[Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum începem în 2016 ?

Poll ended at 13 Feb 2016, 19:30

Cu o victorie
15
68%
Cu un meci egal
5
23%
Nici vorba de înfrângere
2
9%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 06 Feb 2016, 19:14

Duminica, 14 februarie, ora 14.00, pe stadionul Extensiv, Universitatea Craiova primește vizita Petrolului, echipa aflata pe ultimul loc în campionat.

Imagine

Personal, consider ca dupa dezastrul in care se adanceste echipa, orice rezultat bun e o mare realizare. Pregatirea de iarna a fost mimata la fel cum este mimat si interesul finantatorilor pentru echipa. In plus, "upgrade-ul" efectuat pe banca tehnica este o declaratie jignitoare la adresa suporterilor.
Ce urmeaza? Sa nu ne prezentam la meciuri? Sa dam afara toti jucatorii primei echipe si sa jucam numai cu juniorii?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de LiviuB » 06 Feb 2016, 19:23

sa inceapa odata campionatul si sa treaca una dintre cele mai urate perioade pentru suporterii Craiovei, in care a fost rasa orice raza de optimism prin numirea unui antrenor fara experienta, prin renuntarea la doi dintre cei mai buni jucatori, prin disponibilitatea de a renunta la 4 jucatori de viitor, prin lipsa sustinerii lui Ivan - senzatia a fost ca la Craiova este totul pe taraba - fiecare vorbea de jucatorii nostri fara nici cel mai mic stres. A parut a fi un dezinteres total din partea conducerii.
in sfarsit, vine meciul cu Petrolul si sa speram ca ne vom bucura de fotbal si ca vom depasi aceasta perioada urata.

DoRyN

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DoRyN » 06 Feb 2016, 19:33

Potrivit gds.ro, alb-albaștrii au weekendul liber, iar de luni, de la ora 11.00, când este programat primul antrenament după perioada Antalya, va demara pregătirea primului meci oficial din 2016, cu Petrolul Ploiești.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 06 Feb 2016, 20:19

Parca vad ca ii batem pe astia si Felix o sa spuna de Mogosanu ca e noul Guardiola! :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Kellogg » 06 Feb 2016, 21:08

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de mihu » 06 Feb 2016, 21:13

ar fi bine sa castigam tinand cont ca se injumatatesc punctele, desi eu unul nu sunt foarte optimist
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de alex21.mufc » 06 Feb 2016, 22:40

Forța Mogoșanu!
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de george_7002 » 07 Feb 2016, 09:55

Nici nu-mi trecea prin cap sa ma duc pe stadion la acest meci... dar observ o adversitate putin ilogica fata de Mogoseanu si noul staf tehnic al echipei... totusi mie mi separe ca au fost gestionate bine lucrurile in aceasta perioada putin cam tulbure... nu comentez partea administrativa desi si aici lucrurile au parut bine gestionate in aceasta iarna cu exceptia lipsei investitiilor in noi jucatori :smoke: ... dar nu fac eu strategia pe banii altcuiva... banii lor traba lor ce fac cu ei...
[box] steagucv
PS. Hai, Craiova! Hai, Mogoseanu! Hai,Naicu! Hai,Iliev! ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

LiviuB

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de LiviuB » 07 Feb 2016, 18:55

eu m-as bucura din suflet ca Mogosanu sa reuseasca si sa duca Stiinta acolo unde ii e locul.
PAna la urma, nici ca mai conteaza, sa vina meciurile, sa ne bucuram de fotbal.
sunt curios care va fi primul 11 - pentru ca a jucat bine Madson si cred ca ar merita in primul 11. la jucatorii pe care ii avem s-ar preta un 4-3-3 cu Straton - Dumitras, Iliev, Acka, Vatajelu - Mateiu, Madson, Zlatinski - Ivan, Rocha, Bancu

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de andyucv » 07 Feb 2016, 19:04

LiviuB scrie:eu m-as bucura din suflet ca Mogosanu sa reuseasca si sa duca Stiinta acolo unde ii e locul.
PAna la urma, nici ca mai conteaza, sa vina meciurile, sa ne bucuram de fotbal.
sunt curios care va fi primul 11 - pentru ca a jucat bine Madson si cred ca ar merita in primul 11. la jucatorii pe care ii avem s-ar preta un 4-3-3 cu Straton - Dumitras, Iliev, Acka, Vatajelu - Mateiu, Madson, Zlatinski - Ivan, Rocha, Bancu
Mogosanu nu are ce sa reuseasca, eventual Rotaru sa reuseasca ca el face echipa, el o sa fie managerul. Cei de pe banca sunt niste simpli executanti.

Sper ca Rotaru in pozitia de antrenor principal sa fie intampinat de un public foarte numeros alcatuit din 50 persoane. Este o jignire pentru toti suporterii sa te duci acum la stadion si sa asisti la circul orchestrat de Rotaru. Te duci ca sa iei parte la umilinta Stiintei, umilinta facuta de un infractor.
Macar un minim de bun simt si respect trebuia sa arate acest spagar fata de Universitatea si sa puna un antrenor de liga intai dar el prefera sa faca pe antrenorul jucandu-se cu o echipa legendara.

Intr-o normalitate fotbalistica noi trebuie sa castigam acest meci dar nimic nu este normal la Craiova.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 07 Feb 2016, 19:11

Infractor? Stii deja verdictul instantei de judecata in cazul lui Rotaru?

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de LiviuB » 07 Feb 2016, 19:22

gata mai Andy, toti suntem dezamagiti dar hai ca o dam in altceva...

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de andyucv » 07 Feb 2016, 20:20

DeuxEx scrie:Infractor? Stii deja verdictul instantei de judecata in cazul lui Rotaru?

Trimis de pe LG G2
O sa fie declarat nevinovat pt ca pretul terenului dintr-o pura eroare a fost crescut de n ori iar mita de fapt era un imprumut pe termen lung.

Liviu, o dam in toate pt ca cel putin pentru mine e sentimentul ala imputit ca am fost pe stadion la meciuri crezand in acest proiect, avand speranta (mai mica sau mai mare) ca exista respect pt ce inseamna Universitatea Craiova iar acum observ ca e fix aceeasi mizerie ca in perioada mititelu. Acelasi tip de finantator-antrenor care isi face de cap pe spatele Stiintei. Cel putin pt mn nu conteaza antrenorul ci motivul pt care a fost pus. Daca Rotaru incerca la Cartu sa faca echipa si venea el cu idei tactice, statistici si ordine cum ala sa nu mai joace sau sa joace si vorbim de Cartu, dar pai la Mogosanu? Ganditi-va ce chef de antrenament au jucatorii daca stiu ca echipa se face in tribuna. Pai ei de ce sa traga acolo pt ca oricum randamentul lor in antrenament nu conteaza pt antrenorul de pe fotoliu.
Ce o sa facem? O sa mergem la meci si sa facem parte din piesa de teatru a lui Rotaru? Noi sa ne facem ca nu stim ce se intampla si sa aplaudam marile schimbari dictate din tribuna?
Pt motivele astea imi este scarba de tot si n-am sa mai calc la stadion in actualele conditii, nu pentru ca e Mogosanu antrenor ca daca mi-ar garanta cineva ca Mogo are mana libera si el face absolut ce tine de partea fotbalistica, nu as scoate un cuvant si m-as impaca ca atat poate el ca antrenor.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Bobby » 07 Feb 2016, 20:33

Ar fi frumos sa vedem un stadion plin care sa-l aplaude pe Ivan. Baiatul asta a facut mai mult pentru imaginea Craiovei decit Gica Popescu, in ultimii 20 de de ani. Sint sigur ca Ivan are motivele sale - dar gestul nu trebuie uitat. Daca tot nu cistigam trofee, mai existam prin aceste mici lovituri de imagine.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de dxtr009 » 07 Feb 2016, 20:44

Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Închis