[Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Obtinem prima victorie in deplasare?

Poll ended at 28 Aug 2015, 23:06

Da
8
35%
Pe baricade scoatem un egal
5
22%
Le facem cadou prima victorie.
10
43%
 
Total votes: 23

ozzy

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 25 Aug 2015, 08:12

Sunt varză rău în stare apărare, în atac au ceva jucători care ne pot surprinde. Dacă nu ne urcăm pe ei să le dăm câte putem, iar facem rahatul praf.

Trimis de pe al meu HTC One folosind Tapatalk

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 25 Aug 2015, 09:04

Cum sa nu bata profesionistii niste voluntari? Am votat egal.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 25 Aug 2015, 10:00

Bine ca nu joaca Kone

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 25 Aug 2015, 10:09

Dupa multi ani lipsesc la un meci al Universitatii in bucuresti. Nu pentru concediu sau altceva......pentru ca presimt victoria Voluntariului si nu mai vreau sa am parte de umilinte. Ajunge cate au fost in "trecutul glorios". Asa ca stau acasa, cu berea in mana asteptand inca un meci penibil, in care antrenorii nu ne arata reactie, jucatorii alearga doar ca sa scape de minge sau sa nu ii vada coechipierul si "doamne fereste" sa primeasca vreo pasa, iar suporterii ii aplauda la finalul unui meci pierdut. De data asta zic pas........

LiviuB

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 25 Aug 2015, 11:03

mai, dar mai terminati cu faza asta cu aplaudatul dupa meci. asa e normal. nu mi se pare o solutie si nu am sa fiu niciodata de acord sa ii injuram ca la usa cortului. mai ales ca la meciul cu steaua au alergat, au depus efort. eu nu am ce sa le reprosez.
iar din perspectiva mea, daca vrei sa il faci pe un om sa te respecte, sa dea totul pt echipa - ii acorzi incredere si respect. Nu poti sa ai pretentii de la cineva daca il injuri...

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 25 Aug 2015, 11:20

Livius scrie:mai, dar mai terminati cu faza asta cu aplaudatul dupa meci. asa e normal. nu mi se pare o solutie si nu am sa fiu niciodata de acord sa ii injuram ca la usa cortului. mai ales ca la meciul cu steaua au alergat, au depus efort. eu nu am ce sa le reprosez.
iar din perspectiva mea, daca vrei sa il faci pe un om sa te respecte, sa dea totul pt echipa - ii acorzi incredere si respect. Nu poti sa ai pretentii de la cineva daca il injuri...
Faza cu aplaudatul dupa meci mi se pare supernormala ucv dar eu sunt foarte curios ce se va declara la conferinta de presa ca voluntari e o echipa buna si e posibil sa obtina din cauza ghinionului nostru prima victorie... ori ceva de genul daca nu castigam aici ne lasam de meserie :hmm :)-
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

iuli

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 25 Aug 2015, 12:18

Liviu,sintem prea putini cei care gandim asa.nu sint de condamnat nici cei care vin pe stadion si mai injura.eu am o problema cu aia stau la tv,sau mai grav,injura din auzite.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 25 Aug 2015, 12:57

Ca avem echipa mai buna e clar, dar ca diferenta dintre noi si ei este imensa gen de 3-4 goluri, e o prostie mare de tot.
Toate echipele de acolo de jos sunt echipe apropiate, din pacate am intrat si noi in randul lor. Cand cobori acolo jos in mocirla, chiar daca esti mai bun, risti sa te plafonezi la nivelul celorlalti.

Ma astept sa castigam, dar jocul nu o sa fie o plimbare in parc. Daca te uiti pe lotul celor din Voluntari o sa vezi jucatori cu experienta, jucatori ca: Maftei, Parvulescu, Rus, Balan, Pancu, Grigore, Iorga sau tineri ca Vilceanu si Achim (apropo de asta...merita urmarit pustiul, 18 ani, juniorat la Hagi)
Deci intre aia de mai sus si Curelea, Ferfelea, Izvoranu, Tarnacop, Herghelegiu , Baluta, nu vad mare diferenta. Adica chiar nu stiu de ce am considera ca Baluta e peste Iorga? Sau Izvoranu/Dumitras (ca fundas central) peste Maftei. Sau Tarnacop peste Grigore.

Toti sunt la fel, jucatori expirati, dar cu experienta care pot avea un moment in care sa-si aminteasca de fotbal (e drept ca Iorga are doar 27 ani)
Cred ca o sa fie meciul lui Bawab (sper sa joace)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 25 Aug 2015, 13:40

Pai nu vad mare diferenta intre jucatorii acei jucatori. Cat despre titulari sau rezerve... Nu stiu cum sa-ti zic dar Herghelegiu sau Baluta (unul dintre astia e titular) Izvoranu juca titular daca nu avea probleme medicale, Dumitras e jucat fundas central deci a fost titular in ultimele doua jocuri pe postul ala, Curelea a jucat cat a fost apt si n-a facut nimic, Ferfelea a fost la fel titular o buna perioada de timp.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 25 Aug 2015, 13:42

Hai ba, ce dracu, iorga pentru skeke e salageanu 2, o alta obsesie. Ala a schimbat 4 echipe in 2 ani si n-a jucat mai deloc pe-acolo, dar e mai bun decat toti ai nostri. Si termina ba cu pronosticurile, ca mereu o dai in bara, mai putin atunci cand sustii ca o sa fie 1x2


Sent from my iPhone using Tapatalk

sorin107

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 25 Aug 2015, 13:44

Nu juca izvoranu, sunt refacuti si popov si kay.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2015, 14:06

Accidentarea lui Izvoranu e un castig, nu o pierdere...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 25 Aug 2015, 14:17

Livius scrie:mai, dar mai terminati cu faza asta cu aplaudatul dupa meci. asa e normal. nu mi se pare o solutie si nu am sa fiu niciodata de acord sa ii injuram ca la usa cortului. mai ales ca la meciul cu steaua au alergat, au depus efort. eu nu am ce sa le reprosez.
iar din perspectiva mea, daca vrei sa il faci pe un om sa te respecte, sa dea totul pt echipa - ii acorzi incredere si respect. Nu poti sa ai pretentii de la cineva daca il injuri...
Nu imi aduc aminte de multe meciuri in ultimii 20 de ani in care sa fie aplaudati jucatorii dupa ce ma bat acasa echipele din bucuresti....si aia ieseau cu capul plecat nu ca astia....dar in fine, fiecare gandeste in felul lui. Cat despre faptul ca nu poti avea pretentii cand ii injuri.....sa iti povesteasca Sergiu de respectul si atitudinea lui herghelegiu dupa ce a fost aplaudat.....

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 25 Aug 2015, 14:23

Am impresia ca nu citesti tot, faptul ca avem o echipa mai buna e clar. Am zis doar ca si ei au o serie de jucatori cu experienta care se pot compara in orice moment cu o parte din jucatorii nostri. Adica nu e vreo diferenta imensa intre ei.

PS: Nu stiu de e i-ai dat 3 lui Rocha si 2 lui Pancu ca dintre ei doar unul are gol marcat... Si la fel nu inteleg de ce ai pus echipa din meciul cu Steaua. Nu cred ca jucam iar 4-1-4-1 ci o sa revenim la 4-4-2 cu Bawab - Ivan si Rocha - Herghelegiu sau Rocha - Baluta.



PPS: Ce suparati sunteti voi ca au fost aplaudati astia dupa un joc in care cat au avut benzina au jucat bine. Vai ce naspa e asta... dupa meciul cu Viitorul nu s-a suparat nimeni ca au fost aplaudati.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 25 Aug 2015, 17:51

daca nu batem, suntem chiar dezastru. pana si chiajna are 2 victorii.

Închis