[Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in acest meci?

Poll ended at 28 Apr 2015, 17:32

3 puncte, e cazul sa mai castigam si pe Extensiv
10
91%
1 punct - egal, ca de obicei!
1
9%
0 puncte, dam o gura de oxigen Brasovului!
0
No votes
 
Total votes: 11

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de Nea Marin » 29 Apr 2015, 19:39

Anal-iza "meciului"

Marile dureri anale si peniene pe care le-au avut azi sunt demonstrate nu de greseli, ci de lipsa combativitatii in joc si mai ales a agresivitatii in atac.
Asta arata clar ca n-au vrut sa castige.
Ori nu mai sunt motivati ca nu pot juca in Liga Europa (mai bine, decat sa ne faca de ras jucand asa), ori au dat meciul. Fiindca nu stiu cat ar ajunge la jucatori dintr-o suma mai mare din drepturile TV in caz de clasare pe podium, dar din blat ar ajunge.

Concluzii
Cam juma' de echipa trebuie inlocuita la vara cu ceva superior. Le multumim pt ce au facut pana ieri, dar unii ca Kay, Frasinescu, Mateiu, Baluta nu-s de Universitatea Craiova.
Bawab si Rocha trebuie treziti cu suturi in [cenzurat].
Omul meciului Straton. Daca nu era el in bulan era vreo 0-3.
De ce nu se incearca si cu Herghelegiu titular???
Jucatorul sezonului Brandan, evident.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de Ovidiu* » 29 Apr 2015, 19:42

Hai vere, astia sunt in colaps financiar da au bani sa ne cumpere noua meciul...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de hanky panky » 29 Apr 2015, 19:52

N-au bani
Dau puncte in sezonul urmator

A inceput lupta la titlu 2015-2016
Avem deja cel putin 3 puncte

ucv
Last edited by hanky panky on 29 Apr 2015, 19:59, edited 2 times in total.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de florinkeke » 29 Apr 2015, 19:53

In caz de blat nu e vb bani ci de reciprocitate.Alminteri sunt de aceeasi parere ca multi de aici.Ne trebuiesc cel putin 4 titulari pentru a spera la mai mult.Si totusi sa nu uitam:De bucurie rar avuram parte!!!!Forzzza Stiintza.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de Dany » 29 Apr 2015, 20:00

Slab meci...poate nu au vrut sa joace!
Cine stie....din pacate cu atitudinea asta nu vom fi o echipa mare niciodata!
Trebuie sa jucam la victori indiferent de situatia adversarului!
Nu ne intereseza cine pica si cine ramane in Liga 1.
Noi suntem Universitatea Craiova si trebuie sa avem jocul nostru de posesie, de atac si nu sa jucam in functie de adversar!

Pacat...in felul asta se indeparteaza oamenii de la stadion!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de blue_titan » 29 Apr 2015, 20:12

Era bine sa fie blat...dar aceasta este valoarea noastra din pacate

JustME

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de JustME » 29 Apr 2015, 20:29

hahaha blat a? :) m-as bucura sa fie vorba de blat pt ca ar scuza prestatia din meciul asta. suparare mare dupa a 2-a infrangere in era Cartu - Sandoi probabil ca am uitat ca pana nu de mult si noi eram FC Brasov - adica aia care alergau ca disperatii dupa salvare. acum niste multi ani ne intalneam cu Brasovul luptand si noi si ei pentru evitarea retrogradarii, azi doar brasovenii erau cu apa la gura. personal mi s-au parut extrem de deplasate injuraturile in conditiile in care echipa sta nu bine ci foarte bine in clasament iar obiectivul (evitarea retrogradarii) a fost indeplinit.

in fine, ma doare in cot ca am pierdut. poate in felul asta o sa avem placerea sa ii retrogradam pe minoritarii din giulesti la meciul direct. ramane insa prestatia extrem de lamentabila a echipei in acest meci.

JustME

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de JustME » 29 Apr 2015, 20:43

"nu meritati, nu meritati, leutzul pe piept sa il purtati" :lol:

aaa, uitasem.. penalty clar in prima repriza. faza aproape identica cu cea de la Ploiesti in care s-a dictat penalty pt Petrolul. asa ca idee ca nu scuza cu nimic prestatia lamentabila de azi.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de DeuxEx » 29 Apr 2015, 20:46

Cu un om in plus trebuia sa le dam cel putin 3-4 bucati! E jenant ce s-a intamplat azi -aia nu au fost jucatorii Craiovei pe teren, ci manechinele de la magazinul clubului...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de muttley » 29 Apr 2015, 21:17

Asta cu blat sau reciprocitate e de domeniul basmelor, hai ma.... chiar e asa greu de acceptat ca aia de la BRASOV au fost mai buni astazi? si ca diferenta de valoare nu este se reflecta prin diferenta de puncte?

Niciodata nu mi-a placut o anume mentalitate la suporteri, cand pierdem este blat sau vina antrenorilor faptul ca aia 14 din teren nu au valore, este foarte rar acuzata.
Eu va intreb ce spuneam daca aveam lotul Astrei si eram pe locul 5-6?

Cine crede ca sezonul urmator noi o sa ne batem la titlu doar pentru ca acum suntem in top4, se minte sigur. Daca nu o sa ne intarim considerabil, o sa terminam undeva prin top 6
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de dantes » 29 Apr 2015, 21:49

Sergyu_costea scrie:Bre nu stiu la voi, dar la mine ultimii ani au lasat urme. Ma bucur de fiecare meci, sunt mandru de echipa mea din nou, si nu imi e rusine sa zic ca tin cu Stiinta. Chiar si de meciul asta foarte slab. De o repriza vazuta printr-un betcafe in giulesti singur. Mi-am regasit echipa, nu ii laud pe baieti, dar nici nu ii fac mercenari. Ca mi-au adus destule bucurii in ultima jumatate de an. Mult mai multe bucurii decat suparari. Suntem o echipa frumoasa va asigur, chiar daca noi nu vedem asta. Si nu ma refer la jucatori, ma refer la club, la suporteri. Ce fac cativa baieti de aici e senzational, avem fulare superbe, tricouri la fel. Suntem langa podium. Ne strangem, cantam, impartim programe. Ne mai fac ei si cate una ca asta, dar sunt tot aia care dupa ce au marcat la Chiajna au venit la gard sa se bucure si in ochii carora chiar am vazut bucurie :) Sezonul a fost unul bun indiferent ce va fi. Il putem face foarte bun spre excelent. De la anul incepe greul. Si trebuie sa fim langa ei. o:
usteag

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de romaad » 29 Apr 2015, 23:16

400 km de condus si o zi de lucru sacrificata pentru nimic. In rest bravo Sergiu si eu simt la fel iar pentru mutley: vezi va ca iti iau bataie favoritii iar dreptul sa critici Craiova ai doar cand vei face si ceva ca sa meriti dreptul asta

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de Copacul » 29 Apr 2015, 23:29

romaad scrie:400 km de condus si o zi de lucru sacrificata pentru nimic.
O bere cu mine inseamna nimic? :)(
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de romaad » 29 Apr 2015, 23:46

Scuze, si uitasem de aia... supararea, deh...

JustME

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de JustME » 30 Apr 2015, 01:13

macar Straton a facut un meci bun, chiar foarte bun.

Închis