[Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Chiajna?

Poll ended at 20 Noi 2015, 17:57

3
19
83%
1
4
17%
0
0
No votes
 
Total votes: 23

Thunder

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 22 Noi 2015, 20:34

Viteza se poate antrena fara probleme, e calitate fizica, nu tehnica. Dar e greu cu antrenamentele astea si nu cred ca puietu` ar fi capabil de asa ceva.

sorin107

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Noi 2015, 20:36

da, absolut responsabil. e o persoana foarte influenta prin prisma fotbalistului care-a fost si are extrem de multi adepti. pe sistemul, daca hagi zice, inseamna ca asa e. o gramada de ziaristi inghit orice zice hagi. asa l-au facut hagi si presa fotbalist si pe manea ala, care, saracutul, e chiar mediocru.

thundere, explozia si viteza de executie nu le mai antrenezi in veci, sunt native. daca le ai, le ai. daca nu, te bazezi pe altceva. nu neg ca al mic poa' sa fie un fotbalist decent, dar nu inca si niciodata la nivelul lui tac-su.
Last edited by sorin107 on 22 Noi 2015, 20:48, edited 1 time in total.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de EDMOND_ » 22 Noi 2015, 20:40

iuli scrie:@sorin,mie imi place si cred ca poate creste mult.o fi doar fiul lui Hagi,nu pot prezice ce va fi.dar eu vad in el un fotbalist de viitor si e peste ce era tatal lui la varsta asta.asa consider eu.
Tu vorbesti serios?!! Noi am mai discutat despre Iannis, dar aici exagerezi rau de tot. Ba chiar cred ca nu l-ai prins pe Hagi la juniori, doar faci presupuneri. Poate reusesti sa te documentezi putin, la 18 ani Hagi era deja transferat la Sportul si era numarul 1 acolo, eu asa imi aduc aminte. Este o diferenta de la cer la pamant intre ei doi, sunt sigur ca daca nu ar fi baiatul lui Hagi si ar juca la o echipa oarecare presa nici nu ar aminti de elș In acest moment nu are nimic prin care sa iasa in evidenta decat multa ambitie, in rest este la nivelul unui Armaselu, de ex... si vorbesc serios cand spun asta. Nu are nimic special, nu are viteza, nu are explozie, nu are scanteie... a marcat un gol intamplator cu Poli Timisoara ( sut deviat de un adversar)si toata presa a marsat cu titluri de senzatie ( ''un gol magnific''). Iuli, eu i-am prins la 17 ani pe Dobrin, Balaci si Hagi... Se vedea geniul in fiecare moment, la orice pasa, dribling sau sut... la Ianis nu se vede nimic, nu-ti ramane nimic in memorie dupa ce se termina un meci. Contrazice-ma, spune-mi cateva meciuri sau faze de exceptie... Sincer, nu cred nici in transferul al Fiorentina, banuiesc ca este doar un aranjament sa-i creasca valoarea, nu cred ca a intrat vreun euro in contul Viitorului. :)

In rest, este posibil ca Mitrea nu va juca cu noi, se pare ca are patru cartonase galbene. In ciuda absentelor cred ca avema sanse reale sambata. Cu conditia sa nu-i lasam sa joace, sa punem noi presiune, sa-i sufocam cu marcajul. Joaca bine cand le dai voie sa-si dezvolte jocul, cand ii lasi sa-si dezvolte jocul de pase. Insa pot fi probleme legate de arbitri, pare echipa cea mai favorizata...
Last edited by EDMOND_ on 22 Noi 2015, 20:49, edited 2 times in total.

Thunder

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 22 Noi 2015, 20:41

ba se antreneaza si alea, stai tu linistit... doar ca foarte greu, mai ales din cauza ca sunt antrenamente repetitive, dese si-ti trebuie tarie psihica serioasa sa te tii de ele

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Noi 2015, 20:52

Toate calitatile fizice sunt antrenabile... Inclusiv viteza sau timpul de reactie! In schimb, sunt de acord cu cei care sustin faptul ca Hagi a luat locul lasat liber de fratii Berbecali.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 22 Noi 2015, 20:54

@edmond,eram copil cand Hagi a venit la Sportul si totusi mi-l amintesc bine(chiar l-am cunoscut,pt ca inainte sa ajunga la Craiova a dormit o noapte,la Slatina,la niste prieteni de familie).Supertalentat,dar n-avea nici 50% din talentul lui Lutu,de exemplu.pe Ianis il vad si eu mai putin talentat decat cei 2,dar mai cerebral si mai serios,cred ca poate fi un mare fotbalist.e parere personala,nu vreu s-o impun nimanui!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de EDMOND_ » 22 Noi 2015, 21:27

@iuli la 18 ani Gica Hagi era integralist la un meci al nationalei, parca cu Norvegia.. tot la 18 ani a stat Corneliu Stroe pe capul lui pana l-a facut sa semneze cu Craiova. Cum naiba sa nu aiba nici 50% din talentul lui Lutu? Era vedeta deja, se bateau echipele mari pentru el. Daca nu era Valentin ,Gica ramanea la noi, alaturi de Balaci...
Nu stiu ce inseamna mai cerebral, ce vezi cerebral la junior, cum se traduce asta? Pase de gol, face jocul echipei?
In fine, vorbim peste un an, la o bere... Nu mai insista ca imi aduc aminte de Tarnacop :)
Last edited by EDMOND_ on 22 Noi 2015, 21:37, edited 1 time in total.

iuli

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 22 Noi 2015, 21:37

pai de ce peste un an?la meciul cu Timisoara nu putem vorbi? :)(

Masive

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 22 Noi 2015, 21:54

Ba ce noroc au javrele, gol de [cenzurat] cu Timisoara, autogol de [cenzurat] cu fcsb acum, iar argatii lui radoi nu par in stare sa egaleze. Derby [*****], echipe de [cenzurat]. Ce bun ar fi un egal

LiviuB

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 22 Noi 2015, 22:00

nu trebuia sa bata dinamo...

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 22 Noi 2015, 22:01

Lucrurile nu au mers in favoarea noastra... Ideal era un 2 la tg mures (cluj) si aici la fel...suntem obligati sa batem pe fcsb si sa luam 4 puncte cu viitorul si tm

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 22 Noi 2015, 22:05

Si fratilor, mai usor cu banutii investiti de Hagi. Terenul i l-a dat moaca primaria, ba i-a mai dat si fonduri, ba i-a tras si tot ce avea nevoie pe acolo. Tu daca vrei sa-ti tragi curent in camp, te pune Electrica sa-ti platesti si stalpii. A fost impins halucinant pina in Liga 1 ca sa intre cat mai repede la cascaval (orice nou promovata, chiar si pe vechiul sistem, lua vreo 900 000 euro). Si in primii ani a jucat doar cu pustani pe care-i platea cu maxim 2000 euro/caciula, maxim 3-4 dintre ei. Restul, pamant. Sclaveti. Basca a "vandut" repede lui Jiji de la 1 bulion in sus. Iar despre marea academie... nu vreau sa zic prea multe, ca poate-s doar barfe. Dar toti copiii sunt obligati sa-si plateasca "setul" de echipament. Adica clubul il pune la dispozitie echipamentul copilului, dar pe banii parintilor.

Io va spun doar atat: Hagi toata viata lui n-a iesit din cuvantul lui Giovani. Si el si Gica Popescu au fost crescuti de Giovani dupa chipul si asemanarea mafiotului albanez. Ba chiar Giovani se lauda ca el i-a facut oameni la casa lor, cu neveste si cu tot tacamul. Daca voi va inchipuiti ca Giovani a platit ceva in tara asta si nu a incercat tot timpul sa o puna de o invarteala, va inselati amarnic. Machedonii astia si-au negociat pina si impozitele ce trebuiau platite la primaria Voluntari, ca avand atatea proprietati nu le convenea sa-si plateasca cat spunea legea, cum plateau restul.

ozzy

Re: RE: Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 22 Noi 2015, 22:05

Bobby scrie:Fiecare om are repere de moralitate si management.

Eu am lucrat in fotbalul romanesc, stiu cu se maninca anumite chestii, iar domnul Hagi aplica tactici similare cu ceea ce fratii Becali au introdus in anii 90. Faptul ca si-a bagat o parte din bani intr-o baza sportiva - asta e problema lui. Si Paskany de la CFR Cluj a facut stadion de Champions League din banii lui.

Banii bagati in fotbal nu justifica anumite alegeri morale. Promovarea salbatica a pustilor din ograda lui pe la loturile nationale, prin oamenii din federatie, prin presa (credeti ca cei din presa o fac gratis ?) - acestea sint metodele introduse de fratii Becali. De contractele de sclavi pe care le semneaza pustii la Hagi nu mai vorbesc - nimeni din presa nu va avea curajul sa scrie adevarul. Parintilor si jucatorilor le e teama sa vorbeasca. De ce presa nu scrie despre cluburile jefuite de catre armata de scouteri a machidonului ? Ca exemplu pozitiv voi da Craiova - multi dintre juniorii adusi din tara au fost transferati corect, cu sume frumusele platite cluburilor care au format acei jucatori.

Modelul Hagi e doar un Giovani Becali concentrat pe copii si care a construit si o baza sportiva. Poate unii sint OK cu asa ceva; eu nu sint. Hagi e doar un negustor de copii - si unul disperat dupa bani. Nu asta face Hagi - vinde copii, sau deja inchidem ochii in fata realitatii doar ca unul a facut un stadion si niste terenuri de antrenament ?

P.S. Faptul ca cineva baga bani in ceva nu scuza alegerile pe care le face acel om. Daca ma inchinam doar ca cineva baga bani in fotbal, eram conectat pe facebook cu nea Adi si ii multumeam ca a bagat banii familiei in terenurile facute si in salariile lui Cioara si Dorele. Banii bagati sint una - metodele de a face afaceri/fotbal sint altceva.
La cât ești de cunoscător, e practic o mare onoare că-ți pierzi vremea explicându-ne și nouă, profanilor, cu ce se mănâncă fotbalul. Păcat de gafa cu mititelu, care după mintea ta, e egal cu Hagi ca investitor în fotbal. Dar na, nimeni nu e perfect.

Trimis de pe al meu HUAWEI GRA-L09 folosind Tapatalk

Masive

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 22 Noi 2015, 22:13

Daca castigam cu timisoara si nu pierdem la Ovidiu , invadam Pitestiul si ii batem pe fraieri de oieri

conStiinta

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 22 Noi 2015, 22:17

Daca oile o iau atat de rau de la caini, inseamna ca asta e anul in care le batem pe amandoua! In momentul asta pare mai usor de depasit steaua decat dinamo.

Închis