[ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Poli ?

Poll ended at 01 Dec 2015, 12:35

Batem
12
80%
Egal
1
7%
Pierdem
2
13%
 
Total votes: 15

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de hanky panky » 01 Dec 2015, 19:54

Totusi
Nu cred ca suntem mai prosti decat concordia
Concordia - rejele 2-2
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de DeuxEx » 01 Dec 2015, 20:06

Eu am zis "meciuri senzationale", nu meciuri bune, Sergiule. Din pacate, avem pe banca niste mortaciuni care nu isi au locul in lotul unei echipe de prima liga. Ii stim cu totii cine sunt, nu inteleg de ce inca sunt pastrati in lot. Nu inteleg DE CE NU SUNT PROMOVATI TINERII de la echipa a II-a, cum zicea nentu' Felix in vara. Nu asa a zis, ca ne vom baza pe pepiniera proprie? Zi-mi si mie un jucator promovat de acolo! Decat sa incepi cu Ferfelea sau Curelea in teren, de ce nu aduci 2 copii de acolo? Nu pot juca mai rau decat o fac astia 2! Figuratie pe teren a la Curelea cred ca poate sa faca si Thunder!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

[ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de ady_azzuro » 01 Dec 2015, 20:14

Lotul e ok, e de playoff. Trebuie lucrat la atitudine si motivare. Am vazut cu totii ce meciuri frumoase putem face daca luptam pe teren. Inclin sa cred ca vestea cu rotaru i-a afectat pe jucatori la fel cum s-a intamplat cu interzicerea de a juca in Europa anul trecut...
Sper totusi sa nu incheiem returul in acelasi mod si sa facem cateva meciuri mari care sa ne duca in play-off si, de ce nu, in Europa League


Sent from my iPhone using Tapatalk

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de marius_vl » 01 Dec 2015, 20:16

Eu nu inteleg de ce mama reak nu se rezolva nimic cu aratura asta? Pana acum s-a bagat motivul ca ne mutam pe stadionul de atletism, acum se pare ca vom mai juca cel putin 1 an de zile daca nu mai mult pe el.. Chiar nu se poate schimba cu totul, sa se puna un covor nou? sau sa-l transforme dracu intr-unul artificial, daca costurile sunt mai mici? Este penibil sa spui ca oricum ambele echipe au jucat pe acelasi teren cand e limpede ca cel mai dezavantajati suntem noi...

Thunder

Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de Thunder » 01 Dec 2015, 20:26

DeuxEx scrie:Figuratie pe teren a la Curelea cred ca poate sa faca si Thunder!
Ba nu pot, crede-ma pe cuvant... Plus ca eu sunt stangaci, daca se loveste mingea de mine, iese magie si uiti de messi sau ceva :-D

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de jianu_max » 01 Dec 2015, 20:39

am o idee..sa inchidem topicul asta.. sa il faca cineva pe ala cu steaua!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de andyucv » 01 Dec 2015, 20:39

marius_vl scrie:Eu nu inteleg de ce mama reak nu se rezolva nimic cu aratura asta? Pana acum s-a bagat motivul ca ne mutam pe stadionul de atletism, acum se pare ca vom mai juca cel putin 1 an de zile daca nu mai mult pe el.. Chiar nu se poate schimba cu totul, sa se puna un covor nou? sau sa-l transforme dracu intr-unul artificial, daca costurile sunt mai mici? Este penibil sa spui ca oricum ambele echipe au jucat pe acelasi teren cand e limpede ca cel mai dezavantajati suntem noi...
Este mai complicat de atat. Daca se ia doar covorul actual si se schimba cu altul, intr-o luna este la fel.
Suprafata trebuie nivelata, trebuie sa se faca un sistem de drenaj si sa sr puna instalatie de incalzire. Altfel intr-o luna sau doua arata la fel. Acum vine iarna si fara instalatie de incalzire o sa inghete, o sa stea zapada pe el si o sa se duca. Iarna trecuta am prins o emisiune la digisport in care Dinu Gheorghe explica cum functioneaza la Astra. A zis ca la ei din octombrie pana in primavara instalatia de incalzire fuctioneaza non-stop si ca este reglata la o tempeeatura anume a gazonului, cand aceasta scade instalatia isi mareste puterea pt a o aduce inapoi la temperatura stabilita. Tot Gheorghe spunea ca se consuma mult curent, iar costurile sunt foarte mari, acesta fiind motivul pt care alte echipe nu o folosesc mereu.
Deci cine este dispus sa faca o asemenea investitie? Si acest lucru este dificil, societatea de care apartine stadionul este in proces de lichidare sau insolvenra si este condusa de un judecator. Nu se pot face investitii asa usor.
Decat sa se bage bani publici in extensiv mai bine fac incalzire la cel de atletism ca si asa nu are.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de DarkComy » 01 Dec 2015, 20:56

Eu cred sincer ca Ferfelea, Curelea si Herghelegiu nu ne mai pot ajuta si tin pe degeaba ocupate locuri pe banca de rezerve. Mai bine il vad pe Jurj gresind pe final de meci din cauza lipsei de experienta decat sa-mi fac nervi cu vedetele astea trei.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

sorin107

Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de sorin107 » 01 Dec 2015, 21:00

de acord, dark_comy. ferfelea si hergheligiu (pana la meciul de azi) nici n-au mai intrat in teren deloc in ultimele 4-5 jocuri, parca. sunt degeaba in lot, la fel si curelea. as rezilia cu ei la iarna, daca s-ar putea, am salva niste bani de salarii.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de marius_vl » 01 Dec 2015, 21:02

Mie imi e foarte clar, pe gazonul asta noi nu vom mai bate pe nimeni, decat printr-un foarte mare noroc! Trebuiau explicate de la inceput lucrurile astea, ca este un sezon de sacrificiu, ca in gazon nu se poate investi nimic, ca jucatori nu se pot aduce decat liberi de contract, etc., sa nu se puna presiune aiurea cu obiectiv locurile 1-4
E si asta un motiv pt care suporterii nu vin la stadion, taxeaza lipsa de transparenta a conducerii

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de alex21.mufc » 01 Dec 2015, 21:11

Am vazut prima repriza pe stadion, a doua acasa, dar eu nu stiu sa joace Ferfelea meciul asta... L-a bagat Sandoi? Serios vorbind!
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de jianu_max » 01 Dec 2015, 21:13

obiectivul este accederea in playoff..inca e realiyabil..ca de fiecare data, noi, suporterii, renuntam primii! dupa atatea palme date de echipa, nu ne-am invatat sa incetam a dispera usor, de a vedea tot ce e rau dupa cateva meciuri cu reyultate mai slabe
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de mihu » 01 Dec 2015, 21:15

DarkComy scrie:Eu cred sincer ca Ferfelea, Curelea si Herghelegiu nu ne mai pot ajuta si tin pe degeaba ocupate locuri pe banca de rezerve. Mai bine il vad pe Jurj gresind pe final de meci din cauza lipsei de experienta decat sa-mi fac nervi cu vedetele astea trei.
si eu zic acelasi lucru, daca va fi sa nu intram in play off ar trebui promovati vreo 3-4 de la echipa a 2-a si pregatiti sezonul viitor...nu cred ca isi imagineaza cineva ca am putea retrograda !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de jianu_max » 01 Dec 2015, 21:28

ba da, 90 % de pe forum daca jucam in playoff
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

DoRyN

Re: [ETAPA 20] Universitatea - Poli Timisoara

Mesaj de DoRyN » 01 Dec 2015, 21:38

Nu pe gazonul asta am batut dinamo ?

Închis