[Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face Stiinta in Banat?

Poll ended at 15 Aug 2015, 10:14

3 puncte
5
38%
1 punct muncit
3
23%
0 puncte
5
38%
 
Total votes: 13

JustME

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 15 Aug 2015, 20:44

cortinadampezzo scrie: Rocha nu joaca nimic ca varf impins. Cum a intrat Bancu sa il ajute la joc de pasa scurta si viteza, s-a schimbat fata echipei.
pai ce sa joace fratioare Rocha cand el scapa spre poarta alora si era SINGUR intre 3,4 jucatori timisoreni pt ca intreaga noastra echipa era cramponata in propria jumatate? dupa ce am luat gol au aparut si schimbarile ofensive, echipa nu mai statea la cutie in jumatatea proprie si Rocha nu mai era izolat ca bezmetiul acolo in fata.

@Muttley

iar incepusi cu poezia ta cretina ca vezi domne i-am dominat pentru ca au facut aia pasul inapoi? sigur n-au cazut si astia fizic precum Astra? nu ma, i-am dominat pentru ca n-am mai stat cu c***u in poarta ca fetitele si schimbarile au fost ofensive. n-am mai jucat cu 3 DM la mijloc in speranta ca nu luam gol. se vede din avion ca atunci cand vrem sa atacam putem doar ca uneori pur si simplu nu vrem. nu vrem nici macar sa incercam sa atacam ca la ASA cand inteleg ca nu era musai sa castigam.

la meciul cu oile sper din suflet sa luam gol in primele 5 minute ca sa jucam fotbal. altfel o sa ne aparam ca disperatii tot meciul si o sa pierdem oricum pt ca nici sa inchidem jocul nu stim.

iuli

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 15 Aug 2015, 20:49

cred ca azi trebuia sa castigam,dar teama venita din ultimele evolutii ne-a oprit.Timisoara pare mai slaba decat Chiajna.
e clar ca si antrenorii par blocati,poate si Extensivul care e un teren ciudat are partea lui de vina la jocul nostru.cand trebuie sa atacam parca urmeaza sa fie impuscat unul dintre ei,asa se comporta.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 15 Aug 2015, 20:52

Balgradean nu e vinovat la gol! Cine spune asta sa se uite la motogp ca nu intelege fotbalul.. DEMISIA! Echipa poate dar tactica antrenorilor e paguboasa..

sorin107

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 15 Aug 2015, 20:59

ba muttley, in primul rand mai taci in [cenzurat] mea ca vorbesti numa' cacaturi. in al 2-lea rand, sa nu mai faci in [cenzurat] pronosticuri (in afara de clasicul tau 1x2) niciodata, ca esti total pe dinafara.

nu mai merge cu cei 2, frate...pur si simplu nu mai putem sa progresam asa. din contra, suntem jos de tot...v-am zis, in afara de nou-promovate si chiajna, jucam cel mai prost din campionat.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 15 Aug 2015, 21:29

Meciul sulii. Am jucat in dorul lelii pina la 1-0, si apoi am inceput sa tragem de noi. Herghe degeaba. Io nu inteleg bai frate oamenii astia si pace. Bah daca omul e pamant, de atatea ori, repetat, cat pana mea il mai joci mah? Ce gandire puturoasa poti sa ai? Mai sunt si doi antrenori. Am inteles, are unu mintea in colturi, dar celalalt?

Si dupa meciul antologic de Miercuri, tu faci pregatirea cu Izvoranu fundas central? Aduceam de la echipa a doua frate pe cineva, pregateam meciul cu Dumitras fundas central. Sunt sigur ca daca facea ultimele doua antrenamente din postura de fundas central, se descurca mai bine decat Izvoranu. Cata lipsa de sange in instalatie bai nene la antrenorii astia, mai ales la Cartu. Asa e cel mai tare din gura, nu-l spala nici Jiul ce-i la gura lui. Dar cand e sa arate ca poate sa taie in carne si oase, el o lalaie si joaca cu Izvoranu bah. Izvoranu, caruia trebuia sa-i desfaci contractul dupa dudele de la dinamo si viitorul...

Incredibil ce antrenori fara cap...

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 15 Aug 2015, 21:49

Ce s-a jucat astăzi arată aceeași tactică păguboasă ai fricoasă de echipă mică. Antrenorii noștri au venit la meci cu gândul că este bun și egalul...din păcate pentru a progresa nu există decât o singură soluție - DEMISIA !!! Altfel vom continuă cu același joc căcăcios și fără niciun orizont
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Thunder

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 15 Aug 2015, 21:56

Bai nene imi veni sa intru in pamant la 2 minute dupa ce egalaram... Era pufica pe degajare, erau astia hotarati sa-l infiga si p-al 2lea si-i striga Cartu calm, ho, nu te grabi. Mai statu 2-3 secunde in plus cu ea in mana pana s-o dea... Ras de mentalitate, ete d-asta se indeparteaza bre suporterii de echipa, ii ameninti ca revine Craiova Maxima si de fapt vezi FCU-ul lui ajica din ultimii 2 ani mai putin perioada cu Piturca.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 15 Aug 2015, 22:01

N-avem vere ce antrenori sa aducem. Tocmai d'aia nu inteleg frica celor doi sa taie in carne vie, daca tot au spatele asigurat. Bani nu sunt nici de jucatori, d'apai de desfacut contracte si adus alti antrenori. Nu-ti vine Contra sau Piti sa antreneze pe seminte. Tocmai d'aia lasa-ma bai frate cu Hergheligiu si Izvoranu. Joaca-l pe Mazarache si un junior. Macar nu putea lumea sa te acuze ca n-ai incercat. Aveai si scuze sa nu-i folosesti dupa atatea sanse cate le-ai dat. Dar tu ce faci in schimb? Insisti in prostie...
Arata bai ca esti barbat, nu muiere. Sumudica a bagat rezervele la TM si a batut cu 3-1. A riscat doar ca sa-si odihneasca primul 11, dar i-a iesit. Noi de ce insistam cu jucatori care au aratat ca sunt limitati? Cat mai insistam. Are si rabdarea noastra limite...

PS: de ce n-avem noi echipamentul TG Muresului de deplasare? De prosti ce suntem?
PS2: Mazarache eliminat in min 9O+2 ??


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

DoRyN

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 15 Aug 2015, 22:11

Eu nu am vazut nicio eliminare.

Mie imi place de Rocha si sper sa-si revenit dupa golul asta la forma din returul sezonului trecut.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 15 Aug 2015, 23:39

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... +oltenilor

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 16 Aug 2015, 00:14

Cel mai interesant o sa fie atunci cand Cartu o sa inceapa sa vorbeasca, daca o sa faca asta...

Dar cred ca ne-ar ajuta, am afla si "noi" de ce subit proiectul de meleoane s-a oprit in iarna trecuta, de ce nu au mai fost adusi jucatori, de ce nu le-au fost adusi jucatorii doriti de antrenori, ce s-a intamplat vara asta cand era sa lase echipa pe mana brutarului si tot asa.

Eu sper ca Sorin sa plece el si sa ne spuna tot ce s-a intamplat ca doar niste naivi, de fapt prosti cred ca nu s-a intamplat nimic IMPORTANT la echipa in ultimele 9 luni de zile. Mare pacat ca n-au plecat inca din iarna, poate asa ne dadeam seama de caracterul unor "conducatori"

**** Rotaru !.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Aug 2015, 02:06

Aia imi e mie frica, de faptul ca Sorin tine cu dintii de scaun. In plus, oferta de antrenori e destul de limitata pe piata interna, iar de pe piata externa mi-e sa nu ne aduca Felix un antrenor "cu alt plafon salarial"...
Eu as vedea doar doua solutii:
1. Piturca - desi nu il halesc de nicio culoare, a reusit ultima data cand a fost la Craiova sa coaguleze in jurul echipei tot: suporteri, autoritati locale, jucatori, etc. Numai ca booveanul a avut impresia ca isi pierde din stralucire si a facut gresala vietii lui.
2. Contra - fostul fundas al nationalei cunoaste fotbalul romanesc, dar a avut parte de o serie de mari antrenori in cariera ( Luis Aragonés, Carlos Bianchi, Mané, Alberto Zaccheroni, Cesare Maldini, Fatih Terim, Carlo Ancelotti, Bernd Schuster, Michael Laudrup, Víctor Muñoz) de la care cred ca a prins cate ceva din tainele fotbalului modern.

In rest, Pustai, Grigoras, etc, sunt antrenori mediocri cu care poti sau nu sa ai succes, in functie de noroc. Si norocul nostru cred ca s-a cam epuizat...

LE: una peste alta, egalul asta ne-a dus pe locul 8, in fata unor echipe ca Petrolul (da, stiu ca astia au fost depunctati, dar NU IMI PASA!), FC Botosani sau ACS Poli Timisoara. Suntem la 4 puncte de CSM Iasi aflata pe locul 6, ultimul loc care duce in playoff.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 16 Aug 2015, 07:45

am revazut a 2-a repriza. pai n-ai cum, frate, sa joci cu hergheligiu dar fara ivan si fara bancu. daca nu se "accidenta" izvoranu, incepeam si cu el. adica ti-o faci cu mana ta, ca antrenor, cand joci asa.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 16 Aug 2015, 08:35

Asta am zis si io. Herghe a atins mingea in prima repriza odata, si in a doua repriza de doua ori. El nu stie de capul lui cand il joci pe postul lui de atacant. Pai cand il bagi in banda sa completezi linia de 4, l-ai terminat (d'aia io speram sa jucam 3 - 2 in fata daca tot l-ai bagat pe Herghe; Bezme s-a vazut si la el ca singur varf nu stie sa joace, si pina la intrarea lui Ivan a frecat-o).

Insa io tot raman la parerea ca decat sa aduci ciurucuri (Pustai, Grigoras, etc), tot mai bine ramanem cu ai nostri. Nu mai vreau malaxor de antrenori, nu mai vreau cate 4-5 pe sezon. Daca n-ai bani de unul k-lumea, sa ramana macar ai nostri. S-au il aduci pe Balaci. Omul macar nu joaca la acoperire. E printre cei mai directi, si cred ca nu va mai prinde vreodata Herghe minute in teren, d'apai titular. Ilie iti spune franc in fata ca nu esti fotbalist, si aduce macar juniori daca fotbalisti nu are.

Ar mai fi o solutie ptr indolenta jucatorilor: Ganezu ca poate ii ia la bataie...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 7] ACS Poli Timisoara - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 16 Aug 2015, 08:44

De ce nu il aducem pe Rusescu?

Închis