[ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Puncte dupa meci:

Poll ended at 08 Aug 2015, 10:46

5
14
64%
3
5
23%
2
3
14%
 
Total votes: 22

LiviuB

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de LiviuB » 08 Aug 2015, 20:43

Poate ca era nevoie de un declic. am vazut si evolutia lui Vatajelu total schimbata dupa ce i-a iesit centrarea aia

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de _T@V_ » 08 Aug 2015, 20:45

Cakatii astia de la digi numa cu offside-u lu Baluta prin gura. Au facut ei stop cadru babaete... Pisa-m-as pe Digi-ul ungurului

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

DoRyN

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de DoRyN » 08 Aug 2015, 20:48

Mantzy scrie:12-2 șuturi pe poartă, 11-6 șuturi pe lângă
12 suturi pe poarta :o

sorin107

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de sorin107 » 08 Aug 2015, 20:50

Iar tu cu ale tale, mantog? Stim toti (inclusiv tu) ca nu te pricepi la fenomen. Jocul a fost cel mai slab si mai apatic din tot sezonul, dar am castigat. Si adversarul a fost cel mai slab, pe de cealalata parte. Dar nu asta conteaza, ci victoria. Pe mine ma ingrijoreaza maniera de joc si de abordare de dupa 1-0.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: RE: Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de mihu » 08 Aug 2015, 20:50

Mantzy scrie:12-2 șuturi pe poartă, 11-6 șuturi pe lângă, 8-1 cornere, 57-43 posesie. Dominare clară.

Plus gol înscris în timp ce făceam tactica aia dezastruoasă.

Și Juventus se apără când conduce.
De acord cu ține, însă echipele mari se apăra sus, noi ne apărăm în 30 m...este totuși o diferență ! În sfârșit bine că am învins asta este tot ce contează
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

sorin107

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de sorin107 » 08 Aug 2015, 20:57

Si ne aparam chiar si cand jucam acasa, suntem pe val dupa ce-am dat 1 gol si se vede ca suntem valoric superiori si ca daca fortam un pic mai putem da goluri. Pai o echipa mare se urca pe adversar in momentele astea, nu se baga cu curu-n poarta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de Mantzy » 08 Aug 2015, 21:17

sorin107 scrie:Iar tu cu ale tale, mantog? Stim toti (inclusiv tu) ca nu te pricepi la fenomen.
Evident, știm cu toții că doar voi vă pricepeți la fenomen. Chibiți, deh, nu te poți pune cu ei. Pun pariu că și la șah te pricepi. Din fericire, acolo e mai ușor să-i pui la punct pe ăia care comentează de pe margine. Aici e complicat, toți sunteți specialiști, fir-ar mama ei.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de andyucv » 08 Aug 2015, 21:17

Foarte jegoasa atitudinea celor de la NPG.
Sa injuri si sa dai afara suporterii alcatuiti din 10 pusti de 6-13 ani care erau cu parintii si asteptau sa dea mana cu favoritii lor este o nesimtire uluitoare.
Daca nici cand castigi nu lasi oamenii sa faca o poza si sa sa dea mana cu jucatorii este degradant. Te apuci tu firma de paza cu 6-7 urangutani sa gonesti niste pusti care erau cu parintii si sa injuri niste oameni trecuti de 50 ani spunand ca le rupi picioarele este un gest de felicitat.
O sa postez un filmulet de 30 secunde de la final cand parasisem incinta bazei sportive.
Imi pare rau ca nu am filmat mai devreme dar vorbeam la telefon, insa pe toata durata drumului de la poarta de acces la vestiare, parcarea autocarelor pana la iesirea din baza cei de la NPG au jignit si amenintat oamenii care le spuneau ca doresc o poza.
Poate ne spune tarnacop cat de agresivi au fost cei 6 copii de pana in 12 ani care au dat noroc cu el cand era in masina. Probabil cei de la NPG au crezut ca i-a fost pusa in pericol viata si au simtit nevoia sa intervina.
Pacat ca parintii au concluzionat gresit acuzand jucatorii de vedetism, cand ei nu aveau nici cea mai mica vina, fiimd inca la vestiare.

Bravo PROTECT NPG, huliganii au fost pusi la punct.

De mentionat ca e vorba de aia smecheri de la NPG cu uniformr de jandarmi, chelie, tatuaje si ceafa lata. Nu de paznicii obisnuiti trecuti de 45-50 ani.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de FanStiinta » 08 Aug 2015, 21:22

Deci domnii antrenori trebuie sa plece.. Azi Cartu striga la un jucator care se incalzea in spatele portii " ce faci ba te uiti la meci? Incalzeste-te bagami-as **** in ma-ta!". Asa ceva....

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de dxtr009 » 08 Aug 2015, 21:43

Trebuiau mancati chiajna la cat d slabi au fost
Victorie de moral, s a vazut atitudine si dorinta cam la toti jucatorii
Mateiu, zlatinski, Vata - buni azi
Nu stiu d c avem atata frica, azi hai sa zicem k o deghizam in pragmatism
Sa ridic in slavi antrenorii dupa o victorie cu chiajna de parca am defilat pana acum, mi se pare superficial
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de _T@V_ » 08 Aug 2015, 21:54

Cred ca la Cartu e cumva trecuta in contract treaba asta. Altfel nu-mi explic. Pur si simplu, omul parca a crescut in pestera.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de muttley » 08 Aug 2015, 22:24

Jocul este fix in nota celorlalte deci cum si in acele meciuri puteam sa castigam si nu am facut-o asa s-a intamplat si astazi.
Cred ca e din ce in ce mai evident faptul ca nu avem benzi si atacant. Astazi daca nu o baga piticul ala in poarta si aia rameneau sa se apere o aveam grea cu ei.
Bulgarul se misca foarte bine si a fost singurl azi care a iutit jocul cu cateva pase foarte precise. Asteptam astfel de jocuri si in meciurile cu echipe mai bune care il pun sub presiune si nu il lasa sa aiba timp. Sper sa ma insel, dar am impresia ca este jucator exclusiv de picior stang.

Au fost cateva greseli prin aparare la 1-0 care puteau sa-i aduca in joc, niste iesiri ciudate ale lui Izvoranu si Dumitras, plus cateva mingi balbaite prin careu, incercari de degajare in adversar, lucruri care puteau sa ne coste punctele. Cred ca obiectivul urmatoarelor doua etape este minim 4 puncte (cu conditia sa batem Viitorul) daca reusim sa facem 4 puncte suntem in grafic cu tot. De fapt si acum suntem in grafic cu 5 puncte dupa 5 etape, se putea mai bine, sa avem 2-3 in plus, la fel de bine puteam sa avem si in minus 1 punct daca ASA marca.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Masive

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de Masive » 08 Aug 2015, 22:39

Mi-a placut determinarea lui Mateiu. A a strigat cateva ori la baluta(care se uita adormit la adversar) cu accentul specific ardelenesc "" Hai ma"" sa intre la adversar. Bun si Ivan :d

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de Copacul » 08 Aug 2015, 23:02

Mateiu este marele castig sezonul asta.
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [ETAPA 5] CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHIAJNA

Mesaj de valentin0001 » 08 Aug 2015, 23:16

Sincer dupa ce isi va reveni complet Madson chiar o sa fie o problema in a alege cei 2 mijlocasi centrali. Mateiu a crescut foarte mult acest sezon si merita sa joace, zlatinski si el joaca foarte bine si n-a dezamagit, iar Madson e Madson..e pacat ca probabil unul din cei 3 trebuie sa stea pe bara.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Închis