[Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in utlimul meci de acasa din 2015?

Poll ended at 12 Dec 2015, 22:15

3
18
69%
1
7
27%
0
1
4%
 
Total votes: 26

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Andrei Olteanu » 07 Dec 2015, 22:22

Derby de play-out a devenit meciul asta....multumim conducatorilor si jucatorilor ca ne-au reamintit care ne este locul.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de zschortau » 07 Dec 2015, 22:31

Din păcate am picat pe locul 9. Suntem la 4 puncte de Mureş. La 10 puncte de javre.
Meci de play out
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de andyucv » 07 Dec 2015, 22:33

Poate chiar pe 10 daca isi castiga punctele CFR.
Un egal nu m-ar mira deloc, cred ca Nila o sa ne arda. E in spiritul Stiintei sa se intample asta....

sorin107

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de sorin107 » 07 Dec 2015, 22:40

pai sergiu, pe csms iasi nu-i iei in calcul? greu de tot pentru playoff.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de alex21.mufc » 08 Dec 2015, 00:51

M-ati disperat cu pesimismul vostru!

Suntem in momentul actual pe 8 la 4p de locul 6.
Locul 6 si locul 7 joaca meci direct in timp ce noi jucam cu Voluntari, VOLUNTARI!
Un egal sau o victorie a Iasiului impreunata cu o victorie a noastra ne lanseaza in mod direct in lupta pentru P-Off cu iesenii, asta in conditiile in care ASA mai are si cu Pandurii, si cu CFR (o alta pretendenta la Poff) si Petrolul, Botosani + Iasi.

Noi avem Iasi, Pandurii, Voluntari, CFR, Petrolul.
Aka giallorosso!

ozzy

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de ozzy » 08 Dec 2015, 09:32

Sunt foarte pesimist în momentul ăsta, pentru că nu văd speranțe să se schimbe ceva. În general votez tot timpul victorie, dar acum nu prea cred că-i batem nici măcar pe ăștia.

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Andrei Olteanu » 08 Dec 2015, 09:44

Hai sa fim seriosi ca sansele de play-off sunt nule. Dar ceea ce ma doare si mai tare este faptul ca am auzit iara celebrele cuvinte la sfarsitul meciului cu oile:"hai ba da-o dracu.....bine macar ca acum avem echipa". Pai cu asa mentalitate in tribune la ce dracu sa ne asteptam de la baietii aia care nici macar nu catadicsesc sa faca un semn cu mana spre fraierii care si-au platit deplasarea pana acolo???? Sa vezi medie de spectatori de acum incolo.

ozzy

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de ozzy » 08 Dec 2015, 10:12

Andrei Olteanu scrie:Hai sa fim seriosi ca sansele de play-off sunt nule. Dar ceea ce ma doare si mai tare este faptul ca am auzit iara celebrele cuvinte la sfarsitul meciului cu oile:"hai ba da-o dracu.....bine macar ca acum avem echipa". Pai cu asa mentalitate in tribune la ce dracu sa ne asteptam de la baietii aia care nici macar nu catadicsesc sa faca un semn cu mana spre fraierii care si-au platit deplasarea pana acolo???? Sa vezi medie de spectatori de acum incolo.
Duminică a fost a doua oară când am plecat de pe stadion înainte să se termine meciul (am mai plecat o dată în Ștefan cel Mare, acum mulți ani, când a dat dinamo golul de 5-0). Nu pot decât să mă felicit, dacă-i mai vedeam și pe ăștia că sunt atât de nesimțiți și nu vin să salute galeria, cred că făceam criză de nervi. Probabil domnii fotbaliști, când se uită la televizor la meciurile din liga 1, au impresia că toate echipele au în deplasare o galerie la fel ca cea pe care au avut-o ei duminică seară.

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Andrei Olteanu » 08 Dec 2015, 10:30

"Duminică a fost a doua oară când am plecat de pe stadion înainte să se termine meciul (am mai plecat o dată în Ștefan cel Mare, acum mulți ani, când a dat dinamo golul de 5-0). Nu pot decât să mă felicit, dacă-i mai vedeam și pe ăștia că sunt atât de nesimțiți și nu vin să salute galeria, cred că făceam criză de nervi. Probabil domnii fotbaliști, când se uită la televizor la meciurile din liga 1, au impresia că toate echipele au în deplasare o galerie la fel ca cea pe care au avut-o ei duminică seară.[/quote]

Culmea e ca unii le cautau scuze de genul:"hai ba ca sunt si ei suparati....." pe bune??? Dar noi nu suntem? Gandire de lucul 8 , cum dracu sa avem echipa mai sus? Pierdem momentele in care putem urca din toate punctele de vedere. Un loc in play-off iti asigura un stadion plin la meciurile de acasa, lume multa in deplasari, bani mai multi din drepturile tv. Asa interesul pt meciurile cu voluntari si botosani va fi "maxim". Inca un an in mediocritate ca doar ne-am obisnuit nu?
Last edited by Andrei Olteanu on 08 Dec 2015, 13:24, edited 1 time in total.

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Andrei Olteanu » 08 Dec 2015, 10:30

Nu ne ramane decat sa speram, a cata oara, ca poate sezonul viitor.......sau poate urmatorul.....si tot asa

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de blue_titan » 08 Dec 2015, 11:17

la modul in care jucam avem toate sansele sa:
- aducem victoria cu numarul 2 pentru voluntari.
- sa marcheze Pancu si cu Nila.
- "ultrasii" din voluntari (cei cu "shai-la-la " din tur) sa domine stadionul gol.
:)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 08 Dec 2015, 12:10

Pana cand nu va veni unul cu bani sa zica: aduc 20 de jucatori cu care sa fac echipa de locul 1, apoi bag banii obtinuti din calificarile in cupele europene in pepiniera proprie, nu vom face nicio branza!
Iar situatia asta e aproape imposibil de realizat in viitorul apropiat.
Daca de la inceput ne-am fi batut la locul 1, cu o echipa adevarata, cu un antrenor excelent pe banca, am fi avut un prim sezon cu 15k-20k suporteri in tribuna.

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de andyucv » 08 Dec 2015, 12:24

DeuxEx scrie:Pana cand nu va veni unul cu bani sa zica: aduc 20 de jucatori cu care sa fac echipa de locul 1, apoi bag banii obtinuti din calificarile in cupele europene in pepiniera proprie, nu vom face nicio branza!
Iar situatia asta e aproape imposibil de realizat in viitorul apropiat.
Daca de la inceput ne-am fi batut la locul 1, cu o echipa adevarata, cu un antrenor excelent pe banca, am fi avut un prim sezon cu 15k-20k suporteri in tribuna.

Trimis de pe LG G2
Wake up, nu o sa vina nimeni sa faca asta, e o utopie ce zici tu.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de alex21.mufc » 08 Dec 2015, 13:28

DeuxEx scrie:Pana cand nu va veni unul cu bani sa zica: aduc 20 de jucatori cu care sa fac echipa de locul 1, apoi bag banii obtinuti din calificarile in cupele europene in pepiniera proprie, nu vom face nicio branza!
Iar situatia asta e aproape imposibil de realizat in viitorul apropiat.
Daca de la inceput ne-am fi batut la locul 1, cu o echipa adevarata, cu un antrenor excelent pe banca, am fi avut un prim sezon cu 15k-20k suporteri in tribuna.

Trimis de pe LG G2
Trezeste-te, alooo! Nu esti la FIFA sa cumperi optiunea de a veni un investitor sa bage bani (Financial Takeover)...
Mai lasa dracu' FIFA ala, joaca PES daca tot joci

Glumesc
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 08 Dec 2015, 13:40

Eu nu joc nici FIFA, nici PES... Ultimul FIFA pe care l-am jucat e Fifa'99. Asa ca ciocu' mic! Era doar o proiectie intr-un viitor improbabil, daca stii ce e aia...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis