[Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in utlimul meci de acasa din 2015?

Poll ended at 12 Dec 2015, 22:15

3
18
69%
1
7
27%
0
1
4%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 13 Dec 2015, 21:11

Uite, de un "Vișinescu" ar avea nevoie echipa... Pe post de administrator :lol:

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de andyucv » 13 Dec 2015, 21:49

LiviuB scrie:dar nici nu poti sa spui ca nu ai jucatori... campionatul e modest, nivelul jucatorilor este apropiat, diferenta a facut-o managemntul, antrenorii si nu in ultimul rand, arbitrii.
in rest, sunt de acord cu tine
4 puncte din 27 asta arata totul despre echipa noastra.
Cand o sa ne vedem lungul nasului atunci putem evolua.
Tu spui ca este un campionat modest dar in acest campionat modest noi suntem mai modesti decat primele 6. Serios daca eram in playoff mai era o etapa de jucat si puteam sa avem maxim 7 puncte. Adica realizezi cat de caraghiosi eram. De fapt de asta nici nu suntem acolo pentru ca NU MERITAM.

Blixa puncteaza foarte bine, trebuie sa lasam mandria, aroganta si sa facem gura mica pentru ca suntem mici, foarte mici!! Cand o sa ne redresam la aceste capitole putem sa crestem. Altfel o sa ramanem doar aia cu gura mare.
Este mare nevoie de o reasezare pe o baza solida si obiective realiste. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa luam campionatul, sa jucam in europa sau playoff. Asta este unul dintre motivele pt care suporterii nu vin. S-au saturat de minciuni si puncte castigate prin conferintele de presa. Suporterul oltean intelege asta si cand vede ca este luat la misto cu obiective, bugete si exagerari cand realitatea din teren este alta, nu mai pleaca de acasa (din pacate).
Suporterii au trait destul cu viermi ca Mititelu care se batea la campionat an de an...

LiviuB

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de LiviuB » 13 Dec 2015, 22:01

ceea ce spui nu inseamna ca loturile echipelor nu ar fi echilibrate.
la chestia cu lungul nasului.. .da, de acord cu tine, dar eu nu stiu cine isi imagina ca anul asta luam campionatul sau altele de genul asta. dar locul 5 de anul trecut te obliga sa fii acolo sus.
dar repet, daca vrem sa nu fim doar niste suporteri de rezultat, sa aratam ca se merita o investitie de 55 milioane de euro in Craiova, ar fi trebuit ca noi sa gasim mai des drumul spre stadion.

iuli

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de iuli » 13 Dec 2015, 22:15

lotul e subtire,gazonul e cum e.parca la rece nu mai e asa vinovat Sandoi.in meciul de azi Zlatinski l-a incurcat efectiv pe Mateiu pe faza de constructie,Herghelegiu e nul,Rocha e penibil ca varf impins.Vatajelu e capiat si toate astea combinate cu o linie de fundasi centrali lenta si o intrare a lui Curelea total pierdut in spatiu.gazonul e adversarul nr 1 al nostru.pe dinamo i-am batut ca s-au luat la fotbal cu noi,daca se inchideau si ei ca restul care au venit pe Extensiv, nu-i bateam niciodata.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: RE: Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de mihu » 13 Dec 2015, 22:42

iuli scrie:bai frate,chiar daca am jucat slab,greselile de arbitraj sint impardonabile.buna idee cu neprezentarea la Iasi!mioarele au jucat slab atatea etape si au fost duse de arbitri,tg mures sint penibili si sint in play-off cu arbitri.nu se mai poate!
Iuli, nu te supăra pe mine , dar de data asta nu ne mai putem ascunde după arbitraj slab, chiar dacă a fost așa cum a fost...nu ne putem ascunde când jucăm cu Voluntariul, decât poate dacă ne scotea ăla vreo 3 mingii din poartă și nu dădea vreo 3 de 11 m, așa chiar dacă Ne-a fript noi nu am jucat nimic cu Voluntariul !!!
Poate că este momentul să se tragă linie, să aducem antrenor care poate capacita echipă și să o facă în mama ei de echipă să joace și fotbal, poate că ne-ar trebui și un manager care chiar știe cu ce se mănâncă jobul ăsta !!!
Asta este, astăzi am jucat cu Voluntariul și am pierdut ca o echipă de 2 lei, așa că arbitrajul este pe locul 2 în ceea ce privește problemele noastre !!

Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 13 Dec 2015, 23:23

Mah, intr-un fel are dreptate Fericitu'. Decat sa te prezinti la Iasi, sa iti dea aia o caruta de goluri, mai bine nu apari pe gazon si iei bataie cu 3-0. Nici nu te faci de ras, mimezi si un fel de protest, iti creste si cota ca "meneger".
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Florin-UCV » 14 Dec 2015, 02:19

cand vii la sfarsitul meciului si aplauzi in mod ostentativ asa-zisa galerie de asistati social din voluntari care ne-au injurat si au stat tot meciul cu clona in gura, nu poti sa fii decat un briceag infect
Last edited by Florin-UCV on 14 Dec 2015, 02:48, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 14 Dec 2015, 02:48

Nu e vina lui Briceag ca Vatajelu & co au fost parnaie la meciul asta! Ala si-a facut datoria, in pana mea! A demonstrat ca are valoare de Craiova si poate sa fie un concurent serios pentru "Fotbalistul sezonului 2014/2015". Sau tu vroiai sa se dea la o parte, la fel cum fanii crrapidului ne cereau noua sa ne dam la o parte in meciul din sezonul trecut?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Florin-UCV » 14 Dec 2015, 02:57

Asta ai inteles ca am spus? Sa se dea la o parte? Eu ziceam ceva despre o faza de rahat facuta de un briceag de rahat dupa terminarea meciului

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 14 Dec 2015, 05:28

Sper sa nu se duca totul la vale acum...Macar sa reusim salvarea de la retrogradare. Si nu glumesc cind ma gindesc la retrogradare de loc - in 2005 s-a retrogradat la Craiova desi echipa era OK. Adio motivatie pentru jucatorii mai rasariti ai Craiovei de acum - nu cred ca mai au sanse de Euro fiind la echipa de play out.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de blue_titan » 14 Dec 2015, 11:49

mah...dar un protest , o intalnire suporteri conducere-antrenor?
altii se duc peste jucatori in cantonament. Noi vorbim aici, pe buna dreptate, dar sunt doar lucruri scrise...
inca nu am aflat daca vorba din peluza de la pitesti "lasa ca mergem la antrenament peste ei, nu ii injurati acum" a avut efect...

iuli

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de iuli » 14 Dec 2015, 12:52

s-ar parea Emil Sandoi pleaca.

conStiinta

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de conStiinta » 14 Dec 2015, 12:57

Din proprie initiativa?

Thunder

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Thunder » 14 Dec 2015, 13:03

Ce mai conteaza, duca-se... Acum sa vedem cine vine, macar sa stim o treaba din primavara...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 22] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Ovidiu* » 14 Dec 2015, 13:09

Cine este Marius Sumudica?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Închis