

iar legat de meciul cu viitorul nu stiu ce draq vi s-a parut atat de penibil?!! aia sunt la 5 puncte in spate, o echipa care joaca

iar Petrolul chiar era in forma cand am jucat cu ei

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de DeuxEx » 02 Mai 2015, 13:15

Bai, Matei, lasa-ne! Vad ca te pricepi la fotbal la fel de mult ca bunica-mea. Tuxy, fa-ne sa ne fie dor de tine...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

matei
junior
junior
Mesaje: 20
Membru din: 10 Apr 2015, 21:07

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de matei » 02 Mai 2015, 13:20

Continuitate in noroi? Continuitate daca echipa joaca bine si pierde, dar noi jucam si prost si nu facem nimic. Castigam jucand prost, pierdem jucand prost. Putine sunt meciurile cand jucam bine si castigam.

Mures cati antrenori a schimbat? Unde e continuitatea? Pe ce loc se afla? Continuitatea este un pretext in spatele caruia se ascund toti. Nimeni nu il acuza pe Cartu ca nu ne-a salvat, ca nu ne-a scos din [cenzurat], dar pentru a face pasul spre urmatorul nivel ne trebuie antrenor capabil pentru asa ceva.
Nimeni nu observa ca mergem exact spre aiureala de joc pe care il practicau toate echipele antrenate de Cartu? Daca nu suntem deja acolo. Cautati meciuri cu el la CFR, la Steaua, la Pandurii si o sa vedeti asta.
Fotbalul te rasplateste cand esti corect cu el.

LiviuB

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de LiviuB » 02 Mai 2015, 13:51

pana una alta vezi ca avem 45 de puncte obtinute in 23 de meciuri. si am pierdut doar de doua ori... dar ce draq imi pierd eu timpul cu tine...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de Ovidiu* » 02 Mai 2015, 14:04

Chiar nu inteleg ce va chinuiti cu unii care va dau ca exemplu ungurii de la mures. Si ce mari antrenori au avut aia de la mures, iti dai seama, numai castigatori de cupe si campionate, d-astia "urmatorul nivel". De fapt, fara sa ma gandesc prea mult, cred ca in momentul asta, in afara de Sorin Cartu, nu mai e alt antrenor in L1 care sa mai fi castigat vreodata campionatul sau cupa. A fost pana mai etapa trecuta Dorinel Munteanu cred, in rest...pace. Asta daca tot de dam asi, si vorbim de antrenori "next level".
Marele lor atu e ca au echipa foarte buna intr-un campionat foarte slab, antrenorii aproape ca nici nu conteaza, spre deosebire de noi, unde C&S au facut minuni cu o echipa cel mult mediocra. Numai Mantog cu statisticile lui ne vede mare echipa si pe Bawab mare atacant.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de FanStiinta » 02 Mai 2015, 14:33

Ovidiu* scrie:Chiar nu inteleg ce va chinuiti cu unii care va dau ca exemplu ungurii de la mures. Si ce mari antrenori au avut aia de la mures, iti dai seama, numai castigatori de cupe si campionate, d-astia "urmatorul nivel". De fapt, fara sa ma gandesc prea mult, cred ca in momentul asta, in afara de Sorin Cartu, nu mai e alt antrenor in L1 care sa mai fi castigat vreodata campionatul sau cupa. A fost pana mai etapa trecuta Dorinel Munteanu cred, in rest...pace. Asta daca tot de dam asi, si vorbim de antrenori "next level".
Marele lor atu e ca au echipa foarte buna intr-un campionat foarte slab, antrenorii aproape ca nici nu conteaza, spre deosebire de noi, unde C&S au facut minuni cu o echipa cel mult mediocra. Numai Mantog cu statisticile lui ne vede mare echipa si pe Bawab mare atacant.
si eu sunt de aceeasi parere.. la Mures nici nu au contat antrenorii.. aia joaca singuri.. in timp ce ai nostri C&S au facut bici din rahat..

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de romaad » 02 Mai 2015, 14:53

la Mures mai conteaza si cele 1980 de blaturi si cele doar vreo 20 puncte luate cu arbitrii... Sincer Muresul era pe langa Pandurii fara sa fie impinsa de la spate de fluierasi. Va fi o campioana gen Otelul (daca va fi), cineva vrea sa il saraceasca pe jiji de milioanele din Liga si apoi se va da la fund. Fac pariu ca in cel mult 2 ani Muresul nu va mai exista (desi cred ca nici doi ani nu va dura smecheria)

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de dantes » 02 Mai 2015, 15:05

matei scrie: Nu am zis ca Sorin Cartu nu este bun, dar este foarte limitat. Echipa a ajuns fix la nivelul lui Cartu
Nu e o afirmatie tocmai gresita.
Dar cand esti limitat si realizezi asta, atunci inseamna ca iti depasesti limitele. Sper ca asta a avut in vedere Cartu cand l-a adus linga el pe Sandoi. Cartu tocmai a creat la echipa o situatie din care doar Sandoi il mai poate scoate.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de DeuxEx » 02 Mai 2015, 17:01

Momentan, cu un lot format in general din jucatori cu profil defensiv, Cartu si Sandoi se afla pe locul 4, cu mari sanse de a prinde podiumul. Sunt convins ca daca ar fi avut si alti jucatori la dispozitie, echipa ar fi jucat si altceva. Dar in acest moment, cu lotul actual, cea mai buna tactica a fost cea aleasa de cei doi antrenori. Au reusit, cu un lot mediocru, sa ajunga pe locul 4 de pe ultimul loc din liga! Sau asta nu ti se pare o performanta???!!

In alta ordine de idei, daca vor fi adus 4-5 jucatori cu care sa si poti ataca, anul viitor putem sa ne batem linistiti la titlu...
Pana una alta, avem nevoie de un pasator sau doi la mijloc, un bun executant de faze fixe (Brandan/Tarnacop nu se pot cataloga drept buni la acest capitol), un fundas central care sa nu ne mai dea emotii si un varf de careu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis