[Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca vom scoate in meciul cu Astra?

Poll ended at 26 Iul 2015, 10:15

Victorie, 3 puncte!
15
56%
Egal, un singur punct.
8
30%
Inca o infrangere, o puncte.
4
15%
 
Total votes: 27

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de andyucv » 27 Iul 2015, 19:25

Rat este liber de contract, cred ca am putea sa incercam sa il transferam.
Vatajelu e tanar, dar cred ca are si o problema. De aproape 8 luni de zile face meciuri mediocre si in mod normal trebuia trecut rezerva, dar nu are concurenta.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de stuparu_alexandru » 27 Iul 2015, 19:51

nu inteleg ce vede lumea la vatajelu. mi se pare ca e din ce in ce mai slab.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

sorin107

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorin107 » 27 Iul 2015, 19:54

Eu l-as baga pe briceag, mi s-a parut mai in vana si in perioada de pregatire.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2015, 19:56

Vatajelu e un jucator de liga 1, cine crede ca asta o sa fie vandut cu meleoane se minte. Omul cand e in forma e un jucator bunicel de liga 1, titular la o echipa de top 8, dar cand e intr-o forma slaba este un jucator titular de o echipa care se bate la retrogradare.

Daca cineva ar da cateva sute de mii pe el...ar merge dat fara emotii si folositi banii pentru aducerea de jucatori, dar problema e ca nu da nimeni nici macar atat.


PS: aia cu Rat e o gluma, nu ca nu ne-ar ajuta :-D ci ca nu am putea sa-l platim :)( dar poate Nea Roty face o aroganta sa mute atentia si-l aduce :-D :-D il plateste in case, ii face vreo casa pe la Cisnadie sau Segarcea :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorin107 » 27 Iul 2015, 20:13

Hai ca nu la fundas stanga stam noi prost, desi vatajelu a fost clar o veriga slaba anul asta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 27 Iul 2015, 20:33

Vatajelu e o veriga slaba de cand a inceput returul campionatului trecut, nu de acum...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2015, 20:46

Eu va propun sa ascultati partea asta din conferinta de presa si cine are capacitatea sa inteleaga ce vrea sa spuna Cartu, o va face fara probleme. E evident ca antrenorul nu poate sa vina si sa zic "nu avem jucatori de valoare" ca pana la urma tot cu ei trebuie sa lucreze, dar prin astfel de decalaratii, mesajul catre conducere este acelasi.
Trebuie neaparat sa se mai aduca macar un jucator de banda, macar unul !!!! Dar si de atacant e nevoie....

PS: nu stiu dc nu merge sa inceapa de acolo de unde am selectat, dati la minutul 12:44.

[youtube][/youtube]
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alex21.mufc » 27 Iul 2015, 22:56

Ce le-a zis ma galeria jucatorilor? E a treia oara când intreb.
Va sinchisiti sa ii raspundeti lu' muttley si mie nu?
Aka giallorosso!

Thunder

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2015, 23:45

Pai tu esti ruda cu Cartu ma, ce sa-ti raspunda lumea tie :)(

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de alex21.mufc » 28 Iul 2015, 00:35

Fa-ma tu ca te alerg cu Chiajna pe stadion de-l intreci si pe Baluta la viteza.
Glumet grasanu' asta pe aici. Firia-l dracu' de simpatic!
Vezi cum vorbesti cu Olga s-o mai facem de-un sut de la mijlocul terenului.
Aka giallorosso!

Thunder

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Thunder » 28 Iul 2015, 00:53

In traducere, te alerg de-l intreci si pe Baluta la viteza, ca tu asta vrusasi sa scrii, nu ?

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de george_7002 » 28 Iul 2015, 09:26

ucv Imi place cum s-a jucat in astea 3 etape dar sunt niste probleme la cativa jucatori gen Bawab, Baluta ori Curelea mai trebuie sa ai si ceva creier ca sa faci performanta. Si ce e naspa e canu ai ce pune in loc... dar si cu ei eu zic ca prindem playoff ul... daca nu mai avem un sezon la dispozitie pana se termina stadionul pentru ajustari si sa prindem o participare in Europa in final... usteag
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de BluBoy » 28 Iul 2015, 10:37

Suntem penibili. Am jucat in 270 de minute, doar 20 de min in meciul cu giurgiuvenii. In rest e debandada totala. Nu legam mai mult de 3-4 pase, actiunile se poarta ca la handbal pe semi-cerc, iar mingea ajunge fie la baluta, care e cel mai slab jucator din lot, fie la nuno rocha, nepregatit pentru postul de mijlocas stanga.

Ca tot spune lesinatul ala din presa ca nu se pricep suporterii, hai sa o luam pe puncte si sa vedem de ce era normal sa punem mana si sa transferam niste jucatori ca sa aiba ce sa puna Cartu si Sandoi in teren.

Portar - pare singurul post in care nu avem emotii. Nu avem pentru ca Pufi nu a prins pana acum o serie de meciuri proaste, ca sa fie nevoie de Straton mai mult timp. Doamne fereste sa te bazezi pe Straton mai multe meciuri, fiindca nu stiu daca se va ridica la pretentiile unui portar titular.
Fundasi dreapta - e lesne de observat ca Achim e mult mai bun decat Dumitras. Si asta nu neaparat pentru ca ar fi mai valoros, ci pentru ca Achim iti face faza defensiva, spre deosebire de Dumitras care se uita prin atac destul de des. Legat de prestatia jucatorilor, Achim a fost cel mai bun in meciul de la Botosani, meci in care trebuia sa atacam !!!!
Fundasi stanga - Vatajelu, vesnica speranta a Craiovei si a nationalei, e praf in inceputul asta de sezon. Depasit de multe ori in meciul cu Astra, nu pare sa gaseasca drumul spre revenire. Si e foarte grav ca nu ai niciun fel de rezerva pentru acel post. Poate doar Tarnacop, care nu a evoluat foarte inspirat pe postul respectiv in sezonul trecut.
Fundasi centrali - Popov - Acka e un cuplu de fundasi foarte bun. Bulgarul joaca din ce in ce mai bine, iar Acka e deja o certitudine. Problema e ce dracu facem cu schimbarile, fiindca Izvoranu, Kay si ex-ul Avramia (poate din cauza asta a fost si lasat liber) nu se ridica nici macar la statutul de rezerva. Suntem penibili daca pentru o echipa cu ambitii nu avem nici macar un jucator tanar, promitator, pe care sa il pastrezi ca rezerva pentru cei doi si care sa iti poata intra la nevoie si sa se evidentieze.

Mijlocas dreapta - Cel mai slab jucator din acest sezon si cred ca si din sezonul trecut, Baluta, continua sa fie titular. Ce merite are el, nu stim exact. Aaaa, se presupune ca alearga. Dar la ce folos daca nu e in stare sa dea o centrare buna, nu e in stare sa dea o pasa buna, nu e in stare sa faca un dribling folositor? Rezerva sa nu stim cine este exact, dar daca il punem pe Bancu, e clar ca e mult mai bun. Cel putin in amicale Bancu a aratat ca vrea mai mult, decat vrea labuta. Herghelegiu??? De unde pana unde o asemenea inovatie, cand omul nu stie sa paseze???
Mijlocas stanga - Rocha???? Vreodata in viata asta !!! Omul e atacant toata ziua, dar a ajuns mijlocas stanga in lipsa de variante. Si, din cauza asta, si-a demonstrat ineficienta intr-un mod tare opulent. Principalul vinovat la golul lui Boldrin, cand nu s-a repliat la timp si i-a lasat pe giurgiuveni sa isi faca de cap cu apararea noastra. Omul nu are ce cauta in banda, iar mutarea lui in atac a spus totul despre locul lui Rocha in teren. Varianta de rezerva??? Briceag??? Hai sa fim seriosi. Tarnacop??? Hai sa fim si mai seriosi, desi omul bun la toate s-ar descurca mai bine ca Rocha pe postul respectiv. Bancu??? Pare singurul capabil sa joace pe ambele parti de teren. Ferfelea??? A mai jucat asa in B, dar nu mi s-a parut stralucit niciodata!
Milocasi centrali - Mateiu, Madson, Tarnacop, Ferfelea, Zlatinski, Kay. Nu stiu cum isi vor alege Cartu si Sandoi titularii din acesti jucatori, pentru ca fiecare din ei e diferit ca stil de joc. Ca sa joci un 4-4-2 expirat, iti trebui doi jucatori box-to-box care sa stie sa iti paseze si mingea. Lucru pe care Tarnacop si Kay nu il prea fac. Bine, joc de pase bun nu are nici Madson (singurul jucator din echipa ce paseaza numai in spate) si nici Ferfelea (s-a vazut in jocul cu Astra ca si-a pierdut din stralucirea de play-maker). La pase compenseaza Mateiu si Zlatinski, dar oamenii nu sunt atat de capabili sa se apere. Iar cand joci la mijloc cu Rocha si Baluta pe bezi, oameni fara pic de aport in aparare, e clar ca nu ai cum sa te aperi cu un mijloc cu Mateiu si Zlatinski centrali.
Atacanti - Bawab - inexistent in inceputul campionatului. Prea multe driblinguri si floricele, prea putine rezultate. E penibil de foarte multe ori cum se vaita ca nu ii ies pasentele. Nu face absolut nimic sa ajute echipa, in niciun fel. Ar fi interesant daca l-ar trece antrenorii rezerva, poate isi revine si se remotiveaza. Curelea - unul din cei care se zbat mult si incearca sa arate ca merita postul de titular, dar dupa o pauza lunga e greu sa isi revina in forma. Bine, Costin nu a fost niciodata un varf de nivelul lui Gigel Bucur, Mazilu ori Dinita, lucru usor observabil in liga a doua, dar asta nu inseamna ca nu ii putem acorda credit in continuare, in lipsa de variante reale. Ivan??? Eterna promisiune, caruia ii presimtim un viitor precum Carstea, Sin sau Avramia daca nu o sa confirme sezonul asta. Nu stim ce ii trebuie jucatorului sa isi dea drumul la joc odata si sa devina titular, dar gurile rele afirma ca viata extrasportiva nu e cea mai exemplara, si poate de aici si stilul sau de joc haotic. Herghe - nu stim daca are ce cauta in atac. E foarte slab si nu reuseste sa confirme la nicio ocazie.

Cum e foarte clar ca sistemul 4-4-2 nu merge deloc la Craiova, venim cu o propunere de 4-3-3 pentru meciul cu ASA (sistem de joc ce a dat roade anul trecut). Un sistem de joc in care sa ii vedem pe Pufi, Achim, Acka, Popov, Vatajelu, Madson, Mateiu, Zlatinski, Bancu, Curelea, Rocha.
Daca tot luam bataie, macar sa ne gasim tempoul si sistemul de joc optim. Si sa renuntam pentru totdeauna la stilul asta excesiv defensiv. Ca nimeni nu poate juca fotbal cand i se cere sa stea cu fundul in poarta
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

sorin107

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorin107 » 28 Iul 2015, 11:08

1. nu stiu unde ai vazut tu vreodata 4-3-3 anul trecut. si daca joci 4-3-3, rocha o sa joace tot in banda, asa cum ai spus ca nu e bine. oricum nu se schimba sistemul niciodata in plin sezon, mai ales ca a si zis sorin cartu ca lotul a fost conceput pentru 4-4-2.
2. niciodata n-a fost greseala lui rocha la golul 1 al nostru.

a, si ferfelea a fost printre cei mai buni jucatori ai nostri cu astra. dac-ar fi dupa tine, ar trebui schimbata toata echipa, frate.
Last edited by sorin107 on 28 Iul 2015, 11:55, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de romaad » 28 Iul 2015, 12:21

sistemul se mai schimba si in timpul sezonului. Normal antrenezi doua sau chiar 3 sisteme. Trebuie sa ai un plan B. Din pacate noi cred ca nu prea facem asta. . Eu sincer as juca 3-5-2, mi se pare mult mai potrivit pentru ce lot avem, plus ca in sistemul asta ii urci pe Vatajelu si Dumitras ca WB, le dai libertate mare pe banda, si sunt cat decat acoperiti in spate pe rand de cei doi CD laterali.
4-3-3??? Nu mi se pare ca avem lot de asa ceva. Ar trebui o mobilitate in teren de la mijloc in sus pe care nu vad sa o avem cu Bawab care alearga mai putin ca mine si cu Curelea care numai mobil nu e. Plus ca iti trebuie doi inside forward cu viteza, dribling si finalizare buna... de unde? Rocha nu prea stie sa dribleze , Baluta? , Bancu? (poate in zilele lui bune)

oricum, parerea mea e ca trebuie sa trecem la un joc cu 3 mijlocasi centrali, indiferent ce asezare folosim. Nu prea putem sa lasam in afara jocului nciunul dintre Madson, Mateiu si Zlatinski in momnetul cand toti vor fi fit. Si sa il pui iar pe Mateiu sa joace in banda acum cand pare in sfarsit sa fie BtB-ul care il asteptam mi se pare gamble tactic.

Închis