[Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Moderator: grup_moderatori

Credeţi ca vom câştiga 3 puncte în meciul cu CSMS Iaşi?

Poll ended at 08 Mai 2015, 20:40

Da
7
50%
Nu, facem egal
1
7%
Nu, pierdem
6
43%
 
Total votes: 14

DoRyN

[Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de DoRyN » 05 Mai 2015, 20:40

Sâmbătă, 9 mai (Ziua Regelui), la ora 17:00, pe stadionul Extensiv, primim vizita CSMS Iasi.

Moldovenii vin la Craiova cu gandul sa recupereze punctele pierdute acasa in etapa trecuta in compania Rapidului si sa razbune rezultatul din tur, cand Mantzog inca mai scria pe acest forum.

Imagine - Imagine

Napoli va incerca sa demonstreze ca e mai bun decat Sandoi si Cartu la un loc si ca nealegerea lui ca antrenor al Universitatii a fost o greseala.

Echipa noastra are datoria sa demonstreze ca ultimele rezultate au fost un accident si ca poate castiga si fara capitanul Brandan.

Nu uitaţi să sprijiniţi în continuare proiectul unic în fotbalul românesc, de realizare a programelor de meci !


Până atunci, joi, 7 mai, de la ora 11, pe baza de la „Institut“, din Calea București, Legendarii Craiovei Maxima joacă din nou împreună într-un meci demonstrativ cu echipa Universității din Craiova. Vino să faci galerie pentru Negrilă, Tilihoi, Geolgău, Cârțu, Săndoi, Adi Popescu, Donose, Beldeanu, Ungureanu și Lung.

Vezi AICI detalii !


LE: Program de meci

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de DeuxEx » 05 Mai 2015, 20:49

Un meci greu, dar nu imposibil de castigat. Cred ca nepasarea/nesimtirea/indolenta a fost de ajuns in ultimele 2 etape, cat sa ne ajunga pana la finalul campionatului. E momentul ca unii sa arate faptul ca se poate conta pe ei si in sezonul viitor. O noua infrangere cred ca s-ar lasa cu sanctiuni de genul "trimitere la echipa a doua" sau "rezilierea contractului". Si nu cred ca ar fi asa rau cum suna, mai ales fata de unii jucatori.
De la Iasi va lipsi Tiganasu, suspendat, din ceea ce zicea comentatorul meciului Iasi-Crrapid. In meciul cu crrapid, au mai luat cartonase galbene Voicu si Mihalache, dar nu stiu nimic de astia 2.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de blue_titan » 05 Mai 2015, 22:06

0-2

JustME

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de JustME » 05 Mai 2015, 22:12

ar fi culmea sa ne bata secundul lu' ajica si cu un lot net inferior noua. TREZIREA :!:

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Mai 2015, 22:15

Cu riscul de a starni o polemica dar fara intentia de a supara pe cineva, Regele cui ?

Chiar daca matematic nu sunt scapati de rerogradare Iasul este in siguranta.
Parerea mea este ca Rapidulletul te va bate, iar daca se vor inseria 4 infrangeri consecutive vom incheia campionatul intr-un mod tipic mititelian.

Pacat de modul in care am reusit sa defilam prin liga 1 anul aceasta 19 etape. Iar daca la infrangeri vina este a antrenorului la 19 etape fara infrangere meritul este tot al antrenorului.
Un egal este multumitor si relativ linistitor

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de alex.p » 05 Mai 2015, 23:08

La noi nu joaca Madson.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de DeuxEx » 05 Mai 2015, 23:41

Nu joaca Madson, Brandan si probabil nici Frasinescu. Deci echipa va arata ceva de genul asta: Balgradean, Achim, Kay, Acka, Vatajelu - Baluta(MR), Mateiu, Tarnacop, Rocha - Bawab, Ivan/Herghelegiu. Bine, s-ar putea ca anumiti jucatori sa apara in primul 11: Dumitras, Curelea, Herghelegiu, Manea.
Eu as vrea totusi sa-i vad pe banca pe Baluta si Bawab...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de JustME » 06 Mai 2015, 04:49

hai sa vedem de curiozitate cu cine jucam - echipa aliniata etapa trecuta cu rraped:
portar: Grahovac - valoare 400k; a fost adus de prin liga a 2-a turca;
fundas stanga: Tiganasu - valoare 350k; adus de la Astra;
fundas central stanga: Plamada - valoare 450k; adus din liga a 2-a de la CFR Suceava imprumutat acolo de FC Botosani;
fundas central dreapta: Mihalache - nepretuit (nu l-am gasit pe transfermarkt); adus din liga a 2-a de la Oradea;
fundas dreapta: Voicu - valoare 350k; adus de la raped;
mijlocas defensiv: Cretu - valoare 500k; produs al clubului;
mijlocas defensiv: Enescu - valoare 300k; adus de la GM Medias;
mijlocas stanga: Bole - valoare 250k; adus din Ugaria de la Kaposvari (???!!!);
mijlocas central ofensiv: Onduku - valoare 400k; adus de la Chiajna;
mijlocas dreapta: Ciucur - valoare 570k; apartine Pandurilor si a fost imprumutat pe rand la: Mioveni si acum la Iasi;
atacant: Golubovic - valoare 450k; adus din Danermarca de la un club al carui nume imi e imposibil de scris deci ma dau batut;
ei sunt "super"-echipa iesana, un club care are in componenta o gramada de jucatori ce nu faceau fata la echipe de liga 1 sau adusi de prin liga a 2-a. lotul iesnilor este evaluat de transfermarkt la 7,43 milioane euro - ca si comparatie lotul nostru e evaluat la 14 milioane de euro.

mai tre' mentionat ca echipa este antrenata de fostul secund al lui ajica? ok inteleg.. nu joaca Pablo si fara el nu suntem capabili sa legam 2 pase, nu o sa joace nici Madson. ok, ok.. hai totusi macar un egal. nu de alta dar daca te bate acasa o echipa formata din jucatori refuzati de altii si jucatori adusi de prin liga a 2-a inseamna ca n-ai ce sa cauti la Craiova in calitate de fotbalist.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de DeuxEx » 06 Mai 2015, 08:30

Tare mi-e frica de faptul ca exact asta se va intampla...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de mihu » 06 Mai 2015, 08:38

Pana la urma sunt bune si genul asta de meciuri, cam iti vezi valoarea, sau in cazul unora seriozitatea si sti ce sa faci la vara...cu toate astea eu zic ca nu vom avea probleme...castigam, nu stiu cum , dar de data asta am un feeling bun...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de Andrei Olteanu » 06 Mai 2015, 11:57

Rezultatul nu ma intereseaza. Astept sa vad o atitudine schimbata. Inteleg ca nu este obiectiv, ca este sfarsit de sezon, dar daca se prezinta cum au facut-o cu Brasov (nu am vazut meciul cu Botosani) mai bine sa spuna si sa stea lumea acasa. Ca si asa nu vin multi oameni dupa lehamitea vazuta in ultimele 2 etape. Dar poate ca s-au trezit si au inteles ceva.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de muttley » 06 Mai 2015, 18:41

Eu zic ca ii batem la doua goluri diferenta adica 2-0, iar Bawab da gol daca e titular.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de DeuxEx » 07 Mai 2015, 10:40

Nu mai fi tu asa de optimist... Uiti ca nu joaca nici Brandan, nici Madson si, probabil, nici Frasinescu?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de muttley » 07 Mai 2015, 10:54

Pai si cine e Frasinescu ca sa-l trecem la pierderi?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de asterix » 07 Mai 2015, 12:50

DeuxEx scrie:Nu mai fi tu asa de optimist... Uiti ca nu joaca nici Brandan, nici Madson si, probabil, nici Frasinescu?
Mai, dar carcotas mai esti... tocmai cand avem parte si noi de un pronostic diferit de 1x2 :)(

Închis