[Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Moldova?

Poll ended at 16 Oct 2015, 11:29

3
12
57%
1
6
29%
0
3
14%
 
Total votes: 21

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 18 Oct 2015, 21:11

iuli scrie:sincer,iti raspunsesem ceva.apoi mi-am dat seama ca pierd timpul.
nu-i nimic,stai acasa.eu voi face cateva sute de km sa vad meciul cu Dinamo.
Sa fii sanatos! Faptul ca vei fi duminica pe stadion nu te face un suporter mai mare decat mine! Am facut si eu sute de mii de km de la Valcea la Craiova, e total irelevant faptul ca e un mare efort ce faci tu ca sa ajungi la meci! Poate ca tu mai ai timp sa inghiti inca un sezon de mediocritate, poate te-ai si obisnuit cu asta, eu nu mai suport! Cei care sunt acum la echipa nu mai au dreptul sa greseasca si sa ne minta, dupa zeci de ani de umilinte, ori baga bani si fac performanta ori sa plece in [****], ca nu i-a cerut nimeni lui rotaru asta sa vina sa bage bani la Craiova, stia de la inceput in ce se baga si ce se vrea de fapt aici! Dupa ce am fost dezbinati si ne-am porcait intre noi, cu suporteri cu care am am cantat cot la cot pe stadion si cu care nu mai vorbesc doar pt ca n-au acceptat actuala echipa, acum ce mama dreacu facem? ne intoarcem inapoi de unde am plecat?

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 18 Oct 2015, 21:39

marius, scuze, dar discursul tau seamana din ce in ce mai mult cu al boovenilor, si nu e cazul, crede-ma! pai stai acasa, ca nu te ia nimeni cu forta, asteapta un inger/print pe cal alb sa-ti ia campionatul, sa bata tot in grupele CL, apoi poti sa vii in sfarsit satisfacut la stadion, ca nu te-a mai amagit niimeni!

sau poate nici atunci, ca poate nu luam CL, si suntem prst, mintiti din nou!

pfff!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 18 Oct 2015, 21:52

Dar nu vezi ca gagica asta noua de care zici te trateaza cu ignore si cu superioritate, ca si cum ti-a facut un mare serviciu ca s-a combinat cu tine? Ba te si mai amageste ca o sa-ti faca si o sa-ti dreaga si cand vii acasa (adica pe stadion), gasesti frigiderul gol? Eventual mananci aceeasi ciorba de anul trecut, reincalzita doar...

JustME

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 18 Oct 2015, 21:53

lasa prietene ca o sa plece si astia si revenim la uitatul pe pereti sau si mai bine.. la ajica :-) sa vezi atunci ce misto o sa fie.

discutiile pe forum nu ca au scazut in ultima vreme ci s-au dus direct in cap. cred ca imi iau si eu o pauza bine-meritata, nu de alta dar e pacat sa imi fac nervi total gratuit.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: RE: Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 18 Oct 2015, 21:57

T@V scrie:Nu ceream ma noi sa jucam macar, chiar cu riscul sa luam bataie? Uite ca am jucat. S-a intamplat sa luam si bataie. Dar de la cine? De la un Pustai care ramane totusi doua clase peste Sandoi. Sandoi e la nivelul lui Alexa, ca d'aia a iesit si egal acolo.

Vere, am ajuns sa ma rog sa i se intample o belea (picior rupt, cap spart, etc) lui Achim. M-am saturat de omul asta ca de mere acre. E exact imaginea mediocritatii: se descurca si el acolo, cum ar fi la scoala de un 5. Macar Baluta mai are si momente de sclipire, sau Kay, sau oricare altul. Moldovenii astia doi (Achim si fratele lui Hergheligiu) sunt niste plafonati execrabili. De la oamenii astia nu ma astept niciodata la ceva bun. Toata viata lor au fost blana, taraturi pe teren. S-au achitat cat de cat de sarcini, le-a iesit poate vreo deposedare si atat. In rest, zero barat. Achim asta n-o sa dea in viata lui vreo centrare k-lumea, ca el stie s-o dea doar pina in primul om. Daca ala nu-i al nostru si n-a venit pe scurt, mingea e pierduta, caci nu trece de primul om. Dumitras e tatic la centrari pe linga gloaba asta eterna care nu mai iese frate odata din primul 11.
T@v la fel gândesc și eu, numai jucând meci de meci poți progresa, chiar dacă mai și pierzi !!! La faza cu Achim eu chiar nu pot să îl înțeleg pe Emil cum poți ține titular un jucător meci de meci care este slăbuț pe apărare și dezastruos în atac ...cred ca este singurul jucător de bandă care nu știe să centreze !!! Dumitraș îți dă gol decisiv meciul trecut , îl aduci în conferința de presă din preziua meciului și apoi îi spui tu stai pe bancă joacă Achim ca e sculă !!!

Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 18 Oct 2015, 22:31

Astia carora va pute, poate ati prins cate ceva din meciul oilor de la Ploiesti. Da, vorbesc de descultii aia care au 3-4 puncte, cu patron arestat, cu antrenor no name, cu gazon vai mama lor. Dar cu 7-8.000 de oameni in tribune care au cantat non stop.
Voi, preocupati ba de patroni ca nu baga bani, ba de conducatori ca nu se pricep, de antrenori nu mai vorbesc, voi sunteti 10 clase peste. Jucatori desfiintati pe rand, nu cred ca a scapat careva.
Poate n-ati inteles, datoria voastra este una singura, sa fiti in tribuna si sa sustineti echipa. Gargara de aici nu ajuta.
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 18 Oct 2015, 23:15

Pentru aia care inca cred ca la meci se vine pentru Bawab, Rotaru sau alt vremelnic.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Thunder

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 19 Oct 2015, 00:23

Copacul scrie: Poate n-ati inteles, datoria voastra este una singura, sa fiti in tribuna si sa sustineti echipa. Gargara de aici nu ajuta.
Bravo nea adi, cearta-ne!
marius_vl scrie:Dupa ce am fost dezbinati si ne-am porcait intre noi, cu suporteri cu care am am cantat cot la cot pe stadion si cu care nu mai vorbesc doar pt ca n-au acceptat actuala echipa, acum ce mama dreacu facem? ne intoarcem inapoi de unde am plecat?
o:
sorialis scrie:marius, scuze, dar discursul tau seamana din ce in ce mai mult cu al boovenilorpfff!
Nu mi se pare deloc c-ar fi cazul.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Oct 2015, 05:53

Nu cred ca e cazul sa folosim apelative de genul "booveni" - asta e una la mina (iar aici il pun si pe Mintog : incredibil cum omul asta alunga unii oameni de pe site-ul Maxima Sport, cind eu gindesc ca misiunea lui ar fi ca numarul celor care se intereseaza si discuta despre Craiova sa creasca permanent !!).

Cred ca revenirea Craiovei undeva in prim plan se poate face doar cu presiunea si participarea suporterilor. Suporterii la stadion in numar cit mai mare - acolo se pune presiune pe echipa, pe antrenori, pe staff. Iar cei care sint prin tara, la distanta mare, isi pot face punctul de vedere cunoscut pe mediul online, comandind materiale promotionale etc. Daca asteptam sa mergem la stadion pina echipa are un manager sportiv competent - ne apuca anul 2050 cu aceleasi miriituri pe internet.

Eu sper intr-un viitor frumos incepind de pe la anul - cu o infrastructura sportiva mult imbunatatita, si cu investitii decente in copii si juniori nu se poate sa nu progresam mult si bine.

ozzy

Re: RE: Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 19 Oct 2015, 09:16

DeuxEx scrie:
ozzy scrie:Dacă nu vii la un meci cu javrele doar pentru că nu s-au cumpărat niște jucători, nu ești nici măcar simpatizant.
Unii mai au si alte probleme, nu neaparat legate de managementul defectuos. Probleme de natura personala, serviciu, etc.

@Jianu: I'm in! Discutam detaliile pe fb?
Am spus DOAR pentru că nu s-au cumpărat jucători

ozzy

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 19 Oct 2015, 09:23

Copacul scrie:Astia carora va pute, poate ati prins cate ceva din meciul oilor de la Ploiesti. Da, vorbesc de descultii aia care au 3-4 puncte, cu patron arestat, cu antrenor no name, cu gazon vai mama lor. Dar cu 7-8.000 de oameni in tribune care au cantat non stop.
.
Mă întren cum am fi reacționat noi dacă la meciul cu ei dădeau ei gol în minutul 1. De fapt nu mă întreb, că știu. Ei însă au continuat să cânte ca și cum nimic nu se întâmplase. Dar ăia sunt niște țărani care habar n-au cum e treaba, în timp ce noi suntem gata oricând să dăm lecții despre ce înseamnă să fii suporter.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 19 Oct 2015, 10:54

multi oameni viseaza la vremuri apuse. eu cred ca suporteri de vreme rea mai sunt vreo 1000-1500. restul suntem mai mult sau mai putin comozi.
problema e: generatii noi de suporteri n-au cum sa se nasca, iar asta nu e decat vina clubului!
cum sa atragi niste copii doar cu niste povesti cand ei vad ce vad pe stadion? trebuie si rezultate. trebuie vedete. trebuie un model.
S-a rupt Brazda.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 19 Oct 2015, 11:26

pai cati sunt? eu spun cum poti sa umpli un stadion. asa, vei avea un grup de 100-150 de baieti si fete care isi cauta o identitate. care mai devreme sau mai tarziu se va atenua.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 19 Oct 2015, 11:33

eu zic ca ne grabim mult prea tare sa tragem concluzii. si in plus, suntem si foarte subiectivi, ne amintim doar portiuni, nu avem o vedere globala.
Mie mi se pare incorect si nedrept sa vorbim de mediocritate si de umilinta. Si sa le bagam pe gat toate frustrarile noastre adunate in perioada netoiu-staicu-mititelu.
Cu toate greselile pe care le-au facut, am promovat de pe primul loc in primul an, iar la primul sezon in liga 1 am iesit pe locul 5. Sezonul asta, suntem acolo, ne batem la primele 6 locuri. Este asigurata o stabilitate financiara. In 2013 si 2014 au fost realizate investitii importante. La echipa a doua si la juniori s-au facut investitii, si am urcat in primele 5 cluburi din Romania la acest nivel (PLECAND DE LA 0). avem cel mai tare autocar, avem magazin de prezentare, clubul are un site f bun.
Noi, suporterii, aplecam urechea la orice zvon, orice b-sina trasa de mititelu e analizata si ras-analizata. Cerem demisia tuturor. jucatorii pe care LPF ii baga in echipa turului noi ii consideram ultimele lepre si nedemni de noi. la meciuri venim in nr extrem de mic. ajica a fost si inca este tinut in brate de f multi.

imi pare rau, dar cred ca noi suntem mai datori fata de echipa in raport cu conducerea/patronatul.

E posibil ca strategia sa fie pentru anul acesta cu investitii mai mici fata de anii trecuti, avand in vedere ca nu avem stadion, terenuri de antrenament, sau poate au avut niste probleme in afaceri.
Last edited by LiviuB on 19 Oct 2015, 11:38, edited 1 time in total.

conStiinta

Re: [Etapa 14] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 19 Oct 2015, 11:37

JustME scrie:pana una alta orbetii din teren sunt pe locul 7, orbetii din tribune sunt pe locul 12:
Aoleo ... acum ca suntem pe 12 e de semnalat si pus in balanta cu clasamentul echipei, de scos in evidenta chiar, ca da bine ca argument, da' cand 20 de ani la rand, in fiecare an, suporterii au stat mai bine in clasament decat echipa nu e de luat in considerare, ca de fapt erau simpatizanti si nu prea cine stie de suporteri, ca aia de la Viitorul. ntz, ntz ... :)(

Cat despre meci, pacat de greselile din aparare, ca echipa a aratat binisor pe alocuri. Sper sa batem javrele sa ne mentinem sperantele de p-off.

ucv

Închis