[Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Chiajna?

Poll ended at 20 Noi 2015, 17:57

3
19
83%
1
4
17%
0
0
No votes
 
Total votes: 23

iuli

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 22 Noi 2015, 22:21

mi-e ca pleaca Radoi si isi revin pana la meciul cu noi.

Thunder

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 22 Noi 2015, 22:45

Pai sa stii ca avem talentu` sa-i repunem pe ratatii astia pe picioare. La cum a aratat oaia azi, n-avem scuze daca-i iertam si anu` asta. Oricum am da-o, suntem pe cucu nostru pana la final, avem tot ce ne trebuie la noi in ograda, meciuri directe cu cefere, oaia, ciuri buri si viitorul, meciuri mai lejere cu voluntari si iasi, daca din astea 6 meciuri nu scoatem macar 13-14 puncte, fara suparare dar n-avem ce cauta in pleiuof, nu e de noi.

sorin107

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Noi 2015, 22:51

blue_titan scrie:Lucrurile nu au mers in favoarea noastra... Ideal era un 2 la tg mures (cluj) si aici la fel...suntem obligati sa batem pe fcsb si sa luam 4 puncte cu viitorul si tm
hai s-o luam usor, mai sunt vreo 8 etape, parca.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: RE: Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 22 Noi 2015, 23:05

ozzy scrie:
Bobby scrie:Fiecare om are repere de moralitate si management.

Eu am lucrat in fotbalul romanesc, stiu cu se maninca anumite chestii, iar domnul Hagi aplica tactici similare cu ceea ce fratii Becali au introdus in anii 90. Faptul ca si-a bagat o parte din bani intr-o baza sportiva - asta e problema lui. Si Paskany de la CFR Cluj a facut stadion de Champions League din banii lui.

Banii bagati in fotbal nu justifica anumite alegeri morale. Promovarea salbatica a pustilor din ograda lui pe la loturile nationale, prin oamenii din federatie, prin presa (credeti ca cei din presa o fac gratis ?) - acestea sint metodele introduse de fratii Becali. De contractele de sclavi pe care le semneaza pustii la Hagi nu mai vorbesc - nimeni din presa nu va avea curajul sa scrie adevarul. Parintilor si jucatorilor le e teama sa vorbeasca. De ce presa nu scrie despre cluburile jefuite de catre armata de scouteri a machidonului ? Ca exemplu pozitiv voi da Craiova - multi dintre juniorii adusi din tara au fost transferati corect, cu sume frumusele platite cluburilor care au format acei jucatori.

Modelul Hagi e doar un Giovani Becali concentrat pe copii si care a construit si o baza sportiva. Poate unii sint OK cu asa ceva; eu nu sint. Hagi e doar un negustor de copii - si unul disperat dupa bani. Nu asta face Hagi - vinde copii, sau deja inchidem ochii in fata realitatii doar ca unul a facut un stadion si niste terenuri de antrenament ?

P.S. Faptul ca cineva baga bani in ceva nu scuza alegerile pe care le face acel om. Daca ma inchinam doar ca cineva baga bani in fotbal, eram conectat pe facebook cu nea Adi si ii multumeam ca a bagat banii familiei in terenurile facute si in salariile lui Cioara si Dorele. Banii bagati sint una - metodele de a face afaceri/fotbal sint altceva.
La cât ești de cunoscător, e practic o mare onoare că-ți pierzi vremea explicându-ne și nouă, profanilor, cu ce se mănâncă fotbalul. Păcat de gafa cu mititelu, care după mintea ta, e egal cu Hagi ca investitor în fotbal. Dar na, nimeni nu e perfect.

Trimis de pe al meu HUAWEI GRA-L09 folosind Tapatalk
Nu te-am vazut niciodata si nu cred ca te voi vedea - eu caut compania oamenilor educati, cu multa minte. Capul cit damigeana si mintea cit dopul - ti se aplica perfect. In ceea ce priveste productia ta intelectuala, esti ca o musca : mititel, bizii incontinuu, dar in final esti ingrozitor de irelevant. Bucura-te un pic ca te-a bagat azi cineva in seama.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 22 Noi 2015, 23:19

Calculele sunt simple, mai avem 4 meciuri usoare...timisoara (a), voluntari (a), iasi (d), petrolul (a), unul asa si asa, in ultima etapa acasa cu cfr, si 3 meciuri foarte grele, toate in deplasare, cu viitorul, fcsb si pandurii! Daca reusim sa batem in cele 5 meciuri accesibile si mai ciugulim minim 2-3 puncte din cele 3 grele din deplasare, eu zic ca 100% suntem nu numai in play-off, ci in primele 4

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Noi 2015, 23:30

I-am facut o noua propunere de pariu lui Jianu. De data asta n-a mai muscat momeala :lol:
Ne vedem la Pitesti, sa batem oile cum se cuvine, pentru un loc in playoff pentru noi si un loc de play-out pentru stana..
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: RE: Re: RE: Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 22 Noi 2015, 23:35

Bobby scrie:
ozzy scrie:
Bobby scrie:Fiecare om are repere de moralitate si management.

Eu am lucrat in fotbalul romanesc, stiu cu se maninca anumite chestii, iar domnul Hagi aplica tactici similare cu ceea ce fratii Becali au introdus in anii 90. Faptul ca si-a bagat o parte din bani intr-o baza sportiva - asta e problema lui. Si Paskany de la CFR Cluj a facut stadion de Champions League din banii lui.

Banii bagati in fotbal nu justifica anumite alegeri morale. Promovarea salbatica a pustilor din ograda lui pe la loturile nationale, prin oamenii din federatie, prin presa (credeti ca cei din presa o fac gratis ?) - acestea sint metodele introduse de fratii Becali. De contractele de sclavi pe care le semneaza pustii la Hagi nu mai vorbesc - nimeni din presa nu va avea curajul sa scrie adevarul. Parintilor si jucatorilor le e teama sa vorbeasca. De ce presa nu scrie despre cluburile jefuite de catre armata de scouteri a machidonului ? Ca exemplu pozitiv voi da Craiova - multi dintre juniorii adusi din tara au fost transferati corect, cu sume frumusele platite cluburilor care au format acei jucatori.

Modelul Hagi e doar un Giovani Becali concentrat pe copii si care a construit si o baza sportiva. Poate unii sint OK cu asa ceva; eu nu sint. Hagi e doar un negustor de copii - si unul disperat dupa bani. Nu asta face Hagi - vinde copii, sau deja inchidem ochii in fata realitatii doar ca unul a facut un stadion si niste terenuri de antrenament ?

P.S. Faptul ca cineva baga bani in ceva nu scuza alegerile pe care le face acel om. Daca ma inchinam doar ca cineva baga bani in fotbal, eram conectat pe facebook cu nea Adi si ii multumeam ca a bagat banii familiei in terenurile facute si in salariile lui Cioara si Dorele. Banii bagati sint una - metodele de a face afaceri/fotbal sint altceva.
La cât ești de cunoscător, e practic o mare onoare că-ți pierzi vremea explicându-ne și nouă, profanilor, cu ce se mănâncă fotbalul. Păcat de gafa cu mititelu, care după mintea ta, e egal cu Hagi ca investitor în fotbal. Dar na, nimeni nu e perfect.

Trimis de pe al meu HUAWEI GRA-L09 folosind Tapatalk
Nu te-am vazut niciodata si nu cred ca te voi vedea - eu caut compania oamenilor educati, cu multa minte. Capul cit damigeana si mintea cit dopul - ti se aplica perfect. In ceea ce priveste productia ta intelectuala, esti ca o musca : mititel, bizii incontinuu, dar in final esti ingrozitor de irelevant. Bucura-te un pic ca te-a bagat azi cineva in seama.
Oh, dar ce replică tăioasă mi-ati dat, domnu Bobby. Îți dai seama că sufăr că un câine că un semidoct cu pretenții de cunoscător în toate mă consideră irelevant. Cât despre bazait, trebuie sa-ti spun eu despre preferințele muștelor sau ai încercat o autoironie?

Trimis de pe al meu HUAWEI GRA-L09 folosind Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Noi 2015, 23:40

Baieti... De ce nu va certati voi in particular?! Sau orice victorie a echipei trebuie sa se incheie "in sange"?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 23 Noi 2015, 00:24

In sange e intotdeauna bine :cool:

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 23 Noi 2015, 01:13

Thunder scrie:In sange e intotdeauna bine :cool:
Tu numai la carne te gândeşti, pufosule. Să fie gătită cât mai în sânge, nu? :-D
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Thunder

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 23 Noi 2015, 01:37

Carnea se mai gateste si-n altfel? Ce aiurea...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 23 Noi 2015, 01:58

blogger-image--1079188004.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Thunder

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 23 Noi 2015, 02:00

MOARTE vacilor de pretutindeni!!!!

JustME

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 23 Noi 2015, 02:02

Thunder scrie:MOARTE vacilor de pretutindeni!!!!
esti misogin pe bune :)(

Thunder

Re: [Etapa 18] Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 23 Noi 2015, 02:06

Recunosc fapta si n-o regret! Varule ca tot veni vorba, sa nu-mi mai iei fular cu millwall ca m-a rezolvat ssebastyano. Multumiri pe aceasta cale

Închis