[ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Puncte dupa meci:

Poll ended at 08 Aug 2015, 10:46

5
14
64%
3
5
23%
2
3
14%
 
Total votes: 22

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de andyucv » 08 Aug 2015, 23:19

Daca joci 4-1-4-1 au loc toti 3

Unde pot sa vad inregistrarea jocului?
Ma refer in varianta comentata de digi, altfel de la 00:00 e pe looktv.
Last edited by andyucv on 08 Aug 2015, 23:20, edited 1 time in total.

Thunder

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de Thunder » 08 Aug 2015, 23:20

Pai Madson oricum o sa adune galbene destule, deci o sa aiba ceva etape de stat pe bara

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de valentin0001 » 08 Aug 2015, 23:46

Cel mai mult avem nevoie de un atacant, pentru ca rocha si bawab sunt cam siguri de posturile lor de titulari si probabil din lipsa de concurenta nici nu mai inscriu.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de DeuxEx » 09 Aug 2015, 00:46

Mie mi-a placut cum a jucat azi Zlatinski. Si Ivan se pare ca s-a maturizat un pic pentru ca a fost un real pericol pentru apararea adormita a alora.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de romaad » 09 Aug 2015, 01:09

Madson mai intai trebuie sa slabeasca vreo 5 kile si apoi sa se gandeasca la titularizare. Se misca ca un tanc intr-o parcare plina. Altfel haios userul care vazu azi ca Mateiu joaca la alibi cu pase de 3 m. Uneori il inteleg pe mantog cand ne injura

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de _T@V_ » 09 Aug 2015, 07:44

Io cred ca exagerati putin si cu antrenorii. N-avem vere numai de'alde Messi prin echipa sa rupem norii si sa desfacem aparari. Si cand intalnesti niste saraci care nu-i intereseaza decat sa se apere, sa traga de timp si sa distruga, asa arata meciul. Am vazut si OM aseara. Cu saijdemii in tribuna, n-au avut vere ce-i face. Senzatia aia de pedalat in gol... Ai nostrii au tras de ei exact cand a fost mai greu, cand soarele ardea mai tare, nu poti sa zici ca nu s-au zbatut o ora intreaga de joc. Apoi dupa 1-0 nu cred io ca le-a cerut Cartu sa se retraga sau sa nu mai alerge, ci nu mai puteau. Au simtit toti ca au nevoie de un moment de respiro. Si cand te gandesti ca ai jucat cu unii care pina atunci n-au legat 3 pase, automat pe fondul de oboseala vine o mica delasare.

Nici nu vreau sa ma gandesc la meciul de miercuri, care am impresia ca-i de la 17:30. Si apoi la TM iar la 18:30 (apropo Cosmine, vezi ca de la ora asta pierdeti trenul daca-i la 8 cum spuneai). Teoretic jucam cu echipe pe care noi sa le desfacem, sa alergam mai mult cand e mai cald, ceilalti la alibi. D'aia pe final, pot sa ne inghesuie. Echipa ieri a fost mai mult decat ofensiva, mai ales dupa intrarea lui Ivan. Dar dupa o ora literalmente de foc si efort sustinut, uite ca ne-a inghesuit Chiajna. Dar asta nu mai e vina lui Cartu, da-o incolo de treaba. Nu mai puteau sa alerge, sa puna presiune sus si sa recupereze repede, asa cum o facusera de altfel pina atunci.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de DeuxEx » 09 Aug 2015, 09:43

2-0 si 3 puncte... Eu zic ca e OK cu ce jucatori avem. Cine vrea mai mult, sa vorbeasca cu patronii sa aduca fotbalisti.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de blue_titan » 09 Aug 2015, 09:47

Jocul nu a fost rau...combinam...ne miscam in teren...este loc de mai bine.importante sunt cele 3 puncte. Daca din urmatoarele doua etape scoatem 4 puncte putem spune ca suntem pe drumul cel bun.

LiviuB

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de LiviuB » 09 Aug 2015, 10:33

cand va aud cu faza "la ce jucatori avem" o iau razna... are dinamo jucatori mai buni? iasiul, Botosaniul, chiar si ASA? conteaza foarte mult moralul. Cand ai un moral bun, cand ai incredere in tine.... iti iese orice. altfel - se intampla sa centrezi in primul adversar, sa nu gandesti lucid in fata portii, te precipiti... nu trebuie sa uitam ca am avut 2 meciuri la rand cand am pierdut in ultimele minute iar asta reprezinta o piatra atarnata de gat... de aceea e f importanta aceasta victorie impotriva unei echipe incomode.

sorin107

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de sorin107 » 09 Aug 2015, 10:42

ne trebuie 6 puncte, nu 4. tu mergi la egal la timisoara? da-i in mortii ma-sii, or fi si astia ceva barcelona II? ca barcelona I e asa targu mures, clar.

LiviuB

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de LiviuB » 09 Aug 2015, 10:59

cu viitorul nu va fi un meci usor... desi astia nu cred ca se vor baricada in propria jumatate. dar oricum, mie mi se pare mai greu meciul cu viitorul decat cel cu Timisoara

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de muttley » 09 Aug 2015, 11:12

Livius scrie:cand va aud cu faza "la ce jucatori avem" o iau razna... are dinamo jucatori mai buni? iasiul, Botosaniul, chiar si ASA? conteaza foarte mult moralul. Cand ai un moral bun, cand ai incredere in tine.... iti iese orice. altfel - se intampla sa centrezi in primul adversar, sa nu gandesti lucid in fata portii, te precipiti... nu trebuie sa uitam ca am avut 2 meciuri la rand cand am pierdut in ultimele minute iar asta reprezinta o piatra atarnata de gat... de aceea e f importanta aceasta victorie impotriva unei echipe incomode.

Pe ASA o scoti din discutie, te-a cam capacit pe unde te-a prins, termina pe locul doi si acum sunt iar pe primul, deci nici nu are sens sa facem o comparatie intre cine la ora actuala e mai valoroasa.

Botosani are jucatori buni pe posturi unde noi nu existam, Roman, Martinus plus ca mai au jucatori interesanti ca Brata, Cabrrera, Batin.

Iasi la fel are jucatori solizi, Golubovic, Bole, Cretu, Grahovac, Voicu. Jucatorii astia au facut puncte spre deosebire de ai nostri la momentul actual. Sigur ca in viitor putem face noi sau nu putem face, dar la momentul actual sunt mai buni.

Ambele meciuri o sa fie dificile, Viitorul e echipa pe care sezonul trecut nu am reusit sa o invingem in 3 jocuri. Asa ca meciul o sa fie dificil. Are jucatori tineri care in orice moment pot sa faca diferenta si sa ne bata.
In ambele meciuri ca sa castigam puncte avem nevoie sa practicam un fotbal mai bun decat in meciul cu Chiajna.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de sorin107 » 09 Aug 2015, 11:18

ti-ai gasit, ne compari cu iasiul acum. nu au jucatori mai buni ca noi niciodata, dar au beneficiat de o conjunctura si de niste meciuri mai usoare, deocamdata.

de la botosani sunt 2 jucatori care imi plac foarte mult - martinus si cabrera.

trebuie sa batem si viitorul si timisoara. m-am saturat de echipa asta a lui hagi pana-n gat.

iuli

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de iuli » 09 Aug 2015, 12:20

@FanStiinta:reactia lui Cartu a fost la adresa preparatorului care trebuia sa-l pregateasca pa Madson,iesita din comun reactia lui Cartu dar si profesionalismul aluia.......

despre meci:conteaza victoria si cele 3 pct,ar mai fi de notat atitudinea lui Ivan si Zlatinski care pare un Brandan mai tehnic si mai rapid.Mateiu e deja obisnuit omul nostru nr 1.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de george_7002 » 09 Aug 2015, 12:47

andyucv scrie:Foarte jegoasa atitudinea celor de la NPG.
Sa injuri si sa dai afara suporterii alcatuiti din 10 pusti de 6-13 ani care erau cu parintii si asteptau sa dea mana cu favoritii lor este o nesimtire uluitoare.
Daca nici cand castigi nu lasi oamenii sa faca o poza si sa sa dea mana cu jucatorii este degradant. Te apuci tu firma de paza cu 6-7 urangutani sa gonesti niste pusti care erau cu parintii si sa injuri niste oameni trecuti de 50 ani spunand ca le rupi picioarele este un gest de felicitat.
O sa postez un filmulet de 30 secunde de la final cand parasisem incinta bazei sportive.
Imi pare rau ca nu am filmat mai devreme dar vorbeam la telefon, insa pe toata durata drumului de la poarta de acces la vestiare, parcarea autocarelor pana la iesirea din baza cei de la NPG au jignit si amenintat oamenii care le spuneau ca doresc o poza.
Poate ne spune tarnacop cat de agresivi au fost cei 6 copii de pana in 12 ani care au dat noroc cu el cand era in masina. Probabil cei de la NPG au crezut ca i-a fost pusa in pericol viata si au simtit nevoia sa intervina.
Pacat ca parintii au concluzionat gresit acuzand jucatorii de vedetism, cand ei nu aveau nici cea mai mica vina, fiimd inca la vestiare.

Bravo PROTECT NPG, huliganii au fost pusi la punct.

De mentionat ca e vorba de aia smecheri de la NPG cu uniformr de jandarmi, chelie, tatuaje si ceafa lata. Nu de paznicii obisnuiti trecuti de 45-50 ani.
Indivizi despre care vorbesti tu sunt doar niste redusi pentru a raspune rapid la niste comenzi in mod normal un spectacol sportiv nu se organizeaza cu acest gen de indivizi pentru ca nu fac nimic altceva decat sa strice toata bunadispozitia a oamenilor oamenilor ce vin la stadion... tu vii bine dispus si dai de astel de indivizi care care nu au nici o treaba cu organizarea si iti dispare subit tot cheful... pentru cei ce vin pentru prima data la stadion ii sochaza treba asta si nu mai vin altadata... sper ca pe noul stadion sa se gaseasca alta solutie pentru organizare... eu unul m am saturat de stilul asta de organizare in scarba si fara pic de profesionalism... dar este adevarat ca sunt si greu de gasit oameni in domeniul asta... dar daca cati si gasesti ...cred eu usteag
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Închis