[etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce pescuim la Giurgiu ?

Poll ended at 30 Oct 2015, 21:37

3 puncte, continuam ascensiunea si visul Cupelor Europene
14
58%
1 punct, ne mentinem in lupta pentru play off
5
21%
0 puncte, e grea deplasarea la lider
5
21%
 
Total votes: 24

JustME

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Oct 2015, 22:59

Blixa nu poti sa stii asta cu siguranta. poate daca iesam la joc ne dadeau aia 3. adica n-am jucat cu FC Podari ci cu liderul ligii 1. repet chestia cu lotul si echipa si atitudinea sunt lucruri discutabile. greselile de arbitraj sunt cat se poate de clare. si ele au facut pana la urma diferenta pe tabela.

cand un meci este decis de un gol marcat neregulamentar se poate discuta despre viciere de rezultat. ok, poate ca pierdeam oricum. da, nu arbitrajul lu balaj ne-a scos din playoff dar nici nu pot acum sa trec cu vederea ca e deja a 2-a etapa la rand cand tre' sa jucam si impotriva arbitrilor.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 30 Oct 2015, 23:01

blixa scrie:Ma, nu erorile arbitrilor te scot din primele 6, sa fim seriosi! Nu va mai rasfatati. Nu scapam de atitudinea asta paguboasa, sa nu ne mai retragem. Ii mierleam si pe astia, asa slabi cum suntem, daca aveam curaj.
De treaba asta cred ca si-a dat si Sandoi seama la final. El a pregatit jocul la egal, iar pe parcurs i-a fost frica sa schimbe toata pregatirea. La final si-a dat seama ca e vinovat si nu avea rost sa faca gura mare. Arbitrajul este doar un moft, nu din cauza lui suntem in pericol sa ratam playofful.

LiviuB

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 30 Oct 2015, 23:02

din pacate, si Achim a facut o dubla greseala la gol - mai intai nu il lasa in offside pe Florea iar apoi pleaca de pe coltul lung si il lasa singur pe Vatajelu cu 2 oameni.

cat despre balaj - nu e prima oara cand ne face. pe mine ma amuza cand vad faze de genul - e greu a ia o decizie la 11m ca nu se vede bine, nu se vede nici la hent (desi la primul, la niculae e ca lumina zilei). dar imi aduc aminte cum, acelasi arbitru, devine foarte grabit sa arate 11 m cand e pt dinamo (imi aduc aminte - anul trecut in groapa la meciul cu noi cand nu fusese nici pe sfert la Alexe cum a fost la Ivan, imi aduc aminte la acel 2-2 cand era Piturca antrenor ce usor a dat penalty...)

iar Sandoi ar trebui sa spuna lucrurilor pe nume, in ultimele 2 etape arbitrii si-au batut joc de noi

JustME

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Oct 2015, 23:04

nu vere ca e moft sa primesti gol cu mana. e asa la misto.

Andy incepi sa fii dubios de enervant cu tendiinta asta de a matura mizeria sub pres. posibil sa mi se para dar parca prea te scremi sa minimalizezi impactul arbitrajului astuia bagabontesc asupra meciului. zic si eu nu dau cu parul.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 30 Oct 2015, 23:04

jianu_max scrie:Hai...felix sa plece, lot praf, patroni saraci, **** mantog...incepem priveghiul?

fully agree!!!!

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 30 Oct 2015, 23:05

alex.p scrie:Mai avem 2 meciuri grele - ASA si Viitorul. 4 puncte ar fi excelente. Dupa asta insa intram intr-o serie din care trebuie sa scoatem punctele pt play-off.

PS. Meciul cu bozgorii nu e decisiv! Mai sunt multe puncte dupa.

De acord cu tine Alex, nu e nimic pierdut!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 30 Oct 2015, 23:06

Dar greselile dearbitraj nu pot fi schimbatr sau controlate! Nu ne putem opri la astea. Eu vad un Dumitras inexact, care iese prost, un Kay depasit usor. Achim iti da centrare de fotbal feminin.
Trebuia sa jucam sus, ca in prima repriza, sa nu-i lasam sa urce, sa nu mutam defensiv, ca nu avem solutii acolo. Contraatac, ca in partea a doua, joci cand ai aparare beton. Or noi n-avem.
S-a rupt Brazda.

JustME

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Oct 2015, 23:07

si ca sa fim intelesi: da, azi am jucat mai slab ca in meciul cu dinamo. da, parca ne-am propus mai putin. da, parca i-am respectat prea mult pe aia. da, aia au jucatori foarte buni. da, in repriza a 2-a Astra a avut momente in care ne-a dominat grav. nu zice nimeni ca lucrurile astea nu sunt adevarate insa de aici pana sa ignori aproape impactul arbitrajului asupra meciului e cale foarte lunga.

tocmai pentru ca nu avem cea mai buna echipa din campionat si cel mai stralucit lot greselile astea "omenesti" ale arbitrilor pot sa ne afecteze extrem de mult.

3 penaltiuri neacordate in 2 meciuri :!:

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 30 Oct 2015, 23:07

LiviuB scrie:imi aduc aminte la acel 2-2 cand era Piturca antrenor ce usor a dat penalty...)
La acel 2-2 parca tot el te-a iertat de penalty si rosu la gaman care il loveste cu capul in figura pe niculae si ii sparge pometele, il loveste fara ca macar sa aiba legatura cu mingea.
Balaj este un arbitru foarte bun. La hent a fost o eroare omeneasca, nimeni din tot stadionum nu a vazut hent.
La Ivan este vina tusierului daca a fost penalty, Morais atinge totusi mingea mai intai, iar dupa e clar ca atinge si jucatorul, deci e de discutat.
Last edited by andyucv on 30 Oct 2015, 23:08, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 30 Oct 2015, 23:08

blixa scrie:Adevarul asta e: ai lot incomplet. Joci cu niste rezerve ale rezervelor. Da, si Maradona a inscris cu mana. Si? Va cramponati de o chestie care oricum nu poate fi schimbata. Important e ce se poate schimba, sa nu mai ajungi in situatia asta. Problemele sunt lotul si frica.
nu sunt de acord cu tine aici! pai, ne cm lua un punct aiurea, cel putin! daca aveam 11 m, puteam lua 3!!!!

fooooarte importante in clasament!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

JustME

Re: RE: Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Oct 2015, 23:11

andyucv scrie:
LiviuB scrie:imi aduc aminte la acel 2-2 cand era Piturca antrenor ce usor a dat penalty...)
La acel 2-2 parca tot el te-a iertat de penalty si rosu la gaman care il loveste cu capul in figura pe niculae si ii sparge pometele, il loveste fara ca macar sa aiba legatura cu mingea.
Balaj este un arbitru foarte bun. La hent a fost o eroare omeneasca, nimeni din tot stadionum nu a vazut hent.
La Ivan este vina tusierului daca a fost penalty, Morais atinge totusi mingea mai intai, iar dupa e clar ca atinge si jucatorul, deci e de discutat.

ma tu esti ruda cu ala sau arbitru? ce :bad: tot o dai cu arbitrajul neprihanit. azi balaj a arbitrat bagabonteste. un [cenzurat] de arbitru => un [cenzurat] de arbitraj.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 30 Oct 2015, 23:12

alex.p scrie:Mai avem 2 meciuri grele - ASA si Viitorul. 4 puncte ar fi excelente. Dupa asta insa intram intr-o serie din care trebuie sa scoatem punctele pt play-off.

PS. Meciul cu bozgorii nu e decisiv! Mai sunt multe puncte dupa.
Eu consider ca este. Daca ASA castiga etapa asta si ne bat pe noi se duc la 6 punct plus directul adica 7 puncte. Asta inseamna aproape 3 etape diferenta. Adica ca si cum noi am castiga tot, iar ei in 2 meciur nu ar juca si in unul ar juca doar o repriza, asta ca sa fim siguri.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 30 Oct 2015, 23:13

Unii au pierdut titluri mondiale... Important e sa te concentrezi ce poti controla, nu pe ce nu poti. Uite, o sa ne uitam de sub linia de poff. Si? Ne ajuta cu ceva daca ne lamentam ca arbitrii sunt misei? Ce faci sa nu mai ajunga aia in situatia sa poata arbitri sa-i ajute? Ca una e sa invenyeze si alta e sa se faca ca nu vad.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 30 Oct 2015, 23:16

una peste alta a fost un joc solid al nostru. si asta ar trebui sa ne bucure. din pacate am acceptat dominarea lor, si ne-am multumit cu putin. inclusiv schimbarile... pacat, e frustrant pt ca meritam si pt ca se putea mai mult.

Andy - la faza aia a fost un duel la cap, stai linistit ca nu ne-a iertat de la nimic. si daca era arbitrul ala asa de bun arbitra la campionate europene, mondiale, in liga campionilor. nu andy, balaj e un arbitru ce se vrea Colina, dar in realitate, nu e altceva decat un pres in fata celor cu influenta din liga 1. si iti mai zic ceva - nu mai zic de 11 m, nu mai zic de dublu hent la gol - vezi maniera de arbitraj, cum nu a dat o gramada de faulturi pt noi, faze care nu par atat de importante, dar care in economia jocului conteaza enorm. iar in schimb - ne-a oprit vreo 3 recuperari pentru niste faulturi date f usor - da da - tot arbitrul ala care da greu fault... devine f sensibil atunci cand vrea.

Blixa - nu sunt de acord cu tine,si Kay si Dumitras au jucat bine (Kay chiar a fost o surpriza). si sa stii ca intr-un campionat echilibrat ca valoare arbitrii te pot urca sau te pot scoate din primele 6 echipe
Last edited by LiviuB on 30 Oct 2015, 23:19, edited 1 time in total.

JustME

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Oct 2015, 23:19

Liviu lasa-l vere pe andy, omul are o poveste de spus si o face cu abnegatie.

Închis