[Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

cate puncte scoatem din meciul cu echipa lui Hagi?

Poll ended at 28 Noi 2015, 20:20

3
16
70%
1
6
26%
0
1
4%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 29 Noi 2015, 17:03

Momentul cand noi puteam sa castigam acest meci, dar nu a vrut ungurul, a fost la "perversa" lui Nicolita la Zlatinski, cand ciorditorul trebuia sa ia [r]
Daca atunci s-ar fi procedat regulamentar, plecam cu 3 puncte din fieful lui Hagi.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 29 Noi 2015, 17:03

Pe bune, chiar nu ti se pare jenant să vorbesti de un fault la marginea careului după un meci pierdut cu 0-4?

Trimis de pe al meu HUAWEI GRA-L09 folosind Tapatalk

ozzy

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 29 Noi 2015, 17:05

Iar în tur parcă am avut echipa completă și meciul s-a rezolvat la fel de repede. Hai să nu ne mai aia pe noi, Astra ne-a bătut de două ori fără să ne fie superioară și cu erori grave de arbitraj, dar Viitorul ne-a depășit net.

Trimis de pe al meu HUAWEI GRA-L09 folosind Tapatalk

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 29 Noi 2015, 17:13

Bun, Viitorul ne este clar superioara in momentul asta! Sa nu uitam ca exact acum 1 an i-am eliminat din cupa si cred ca sunteti de acord ca in momentul ala le eram noi superiori lor. Trebuie sa ne canalizam toate eforturile pt prinderea play-offului, pana la primavara mai este mult si putem sa anulam ecartul sau diferenta care este acum intre noi si ei! Totul depinde insa numai de acest blestemat loc 6

Thunder

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 29 Noi 2015, 17:16

ozzy scrie:Iar în tur parcă am avut echipa completă și meciul s-a rezolvat la fel de repede. Hai să nu ne mai aia pe noi, Astra ne-a bătut de două ori fără să ne fie superioară și cu erori grave de arbitraj, dar Viitorul ne-a depășit net.
Sa nu-l uitam pe conu` Izvoranu daca tot vorbim de meciu` ala... Eu unu` nu cred ca veetoru` ne e superioara, una e sa joace ambele echipe cu toti titularii, alta e sa joace una cu toti si cealalta doar cu jumatate ca daca mai adaugi si prestatia lu` nen`tu Dumitras pe langa cele ale lui Curelea si Bauab, noi am jucat cam in 6

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 29 Noi 2015, 17:55

Ma gandeam aseara ca totusi Vatajelu, desi nu rupe gura târgului, e esential pentru noi datorita atitudinii de lider pe care o are in teren si pentru felul in care stie sa mobilizeze echipa. Aseara exact asa am aratat, ca o echipa fara lider. Nimeni nu a fost capabil sa isi asume rolul

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 29 Noi 2015, 18:39

Vatajelu este esential pentru noi deoarece NU ARE INLOCUITOR! E cam singurul jucator care nu are rezerva pe postul lui.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 29 Noi 2015, 19:32

ozzy scrie:Pe bune, chiar nu ti se pare jenant să vorbesti de un fault la marginea careului după un meci pierdut cu 0-4?

Trimis de pe al meu HUAWEI GRA-L09 folosind Tapatalk
n-am certitudinea ca marcam la faza aia,dar ti s-a parut ca ne-au fost asa superiori?0-4 e un scor foarte drastic pt ceea ce s-a intamplat pe teren.au speculat maxim absolut tot,iti repet ca vreau sa mai jucam cu ei in acest sezon in formula completa.sa vedem daca e marele hagi asa superior.vreau sa-mi mai arati 3 ocazii mari ale lor in afara de goluri.

ozzy

Re: RE: Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 29 Noi 2015, 19:43

iuli scrie:
ozzy scrie:Pe bune, chiar nu ti se pare jenant să vorbesti de un fault la marginea careului după un meci pierdut cu 0-4?

Trimis de pe al meu HUAWEI GRA-L09 folosind Tapatalk
n-am certitudinea ca marcam la faza aia,dar ti s-a parut ca ne-au fost asa superiori?0-4 e un scor foarte drastic pt ceea ce s-a intamplat pe teren.au speculat maxim absolut tot,iti repet ca vreau sa mai jucam cu ei in acest sezon in formula completa.sa vedem daca e marele hagi asa superior.vreau sa-mi mai arati 3 ocazii mari ale lor in afara de goluri.
Păi la rata de fructificare pe care au avut-o, doamne ferește sa mai fi avut vreo trei ocazii.

Trimis de pe al meu HUAWEI GRA-L09 folosind Tapatalk

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Noi 2015, 19:46

Viitorul este un exemplu unde banii investiti cu cap aduc rezultate.
Intotdeauna vor fi jocuri de culise.

iuli

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 29 Noi 2015, 20:02

@ozzy:primele 2 goluri au fost accidente,al treilea greseala individuala a noastra.ce mare superioritate au aratat?au marcat un singur gol normal pe o sclipire a lui Tanase.si da jocul se putea intoarce daca primeam lovitura aia libera si marcam,

JustME

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 29 Noi 2015, 21:08

[align=center]Universitatea Craiova, învinsă la scor de Viitorul[/align][/color]

Autor Cosmin Staicu

Viitorul Constanța – Universitatea Craiova 4-0

Au marcat: Nicoliță 11, Tănase 32, 76, Aganovic 67

Stadion: „Academia Gheorghe Hagi“, spectatori: 1.000

FC Viitorul: Râmniceanu 7 – Benzar 8, Hodorogea 7, Boli 7, Ganea 7 – Achim 7 (81 Țâru), I. Filip 8, Aganovic 8 – Nicoliță 8, Cernat 8 (75 Chițu) 6, Tănase 9 (81 I. Hagi) 6. Antrenor: Gheorghe Hagi

Universitatea: Bălgrădean 5 – Dumitraș 3, Iliev 4, Kay 5, Achim 4 – Bancu 6, Zlatinski 4 (83 Băluţă), Mateiu 4 (79 Madson), Ivan 5 – Bawab 3, Curelea 3. Antrenor: Emil Săndoi

Arbitru: Istvan Kovacs 6.


Universitatea a făcut cel mai prost meci din acest sezon şi a fost umilită de echipa lui Gică Hagi, Viitorul Constanţa, scor 4-0. Alb-albaştrii au tras prima oară pe poartă în minutul 35, prin Bancu, unicul jucător al Craiovei care a avut o prestaţie decentă. Gazdele au dominat clar, au avut o posesie superioară şi ocazii clare de gol, Universitatea fiind sufocată pur şi simplu în prima jumătate de oră. Pe fondul presiunii, Nicoliţă a deschis scorul devreme, cu un şut purtat şi de vânt spre poartă. Tănase a majorat avantajul, după ce Dumitraş i-a aşezat mingea pe şut în careu. Acelaşi Dumitraş şi-a încununat prestaţia dezastruoasă când a alunecat la mingea servită în careu de Bancu la o fază cursivă. În partea a doua, alb-albaştrii au încercat să revină, dar prestaţia a fost jalnică în ambele faze, iar pe un contratatac superb Aganovic a făcut 3-0, din pasa cu capul a lui Cernat. Pe final, Tănase a reuşit dubla, încheind o cursă frumoasă cu un şut la vinclu, iar Craiova a terminat în genunchi şi în inferioritate, fiindcă Bawab i-a pus o talpă dură lui V. Achim şi nu putea scăpa fără eliminare.

Universitatea Craiova se află la cea mai drastică înfrângere într-un meci oficial, de la eşecul cu Astra, scor 0-5, în august 2014, care a adus înlocuirea lui Jerry Gane. Ştiinţa nu pierduse în acest sezon la mai mult de un gol.

Alb-albaştrii rămân pe locul 7, cu 26 de puncte, la un singur punct de ASA, care pierdut şi ea, la Timişoara, scor 0-2. Marţi, de la ora 14, Universitatea joacă împotriva lui ACS Poli pe „Extensiv”.

Emil Săndoi a declarat la final: „Ne-au costat greşelile individuale, am pierdut ruşinos, nu credeam vreodată că putem să avem o astfel de evoluţie. Îmi cer scuze suporterilor, sper că vom trece peste acest duş rece. Vreau să cred că a fost un accident, fiindcă înaintea meciului eram echipa cu cele mai puţine goluri primite. Mai avem posibilitatea de a recupera punctele, nu e pierdută lupta pentru play-off. Ne aşteaptă un meci greu cu Timişoara, o echipă în formă. Trebuie să uităm această seară neagră


sursa: cvlpress.ro
http://www.cvlpress.ro/28.11.2015/unive ... -viitorul/

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 29 Noi 2015, 22:47

Etapa viitoare (in paranteza, pronosticurile mele-subiective :)( ):
Stiinta-Timisoara (1)
bozgorii-fcsb (X)
dinamue-poli iasi(X)
chefere-pandurii(X)

Clasament:
3 Pandurii 36
4 oile 30
5 dinamue 30
6 bozgorii 27
7 STIINTA 26
8 iasi 26
9 chefere 22 (28 daca iau pct de la tas)

Cu rezultatele de mai sus, clasamentul devine cel de mai jos.

Avem sanse sa venim pe 6, respectiv sa ajungem la doar 2 pct de locul 4!!

3 Pandurii 37
4 oile 31
5 dinamue 31
6 STIINTA 29
7 bozgorii 28
8 iasi 27
9 chefere 23 (29 daca iau pct de la tas)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 30 Noi 2015, 01:26

Asta or fi patit si ai nostri la Constanta:

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 19] Viitorul Ovidiu - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 30 Noi 2015, 02:39

La ce etapa perfecta am avut, daca bateam pe viitorul si marti pe timisoara era favoriti la play off.

Închis