[Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu moldovenii lui Stefan?

Poll ended at 20 Dec 2015, 00:32

3 puncte, echipa isi mai spala din pacate
5
28%
1 punct, adica mai nimic
2
11%
0 puncte, ramanem in mocirla
6
33%
Rezultatul nu (mai) conteaza, echipa are nevoie de o remaniere (antrenor, lot, conducere).
5
28%
 
Total votes: 18

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de andyucv » 19 Dec 2015, 22:42

Nu stiu de ce [cenzurat] va agitati cu interdictia asta ca oricum la noi se fac transferuri cu jucatori liberi. Dar noi nu avem bani sa-i platim !

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 19 Dec 2015, 23:06

deci DeuxEX daca mai zici o singura data asta cu plafonul salarial te trimit la psiholoaga!! m-ai zapacit de cap si pe forum si la munca cu rahatul asta de plafon salarial!!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2015, 23:52

Oricum ma duc la psiholoaga... Trebuie sa dau examenul pentru atestatul auto. Desi nu stiu la ce dracu imi foloseste mie atestatul asta :lol:
Ma astepta de joi, dar n-a vrut stelistul de vis-a-vis de tine sa mergem!
Asta cu plafonul salarial n-am inventat-o eu! Si cred ca nici aia de la club, ci unele minti luminate de pe aici, de pe forum.

PS: tu sa faci bine sa te intalnesti cu Dexter si sa-mi aduci fularul! [oameni]

LE: se pare ca asta fu ultimul meci al lui Sandoi pe banca... Astept confirmarea oficiala!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 20 Dec 2015, 00:44

Sursa buna sau nebuna?
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 20 Dec 2015, 10:21

E cam de asteptat...Emil si-a ratat toate obiectivele si chiar si-asa e cel mai longeviv antrenor din Romania. Eu ma bucur ca la Craiova antrenorii beneficiaza de incredere si nu sunt dati afara la primul hop.
Sumudica se pare ca-si va incheia si el socotelile cu Astra care va pierde foarte multi jucatori se pare si mai au si nu stiu ce datorie. E posibil sa putem juca si din Play-out in Europa.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 20 Dec 2015, 10:36

Eu unul mă gândesc că poate este timpul să fie adus ca și manager Ilie Balaci.. Sunt convins ca nu ar exista jucător să sufle în fața lui..

Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

sorin107

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 20 Dec 2015, 10:52

de acord cu balaci ca si manager general, dar nu ca si antrenor. sa aiba cele mai multe si bune idei in ceea ce priveste clubul/scouting/juniori/dezvoltare ulterioara, dar atat.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de EDMOND_ » 20 Dec 2015, 15:04

Scriu unii ca Ilie Balaci nu a fost numit manager general in proiectul initial din cauza ca nu i-a fost acceptata solicitarea de a avea un contract de 10 000 euro/ luna, ca i-au oferit doar 5000. Nu stiu de unde a aparut informatia asta... nu a fost vorba de bani. Ilie a cerut atunci putere absoluta, din toate punctele de vedere. Sa i se dea bugetul clubului si el sa dispuna dupa cum va considera, sa nu se mai amestece nimeni. Aici s-au impotmolit lucrurile, eu asa stiu. Si de aici vine si ostilitatea fatisa a lui Ilie...

Singura experienta a lui Ilie Balaci ca manager general a fost cu mititelu.
Banuiesc ca ati uitat perioada cand Ilie Balaci a fost manager general la echipa lui mititelu timp de doua sezoane (2007-2008, 2008 - 2009 ,un loc 9 si un loc 7) Ati uitat cum stateau amandoi in tribuna oficiala si dictau schimbarile antrenorilor no name de pe banca. Probabil ca veti spune ca nu a avut mana libera din partea booveanului, insa asta nu e un lucru care sa-l scuze. Daca a fost asa... sa stai doua sezoane ca o papusa pusa in vitrina, fara sa pui piciorul in prag... cum vi se pare asta? L-ati auzit atunci sa fie la fel de vocal ca acum? L-ati auzit atunci sa se impotriveasca la aducerea unor jucatori gen Gargalie? Sau la mazilirea lui Nicolo Napoli... Nici gand, mititelu s-a folosit doar de imaginea lui, l-a avut acolo la oficiala... iar Ilie a acceptat asta cu multa seninatate, nu l-a deranjat. Dupa doi ani mititelu s-a plictisit de 'colaborare'', a renuntat la el si l-a inlocuit cu Stanilescu... Era in iunie 2009 si nu-mi aduc aminte sa fi avut Ilie vreo luare de pozitie, sa explice de ce nu a reusit ca manager general, ce probleme au fost... nici nu-mi aduc aminte ca la numire sa puna conditii si sa fi cerut sa dispuna el de bugetul clubului dupa cum crede... Asta este realitatea, poate unii considera ca lucrurile nu sunt relevante.. Poate, insa nasc oricum intrebari si indoieli...

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 20 Dec 2015, 17:13

Am câștigat bronzul la CM de handbal! [SMILING FACE WITH HEART-SHAPED EYES] Bravo fetelor! Ai noștri fotbaliști ar trebui să ia exemplu și să învețe ceva de la fetele astea!



Hai Universitatea,
Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 20 Dec 2015, 17:14

Pentru cine jucâm noi?
Pentru noi!


Hai Universitatea,
Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

DoRyN

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 21 Dec 2015, 20:26

EDMOND_ scrie:Scriu unii ca Ilie Balaci ...

Poate ar trebui sa-i raspunzi acolo unde scrie, e o dicutie interesanta acolo.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de EDMOND_ » 23 Dec 2015, 21:08

Poate la inceputul anului urmator, daca se mai dezbate subiectul... din pacate acum nu prea am timp disponibil.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 30 Dec 2015, 12:10

http://www.sport.ro/liga-1/craiova-mini ... venta.html

S-a terminat si cu renasterea asta!

LiviuB

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 30 Dec 2015, 12:17

nu mor caii cand vor cainii

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 23] CSMS Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 30 Dec 2015, 13:07

Pt Mantog, m-a cenzurat pe site-ul lui, dar ii transmit aici:

"Sa raspunda “Redactia”, stie cel mai bine cum e cu renasterea, noi care atrageam atentia ca lucrurile nu merg in directia buna eram prosti si agramati. “Redactia” ce parere are ca echipa este ingropata a 3-a oara (Dinel, Mititelu si Rotaru cel mai serios patron)? Mantog ar fi bine sa se lase de meseria de gazetar atotstiutor, sa se angajeze la “Facultatea de litere” ca sa nu zic Facultatea de L…….!
Cel mai bun lucru ar fi bine sa inchida site-ul Maxima!
Asta a fost!"

Iar pentru noi suporterii:

Sper din tot sufletul ca Stiinta sa gaseasca un investitor serios si sa revina acolo unde ii este locul!

Închis