[Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Moderator: grup_moderatori

Credeţi ca vom câştiga 3 puncte în meciul cu CSMS Iaşi?

Poll ended at 08 Mai 2015, 20:40

Da
7
50%
Nu, facem egal
1
7%
Nu, pierdem
6
43%
 
Total votes: 14

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de DeuxEx » 09 Mai 2015, 21:33

Seke, mai taci mah! Unde e 2-0 ala de care ziceai? :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de muttley » 09 Mai 2015, 21:42

2-0 ala cred ca a fost uitat in vestiar, totusi am avut sau nu penalty? :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de DeuxEx » 09 Mai 2015, 21:48

A fost hent in careu, dar nu a fost penalty. Sunt convins ca alti 99 de arbitrii ar fi vazut hentul, dar nu si Tudor!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: RE: Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de mihu » 09 Mai 2015, 23:11

DeuxEx scrie:A fost hent in careu, dar nu a fost penalty. Sunt convins ca alti 99 de arbitrii ar fi vazut hentul, dar nu si Tudor!
Nu l-a văzut ca era pt noi, ia sa il fi cerut Dodel, sa vezi atunci cum se îndrepta prea sfântul spre 11m...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

DoRyN

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de DoRyN » 10 Mai 2015, 06:50

Ce spune Cartu de meciul asta?


Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de muttley » 10 Mai 2015, 09:24

Pai lucrurile astea sunt clare doar ca Sorin confirma practic ce am zis si ce s-a zis pe aici. Este evident ca tot ce se intampla acum are legatura cu campania de achizitii din iarna, singur a recunoscut ca este vinovat ca nu si-a si-a impus punctul de vedere si a acceptat sa plece in retur practic fara nici macar un transfer care sa ajute echipa.

E posibil ca din sezonul viitor sa avem alt antrenor, nu stiu cat de mult le convine celor din conducere ca Sorin a iesit in conferinta asta si a cam atacat conducerea si felul in care stabilesc obiectivele. Acelasi lucru s-a intamplat si cu Balint daca va amintiti, a spus ca e nevoie de jucatori si ca obiectivele trebuie sa fie rezervate, iar in urma unei discutii a plecat pentru ca i s-a spus ca nu se aduc jucatori si practic l-au fortat sa plece, sezonul l-am inceput prost si abia dupa au adus jucatori, la fel s-a intamplat si in liga a 2-a daca va amintiti.
Tare imi e frica ca o sa se procedeze si asa in vara, este evident faptul ca avem nevoie de minim 4 jucatori daca nu chiar 5 si nu stiu daca conducerea e dispusa sa bage mana adanc in buzunar... in special daca ratam locul 3-4 si dupa cum arata clasamentul la locul 3 nu cred ca mai avem sanse....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de LiviuB » 10 Mai 2015, 10:51

a sintetizat bine Cartu.
in meciul asta poate ca au gresit ca au jucat cu Kay la mijloc dar in rest nu li se poate reprosa nimic antrenorilor. nu sunt ei vinovati ca avem jucatori care nu sunt in stare sa dea o centrare sau o pasa de calitate, care nu sunt in stare execute o lovitura libera, un corner, sau sa dea cu capul. echipa a facut un meci bun, printre cele mai bune meciuri ale lui Mateiu, dar nu am avut atac. Bawab si mai ales Rocha au fost foarte slabi. Iar Ivan a dezamagit... daca vrea sa devina fotbalist ar trebui sa profite de ocaziile astea.
mi-a placut ca fundasii laterali au urcat mult dar cand ai 10 cornere, zeci de lovituri libere si nu profiti... asa se intampla. si nu mai spunem ca se putea acorda si un 11 m.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de SLH » 10 Mai 2015, 10:56

16 cornere plus alte zeci de centrari, 21 de suturi la poarta si cu toate astea nu putem sa spunem ca au curs ocaziile la poarta iasiului. Avem probleme mari la ultima pasa si la finalizare.
De abia astept sa se incheie sezonul asta si sa vad transferurile si obiectivul fixat de club pentru la anul (ma astept sa fie un top 5).

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Mai 2015, 12:08

Nou stema de pe tricouri a adus o serie de retrograzi la tribuna II ... tipul de oameni care au tras mereu in jos oltenia .

Jocul a fost relativ bun, insa daca gresala lui Kay si Frasinescu a fost fatala si notabila ... de ce nu ne uitam si la greselile lui Baluta sau Bawab care au avut 10 ocazii in fata portii de care si-au batut joc.

Cel mai bun lucru pentru Bawab ar fi sa-l pastram ca rezerva, si spun asta pentru ca nea adus vreo 15 pct sezonul asta numai el. Altfel as fi de accord cu transferal definitive. Pe langa el ar mai fi inca 2 jucatori dar ei, spre deosebire de Bawab, se pot schimba ca sunt mai tineri.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de DarkComy » 10 Mai 2015, 14:29

Ai fost la meci Nicule?
Sent from my Nokia Lumia 625
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de romaad » 10 Mai 2015, 16:08

s-a programat ultima etapa?? Ma intereseaza tare cand se joaca sa vad daca pot veni la meci

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: RE: Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de mihu » 10 Mai 2015, 17:37

romaad scrie:s-a programat ultima etapa?? Ma intereseaza tare cand se joaca sa vad daca pot veni la meci
Dacă mergi să mă anunți și pe mine ca vreau și eu să merg. Singura prb să nu fie in timpul săptămânii.
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 31] Universitatea - CSMS Iasi

Mesaj de george_7002 » 13 Mai 2015, 07:25

Ceva poze de la meci... asa de amorul artei o:
https://plus.google.com/u/0/photos/1013 ... 7?sview=26
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Închis