[Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

cate puncte scoatem din meciul cu echipa lui Hagi?

Poll ended at 28 Noi 2015, 20:20

3
16
70%
1
6
26%
0
1
4%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 27 Noi 2015, 23:05

Ne ducem peste ei si ii urcam pe garduri.. Cred ca va fi un meci de lupta si mie mi se pare ca suntem mult mai puternici ca ei.. Singurul lucru de care mi-e frica e sa nu ne prinda pe contraatac pentru ca sunt lenti rau fundasii nostri centrali.. In rest nu-mi fac griji.. 2-0 pt noi

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 27 Noi 2015, 23:37

la astia cum e gazonul? Ca dupa ultimele ploi sunt sanse sa se joace in mocirla...

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 28 Noi 2015, 00:29

In vara arata bine, e pus pe nisip, deci nu prea cred ca sunt sanse de namol
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 28 Noi 2015, 00:33

Mi-a fost scarba de interventia lui Hagi la TV. Samsarul din el si-a dat arama pe fata.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 28 Noi 2015, 01:31

daca mi-aduc bine aminte, meciul din Cupa Ligii s-a jucat tot dupa ploaie si terenul a fost foarte greu

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 28 Noi 2015, 02:40

Am un feeling bun, presimt o victorie clara a noastra, nu vom sta la cutie, vom presa mereu si ii vom calari.
Inca un meci bun pe care il va face Kay (apropo de fundasi lenti, cu Chiajna, Kay l-a ajuns pe Lazar de a fost la dibabo desi plecase cu 10 m in spatele lui, bravo lui, a lucrat la capitolul asta).
Sper sa vad un gol din faza fixa pe filiera Zlatinski-Iliev, ar fi ceva superb.

Pe mine unul pustii lui Hagi nu ma impresioneaza cu nimic, Desigur, Mitrea e un jucator foarte bun care consider ca ar trebui luat la Nationala (desi nu-i tanar), il au si pe Razvan Marin si parca unul Popa sa zic (nu stiudaca joaca la ei), dar 2-3 sunt de Nationala, in rest, pauza... Ramniceanu ca portar e... tamaie. Ganea stim cu totii ca e foarte limitat, Nicolita e expirat, Cernat e foarte usor de marcat/depasit (nu va misca), il mai apreciez si pe Aganovic... In rest... si Tanase, Benzar, sunt toti foarte foarte foarte limitati, Hagi la fel... Ianis adica.

Se vede ca au multe lacune din cauza pregatirii proaste din perioada junioratului si au mentalitate de liga inferioara (Tanase ala simuleaza ca Tristiano Ronaldo)

Presimt ca vom arata asa:

Balgradean
Dumitras Kay Iliev Bancu
Baluta Mateiu Zlatinski Ivan
Curelea Bawab

Mie mi-a placut Curelea si dupa meciul din Cupa Ligii, s-a zbatut bine cu pustanii si e clar ca ar aduce o stabilitate in plus in ofensiva mai ales in duelurile fizice
Mizez pe Dumitras/Bancu pe benzi pentru ca sunt mai rapizi, iar Dumi face bine ambele faze si se repliaza mai rapid decat Achim (Baluta stim, pentru el terenul incepe dupa cei 50m ai nostri)

Mi-ar placea sa vad pe final si un Mazarache, un Hergheligiu, poate Ferfelea, Madson... De asemenea, i-as da ceva meciuri si lui Straton (spre exemplu cu Timisoara)

Acestea fiind spuse, maine dupa meci sper sa va regasesc fericiti, sa fim linistiti si bucurosi ca Stiinta noastra mai bifeaza un meci superb si mandri ca jucatorii nostri au dat totul pe teren.

Hai Craiova, victorie grava cu atacuri furibunde ca pe vremea lui Grande.
Aka giallorosso!

JustME

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 28 Noi 2015, 02:48

mama cat de mult as vrea sa scoatem un rezultat bun. nu de alta dar daca pierdem iar incep bocitoarele din presa centrala sa ne cante prohodul.

in ceea ce il priveste pe Hagi cred ca il judecati prea aspru. pt mine Hagi ramane Hagi insa este om. iar oamenii nu sunt perfecti. nu e frumos ce a declarat, nu ii face cinste insa Hagi ramane Hagi. sper ca Ivan sa ii raspunda pe teren si sa ii arate de ce merita in lotul de la Euro.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8118
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 28 Noi 2015, 03:54

Pai fostul jucator Hagi a fost rasplatit cu multe milioane de Euro. Vremurile alea au trecut.

Una e fostul jucator Hagi, si alta e proprietarul de club si samsar de copii Hagi. Acest fost jucator a avut sansa sa creeze un nou tip de club de fotbal in Romania. O sansa uriasa sa se inceapa curatenia in fotbalul romanesc - un club fara jocuri strategice, fara proptele de la arbitri, fara scoateri agresive de jucatori pe tarabe. Pe Hagi nu il intereseaza un fotbal curat - asa cum a declarat de multe ori, principalul sau obiectiv e sa faca cota la jucatorii sai. Nici acum nu pot sa inteleg scamatoria facuta cu acel Manea, un pusti nascut in acelasi an cu Ivan, care nu se stie cum a ajuns la nationala drept cel mai tinar debutant in ultimii 80 de ani (depasindu-i pe un Balaci sau Dobrin), fix inainte de a fi vindut ??

Din pacate precupeata cu gura mare Hagi a remas la nivelul moral al lui Giovani Becali. Macar ala recunoaste ca e mafiot; dar regele se foloseste de trecutul sau de jucator ca sa promoveze agende de tip becaliote - un fel de lup imbracat in blana de oaie pina la urma.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 28 Noi 2015, 07:45

Nu e bine Emile nu e binee... Grigore face presiuni... Ivan nu merita la nationala ci Tanase... acesta a fost raspunsul lui Hagi la declaratiile conducerii nostre dar si a suporterilor... cum am mai zis... aceasta nu e o echipa naturala de fotbal... VIITORUL... cu tot respectul pentri sportivul Hagi dar nu cred ca trebuia sa treaca de nivelul de academie... parerea mea... fotbalul si sportul in general este pentru comunitati pentru suporteri nu este o afacere personala, ori poate fi dar pana la un anumit nivel... eu as cred... poate gresesc... nu stiu
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

sorin107

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 28 Noi 2015, 09:12

din conferinta de presa de joi a lui sandoi, deduc ca nu bancu va juca fundas stanga, ci achim sau dumitras. ramane de vazut daca vom juca si cu madson langa mateiu si zlatinski sau daca nu, cine va fi al 2-lea varf de langa bawab.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 28 Noi 2015, 13:07

mi-e frica de meciul asta..nu am mai jucat fara vatajelu demult...cu suspendatii de azi in teren, mergeam pe o victorie, dar asa...tremur..hagi e o mare dezamagire , un om de nimic, un copil alintat!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 28 Noi 2015, 13:11

Victoria ne tine bine in joc la playoff, o eventuala infrangere combinata cu rezultate nefavorabile noua la meciurile adversarilor directi, ne dau mult inapoi, iar sansele scad destul de mult...

Cu toate astea si eu am un feeling bun inaintea jocului, cred ca a venit timpul z castigam primul meci cu Viitorul. Am cam fost rupt de lucrurile de ultima ora de la echipa, nu stiu cum stam la capitolul suspendati/accidentati, dar mizez pe golurile lui Bawab si Mateiu.

Jonutzz
junior
junior
Mesaje: 24
Membru din: 03 Noi 2015, 13:51

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Jonutzz » 28 Noi 2015, 15:22

Salutare!
Unde a avut loc antrenamentul de joi ?

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 28 Noi 2015, 17:17

Hagi nicioadata nu a excelat la capitolul inteligenta....

imi aduc aminte doar de aia cu sa fie bine, sa nu fie rau, cum'zic, si mi-e de ajuns! :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Thunder

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 28 Noi 2015, 17:28

Iar e ma invazie? Prima data ioanitoaia reloaded, acum pnemonic asta... Doryne ai dat drumu` la robinet?

Închis