[etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce pescuim la Giurgiu ?

Poll ended at 30 Oct 2015, 21:37

3 puncte, continuam ascensiunea si visul Cupelor Europene
14
58%
1 punct, ne mentinem in lupta pentru play off
5
21%
0 puncte, e grea deplasarea la lider
5
21%
 
Total votes: 24

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 01 Noi 2015, 20:13

Toata lumea din fata noastra a batut etapa asta! Jocurile sunt facute pt playoff, si din pacate noi nu suntem inclusi acolo! Nici nu are cine sa se lupte pt noi, Sandoi e prea cuminte si educat, Felix nu exista decat in poze, normal ca suntem furati si dati la o parte! S-au facut prea multe greseli la inceputul campionatului si prea multe puncte pierdute aiurea, iar acum e prea greu sa mai recuperam! Cred ca egalul facut acasa cu pandurii ne-a pecetluit soarta, am zis de-atunci ca a fost un meci decisiv pt noi

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 01 Noi 2015, 20:52

eu zic sa iti revii...si sa nu ratezi cumva victoria Stiintei de duminica...
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 01 Noi 2015, 20:53

Duminica toti la stadion !!!
Daca batem putem intra in playoff

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 02 Noi 2015, 10:33

Bagasem un bilet cu 7 rezultate, castig pe noi. Cota 107. 10 lei pe bilet. Dupa aia zic, bah, hai ma ca poate nu batem totusi la imputitii aia.. mai bag un bilet de siguranta. Mai reduc si alta cota la altii (egal-oaspete la Liverfool) si la noi egal, iesisem si pe ala cu o cota aproape de 50.

Au iesit ambele bilete de la primul meci. In rest toate rezultatele prinse: Lyon, PSG, St Etiene, City, Liverfool si franele. Aseara (bagasem pe frane si maxim egal) trebuia sa incasez banii de un Xbox One :))

Asa ca mumu Balaj.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 02 Noi 2015, 15:42

Nu mai pariati pe Stiinta!

LiviuB

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Noi 2015, 16:27

o etapa foarte proasta pt noi. Tg Mures a batut in prelungiri, Pandurii au intors rezultatul... iar noi am avut cel putin un punct in mana...
imi vine in minte ocazia lui Rocha din prima repriza cand a scapat singur si si-a prelungit ca... mingea... Bancu, jucator cu mult mai putina experienta a gestionat faza foarte bine cu dinamo, in schimb rocha.. si-a batut joc de ea.
in meciuri de acest gen, nu ai voie sa iti bati joc de faze ca patesti ce am patit noi

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 02 Noi 2015, 23:29

Astra – CS U Craiova 1-0 (Florea 81)

Echipa lui Șumudică reușește ceva tare important – câștigă meciuri pe care nu merită neapărat să le câștige. Cine reușește asta? În general, echipele mari. Inclusiv golul acela marcat cu mâna de Florea face parte dintr-un tablou în care cel mare este favorizat de arbitraj. Într-un fel, dacă și jucătorii consideră că au cam devenit o echipă mare, atunci un astfel de sentiment poate fi mai important chiar și decât forma sportivă. Dovadă este Craiova, care joacă cel mai bun fotbal al ei, dar a obținut mult mai puțin decât merita la acest joc.

Beldie
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

LiviuB

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 03 Noi 2015, 00:05

adevarul e ca la acest gol ne-a costat mentalitatea... inca nu avem mentalitate de echipa mare. ne speriem in momentul in care putem obtine ceva important.
si sa nu il uit pe jegul de balaj... sunt curios cate etape va sta... oare va sta?
mi-as dori ca acest sentiment de curatire - venit in urma tragediei de la colectiv, sa atinga si fotbalul. Vreau sa vad si eu un arbtru care este satul sa se ascunda, unul care vrea sa se priveasca in oglinda, unul care poate da dupa meci ochii cu copii sai stiind ca a facut tot ce a putut ca sa asigure dreptatea.
balaj - oare aceasta fiinta poate sa se priveasca in oglinda? daca da... inseamna ca parsivenia a luat forme nebanuite... ok, te elicita gazdele, te felicita sefii (ca doar nu le faci de capul tau), iti iei plicul, dar mai departe? in Europa prinzi cate un meci asa... ca un os aruncat de sefii tai, pt ca aia din Europa stiu ce iti poate pielea, doar in tara ai aura de arbitru corect, faurita de cei carora le-ai servit interesele, oameni cu influenta in federatie si in presa, ca de, nu erai prost sa alegi un cal mort....
dupa ce au disparut cei din perioada comunista a venit generatia lui zotta si a lui corpodean... si a lui ala cu din valcea al carui tata a facut puscarie (desi el s-ar fi clasat din plin), au urmat tudor si balaj. e drept, putin diferit, nu au mai fost de teapa primilor, sunt mai cu staif, te ciupesc cand trebuie (tudor le mai scapa cate odata... daca interesul o cere). se fac ca nu vad.. sau poate sunt de vina gazele astea... deh, la Giurgiu e langa Dunare, multe insecte se perinda pe acolo, cum naiba sa vezi tu penalty (desi agricultori nici nu ar mai avea nevoie de pluguri, il cheama pe Moraies, baga o alunecare si terenul e pregatit de samantare), cum sa vezi tu hent... pai saracu niculae nu trebuie si el sprijinit, ca doar tocmai ce a revenit...
si.. desi astept cu nerabdare pensionarea acestor 2 arbitri (intruchipari ale parsivitatii), nici viitorul nu se anunta mai breaz.. e suficient sa il privesti pe kovacs...

JustME

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 03 Noi 2015, 00:54

inca odata iti dau dreptate Liviu dar sincer nici nu prea am avut timp sa ne dezvoltam mentalitatea asta de invingator. cu cine sa o dezvoltam? cu netoiu, staicu si mititelu? iar fila asta noua ce a inceput sa fie scrisa acum 2 ani si ceva e inca prea cruda ca sa se prinda cerneala pe ea. mentalitatea de invingator ti-o construiesti in timp, timp in care dezvolti un proiect serios nu timp pierdut cum a fost cu trio-ul de trista amintire (netoiu, staicu, mititelu).

noi momentan suntem undeva la mijloc. nici prea prea, nici foarte foarte. d-asta mi se si par importante momente de genul asta cand vine un bagabont si iti frange aripile nedezvoltate in totalitate. acum cand esti in dezvoltare te ating cel mai grav momentele astea. d-asta il si injur pe gunoiul ala pt ca acum cand ne cautam drumul doare cel mai tare sa fii nedreptatit pe fata.

adica ok, suntem slabi si parem uneori fricosi. chiar era nevoie sa intervina [cenzurat] ala si sa incline balanta in favoarea Astrei? probabil ca nu, insa a facut-o. asta e o certitudine.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Noi 2015, 02:28

A comis-o grav ra.hatul de Balaj, iar ai nostri de la club stau cu mainile in san. Pai cand te pui capra asa, in mizeria asta de fotbal, ce poti sa speri de la viitor? Ce impresie creezi despre tine, ca echipa? Ca merge sa te puna capra si data viitoare, nu?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 03 Noi 2015, 06:52

mentalitatea se construieste in timp si prin rezultate. sa speram ca altfel vom discuta peste 2-3 ani.
si da, intr-o societate in care are dreptate ala care tipa mai tare ma tem ca are dreptate Deux

iuli

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 03 Noi 2015, 07:56

DeuxEx scrie:A comis-o grav ra.hatul de Balaj, iar ai nostri de la club stau cu mainile in san. Pai cand te pui capra asa, in mizeria asta de fotbal, ce poti sa speri de la viitor? Ce impresie creezi despre tine, ca echipa? Ca merge sa te puna capra si data viitoare, nu?
si ce-ai vrea tu sa faca?circ?pt ce?

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 03 Noi 2015, 10:21

iuli scrie:
DeuxEx scrie:A comis-o grav ra.hatul de Balaj, iar ai nostri de la club stau cu mainile in san. Pai cand te pui capra asa, in mizeria asta de fotbal, ce poti sa speri de la viitor? Ce impresie creezi despre tine, ca echipa? Ca merge sa te puna capra si data viitoare, nu?
si ce-ai vrea tu sa faca?circ?pt ce?
Nu neaparat sa faca circ, dar macar sa iasa in fata si sa zica lucrurilor pe nume! Am fost furati, rezultatul este clar o viciere de arbitraj si daca tacem ni se va mai intampla cu siguranta si alta data, poate chiar etapa viitoare, cand intalnim cea mai avantajata echipa din campionatul trecut si cel actual

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 03 Noi 2015, 11:19

balaj nu a ajutat astra. initial si eu am crezut la fel, ca astra e cea pt care a tras arbitrul dar dupa ce m-am linistit mi-am dat seama ca de fapt milogul de balaj tragea ori pt dinamo ori pt mures. dinamo incet, incet incepe sa-si recapete influenta la arbitri si in federatie. mures deja o are. astra e clar ca va juca in play-off indiferent ca ia sau nu bataie de la Craiova. sumudica circarica a fost foarte cuminte in declaratii pt ca stia ca nu e razboiul lui. pt el a picat bine dar fara sa aiba vreo influenta.

singurele care tremura si au nevoie ca de aer de playoff sunt dinamo si mures. ghici ghicitoarea mea cu cine suntem noi la bataie pt playoff?
CRAIOVA NESUPUSA

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [etapa 16] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 03 Noi 2015, 12:44

Asa cred si eu. Balaj nu a tras pt Astra, ci pentru echipele din Ardeal.
S-a rupt Brazda.

Închis