[Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Rezultat final:

Poll ended at 20 Sep 2015, 23:20

-Victorie
11
52%
-Egal
8
38%
-Infrangere
2
10%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Sep 2015, 23:27

Iasiul i-a cam pus la colt pe Viitorul etapa asta, si doar ghinionul a facut sa se termine doar egal.

Mantzy, daca tot esti pe aici, am doua intrebari :

1. Ce mai e cu intrebarile alea pentru actionarii Craiovei ? Baietii de pe forum chiar au pus suflet in alcatuirea acelei liste.

2. Care a fost treaba cu Tirnacop ? Avem un lot restrins si il mai dam si pe asta afara ?

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 20 Sep 2015, 23:29

Bobby scrie:Iasiul i-a cam pus la colt pe Viitorul etapa asta, si doar ghinionul a facut sa se termine doar egal.

Mantzy, daca tot esti pe aici, am doua intrebari :

1. Ce mai e cu intrebarile alea pentru actionarii Craiovei ? Baietii de pe forum chiar au pus suflet in alcatuirea acelei liste.

2. Care a fost treaba cu Tirnacop ? Avem un lot restrins si il mai dam si pe asta afara ?
1. Mi-a zis un prost de pe aici ca sunt sclav, asa ca m-am pisat pe ea de lista, ca mi-a fost frica sa nu cumva sa se creada ca mi-a dat Rotaru sarcina sa va intreb.

2. Nu stiu, n-am intrebat pentru ca nu ma intereseaza, prefer orice junior lui Tarnacop (si inca catorva din lot).

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Sep 2015, 23:43

Esti om de presa, trebuie sa ai pielea tabacita daca te mai injura unii :-) Eu zic ca lista era interesanta - cel putin sa o dai lui Rotaru, sa vada si omul asta ce gindesc baietii de pa aici.

Toata lumea vrea juniori pe teren, dar care juniori ? Uite ca starul ala de Cirstea, promovat cu surle si trimbite acum un an, a ajuns rezerva la liga 3 pe la Slatina. Si acum citeva saptamini, vreo 5 juniori A de la Gica Popescu au fost luati de Viitorul. In fine, pentru mine Hagi e Netoiu 2 - samsar de copii pina la urma...

Thunder

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 21 Sep 2015, 00:30

Da` ce ma, daca te-a facut sclav te-a mintit cu ceva? A inceput sa te deranjeze si adevarul acum ? :laughing:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Sep 2015, 00:35

Dupa meciul asta o sa raman in memorie cu 2 momente:
1. Ivan, intrand cu entorsa dupa accidentare si sprintand spre poarta adversa
2. juniorii Petrolului batandu-se pe tricoul Universitatii, oferit de Kay :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 21 Sep 2015, 03:48

Exceptand primele 25 minute sau hai sa zic 30, am jucat slab. As spune totusi ca am fost in nota obisnuita de cand au venit antrenorii, adica acelasi joc cu momente bune, foarte bune si mai putin bune spre slabe, dar totusi in seara asta am fost sub evolutia unor partide din acest sezon, ma gandesc la meciul cu Iasi, la primele 65 minute cu Steaua (pana cand au facut aia schimbari, iar valoarea bancii lor a facut diferenta) chiar si la meciul cu Astra am jucat mai bine.
In seara asta golul lui Ivan ne-a salvat si i-a doborat pe aia care si asa intrasera aerieni pe teren, dar fiind loviti in minutul 2 a facut ca repriza sa se termine pana s-au trezit ei. Oricum Petrolul este o echipa subtire asa ca eu as lua ca etalon meciul cu Iasi pentru ca totusi moldovenii sunt o echipa destul de solida.

Per total este bine, am scos ce trebuia adica maximum din ce puteam si ce era normal sa scoatem din aceste doua jocuri, am reusit chiar sa ne aproiem la 3 puncte de playoff.

Acum urmeaza doua jocuri de foc in care fie am putea sa zburam din lupta (chiar daca matematic mai sunt sanse etc etc) sau practic sa ne infigem adanc aceasta lupta. Meciuri usoare e clar ca nu mai sunt, iar din astea doua eu as spune ca 4 puncte ar insemna ceva extraordinar, sa ramanem neinvinsi, dar nu stiu daca putem acest lucru.

Returul il incepem iarasi cu meciul grele avand afara la Botosani si Astra, iar acasa cu Dinamo si ASA. Moldovenii pe teren propriu sunt o echipa foarte solida chiar daca in acest an au fost pamant, ma astept sa-si revina si sa practice acelasi fotbal dur si puternic pe teren propriu, iar pe celelalte 3 le stim. ASA cu mici probleme, dar cred ca jucatorii l-au cam lucrat pe Vasile, iar acum cu alt antrenor sper sa nu inceapa iar sa joace, Astra ramane echipa cu cel mai bun lot (dupa parerea mea) iar Dinamo e Dinamo. Nu i-am batut noi la inceput de sezon cand erau inca in perioada de cautari da pai acum.

Nu mai zic ca noi mereu cu echipele de top 6 (adica primele 6 fara a ne include, top 7 fiind mai exact) nu facem mai nimic. Sezonul asta am facut UN SINGUR PUNCT, iar returul trecut am facut: 9 puncte din 18, dar cu MENTIUNEA ca meciul cu CFR era fara miza si de vacanta, iar Petrolul era intr-o situatie precara (dar mult mai buna ca cea de acum)

Deci cu echipele puternice e clar sa suferim, macar sa le ciocnim pe astea subtiri (anul asta nici pe astea nu le-am ciocnit pe toate).
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 21 Sep 2015, 07:52

Oricum suntem mediocrii la toate capitolele, ăștia de la Ploiești sunt ai nimănui si tot ne am chinuit...

LiviuB

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 21 Sep 2015, 08:18

Adevarul e ca am tremurat serios, au avut astia ai nimanui la ocazii...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 21 Sep 2015, 08:51

unii au vazut alt meci..... daca nici in meciul asta nu am dominat.... 11m clar neacordat, ocazii uriase in prima repriza. din min 70 incep sa se sufoce, e adevarat. dar totusi au rezistat.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 21 Sep 2015, 09:23

Eu spuna ca daca la Timisoara incepeam la fel de ofensiv acum aveam +2 puncte si eram deja pe loc de play-off.Nu strica deloc atitudinea ofensiva cu echipele maibslab cotate.Cat despre meci nu sunt multe de spus....Ne-a iesit de la inceput si daca arbitrul dadea penalty la Bawab aveam si finalul de meci mult mai linistit.

ozzy

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 21 Sep 2015, 09:43

Bobby scrie: In fine, pentru mine Hagi e Netoiu 2 - samsar de copii pina la urma...
:-D :-D :-D

conStiinta

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 21 Sep 2015, 10:09

ozzy scrie:
Bobby scrie: In fine, pentru mine Hagi e Netoiu 2 - samsar de copii pina la urma...
:-D :-D :-D
Lasi impresia ca nu apreciezi la adevarata valoare comentariile si analizele lui Bobby. Cre'ca esti invidios ca nu te-au propus si pe tine colegii de pe forum sa fi cooptat in staful echipei [smile40]

sorin107

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Sep 2015, 10:27

mantoage, daca ne-ai pus sa facem lista si nu le-ai dat-o, nu esti un sclav, dar esti un mare nesimtit.

Thunder

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 21 Sep 2015, 11:13

conStiinta scrie:
ozzy scrie:
Bobby scrie: In fine, pentru mine Hagi e Netoiu 2 - samsar de copii pina la urma...
:-D :-D :-D
Lasi impresia ca nu apreciezi la adevarata valoare comentariile si analizele lui Bobby. Cre'ca esti invidios ca nu te-au propus si pe tine colegii de pe forum sa fi cooptat in staful echipei [smile40]
Si eu sunt gelos pe tema asta... pe mine de ce nu ma propuneti bre in staffu la echipa? :mad:
sorin107 scrie:mantoage, daca ne-ai pus sa facem lista si nu le-ai dat-o, nu esti un sclav, dar esti un mare nesimtit.
eu merg 20 de euro pe varianta ca e sclav :hai

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 11] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 21 Sep 2015, 12:35

Jocul ambelor echipe a fost modest, un meci modest in care am jucat putin mai bine ca adversarul adica tot slab.

Închis