[ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Puncte dupa meci:

Poll ended at 08 Aug 2015, 10:46

5
14
64%
3
5
23%
2
3
14%
 
Total votes: 22

sorin107

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de sorin107 » 06 Aug 2015, 14:05

corect, Ovidiu, dar cam tarziu o spune. e cam spalare pe maini in genul: dati ba pe jucatori si pe conducere ca n-am cu cine sa castig, io-s scula de antrenor altfel. e adevarat sau nu, cam pervers s-o dai doar acum si nu cand a inceput pregatirea. atunci eram omogeni si ok, acum suntem brusc praf la nivel de lot?
Last edited by sorin107 on 06 Aug 2015, 14:08, edited 1 time in total.

ozzy

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de ozzy » 06 Aug 2015, 14:08

Nu e chiar așa. Omul a sperat probabil că va avea un început mai bun. Acum, când toți l-au pus la zid, se apără și el cum poate.

sorin107

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de sorin107 » 06 Aug 2015, 14:09

pai exact asta zic si eu. daca nu-l puneau pe el la zid, lotul era bun.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de DeuxEx » 06 Aug 2015, 14:15

Au vina lor ca au acceptat sa antreneze si in acest sezon un lot mediocru, desi stiau valoarea individuala a fiecarui jucator. Nu ii acuza nimeni daca plecau pentru ca nu s-au adus jucatori. S-au complacut in aceasta situatie, au partea lor de vina.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de ozzy » 06 Aug 2015, 14:17

Eu nu cred că conducerea le-a cerut să ia titlul cu lotul ăsta. Dacă le-a cerut doar play-off, obiectivul e perfect realizabil cu acest lot. Iar îndeplinirea sau nu a obiectivului se judecă, din câte știu eu, la sfârșitul sezonului, nu că ni se pare nouă că au jucat nu știu cum la Tg. Mureș.

LiviuB

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de LiviuB » 06 Aug 2015, 17:47

eu nu sunt de acord ca lotul e mediocru. ne lipsesc mijlocasii laterali. atat. si poate un atacant central la nivelul celorlalte compartimente. Dar daca noi ne plangem de lotul asta ce sama zica CFR, Iasiul sau alte echipe?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de DeuxEx » 06 Aug 2015, 21:34

Mijlocasii laterali, atacantii si o concurenta serioasa pentru Vatajelu e fix jumatate din echipa. Lotul nu e slab, dar nici nu poti sa zici ca te poti bate la cupele europene cu jucatorii astia.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de andyucv » 07 Aug 2015, 10:51

Probabil ca la jocul scoala o sa se foloseasca primul 11.
ImagineImagine


Dumi-popov-acka-vata-baluta-mateiu-zlatinski-ferfrlea-rocha-bawab.


La cei in rosu joaca si sandoi :) un fel de dirijor

Popv a iesit accidentat, problema musculara si paraseste antrenamentul, a intrat izvoranu la verde

Verdele trebuie sa joace din 3 atingeri, sorin sta pe margine langa poarta lui balgradea
Imagine

Imagine


Sandoi tocmai l-a pus in fund pe Rocha care s-a dus sa-l atace decisiv. Destul de mobil este Emil.
3-2 pt rosu, doua executii in vinclu ale lui herghelegiu si bancu.
Pt verde mateiu a dat un gol frumos in urma ubor combinatii rapide cu zlatinski si bawab.

Baluta tocmai a fost singur cu portarul si a vrut sa dea cu exreriorul, era sa-l loveaaca pe cartu care e la 5m de poarta asezat pe o minge.
Doua intrari mai tari, bancu la bawab si izvoranu la ivan.

Primele intrari cu intensitate pe care le vad. Pe langa asta jucatorii se antreneaza fara aparatori, probabil pt ca este ultimul antrenament altfel este surprinzator pt ca celelalte antrenamente trebuie sa fie mai intense inclusiv in intrari

Gata cu jocul, se lucreaza fazele fixe, lovituri de colt.
Titularii contra a 5 rosii. Ne aparam cu toti, zlaatinski si vata stau in afara careului.

A gresit balgradean la o faza si se cearta cu izvoranu si bawab care ii reproseaza ca nu striga.

Sandoi ii. Reporoseaza lui bancu ca nu bate bine, ii spune sa bata pe 11 m la acka, dumitras sau izvoranu sa faca respingeri, dar el bate la cotul scurt, la semi inaltime. Acum se schimba pozitia se bate din lateral, iar i se reproseaza ca bate prost, iar sandoi se apuca sa bata el din lateral
Acum se bate de pe stanga, bat sandoi si vatajelu
Imagine

Mateiu e certat ca scapa omul din marcaj, certat mai rau putin.

Un lucru interesant, dupa jocul scoala jucatorii s-au dus sa bea apa si dupa s-au strans la poarta din dreapta, langa o lada cu apa era herghe care a sutat intr-o stia cu apa de nervi, nu l-au vazut antrenorii, dupa ce a sutat a aruncat maieul rosu si se pregatea sa plece dar il chema sandoi ca avea nevoie de om pt fazele fixe

Acum se exerseaza aruncarea de la margine, bate dumitras pt bawab care terebuie sa vina in fata lui rocha aflat in marcaj si sa i-o aseze lui baluta
Imagine

Si lovituri libere acum dupa care cred ca se bat 11m.
Imagine


Sandoi"le batem ampulea si ne mai facem si de [cenzurat], daca le batem tot campionatul asa nu sam nici un gol si ne facem si de [cenzurat] asa.
Alegeti un colt si dati tare, nu o basina se sut de care zice toate lumea baga-mi-as [cenzurat].
"

Se incearca infiltrarea a 1-2 oameni in zid si trimiterea mingii pe pozitia eliberata de ei.
Imagine
Au ramas sa bata vatajeli,ferfela, mateiu si baluta care e bagat in zid.
Sandoi i-a zis lui ferfelea care a comentat ceva"si ce vrei? Sa iti zic ca ai batut bine? Asa prost ai batut si tu si vatajelu"

S-au mutat pe dreapta iar sandoi se "ruga" de baluta sa se intoarca sa bata si el"hai pitic vino si tu ca nu iti cer sa bati peste, dai cu interiorul pe langa el la poarta"
Au mai ramas doar vatajelu ferfelea si baluta.

Sandoi "dai cat poti interior pe langa zid si se duce in poarta, nu te intereseaza de portar, tu dai pe poarta"
Si avu dreptate, o baga in vinclu baluta, si acum le bate bine atat el cat si vio, chiar foarte bine.

Acum se bat 11m ferelea si vatajelu.

Ferfrlea tocmai mai trimise o minge ca in meciul cu astra....
Vatajelu a batut de 4 ori, 3 goluri si o bara.
Ferfelea de 2 ori, un gol si una peste poarta.

Maine o sa joace balgradean-dumitras-acka-izvo-vata-baluta-mateiu-zlatinski-ferfelea-rocha-bawab.

Daca popov o sa fie apt o sa joace el, dar pleca dupa 3 minute de joc scoala.
Curelea nu a fost la antrenament.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de _T@V_ » 07 Aug 2015, 12:27

bai tata, daca se mai duce asta micu la 2-3 antrenamente io zic sa luati in calcul trecerea meciurilor la zona restrictionata a forumului. ca dadu din casa tot :) Bravo man! Excelente informatii.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de dxtr009 » 07 Aug 2015, 12:28

noul "Basca" :]]]]]]
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de romaad » 07 Aug 2015, 13:09

Kay e si el accidentat

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de andyucv » 07 Aug 2015, 13:22

Ai dreptate. Mi s-a parut mie ca lipseste un negru de pe teren :)(

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de romaad » 07 Aug 2015, 15:01

kay asta zici ca e sticla, cum prinde un meci titualar cum se accidenteaza

DoRyN

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de DoRyN » 07 Aug 2015, 20:12

Informatiile de la antrenamente trebuie scrise in categoria Suporteri, nu aici!

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 860
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de valentin0001 » 07 Aug 2015, 23:58

Daca nu ii batem, e clar ca trebuie schimbati antrenorii deoarece dupa parerea mea s-a intrat intr-un blocaj psihic si se poate iesi mai usor numai schimband antrenorii.(cu Piturca sper eu) De ce il doresc pe Piturca? Pentru ca stiu ca acestui om daca nu i se fac transferuri nu sta si automat daca doresc sa-l pastreze trebuie sa-i aduca si jucatorii pe care ii doreste.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Închis