[Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Moderator: grup_moderatori

Închis

Debutăm cu o victorie ?

Poll ended at 12 Iul 2015, 12:23

Da
15
75%
Nu
5
25%
Nu ştiu
0
No votes
 
Total votes: 20

DoRyN

[Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de DoRyN » 04 Iul 2015, 12:23

Duminică 12 iulie, caravana Ligii I pleaca la drum şi pentru UNIVERSITATEA CRAIOVA care întâlneşte FC Botoşani, de la 18:30, pe stadionul Extensiv.

Incepe un campionat intens, disputat pentru prima dată în istoria fotbalului românesc în sistemul play-off şi play-out şi un număr de 14 echipe. Meciuri foarte tari şi interes maxim.

Să ne bucurăm de fotbal !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de DeuxEx » 04 Iul 2015, 14:24

In mod normal, ar trebui sa-i prindem pe astia intr-o perioada foarte proasta, dupa o lunga deplasare. Daca se califica, or sa vina relaxati. Daca nu se califica, or sa vina montati sa demonstreze ca ratarea Europa League a fost doar un accident. Prin urmare, as vrea ca Botosaniul sa se califice! :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de Copacul » 04 Iul 2015, 14:33

Eventual dupa prelungiri si 11m :)
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de DeuxEx » 04 Iul 2015, 14:36

Ar fi perfect! :))
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de FanStiinta » 04 Iul 2015, 15:37

Vad ca Hora tocmai semna cu Pandurii. Ma apuca nervii!! Hai ma chiar asa nu puteam sa-l luam noi pe asta?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de romaad » 04 Iul 2015, 15:53

era bun Hora. Pe postul lui Baluta venea ca o manusa

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de DeuxEx » 04 Iul 2015, 16:53

Pleaca, bre, de aci! Ce sa faci cu Hora?! Baluta for president! :lol:
Eu m-am resemnat - vom mai aduce jucatori cand ne va ajunge (DIN NOU!) cutitul la os!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de muttley » 04 Iul 2015, 17:09

Daca o sa mai gasim ceva atunci, nu in fiecare sezon gasesti Balgradean, Brandan si Bawab liberi de contract.

Noi trebuie sa ne vedem de treaba noastra. daca ne gandim ca adversarii o sa fie obositi, tirsti, fericiti, etc atunci o sa pierdem. Indiferent de cum si cand vin aia, noi trebuie ca la ora jocului sa fim concentrati si pregatiti sa jucam cel mai bun fotbal posibl.


PS: Da, Hora la TG Jiu, noi avem o echipa buna, nu ne trebuie transferuri ci rezultate. Cititi mizeria din maximasport, mizerie scrisa de Mantog, ceva normal pt cineva ca el. Se doreste tot mai mult o cenzura a suporterilor exact cum facea mititelu prin fituica lui. Tottul la superlativ, nu avea nimeni voie sa se lege de ceva sau cineva. Cei mai buni erau aia cuminti care nu deschideau gura, ceilalti erau dusmanii platiti.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de mihu » 04 Iul 2015, 17:25

La faza cu Hora nu înțeleg nici eu strategia echipei...era liber, clar mai bun decât Băluță ...mă depășește gândirea managerială din aceste momente...sper doar să nu fim chiar așa de fără bani...

Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de Leonard Albert » 04 Iul 2015, 17:56

De Madson ce se mai stie? Cand revine?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de DeuxEx » 04 Iul 2015, 18:30

Daca aveam bani, am fi adus jucatori. Din pacate, cred ca robinetul a fost inchis si cei de la club trebuie sa se descurce cu ce au. Cu toate ca nu inteleg ce fac cu banii care au ramas din salariile lui Brac, Brandan sau Frasinescu. Sunt cam 15.000 euro/luna economisiti cu cei 3. Unde s-au dus acei bani? Mi-e greu sa cred ca Popov ia 15.000 euro/luna. Asa ca ... unde sunt banii?
PS: are dreptate javra, Mantog ne ia si el de fraieri in MaximaSport, alaturi de F. Grigore!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de LiviuB » 04 Iul 2015, 18:38

eu sunt sigur ca se vor face transferuri.
cat despre meciul cu Botosaniul va fi greu dar trebuie sa castigam cu orce pret.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de DeuxEx » 04 Iul 2015, 18:52

Da, se vor face transferuri! Dar numai atunci cand ne va ajunge cutitul la os...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de JustME » 04 Iul 2015, 18:53

mama vere ce v-ati mai plans si ce ati mai urlat.. eu nu inteleg cum poate cineva sa ia pe altcineva de prost fara voia lui. de ex. Mantog sau Felix pot sa ma ia pe mine de prost doar daca le permit asta, daca nu le permit ma.. nu prea au cum sa ma ia de prost cu forta.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Etapa 1]: UNIVERSITATEA - FC BOTOSANI

Mesaj de nyk_sorin » 04 Iul 2015, 19:21

DeuxEx scrie:Daca aveam bani, am fi adus jucatori. Din pacate, cred ca robinetul a fost inchis si cei de la club trebuie sa se descurce cu ce au. Cu toate ca nu inteleg ce fac cu banii care au ramas din salariile lui Brac, Brandan sau Frasinescu. Sunt cam 15.000 euro/luna economisiti cu cei 3. Unde s-au dus acei bani? Mi-e greu sa cred ca Popov ia 15.000 euro/luna. Asa ca ... unde sunt banii?
PS: are dreptate javra, Mantog ne ia si el de fraieri in MaximaSport, alaturi de F. Grigore!
Ba mai lasa ne vere ca m ai disperat, esti mai rau decat sechele ala.
Ti am inteles toti ideea, nu e nevoie sa o repeti zilnic, peste tot.

Închis