[Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vom castiga puncte la Botosani ?

Poll ended at 02 Mai 2015, 11:35

Da, 3 puncte
7
58%
Da, 1 punct
1
8%
Nu
4
33%
 
Total votes: 12

DoRyN

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 03 Mai 2015, 00:26

Cartu e tip vulcanic, asta stie toata lumea, dar mi se pare nepotrivit sa acuze jucatorii. Lucrurile astea se spun la sedintele de analiza si nu la TV. Pe de alta parte, a pune doar pe seama antrenorilor jocul si a cere schimbarea lor este, de asemenea, incorect din partea noastra a suporterilor. Pai nu tot ei au fost antrenori si in jocurile bune facute pana acum? Nu tot ei au antrent echipa etapele alea nenumarate fara infrangere si au salvat echipa de la retrogradare? Acum nu mai sunt buni?
Vad si ca unii dintre voi se tot plang ca nu s-au facut transferuri, uitand cati jucatori au fost adusi in vara si uitand ca in fotbalul romanesc nu e totul roz, sunt echipe cotate mult mai bine, unde totul mergea bine, sau foste campioane care acum sunt in insolventa. Sunt cluburi ce au oameni in conducere cu mai multa experienta si finantatori poate mai potenti si au probleme mult mai mari. Totusi, clubul asta nu e un sac fara fund!

In ansamblu, pentru primul an in prima liga, este mai mult decat ne asteptam cu totii dupa primele 5-6 etape si nu ar trebui sa uitam asta!

JustME

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 03 Mai 2015, 00:28

cristunu scrie:
cristunu scrie:In contul transferului aluia de la Botosani , se vor plati 3 puncte astazi pentru ca Botosani sa fie sigura de prezenta in Europa League !

:o :o :o :o :o
te miri si tu de ce cretinisme poti sa postezi.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Mai 2015, 00:53

Se afla intr-o grava eroare...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 03 Mai 2015, 02:05

iuli scrie: stai calm,nu cred ca e pierdut vestiarul.in primul rand,cum am scris si mai devreme,Cartu nu a aspus asta.in al doilea rand s-a spus ca Mateiu si Frasinescu au fost dati afara dupa meciul Cu Brasov iar Alex a fost titular azi.nu cred ca mai juca daca avea ceva Cartu cu el.
sper sa ai dreptate dar parerea mea e ca exista o ruptura serioasa acolo, sper sa poata sa fie reparata altfel o sa avem parte de un final extrem de previzibil.

iuli

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 03 Mai 2015, 08:41

anuntarea faptului ca nu participam in Europa le-a taiat elanul si le-a inmuiat genunchii jucatorilor.acum vedem daca e vreo diferenta intre perioada mititelu si actuala conducere,daca sint capabili sa ia masuri corecte in perioada de criza.
Frasinescu trebuie pastrat,in opinia mea,dar ne mai trebuie un fundas central de picior stang(Mitrea de la Viitorul,de exemplu).plus unul sau chiar doi mijlocasi centrali ofensivi(daca ramane Brandan,doar unul.)

LiviuB

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 03 Mai 2015, 09:47

eu nu am inteles de ce tot dadeau cu degajare in conditiile in care Bawab si Rocha nu aveau nicio sansa cu fundasii lor centrali?! nu stiu de ce n-au incercat sa puna mingea jos. Intr-adevar, nu avem niste undasi centrali tehnici care sa fie capabili sa iasa cu mingea la picior, nu avem mijlocasi centrali caabili sa tina de minge, nu avem mijlocasi laterali care sa intre in combinatii, iar Bawab nu a coborat deloc sa ia mingi... dar chiar si asa, macar trebuia sa incercam. noi nu faceam altceva decat sa scapam de minge. am intrat in jocul acestei echipe mediocre - joc de forta... au pus 3 oameni pe pressing si ne-au facut sa degajam toate mingile.
chiar daca m-au dezamagit antrenorii cu nu au reactionat la modul de a juca, la alcatuirea primului 11 - nu inteleg de ce Briceag - care poate ca este un bun fundas stanga, este chinuit sa joace mijlocas - nu sunt de acord sa ne gandim la schimbari.

ozzy

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 03 Mai 2015, 10:51

Mitrea, Mitriță și Tănase de la Viitorul și ne facem echipă

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 03 Mai 2015, 11:21

cristunu scrie:
cristunu scrie:In contul transferului aluia de la Botosani , se vor plati 3 puncte astazi pentru ca Botosani sa fie sigura de prezenta in Europa League !

:o :o :o :o :o
Presimt ca transferam si de la Iasi ceva :up:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 03 Mai 2015, 11:25

ozzy scrie:Mitrea, Mitriță și Tănase de la Viitorul și ne facem echipă
Aia 3 de i-ai propus tu te costa 2-3 milioane. Anul trecut era vorba sa-i luam pe toti, Mitrita, Tanase si Baluta. Tatal lui Tanase chiar se intalnise cu Cartu la cofetaria acestuia si omul voia ca al mic sa vina la Craiova, dar nu s-au inteles cu Hagi.
Pe Mitrita a vrut 350-400 mii, in timp ce Baluta a fost cumparat cu vreo 200-250+mii. Dupa sezonul asta cu siguranta pe Mitrita o sa se ceara 800-1milion+ (maybe more)abia a facut 20 ani, pe tanase cam la fel pt ca si el are un sezon bun, dar mai presus de toate omul are 20 ani si foarte bun. Trebuie sa ne gandim cat am putea cere noi pe Vatajelu care care e mai "batran" cu 2 ani ca astia. Mitrea e mai in varsta (27ani) dar si pe el cred ca o sa se ceara 400-500 mii. Plus ca astia de valoare de la viitorul cred ca 100% o sa ajunga la oi.
Tot noi am gresit, Tanase ala trebuia luat inca din vara, am tot zis de el, dar nu am fortat atunci, iar acum nici ca-l mai luam.

Oricum echipa are nevoie de minim 4 jucatori, fundas central, 2 mijlocasi laterali, un mijlocas mai creativ care sa poata juca si mai retras in pereche cu Brandan, gen Prepelita (ma refer la tipul asta de jucator) si poate un atacant

Daca Geraldo si Texeira semneaza cu noi, se acopera 2 gauri, ar mai ramane un loc de mijlocas lateral, central si atacant. As incerca sa-l aduc pe Pintilii care impreuna cu Brandan o sa domine majoritatea echipelor la mijloc si o sa ne CASTIGE multe puncte. Pentru cealalta banda a terenului am putea sa incercam macar 1 din aia 3 de la viitorul sau Raduta/Chanturia. Daca am mai avea bani am putea sa transferam pe unul dintre: Tamuz, Tade, Mengolo. Acolo in fata avem totusi un Ivan care merita bagat acum pe final pt a capatea experienta si a ne ajuta sezonul viitor.

Oricum depinde de bugetul de transferuri, cu 2-3 milioane exclusiv pentru transferuri (lucru pe care eu nu-l cred) putem sa-i luam pe majoritatea sau chiar toti de mai sus.

@Comy

Cretu e parfum, macar de ar castiga aia si ar ajunge asta la noi :laughing:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 03 Mai 2015, 12:14

Mai sunt 5-6 etape si toata lumea spune ca ne mai trebuie 5-6 jucatori. Cred ca de la CFR o sa vina bunatatile. Daca aflau un pic mai devreme, putea sa combinam si cu Astra ceva, ce bun era un Enache.
Radem, glumim dar ceva se intampla si refuz sa cred ca e la nivelul bancii tehnice. Pentru ultima data spun ca nu vreau sa fie dati afara antrenorii, in primul rand pentru ceea ce au facut. Sa-i dai afara dupa ce ti-au facut din rahat bici si-a mai si pocnit, am spus, e o decizie mititeliana. In al doilea rand, vreau sa vad ca suntem intr-adevar un club organizat dupa model european, care are continuitate pe banca, macar 2 ani, care nu-si da antrenorii afara dupa cateva meciuri mai slabe, mai ales in conditiile in care e clar ca jucatorii nu mai trag. Problema nu e pe banca si nu cred ca alt antrenor ar schimba prea multe sezonul asta.
La multi a aparut lipsa de motivatie, dar cred ca e si automultumire, locul 4 si seria din sezonul asta sunt realizari pe care multi din lot nu le-au avut niciodata. In afara de Brandan si poate Madson, restul sunt de la echipe de mijlocul clasamentului sau de la retrogradare.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Mai 2015, 13:09

Sincer, dupa "reusita" campanie de achizitii din iarna, am mari dubii ca vom aduce si altceva in vara...
Last edited by DeuxEx on 03 Mai 2015, 14:30, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 03 Mai 2015, 13:40

Problema este ca pe langa faptul ca nu au adus decat 2 jucatori (pe posturi care eram acoperiti pana la urma), s-a renuntat foarte usor la Ferfelea si Curelea, doi jucatori care ne puteau ajuta. nu am inteles atitudinea asta a celor din club.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Mai 2015, 14:36

La finalul acestui campionat trebuie trasa linie si indeparatate uscaturile. Si avem vreo 5-6 jucatori care ar trebui sa plece. Pana atunci insa ar trebui deja demarate tratativele pentru alti fotbalisti, mai buni decat ce avem in lot.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 03 Mai 2015, 14:59

Nu cred ca Cartu va fi demis, mai degraba cred ca va demisiona. Singur se afunda si asta n-are de a face cu calitatile lui de tactician ci cu cele de pedagog.
Frasinescu a fost unul dintre cei mai buni oameni in tur si i-a adus lui Cartu o multime de puncte. Cand un jucator face extrem de multe pentru tine atunci cand ai nevoie, ar trebui sa-i intorci acelasi serviciu. Probabil ca nu s-a plasat bine langa N'Doye, dar asta nu inseamna ca Frasinescu trebuia facut tap ispasitor (sa nu uitam ca ASA avea deja 1-0). Cand ii retragi increderea unui jucator, si o faci intr-un mod atat de injositor, acesta si-o va pierde el insusi.
Si daca il scoti pe Frasinescu din lot, atunci trebuie sa fii sigur ca bati la Botosani fara el, altfel o asemenea decizie se intoarce asupra ta ca antrenor.
Cartu s-a simtit foarte foarte bine la victorii, dar n-a stiut sa gestioneze prima infrangere. Tratata cu calm, acea infrangere, care, vorba cuiva pe aici, si statistic trebuia sa vina, putea fi doar un accident. Asa, s-a transformat intr-o tendinta.
Apoi, obiceiul de a-si crucifica jucatorii in public, nu vad cum l-ar putea ajuta pe Cartu sa si-i apropie.
Probabil Cartu incearca sa-si impuna autoritatea in club. Cu modul in care alege sa o faca (Ori eu, ori jucatorii) s-ar putea sa o piarda si pe cea care o are.

Thunder

Re: [Etapa 30] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 03 Mai 2015, 16:00

dantes scrie: Cu modul in care alege sa o faca (Ori eu, ori jucatorii) s-ar putea sa o piarda si pe cea care o are.
Asa a facut la mai toate echipele. El saracu` e toba de tactica, da lectii oricui din tarisoara asta oricand si cu orice echipa, dar ar trebui sa-i puna careva scoci pe gura. Eu speram ca Sandoi sa fie elementu` care-l tempereaza in activitatea de la club dar vad ca n-a reusit foarte mult timp...

Închis