[Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ajungem in optimile cupei ?

Poll ended at 23 Sep 2015, 19:43

Da
17
89%
Nu
1
5%
Nu stiu
1
5%
 
Total votes: 19

DoRyN

[Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 21 Sep 2015, 19:43

Partida dintre Sport Club Bacău și CSU Craiova, contând pentru 16-imile Cupei României, se va desfășura pe stadionul Municipal (fost Letea), miercuri, 23 septembrie, de la ora 16.30.

Partida va fi televizată de posturile care au achiziționat drepturile de transmisie pentru Cupa României, respectiv Digisport și Dolce Sport.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de muttley » 21 Sep 2015, 20:03

Vai vai vai tocmai cand imi incepusem si eu seria de 7 meciuri fara infrangere offf....


Competitia asta mi se pare o pierdere de timp daca ne raportam la situatia noastra din clasament. Mai usor era sa castigi cupa ligii. Trebuie sa ne concentram toate fortele asupra intrarii in play-off. Probabil ca o sa castigam, important e sa terminam meciul fara accidentati.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 21 Sep 2015, 20:18

e vorba de trofeul in sine, care e mult mai prestigios. apoi e vorba ca o eventuala castigare a cupei te duce in cupele europene. iar vorbesti biscuiti.

oare care sunt cei 2 juniori pe care i-am luat in lot pentru meciul asta?

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de jianu_max » 21 Sep 2015, 20:19

despre ce juniori este vorba? am transferat ceva?:)
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 21 Sep 2015, 20:22

nu, a zis sandoi ca a chemat 2 juniori pentru meciul asta. cred c-ar trebui sa fie un fundas si-un mijlocas central, nu atacanti, ca de-aia avem destui, cel putin numeric.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 22 Sep 2015, 00:14

Cum, mah, acum luam jucatori de la echipa a doua ca sa completam lotul? Unde sunteti aia care ziceati in vara ca avem un lot prea numeros? :lol:
In alta ordine de idei, e o oportunitate pentru jucatorii mai putin folositi sa arate ce pot. Ca idee, cine credeti ca va juca in linia de mijloc alaturi de Mateiu?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de blondu » 22 Sep 2015, 00:15

herghelegiu

JustME

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de JustME » 22 Sep 2015, 00:21

pai aveam lot numeros dar intre timp ne-au plecat o carca de jucatori: Briceag, Tarnacop, Carstea, Avramia, Sin. plus Izvoranu care are problemele alea medicale ce practic il scot din discutie cred ca definitiv.

referitor la meciul asta l-as baga langa Mateiu pe Iuga. si Manea e o solutie dar cred ca Iuga si Mateiu are face un tandem bun acolo, pustiul e la fel de bataios ca Mateiu. Ferfelea poate sa mai joace acolo, Zlatinski iarasi coborat. sunt variante acolo. eu as juca asa:

Straton
Achim, Kay, Ciocoteala, Vatajelu
Bancu, Zlatinski, Ferfelea
Ivan, Rocha, Herghe

JustME

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de JustME » 22 Sep 2015, 01:28

hehe, hai ca uitasem ca Hristo e suspendat ca a luat al 2-lea galben. deci rectific echipa:
Straton
Achim, Acka, Ciocoteala, Vatajelu
Baluta, Ferfelea, Bancu
Ivan*, Mazarache, Herghe
uitasem si de Mazarache care clar merita o sansa si Kay se pare ca e incert. iar daca entorsa lu' Ivan nu s-a rezolvat atunci Burlacu in locul lui. sau:

Straton
Achim, Acka, Ciocoteala, Vatajelu
Baluta, Iuga, Ferfelea, Bancu
Mazarache, Herghe

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de Bobby » 22 Sep 2015, 01:49

Just - Burlacu a disparut de la echipa a 2-a de citeva luni. Am auzit ca ar avea probleme de sanatate.

Nu prea exista la echipa a doua un fundas central de nadejde - dupa cite stiu eu. Un amic care a vazut doua meciuri de liga 3 ale "satelitului" imi spunea ca Ciocoteala, venit de la Gica Popescu, a provocat citeva penalty-uri in acest campionat.

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 22 Sep 2015, 08:40

Eu nu as vrea sa riscam f mult. Cupa poate salva sezonul.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 22 Sep 2015, 11:18

just, nu am luat decat 2 juniori, deci nu poa' sa fie si ciocoteala si iuga si burlacu.

eu as lasa juniorii pe banca si as juca asa:

straton - achim, popov, acka, vatajelu/bancu - baluta, mateiu, ferfelea, hergheligiu/bancu - mazarache, curelea.

asa le dai sanse tuturor celor care au jucat mai putin si iti iei si o marja de siguranta, e important meciul de cupa.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 22 Sep 2015, 11:20

As juca cu Iuga din primul minut, in locul lui Ferfelea...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 22 Sep 2015, 11:21

o sa-l bage si pe ferfelea, daca nu acum, atunci cand? nu zic ca n-o sa joace iuga, dar ferfelea in mod sigur intra titular.

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] SC Bacau - Universitatea

Mesaj de ozzy » 22 Sep 2015, 11:24

Pe Ferfelea îl bagă doar dacă ajungem la penalty-uri :)(

Închis