[Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in acest meci?

Poll ended at 28 Apr 2015, 17:32

3 puncte, e cazul sa mai castigam si pe Extensiv
10
91%
1 punct - egal, ca de obicei!
1
9%
0 puncte, dam o gura de oxigen Brasovului!
0
No votes
 
Total votes: 11

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de gogu2005 » 30 Apr 2015, 08:25

Straton mi s.a parut mult mai sigur si mai capabil decat balgradean.
CRAIOVA NESUPUSA

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Apr 2015, 08:29

Dupa decizia de imposibilitate de participare in Europa s-a vazut renuntarea la lupta.
Daca in meciul cu Dinamo au luptat pentru suporteri, in meciul cu Chiajna s-a vazut relaxarea, iar acum s-a dublat.
Au luptat, au sperat, au depus efort - este o lovitura de moral, un an compromis si acum oboseala se simte mai mult. Pentru ei nu mai conteaza locul 6 sau 9.

Mai sunt 5 meciuri 15 pct

sorin107

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de sorin107 » 30 Apr 2015, 09:40

Din contra, mie balgradean mi se pare ca se impune clar. Atat ca si portar cat si ca personalitate.


Sent from my iPhone using Tapatalk

LiviuB

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de LiviuB » 30 Apr 2015, 10:01

e bine macar ca s-au incurcat si celelalte echipe care se bat la locul 4. mai e astra... dar joaca cu petrolul. cred ca un egal aici ar fi perfect

ozzy

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de ozzy » 30 Apr 2015, 10:13

Nu cred că e cazul acum să ne dăm cu capul de pereți. Mie mi se pare că echipa nu prea mai are motivație și cred că vom mai asista la astfel de prestații până la final. Văd că unii se consolează cu ideea blatului, pentru mine ar fi cea mai urâtă explicație dintre toate și sper din suflet că nu a fost așa.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de Ovidiu* » 30 Apr 2015, 12:46

Refuz cu tarie ideea blatului, inseamna ca n-am ajuns nicaieri, c-am dat mititelu pe Rotaru.
Motivele sunt simple, nu avem nimic de castigat de pe urma lui. Bani nu au, iar cei care spun ca va fi reciprocitate de puncte, pai hai sa ne gandim: in primul rand trebuie sa fie si la anul in L1, iar in momentul asta n-avem nici o certitudine ca vor fi. Si daca scapa la puncte, nu se stie daca ia licenta, pentru ca bani, deci e posibil sa ajunga in L2 oricum.
In plus, care [cenzurat] mea ia rosu la blat si-ti mai si spitalizeaza unul dintre cei mai buni jucatori din echipa?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

iuli

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de iuli » 30 Apr 2015, 12:46

eu unul refuz total ideea de blat,adica ar fi prima asemanare cu epoca mititelu.credibitatea proiectului ar fi pusa la indoiala.
parerea mea este ca in urmatorul meci vor juca mult mai motivati.din nou presa a sarit gramada pe noi,barem la gigisport dupa meci erau dispratii.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de gogu2005 » 30 Apr 2015, 14:36

nici eu nu cred ca a fost blat. pur si simplu baietii nu mai vor.... banu' merge indiferent de ce se intampla. obiectivul a fost atins: salvarea de la retrogradare.

La vara, in schimb, vor avea niste surprize...
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de romaad » 30 Apr 2015, 15:01

o zi proasta... acum daca tantalaul cu fluier ne dada 11 m discutam altfel. Din punctul meu de vedere, e neproductiv ca noi suporterii sa sustinem ideea unui blat, indiferent de impresiile noastre. Hienele din presa abina asteapta sa sara pe noi si ce motiv mai bun decat "uite ba, pana si siuporterii lor au vazut blatul..."

@Doryn, am ceva poze de la meci, unele interesante. O sa incerc sa le pun in seara asta pe ftp.

LiviuB

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de LiviuB » 30 Apr 2015, 18:16

eu cred ca nu s-au concentrat. i-au luat pe astia la pret de matineu... si s-a vazut pe tabela.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de DeuxEx » 30 Apr 2015, 20:26

Hai, cine face topicul pentru urmatorul meci? Eu nu ma mai bag, ca rezultatul s-a vazut ieri!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de sorialis » 30 Apr 2015, 21:24

Bai baieti, ieri am jucat cu jucatori care trebuiau sa arate ceva. Fara motivatie, mai greu...

upa mine, a fost un meci bun. bun sa vedem pe cine ne putem baza din vara.

Macar rezerva de portar avem, zic eu. :)

Cei care au avut 19 meciuri fara infrangere, sunt cei care au luat-o ieri !

Aceeasi echipa!

Forza stiinta!

Felicitari, Sergiu, pentru postare ! Excelenta!

A, sa nu uit: articolul din maximasport, cu "Suntem niste boi. Toti" - eu zic ca e bun.

Nu am fost la meci, sunt un "[cenzurat]". Fara ironie! Felicitari elor care au ajuns!

Blat? Hai sa fim seriosi! Sorin poate a spus doar: Jucati ceva! In rest, sa nu uitam , Brasovul era cu cutitul la gat, vedeti si lte echipe/rezultate, si veti intelege ca nu e blat! Bine, nu pe alde viitorul... :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de _T@V_ » 30 Apr 2015, 21:49

Era mititelu e clar ca a lasat urme adanci. Nu orice infrangere cu un adversar mai slab pe hartie decat noi e automat blat. Infrangerea de la unguri colaborat cu decizia uefa ne-a cam doborat. Alea 2-3 sute diferenta de incasat, nu le vor vedea jucatorii decat sub forma de mizilic. Pentru club sunt bani, da. Dar ptr unii dintre jucatori pot fi doar banii de avion dus intors pina acasa. Au vazut ce s-a intamplat cu Brandan. Nu mai pun multi osul hotarat doar pentru floricele.
Hai s-o recunoastem. Suntem printre putinele echipe care mai joaca doar de florile marului.
Si asa campionatul viitor incepe aproape dupa o luna. Da-le frate liber la aia care au dus greul. Sau macar lasa-i mai moale. Baga de la echipa a doua pe aia care viseaza la ceva. Vedetele's deja obosite si cumplit deconectate.

matei
junior
junior
Mesaje: 20
Membru din: 10 Apr 2015, 21:07

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de matei » 30 Apr 2015, 23:31

Cel mai dezamagitor este ca nimeni nu pune infrangerea pe baza valorii. Toti se ascund in spatele unor motive copilaresti ca blat sau lipsa de motivatie.
Pai echipa de 4 etape nu bate pe nimeni, cu ASA TG Mures nu am existat, iar atunci exista si "motivatie" cu Dinamo am facut un joc la fel de prost ca buCURestenii, iar cu Chiajna puteam foarte bine sa si castigam, dar sa si pierdem.

Eu pun acest rezultat pe lipsa valorii, avem un lot slab valoric. Se poate analiza foarte usor ce s-a intamplat in acest retur, o echipa valoroasa nu pierdea puncte cu Viitorul, Gaz Metan, Chiajna, Astra care se afla intr-o situatie delicata sau Brasov.
Cand nu investesti nu te poti astepta la rezultate formidabile si obiective marte doar pentru ca adversarii sunt la pamant. In acest retur am jucat slab, este fix jocul prestat de echipele antrenate de Sorin Cartu.

JustME

Re: [Etapa 29] Universitatea Craiova - FC Brasov

Mesaj de JustME » 30 Apr 2015, 23:50

bai prietene Napoli tocmai fu' tarnuita in deplasare de locul 16 Empoli, 3-0 la pauza dupa care spectacol. OM etapa trecuta a fost tarnuita, culmea, tot de locul 16 (Lorient), 3-5 acasa pe Velodrome. asta in conditiile in care ambele echipe erau in foame mare de puncte. la Napoli depind foarte multe de o eventuala calificare in CL, iar OM risca sa piarda cupele europene. eh si uite ca in conditiile astea doua echipe vai de steaua lor care lupta pentru evitarea retrogradarii le-au dat cu terenul in cap.

sau poate si OM si Napoli au loturi slabe, lipsite de valoare. mie atotstiutorii astia care dupa 22 de etape si 2 infrangeri urla ca nu are valoare echipa imi aduc aminte de un alt atotstiutor celebru din comuna Dranic, sat Booveni. doar ala mai avea simtul asta extrem de fin in materie de fotbal si avea mereu solutiile cele mai bune - care din nefericire produceau efectele cele mai proaste: retrogradari, dezafilieri, retrageri din campionat si falimente.

pe bune ca inteleg supararea, ii inteleg si pe cei care i-au injurat pe jucatori dupa prestatia asta absolut JENANTA, ma vere dar acum sa facem inmormantare in conditiile in care nu-mi mai aduc aminte ultima data cand am avut un final de sezon atat de linistit - ca doar nu ne incarca nici emotiile retrogradarii si din pacate nici emotiile cupelor europene - mi se pare cam absurd.

Închis