[Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu "zburatoarele" din Giulesti?

Poll ended at 17 Mai 2015, 18:00

Ii batem si ii trimitem in B - 3 puncte!
10
45%
Ne revenim usor-usor - 1 punct!
4
18%
Seria neagra continua - 0 puncte!
8
36%
 
Total votes: 22

sorin107

[Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 18 Mai 2015, 08:20

N-am fost niciodata pana aseara pe stadionul astora, dar acum inteleg de ce le zice toata lumea tigani, exceptand motivul evident legat de culoarea pielii. L-au scuipat pe sandoi, meleul creat de sapunaru la sfarsit, faptul ca asteptau sa ne dam la o parte, etc. niste jegosi. Nu-mi mai pare rau de ei, sa se duca in b. Nici taxiurile nu vin la comanda in zona aia.

Noi iarasi nu am jucat mai nimic ofensiv, exceptand 5 minute in a 2-a repriza cand am avut o ocazie si le-am dat scurt 2 boabe de n-au inteles nimic. Apoi funduletul in poarta si forma buna pentru pufi.

Interesant si de bun augur faptul ca nu l-am mai avut pe ospatar (alt ospatar...) pe banca, ci pe cristescu. Ce s-o fi intamplat de s-a facut schimbarea asta? A fost si gica craioveanu la meci ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

iuli

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 18 Mai 2015, 08:22

a fost o victorie nepretuita,ca in reclama aia.tristetea din redactiile bucurestenilor venea nu din infrangerea rapidului ci din victoria Craiovei.doare mult orice rezultat bun al nostru si revenirea Universitatii acolo sus ii sperie.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 18 Mai 2015, 08:57

Si ce este cel mai frumos este ca se va auzi 'i a bagat craiova in b'.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 18 Mai 2015, 09:21

mi se pare incredibil ca nu au fost lasate 2 mesaje Sezione, total legale...intarzierea cu biletele, flegme, securitate spre 0 daca nu erau jandarmii, as nivela stadionul ala si reconstruit
felicitari celor prezenti, cam putini, dar ne am facut auziti destul de bine zic eu
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 18 Mai 2015, 10:09

Sergyu_costea scrie:baietii sunt suparati pe astia de la digi, las-o ca mine :))

culmea nesimtirii la gigisport aseara, la sfarsitul emisiunii de dupa meci: interviu cu un colorat de la crapid, la sfarst apare un tigan cu fular in cadru, la microfon, il face pe Cartu blatist, il injura, si tot fragmentul necenzurat este transmis pe post! Dupa care se termina, fara comentarii, nimic!

fmm de bucuresteni nenorociti! Placerea e insa mare cand mai incurcam vreo echipa din bucuresti, cel putin la televiziunile astea de rahat, e o atmosfera de inmormantare! Nu mai stiu ce sa zica, fac spume la gura (la propriu chiar - vezi Filoti), ne jignesc, vai mortii lor de distrusi!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 18 Mai 2015, 10:17

Supararea tuciuriilor vine mai mult din faptul ca "they never saw it coming!" Au crezut ca ne vor bate prin golul ala de gaga. Deja intrasera in modul de conservare. Era si min 70, adica exact cand cam terminau ei benzina... Si loviturile au venit incredibil de iute. Naprasnic.

Practic ei au atins mingea de vreo 3-4 ori dupa primul gol, si imediat si l-au luat pe al doilea. In doua minute de naucire, dintr-un meci avut in mina si saritul palpabil peste linie cu 36 pct in traista, totul s-a dus dreaq. Lovituri venite de la o echipa aflata in deriva, batuta de Brasov in inferioritate numerica, de Botosani fara drept de apel si de Iasi. Pur si simplu, nu se mai asteptau la o asemenea intorsatura. D'aia socul a fost atat de mare. Stati sa vedeti plansete azi si maine prin presa si pe la tv.

Teoretic mai au si acum sanse caci Mediasul pare incapabil sa castige cu Chiajna si la Brasov in deplasare. Dar nu-i vad batand pe Cluj (care daca o sa aiba pentru ce sa lupte in ultima etapa, pot sa ne bata si pe noi!). Cu bandurii, teoretic, daca vor mai fi sanse la ora meciului (ma indoiesc!), ii bat.

Cum stam la scorul cu tuciurii? 2 retrogradari si un titlu scos din traista? 3-1?

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 18 Mai 2015, 10:52

Meci fabulos pt cine a avut rabdare. Pana acu ziceam si eu ca sa scape rapidu, ca fata de oile si javrele comuiste sunt un club cu traditie, bla bla. Ne cacam in traditia lor de a scuipa, de a lovi si de a se milogi. Tiganii tot tigani. Caracter zero, nu stiu sa piarda. In afara de Rica Raducanu, care pana la proba contrarie pare un om bun si de viata, toti sunt niste salbatici.

Mai dubios e arbitrajul de dupa 1-2, dupa ce a tinut meciul in mana si n-a pus botul la milogelile lor din careu (ehei, daca era tudor...) s-a reactivat bucurestenismul si ii cam impingea peste noi (vezi faultul la Frasinescu, nu al lui Frasinescu).

Si mai dubios e neprofesionalismul de la gigisport, o cam sugeau in public, ca sa nu mai zic de faza cu boratul ala care l-a injurat pe Cirtu in timpul interviului cu Alexa si neoamenii din redactie au dat asa ceva pe post. S-au adunat toate curvele in bucuresti si sufera in direct pt echipele lor... O interventie telefonica a patronului "Universitatii Craiova", ceva?
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 18 Mai 2015, 10:55

Una peste alta, in afara de perioada marcarii celor 2 goluri, n-am jucat nimic aseara. I-am prins pe cioroi cu chilotii dati jos si le-am infipt-o rapid(ironic,nu?! :) ). Noroc cu Balgradean, omul meciului si al sezonului in opinia mea!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 18 Mai 2015, 11:04

Asta a fost tactica noastra ca sa derutam adversarul. :))
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 18 Mai 2015, 11:12

Hai ca au inceput. GigiSport a venit cu exlusivitatea: am jucat pe prima! Desi io l-am vazut pe Felix spunand ca n-am jucat pe nici o prima speciala....

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 18 Mai 2015, 11:26

T@V scrie:Hai ca au inceput. GigiSport a venit cu exlusivitatea: am jucat pe prima! Desi io l-am vazut pe Felix spunand ca n-am jucat pe nici o prima speciala....
trebuie sa fii si tare zeu sa spui asa ceva...pai si cum sa inteleg ca de prima ne-au anuntat in minutul 70, ca pana atunci nu am jucat absolut nimic !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 18 Mai 2015, 11:56

T@V scrie:Hai ca au inceput. GigiSport a venit cu exlusivitatea: am jucat pe prima! Desi io l-am vazut pe Felix spunand ca n-am jucat pe nici o prima speciala....
Si daca am jucat pe prima ce?? Astia sa vaita ca nu ne-am dat la o parte.. pai de ce [****] nu au cotizat, voiau pe degeaba? tiganii tot cersetori raman, nu ai ce le face. Sincer, am ajuns sa ii urasc pe astia mai rau decat pe javre, si nu credeam sa se intample vreodata asa ceva.

ozzy

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 18 Mai 2015, 12:04

Ăștia de la Rapid se oftică pentru că își dau seama că, de fapt, noi i-am bătut fără ca măcar să ne fi dorit neapărat lucrul ăsta. Adică nu știu, eu cel puțin n-am sesizat la ai noștri o durere în popou mai mică în intensitate decât la meciurile anterioare. Ei au jucat fix la fel, cu gândul la vacanță, doar că s-a întâmplat să le intre două faze care în meciurile anterioare n-au intrat.

LiviuB

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 18 Mai 2015, 12:25

da mai, trebuia sa ne dam la o parte... atitudine mai idioata a presei nici ca se putea gasi. acum 10 ani nu mai zicea nimeni nimic de ei cand faceau sarbatoare ca vom juca in b.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 32] Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 18 Mai 2015, 12:30

Ma, mi s-a parut mie sau nici ungurul cu fluier nu a arbitrat rau?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis