[Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu "zburatoarele" din Giulesti?

Poll ended at 17 Mai 2015, 18:00

Ii batem si ii trimitem in B - 3 puncte!
10
45%
Ne revenim usor-usor - 1 punct!
4
18%
Seria neagra continua - 0 puncte!
8
36%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Mai 2015, 18:00

Imagine

Duminica, 17 mai, ora 21.00, Universitatea Craiova intalneste echipa colorata de sub podul Grand. Dupa o lunga perioada de timp, echipa pleaca din postura de outsider, mai ales dupa ultimele infrangeri. In primul 11 va reveni probabil Madson.
Sper ca acest meci sa se materializeze in 3 puncte pentru noi si o noua retrogradare pentru tuciurii.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 10 Mai 2015, 18:16

si daca invincibilitatea persista pana la meciul acesta eu sunt sigur ca rezultatul va fi 1 solist.

JustME

Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 10 Mai 2015, 18:45

raped scrie:Nu va dati batuti o clipa
Invatati acest refren
Imnul nostru de echipa
Glasul hotilor de fer
hai in b cu magraonii :hai

ozzy

Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 10 Mai 2015, 19:09

Eu prefer Rapidul în A decât echipe gen Chiajna. Oricum își vor dori mai mult victoria decât noi :-)

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 10 Mai 2015, 20:30

nu stiu de ce cred ca ne bat la fel de usor cum a facut-o botosaniul..

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 10 Mai 2015, 20:39

Si care Botosani a pierdut cu 0-4 la Cluj, cu echipa aia in insolventa, care a pierdut jucatori in iarna, depunctata cu 24 de puncte. La noi cica s-a pierdut motivatia dupa anuntul UEFA - cum se face ca antrenorii de la Cluj reusesc sa-i motiveze pe jucatorii de acolo ?

In alta ordine de idei, sper totusi la un rezultat bun in Giulesti. Rezultat bun pentru noi :-)

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 10 Mai 2015, 20:53

@Bobby jucatorii alora mai au si valoare.. in plus aia joaca sa prinda un contract la o echipa buna din vara.. pe ai nostri ii doare undeva.. probabil unii vor trage cu dintii de contracte cum face dananae.. as pastra maxim 4-5 plus tinerii gen ivan, carstea, herghe.. in rest out

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 10 Mai 2015, 21:11

pai ai pastra 4-5 da ce te faci ca toti au contracte pe 3 ani (minim). Ultima mea dorinta sezonul asta ar fi sa le dam branci astora in liga a doua si nu stiu ce ma face sa cred ca asta se va si intampla

JustME

Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 10 Mai 2015, 21:27

si ASA-ul lua bataie de la GM Medias si se cam duse pe apa sambetei titlul. au lot prost? au antrenor de c...t? poate facura blat :)

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 10 Mai 2015, 21:37

Vezi ca e prima infrangere in retur pt ASA !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 10 Mai 2015, 21:43

vezi ca e fix aia care s-ar putea sa ii coste titlul. si vezi ca e cu o echipa gen Brasov care se bate la evitarea retrogradarii. deci care e explicatia? lot slab? antrenor slab? transferuri de c..t? blatisti? sau poate n-au avut motivare.

pe noi ne-a batut Brasovul, Botosani si Iasi in niste meciuri care contau fix pentru nimic si a iesit iures. pe astia ii batu GM Medias si se c.. in titlul lor. care situatie e mai naspa? probabil ca a noastra.

bai muttley daca eram noi in situatia ASA-ului sa pierdem titlul la Medias iti turnai benzina in cap si iti dadeai foc injurand de toti mortzii toata echipa. cu ultima suflare ne explicai ca lotul e slab si daca se investea mai mult in iarna si se aduceau fotbalisti adevarati nu pateam asta.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 10 Mai 2015, 21:56

ma uitai pe clasament (prima oara dupa cateva etape) Vad ca suntem inca pe 5, ar trebui sa luptam sa pastram locul asta. Cu lotul pe care il avem e o mare performanta din punctul meu de vedere

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: RE: Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 10 Mai 2015, 22:23

JustME scrie:bai muttley daca eram noi in situatia ASA-ului sa pierdem titlul la Medias iti turnai benzina in cap si iti dadeai foc injurand de toti mortzii toata echipa. cu ultima suflare ne explicai ca lotul e slab si daca se investea mai mult in iarna si se aduceau fotbalisti adevarati nu pateam asta.
Ba nu, se bucura pt fcsb.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 10 Mai 2015, 23:24

JustME scrie:vezi ca e fix aia care s-ar putea sa ii coste titlul. si vezi ca e cu o echipa gen Brasov care se bate la evitarea retrogradarii. deci care e explicatia? lot slab? antrenor slab? transferuri de c..t? blatisti? sau poate n-au avut motivare.

pe noi ne-a batut Brasovul, Botosani si Iasi in niste meciuri care contau fix pentru nimic si a iesit iures. pe astia ii batu GM Medias si se c.. in titlul lor. care situatie e mai naspa? probabil ca a noastra.

bai muttley daca eram noi in situatia ASA-ului sa pierdem titlul la Medias iti turnai benzina in cap si iti dadeai foc injurand de toti mortzii toata echipa. cu ultima suflare ne explicai ca lotul e slab si daca se investea mai mult in iarna si se aduceau fotbalisti adevarati nu pateam asta.
Vezi ca echipa aia Gen Brasov te-a batut in 10 oameni dupa ce a jucat asa timp de vreo 45+ minute. Si normal ca tot situatia noastra e mai naspa, aia pana la urma au ramas pe locul 1 si chiar daca cadeau pe doi, terminau campionatul pe locul 2 din postura de echipa nou-promovata.
Lasa ca am investit noi, iar in clasamentul returului Mures nu a facut decat cu 17 puncte mai mult decat noi.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [Etapa 32] Rrapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 11 Mai 2015, 00:04

muttley scrie: Vezi ca echipa aia Gen Brasov te-a batut in 10 oameni dupa ce a jucat asa timp de vreo 45+ minute. Si normal ca tot situatia noastra e mai naspa, aia pana la urma au ramas pe locul 1 si chiar daca cadeau pe doi, terminau campionatul pe locul 2 din postura de echipa nou-promovata.
du-te ba si fa-te fan ASA, steaua (aici s-ar putea sa fii deja cu ei) sau Pandurii ca la noi e naspa. sau mai bine vezi cum iei legatura cu baietii de la asociatia Stiinta suntem noi, esti tot din filmul ala. de fiecare data cand ii vad p-aia pe la conferinte de presa imi aduc aminte de tine.
muttley scrie: Lasa ca am investit noi, iar in clasamentul returului Mures nu a facut decat cu 17 puncte mai mult decat noi.
pai asta zic ma, du-te la ei si lasa-ne pe noi ca ne descurcam (greu ce-i drept) si fara tine. du-te acolo si mai streseaza-i si pe aia cu aberatiile tale o:
alex.p scrie: Ba nu, se bucura pt fcsb.
:lol:

Închis