[Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Moderator: grup_moderatori

Închis

Debutăm cu o victorie ?

Poll ended at 12 Iul 2015, 12:23

Da
15
75%
Nu
5
25%
Nu ştiu
0
No votes
 
Total votes: 20

JustME

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de JustME » 13 Iul 2015, 21:56

@Uneka

prietenas te chinui degeaba, marea majoritate a userilor te au la ignore deci nu vad postarile tale. eu sunt probabil printre (foarte) puntinii care vad ce postezi dar crede-ma ca nu sunt suficient de inept incat sa cred ca pot avea o discutie argumentata cu tine. bafta!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de DeuxEx » 13 Iul 2015, 21:58

Sincer, habar n-am ce a zis ala (multumita functiei IGNORE) si nici nu vreau sa vad. E clar ca acel cont este impotriva politicii forumului, de ce nu il dezactivati?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de UneKa » 13 Iul 2015, 22:02

Pai si daca nu m-ar avea acele persoane tot nu ar putea sa zica ceva. Ar putea cineva sa zica ca jucam fotbal si ca aratam ceva pe teren in afara unui joc intamplator bazat pe sansa? Unui joc la alibii?

Eu unul nu mai pot sa stau si sa imi fac nervi cand urmaresc meciurile Universitatii. M-am saturat sa vad cum Stiinta se pune pe doua randuri si nu joaca nimic. Nici defensiv si nici ofensiv. M-am saturat ca Dinamo sa vina pe Extensiv si noi sa nu ne ducem peste ei. M-am saturat sa ne punem pe doua randuri cu echipa ciobanului si sa fim fericiti ca scos un punct, dar nu am tras un sut pe poarta iar alte echipe sa joace si sa-i bata. M-am saturat sa vad cum alte echipe pot si noi nu putem pentru ca nu vrem. Nu cred ca Iasi are jucatori mai buni ca Universitatea Craiova, dar Iasi a jucat in retur un fotbal mai bun ca noi.
La fel m-am saturat sa vad cum Pandurii TG Jiu transfera jucatori in timp ce noi nu transferam nimic dar ne laudam cu buget de milioane.

DoRyN

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de DoRyN » 13 Iul 2015, 22:04

Man, daca te-ai saturat, ia o pauza !

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de UneKa » 13 Iul 2015, 22:10

Nu sunt singurul care s-a saturat. Acest lucru se observa in prezenta pe stadion si o sa se observe si mai mult la urmatoarele meciuri cand numarul spectatorilor nu o sa depaseasca 1,000
De aceste lucruri s-au saturat o multime de suporteri ai Universitatii Craiova, De la Stadion pana la statia de autobuz sau parcare toti sau aproape toti impartasesc aceleasi lucruri. S-au saturat ca in declaratii sa fim zmei iar pe teren mielusei si sa nu trecem de centrul terenului. Sa nu putem domina total o echipa si sa o bagam cu fundul in poarta. Universitatea Craiova nu are voie sa fie dominata de niste echipe anonime ! Singurul meci in care am dominat aproape de la inceput este cel cu Universitatea Cluj cand au jucat in 10 oameni timp de 80 de minute.

JustME

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de JustME » 13 Iul 2015, 22:31

@Uneka

pai din partea mea stati vere acasa daca v-ati saturat nu e problema mergem noi astia care nu se duc la stadion pentru spectacol ci pentru Stiinta. revenind la cazul tau chiar nu m-ar deranja sa te vad protestand prin a nu mai posta pe forum - eu din pacate nu pot sa iti dau ignore ca pe cuvant ca ti-as da, ba chiar te-as incuraja in directia asta :) crede-ma ca, din punctul meu de vedere, nu e nicio paguba fara tine pe stadion sau pe forum o:

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Iul 2015, 18:49

. Mai presus de scor, din meciul cu FC Botoșani va rămâne întipărită pe retina oricărui suporter oltean imaginea lui Acka. Leul ivorian abia se ridicase după ciocnirea involuntară cu Tîrnăcop și, cu tricoul plin de sânge, aproape că se lupta cu staff-ul medical și cu coechipierii să rămână în teren. Să continue pentru Știința. Așa cum Bancu și-a rupt piciorul pentru echipă, la fel Stephane Acka a dovedit că este dispus să se sacrifice pentru culori, să își depășească limitele. Cu un singur scop: victoria în care toți jucătorii au crezut până în ultima secundă.

Nu stiu cine scrie pe site, dar il banuiesc pe Felix Grigore.
Este normal sa ne iubim jucatorii, dar nu-l putem compara pe Cartu cu Acka sau Bancu. Si in niciun caz nu cred ca ii putem martiriza atat.
Pustii astia n-au facut nimic pentru Craiova... si , sa-mi fie iertat, dar s-au accidentat din lipsa de professionalism. Daca trecem peste cazul lui Nicusor care nu avea cum sa evite accidentarea - Acka s-a dat cap in cap cu colegul pentru ca nu stiu sa stea in teren.

Inca o data scriu, sunt de parere ca craioveanul este un tip intelligent si foarte fin cunoscator de fotbal, in acelasi timp este usor modest. Nu trebuie sa faci propaganda pupincurista ca la echipele din bucuresti gen FCSB.
Lauda de sine...doar ca sa vopsesti gardul, stim ce este in curte :mincinos

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de DeuxEx » 14 Iul 2015, 18:56

Nu stiu cine scrie articolele astea, dar pe site-ul oficial trebuie postate INFORMATII despre club, jucatori, etc, nu editoriale... Ar fi trebuit sa posteze un articol despre cat de grava este accidentarea lui Acka, nu despre "eroismul" lui. Articolele astea imi aduc aminte de cele din presa comunista, cand conducatorii erau ridicati in slavi.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de sorin107 » 14 Iul 2015, 19:00

nu stiu daca felix l-a scris, dar, deducand din ultimele lui discursuri, el l-a comandat.

JustME

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de JustME » 14 Iul 2015, 19:04

hai vere ca ala a fost un accident, cum sa te dai cap in cap cu cineva ca nu stai bine in teren? poti sa stai groaznic in teren sa nu iti respecti in niciun fel sarcinile si sa nu te dai cap in cap cu nimeni. pur si simplu a fos vorba de neatentie si dorinta prea mare din partea ambilor jucatori. daca ii durea in p.. nu se ducea nici Acka nici Tarnacop dupa mingea aia si nu se mai dadeau cap in cap.

iar faptul ca Acka a refuzat sa plece cu salvarea si ca voia sa continue da dovada ca omul pune suflet, cinste lui. insa asta nu inseamna ca trebuie sa il idolatrizam sau sa ne asteptam ca Acka sa iubeasca Stiinta. nu, e un gest frumos din partea lui care trebuie apreciat si cam atat.

Thunder

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de Thunder » 14 Iul 2015, 19:20

Felix l-a comandat si Mantog s-a executat, ca de obicei :))

sorin107

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de sorin107 » 14 Iul 2015, 19:24

nu cred ca scrie mantog la site-ul oficial, probabil cojocareanu.

Thunder

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de Thunder » 14 Iul 2015, 19:27

pai nu e nevoie sa-l posteze el, il scrie, il trimite in e-mail pe sistem ia bebe bomboana-n gura si alalalt doar da copy paste :))

JustME

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de JustME » 15 Iul 2015, 01:55

Alb-albaştrii sub lupă
15 iulie 2015
Autor Cosmin Staicu


BălgrădeanA avut 4 intervenţii bune, a dat siguranţă, şi-a respectat postura de căpitan al echipei.

AchimMeci bun în apărare, a acoperit banda dreaptă, dar a ezitat să centreze de câteva ori, poate şi pentru că nu erau suficienţi coechipieri în careul advers.

PopovLa experienţa sa, era de aşteptat să se integreze uşor şi aşa a fost. Plasament bun, compensează prin el statura nu tocmai impozantă. De altfel, la mingile înalte n-a avut nicio şansă cu Roman. Popov putea debuta excelent dacă lovitura de cap din prima repriză nu trecea la câţiva centimetri de bară. Din păcate, bulgarul a terminat meciul accidentat şi sunt şanse mari să nu joace în Ştefan cel Mare.

AckaS-a sincronizat bine cu Popov, a avut intervenţii sigure, dar şi nişte probleme la pasele cu stângul. Ciocnirea violentă cu Târnăcop l-a scos din joc, deşi ivorianul a dat dovadă de sacrificiu, dorind să rămână în teren şi pentru ultimul sfert de oră, deşi nu se afla deloc într-o stare bună.

VătăjeluÎntr-o continuă creştere, a jucat foarte bine, a venit cu centrări bune, inclusiv cea pentru ocazia lui Nuno Rocha. În acest ritm i s-ar putea acorda un rol mai ofensiv în bandă sau chiar în centrul liniei mediane, în condiţiile în care e criză de mijlocaşi centrali.

BăluţăMeci destul de bun, dar nu şi-a rezolvat problemele la finalizare, i-au fost blocate multe centrări. În prima repriză a întors greşit o minge în careu, fiindcă n-a ridicat capul să-l vadă pe Rocha liber pe 6 metri. A terminat meciul în teren, încercând până la final să ajute echipa. E timpul pentru un upgrade şi pentru el, trebuie să reuşească un meci mare la Dinamo.

MateiuAcelaşi jucător pe care-l ştim, dispus la efort, la alunecări, la contre, mai puţin activ însă în jumătatea adversă. Nu i se potriveşte rolul de executant al fazelor fixe, pe care i l-a desemnat Cârţu de pe bancă la o lovitură liberă în repriza secundă. După cum a spus şi antrenorul la final, rămâne singura variantă pentru postul de mijlocaş central, în condiţiile în care Brandan a plecat şi Madson e accidentat.

TârnăcopPrincipalul vizat de criticile spectatorilor. A tras primul şut al Craiovei pe poarta adversă, imediat după pauză. Jolly-jokerul echipei a fost repoziţionat, n-a avut un randament deosebit, Croitoru punându-i mari probleme. Şi el a avut mari probleme după coliziunea cu Acka, dar a rămas în teren până la final, deşi nu mai era conştient.

Nuno RochaÎn prima repriză a apărut rar în joc. În partea a doua a avut cea mai mare ocazie de gol, dar voleul său a fost scos senzaţional de portarul Iliev.

HerghelegiuÎn amicale îşi câştigă locul în echipă, în oficiale şi-l pierde. N-a realizat nimic în meciul cu Botoşaniul.

BawabA avut câteva ocazii în partea secundă, dar nu a avut inspiraţie la finalizare, în special la assist-ul lui Curelea. Se impunea penalty la intervenţia lui Browne asupra lui.

CureleaIntrarea sa a avut efect în jocul Craiovei, practic de atunci au apărut ocaziile, când am avut un vârf pe 16 metri care să producă mingi pentru coechipierii din avanposturi. A avut o ocazie, dar a fost blocat şi a mai contribuit la alte faze, inclusiv cu o pasă spre Bawab.

KayA avut o intervenţie bună după ce a intrat, cu capul, la o centrare, în faţa lui Dan Roman, dar a şi faultat în careu, fiind iertat de arbitru la o ţinere prelungită.

FerfeleaA jucat puţin, pe final, când toată lumea era împăcată cu 0-0.

sursa: cvlpress.ro
http://www.cvlpress.ro/15.07.2015/alb-a ... ub-lupa-6/

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2015, 08:10

Deci a fost penalty atat la Bawab cat si la Kay.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis