[Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ca facem in groapa?

Poll ended at 17 Iul 2015, 05:01

Victorie
7
44%
Meci egal
4
25%
Pierdem
5
31%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Ovidiu* » 20 Iul 2015, 17:12

Mai, eu meciul l-am trecut la accidente. Jocul n-a fost rau, chiar de ne-au lipsit 5 titulari. Sunt absolut convins ca daca jucam in efectiv complet ii bateam lejer si sunt convins ca daca am mai juca 10 meciuri n-ar mai castiga. Atitudinea mi-a displacut, as fi vrut mai multa vana, sa-i fi luat pe sus. Uite si atitudine si la final, pe teren unde le-a fost tupeu'?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Thunder

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Thunder » 20 Iul 2015, 17:20

Acum na, daca suntem corecti pana la capat, lu` nen`tu Balgradean cu exceptia meciului cu fosta lui echipa, nu prea ai ce sa-i reprosezi, el ne-a tinut in picioare la multe meciuri si locul ala 5 din sezonu` trecut i se datoreaza-n mare parte... as zice ca mai mult lui decat lui Brandan... Dar pe conu` Vatajelu trebuia sa-l luati pe sus si sa-l lasati pe la Pitesti sa se descurce, eventual cu o busola, ceva :cool:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 20 Iul 2015, 17:27

Cred ca lu' nentu Vatajelu i-a sucit moldoveanca capul (scuzati cacofonia)!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de gogu2005 » 20 Iul 2015, 17:35

Straton e 2 clase peste balgradean, "pufi" nu a iesit bine pe nicio centrare din meciul cu *inamo. la una dintre ele a lasat chiar poarta goala dupa o respingere aiurea pe mijloc, dar noroc cu papagalul de la *inamo care a tras putin peste poarta.

Cu Cartu antrenor orice portar pare bun. Iti blindeaza apararea si cam somezi, mai putin in momentele in care gafezi si o iei aiurea.
CRAIOVA NESUPUSA

Thunder

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Thunder » 20 Iul 2015, 17:40

Straton e cu 2 clase sub Balgradean prietenas, a gresit in fiecare meci oficial in care a jucat, adica la 2, iar intr-unul a si luat gol... Pufi de bine de rau, greseste odata la 2-3 meciuri si nu intotdeauna cu consecinte pe tabela.

ozzy

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de ozzy » 20 Iul 2015, 17:41

gogu2005 scrie:Straton e 2 clase peste balgradean, "pufi" nu a iesit bine pe nicio centrare din meciul cu *inamo. la una dintre ele a lasat chiar poarta goala dupa o respingere aiurea pe mijloc, dar noroc cu papagalul de la *inamo care a tras putin peste poarta.

Cu Cartu antrenor orice portar pare bun. Iti blindeaza apararea si cam somezi, mai putin in momentele in care gafezi si o iei aiurea.
Da, mă, și Brac era mai bun decât amândoi, ca să nu mai vorbim de Gogoașă.
Vă place unora să exagerați ce n-am văzut.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de andyucv » 20 Iul 2015, 17:43

Balgradean este un portar care iti ofera siguranta, dar nu trebuie ridicat prea mult. Pana la urma isi face meseria, este in poarta ca sa apere, acum orice sut si interventie nu trebuie ridicata in slavi. Pana la urma este treaba lui altfel am putea sta si noi in poarta si spune ca nu am avut ce face.
Cu dinamo a gresit flagrant si nu are scuza.

Thunder

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Thunder » 20 Iul 2015, 17:44

La meciu` cu dinamu cel mai mult a gresit Vatajelu daca te referi la gol. A avut si Balgradean iesiri aiurea dar golul a fost mai degraba al fundasilor ca erau 3 in careu si erau degeaba

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de andyucv » 20 Iul 2015, 17:52

Ai dreptate dar tot meciul a fost aerian. Iti amintesti de o alta iesire total gresita cand mingea a ajuns dupa la lazar care a dat putin peste poarta?
Greseala respectiva parca anunta ceva :(

DoRyN

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 20 Iul 2015, 17:53

Hai sa ziceam ca arbitrul le dadea penalty la faza aia in careul nostru (cate nu s-au dat pentru mult mai putin) si tot 1-0 era. Jocul din groapa a fost peste cel din prima etapa de acasa si doar ghinionul a facut sa nu scoatem cel putin un egal.

Cat despre fazele de la final cu jucatorii, e faza din Planeta maimutelor ce a rulat aseara pe HBO. Maimutele zic ca oamenii au declansat razboiul, iar oamenii spun ca maimutele au atacat primele si nu le pot ierta.

O minima forma de respect pentru deplasarea suporterilor e sa vii sa-i aplauzi pentru ca te-au sustinut 90 de minute. Nu trebuie sa vii pana la gard si sa intri in discutii cu ei, e suficient sa la multumesti aplaudandu-i si tu, jucator, dar de la o distanta care poate evita astfel de evenimente.

Tu suporter, daca i-ai sustinut 90 de minute, acum vii cu reprosuri ca nu au castigat? Asta vroiau si ei, dar nu au putut. Nu am vazut asa ceva prin vest, poate prin Italia sa fie ceva ca la noi, dar spre nord nu exista asa ceva. Suporterii le multumesc mereu, indiferent de rezultat si fotbalistii la fel.

Alte persoane trebuie sa-i critice si sa le analizeze jocul si modul cum au luptat. Am avut nota mica la romana, nu ca Mantzog, dar cred ca suporter e derivat din suport :o pentru echipa.

Jocul a aratat un plus, noi am fost mai buni pe ansamblu, dar nu intotdeauna cel mai bun castiga! Daca nu ati invatat lectia asta de la fotbal, e posibil sa o invatati de la viata si nu va fi nici un fair-play!

ozzy

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de ozzy » 20 Iul 2015, 18:00

andyucv scrie:Ai dreptate dar tot meciul a fost aerian. Iti amintesti de o alta iesire total gresita cand mingea a ajuns dupa la lazar care a dat putin peste poarta?
Greseala respectiva parca anunta ceva :(
A fost la poarta de la peluza noastră. Mie mi s-a părut că a avut ghinion, s-a lovit în cădere cineva și de-aia a scăpat mingea.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de blue_titan » 20 Iul 2015, 18:00

necazul a fost mare...la cald e greu...ii domini si ca si joc si galerie si iei bataie in minutul 90. cocalarul de izvoranu a fost cel care a declansat o parte din conflict.
iar baietii nostrii trebuie sa inteleaga ca la un derby nu trebuie sa pleci cu capul plecat. pentru cei de pe stadion infrangerea s-a simtit urat de tot.

eu zic ca s-a procedat bine cu jucatorii. avem polite de platit din sezonul trecut si trebuie sa invete sa joace la victorie. asa cum suporterii steaua au dezbracat jucatorii la sofia, nu vad de ce nu putem reprosa.

Thunder

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Thunder » 20 Iul 2015, 18:03

Jucatorii tre` judecati de fani, ca doar pt fani joaca. Ca e treaba antrenorului pe cine baga si cum evalueaza si pe cine evalueaza, asta-i alta discutie. Dar in mare, pentru noi joaca si noi ii judecam. Daca nu le convine, sa plece, ca nu-i tine nimeni in catuse p-aici.

DoRyN

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 20 Iul 2015, 18:04

Sa facem un tribunal atunci...

Thunder

Re: [Etapa 2] Dinamo - Universitatea

Mesaj de Thunder » 20 Iul 2015, 18:06

Si un pluton de executie, musai! Da` nu cu arme de foc ca gloantele e scumpe, cu barda, ca pe vremuri :cool:

Închis