[Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

cate puncte scoatem din meciul cu echipa lui Hagi?

Poll ended at 28 Noi 2015, 20:20

3
16
70%
1
6
26%
0
1
4%
 
Total votes: 23

JustME

[Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 23 Noi 2015, 20:20

Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova
Imagine VS Imagine
Sambata 28 Nov 2015 ora 20:30 Universitatea Craiova intalneste in deplasare echipa lui Hagi Viitorul Ovidiu. meciul se anunta unul foarte important in vederea accederii in playoff.

jucatori suspendati: Rocha, Vatajelu, Popov;
jucatori indisponibili: Acka, Izvoranu;

echipa probabila:

Balgradean
Achim, Iliev, Kay, Bancu
Ivan, Mateiu, Zlatinski, Baluta
Bawab
Curelea


stadion: "Central"
Ovidiu - Constanta, Romania
ora: 20:30
meciul va fi transmis pe: DigiSport 1, Look TV, Dolce Sport.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Noi 2015, 20:25

Infima istoria meciurilor cu Viitorul , insa media rezultatelor este in defavoarea noastra.
Surprize exista mai ales din perspectiva celorlalte echipa care tanjesc dupa pozitia viitorului in clasament . Imi doresc un egal .
Viitorul vine dupa un 2-2 cu Mures, jucatori care si-au dat autogol

sorin107

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 23 Noi 2015, 20:30

Just me, ai ceva cu zlatinski? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

JustME

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 23 Noi 2015, 20:31

scuze, l-am uitat. culmea e ca l-am uitat fix acum cand joca bine :)( bine, adevarul e ca si Dumitras a juca bine in ultima vreme la inchidere. poate d-aia l-am sarit pe bulgar :)(

JustME

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 23 Noi 2015, 20:35

nu cred ca Emil o sa schimbe prea multe. parerea mea e ca Mateiu si Zlatinski or sa faca pereche in centru si Baluta o sa apara in stanga tinand cont ca Bancu tocmai a fost incercat ca fundas stanga. sincer imi place ideea cu Mateiu in dreapta, Dumitras in centru - a jucat foarte bine aici si Ivan atcant dar nu cred ca Emil o sa joace asa. as vrea sa o faca dar nu cred.

eu as juca asa:
Pufi
Achim, Iliev, Kay, Bancu
Dumitras, Mateiu, Zlatinski, Mazarache
Bawab
Ivan

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 23 Noi 2015, 21:01

Cred ca cel mai mult o sa lipsim lipsa lui bezme. Omul a fost util mai ales in meciurile din deplasare, fiind singurul care stie cat de cat sa faca un pressing cat sa nu cada in ridicol in incercarea respectiva. Cu Bancu fundas stanga n-am emotii.

Din pacate insa io cred ca asta-i meciul devisiv ptr pleiof. Orice in afara de o victorie ne cam condamna la pleiout. Sau mai bine zis, orice meci de acum incolo va fi o mica finala. Caci sa nu va inchipuiti ca meciurile cu echipele care nu stiu decat sa se aseze pe doua linii si sa traga de timp (Iasiul, Timisoara) vor fi usoare. Orice pas gresit sambata, colaborat cu o victorie a ASA-ului sau a javrelor ne duce la o diferenta de 4 pct de unguri si de oi, iar javrele se duc la 7. Sunt foarte multe puncte. Iar oile, oricat de prost vor juca, nu le vor lasa in pleiout niciodata, chiar de va fi nevoie de cate 2 penaltiuri / meci.

sorin107

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 23 Noi 2015, 21:54

io nu l-as baga pe bancu fundas stanga, mai ales ca ne lipseste si rocha si baluta e cum e. as juca cu dumitras acolo si cu bancu mijlocas. problema e cine joaca varf langa bawab, curelea mi se pare lesinat maxim.

Thunder

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 23 Noi 2015, 21:54

Eu zic ca vom juca ceva de genu`:

Pufi

Achimb - Iliev Kay - Bancu

Ivan - Mateiu Zlatinsky - Baluta

Bawab si Curelea

Cred ca-i batem daca nu dam de vreun arbitru d-ala care trage cu dintii de ei. Teoretic am avea jucatori destul de capabili sa-i rupem, mai ales daca jucam cu ambitie, cum am facut recent si credem in sansa noastra pana la capat cum am facut cu sefere cluj... Ma repet aici, suntem pe cucu nostru, meciurile capitale le jucam noi, nu altii. Avem sansa sa ne facem punctele cu 3 echipe din primele 6 + una care e in coasta noastra. Daca nu intram in peiuof nu prea putem s-o scaldam nicicum, va fi vina noastra in primul rand.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 23 Noi 2015, 23:01

Eu cred ca vom juca cu Bancu fundas stanga, Dumitras mijlocas dreapta, Baluta in stanga, iar in atac Bawab va face cuplu cu Ivan. Nu mi se pare logic sa-l bagi e Mateiu in dreapta (nu-mi aduc aminte sa fi rupt gura targului jucand mijlocas lateral) si nici pe Dumitras in centru, unde e mai mult o solutie de avarie. Dumitras e jucator de banda si joaca mai bine in banda decat in centru. Intre Curelea si Ivan, il aleg pe ultimul. E singurul capabil sa se joace cu apararea lui Hagi, daca va avea suportul lui Bawab. De ce zic asta? Pentru ca am vazut faptul ca Bawab prefera sa joace cu Rocha in dauna lui Ivan. Poate mi se pare mie...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 23 Noi 2015, 23:15

Eu cred ca va juca Dumitras fundas stanga iar in locul lui Rocha unul dintre Baluta, Herghe si Curelea.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

LiviuB

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 24 Noi 2015, 10:02

si eu cred ca va juca Dumitras sau Achim in stanga. e nevoie de un jucator contondent care sa-l blocheze pe Nicolita. Bancu ar putea fi prea firav si mi-ar parea rau sa pierdem potentialul lui ofensiv.
Sau in cazul in care ar juca Bancu fundas stanga, am putea juca 4-3-3 cu Mateiu, Dumitras si Zlatinski la mijloc si Ivan, Bawab si Baluta in atac.

sorin107

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Noi 2015, 10:28

asa ziceam si eu, Liviu. dar cred ca as juca cu dumitras fundas stanga si cu madson, mateiu si zlatinski la mijloc, ca sa-l pastram pe bancu pe extrema. singura chestie e ca ramane bawab varf impins si ca ii e destul de incomod acolo.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 24 Noi 2015, 10:32

daca joaca cu Dumitras in stanga, singura noutate ar mai fi Curelea in locul lui Bezme :

Balgrdean
Achim Kay Iliev Dumitras
Ivan Mateiu Zlatinski Bancu
Bawab
Curelea
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Thunder

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 24 Noi 2015, 11:47

LiviuB scrie:Sau in cazul in care ar juca Bancu fundas stanga, am putea juca 4-3-3 cu Mateiu, Dumitras si Zlatinski la mijloc si Ivan, Bawab si Baluta in atac.
Asta ar insemna ca Sandoi sa mearga exclusiv pe atac si nu prea s-a intamplat pana acum... Mi-ar placea mult sa fie asa ca dupa parerea mea, asta ar cam fi sansa noastra sa plecam cu 3 puncte d-acolo dar nu-l cred pe Emil chiar atat de curajos...

iuli

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 24 Noi 2015, 11:56

eu spun ca va juca sigur Curelea pt ca Bawab ca varf impins e zero barat,iar Ivan n-are inca experienta necesara,el pana acum iesind in evidenta cu tehnica foarte buna in regim de viteza.Bancu va juca fundas stanga.

Închis