[Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Moderator: grup_moderatori

Închis

Debutăm cu o victorie ?

Poll ended at 12 Iul 2015, 12:23

Da
15
75%
Nu
5
25%
Nu ştiu
0
No votes
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de romaad » 13 Iul 2015, 15:21

suprafata de joc e foarte buna si acum e vara, iarba se regenereaza in cateva ore iar noi jucam acasa din 2 in 2 saptamani. Sa fim seriosi, mai degraba cred ca e vorba de faptul ca Extensivul e inchiriat doar pentru meciuri, nu si pentru antrenamente

sorin107

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de sorin107 » 13 Iul 2015, 15:28

cica se mai antreneaza si acolo, dar nu mereu. nici eu nu inteleg de ce, macar in saptamana cand joaca in deplasare sa se antreneze zilnic acolo.

tav, dar ce stadion cu nocturna avem noi in craiova ca sa se joace pe el?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de romaad » 13 Iul 2015, 15:29

Bawab in actiune
DSC_0110_800x600.JPG
...Si Herghe
DSC_0114_800x600.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de romaad » 13 Iul 2015, 15:42

Lupte grele in careul moldovenilor
DSC_0089_800x600.JPG
DSC_0093_800x600.JPG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: RE: Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de _T@V_ » 13 Iul 2015, 15:49

sorin107 scrie:cica se mai antreneaza si acolo, dar nu mereu. nici eu nu inteleg de ce, macar in saptamana cand joaca in deplasare sa se antreneze zilnic acolo.

tav, dar ce stadion cu nocturna avem noi in craiova ca sa se joace pe el?
Pai nu, Copacul parca zicea de o licitatie ptr o nocturna mobila, pe care (am conluzionat io) sa o instaleze pe Extensiv.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de SLH » 13 Iul 2015, 15:57

Sa salutam aparitia unui grup de copii in Peluza Nord.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

DoRyN

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de DoRyN » 13 Iul 2015, 16:34

Alte detalii despre ei ?

Thunder

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de Thunder » 13 Iul 2015, 16:41

T@V scrie:Am jucat cu o echipa la al 3-lea meci oficial, si io zic ca s-a vazut. Era normal ca aia sa fie peste noi..., macar la partea fizica.
Mai da-i in pastele mamii lor ca prin minutu` 60 au terminat benzina, eram calare pe ei, jucam numai la ei in jumatatea de teren, dar din pacate nu stiam ce jucam... Vatajelu asta s-a prostit in ultimu` hal, cred ca-l seaca moldoveanca aia cu care s-a combinat de ceva vreme sau l-a invatat activitati sportive vodkesti...

sorin107

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de sorin107 » 13 Iul 2015, 17:20

corect, vatajelu are un randament din ce in ce mai scazut. mie briceag mi-a placut mult mai tare in perioada de pregatire.

LiviuB

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de LiviuB » 13 Iul 2015, 17:55

si eu zic ca am avut momente bune. partea proasta e ca nu avem consistenta in joc. Depindem mult de Bawab pe partea ofensiva... daca nu se implica suntem morti.
Mie mi-a parut rau ca nu am inceput la mijloc cu Mateiu si Ferfelea. Nu poti sa tii adversarul sub presiune cu Tarnacop. De altfel acesta a destramat si momentul de presiune din repriza a doua cand pe atacul nostru a pierdut o minge penibil si le-a dat alora sansa sa iasa din inghesuiala iar apoi s-a ciocnit cu Acka. Si in loc sa intre un jucator proaspat pe ofensiva - eventual Bancu, a trebuit sa intre Kay..
Last edited by LiviuB on 13 Iul 2015, 18:07, edited 1 time in total.

JustME

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de JustME » 13 Iul 2015, 18:03

mie mi s-a parut ca jocul s-a schimbat mult in bine dupa intrarea lui Curelea. am avut o perioada in care chiar am fost calare pe moldoveni. din pacate spre final ne-am stins. raman la parerea ca Rocha se descurca mult mai bine ca atacant de gura portii decat in banda.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Iul 2015, 18:11

JustME scrie: raman la parerea ca Rocha se descurca mult mai bine ca atacant de gura portii decat in banda.
Consolidez parerea,
Rocha nu a putut sa joace deloc in banda. A avut tot timpul tendinta de a intra in careu si a pierdut mingea intre 2-3 mijlocasi si fundasi.
Este un post pe care nu il stapaneste bine, post unde nu a fost servit suficient de colegi incat sa isi puna in valoare calitatile fizice, un post care il tine blocat si pe Vatajelu.

Vreu sa-l vad pe Rocha pe mijloc in spatele atacantului - in locul lui Bawab. Sunt de parere ca nu putem astepta dupa Bawab sa ne faca o sclipire pe meci si 10000 de mingii pierdute.

LiviuB

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de LiviuB » 13 Iul 2015, 18:13

dar Madson cand va fi apt? am inteles ca de maine reia pregatirile... dar cred ca va dura vreo 2 saptamani sa se puna la punct...

sorin107

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de sorin107 » 13 Iul 2015, 18:17

eu as juca strict pe contre la dinamo, sa-i lasam sa vina peste noi si sa ii innebunim pe contraatac.

as renunta la varful de forta si as juca cu rocha si bawab in atac, bancu si baluta in benzi. in rest, aceeasi echipa ca si cu botosaniul, chiar cu tarnacop acolo...

LiviuB

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de LiviuB » 13 Iul 2015, 18:19

cu dinamo da. va trebui sa betonam defensiva pentru ca au jucatori periculosi daca ii lasi (Gavrila, Matei, Alexe, si ala de voiau sa il dea afara).
Dar ar merge si Herghe in fata ca are viteza

Închis