[etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum va GESTIONA #neaMogo meciul cu kolosvar ?

Poll ended at 28 Feb 2016, 00:51

misto, ia 3 PUNCTE si nu isi mai ia trening la pantofi
11
69%
1 punct inutil, care i se va parea pozitiv
2
13%
pierdem, si dupa interviurile din final primeste Zmeura de Aur pentru crisparea infricosata cu care explica situatia
1
6%
"baga-l, ba, pe ala cand iti spun"
0
No votes
nu este recunoscut de paznici la intrarea in stadion si-l vede la TV
2
13%
 
Total votes: 16

Thunder

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Thunder » 27 Feb 2016, 16:49

unde a scris ma ca eu nu vad?

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de constable » 27 Feb 2016, 16:51

Rotaru a primit gratis palmares, steme, culori, nume, stadion (chiar si pe cel in constructie) pentru activitate sportivă de performanță. De fapt băiatu` ăsta vrea să albească niște bani și, dacă se poate, să-i înmulțească. Mie nu-mi lasă speranțe că vrea să facă fotbal în Bănie.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

DoRyN

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DoRyN » 27 Feb 2016, 16:54

Vom intra in playout cu 15 puncte la egalitatea cu CFR. Peste noi si CFR este doar Tg.Mures cu minim 14 puncte, asta daca nu iau nici un punct etapa asta.

La TV ziceau ca CFR a fost penalizata din nou cu inca 4 puncte, stiti voi detalii ?

@constable esti in eroare, stadionul a fost si va fi al municipalitatii, nu al clubului. Numele, palmaresul si stemele apartin CS Universitatea Craiova, clubul unde e presedinte Pavel Badea. Cercul ala cu rosu si imaginea e dintr-un material marca editie punct ro, sper ca nu crezi aburelile alea :-)

Masive

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Masive » 27 Feb 2016, 16:57

Pai le-a scos. Probabil a avut un acces de furie cand a vazut injuraturile la adresa Trio-ului de succes Rotaru- felix-Gogosanu, si i s-a urcat sangele in capu ala netuns de cateva luni de zile. Dupa care a sters mesajele. Oricum, oameni mai atasati de sefi ca el n-am vazut in viata mea. Pentru el Rotaru nu e doar sef, ci stapan, idol :lol:

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de constable » 27 Feb 2016, 17:14

DoRyN scrie:
@constable esti in eroare, stadionul a fost si va fi al municipalitatii, nu al clubului. Numele, palmaresul si stemele apartin CS Universitatea Craiova, clubul unde e presedinte Pavel Badea. Cercul ala cu rosu si imaginea e dintr-un material marca editie punct ro, sper ca nu crezi aburelile alea :-)
NU ! Este din hotarârea de asociere, votată în Consiliul local. M-am referit la faptul că i s-au pus la dispoziție gratuit (mă rog cu condiția aceea de a returna primăriei 10 % din valoarea tichetelor vândute).
Clubul și administrația locală au fost ok. E rândul lui Rotaru să dovedească faptul că este la fel. Dar văd că nu o face. Dacă e pe drumul bun, eu sunt în stare să recunosc că am greșit.
Forza Stiinta !
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de constable » 27 Feb 2016, 17:15

Masive scrie:Pai le-a scos. Probabil a avut un acces de furie cand a vazut injuraturile la adresa Trio-ului de succes Rotaru- felix-Gogosanu, si i s-a urcat sangele in capu ala netuns de cateva luni de zile. Dupa care a sters mesajele. Oricum, oameni mai atasati de sefi ca el n-am vazut in viata mea. Pentru el Rotaru nu e doar sef, ci stapan, idol :lol:
Am vazut si eu mesajele . Mare cretin ! Nu cred ca era vorba de Mantog

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de _T@V_ » 27 Feb 2016, 17:42

Nu prea imi explic ce-a fost in prima repriza. O lehamite generala. Atat in teren, cat si in tribuna.
Daca mai rezista si meciul asta Iliev deja isi relansa cariera. Asa mie doar imi confirma ca-i foarte fragil si ca exista tot timpul riscul ca la cel mai mic contact sa se sparga.

Mateiu :)- Acka... asta-i singurul care se zbate si pune osul, si uite ce i se intampla. Toti erau intr-un syctir general, Acka isi sparge capul....

In a doua repriza, chiar am jucat pe alocuri si numai lipsa de concentrare (datorata in mare parte syctirului in care am inceput partida) ne-a lipsit sa nu deschidem scorul. Ne-au intepat ei, si asa cum noi nu meritam sa batem la ei, asa nici ei nu meritau sa ne bata pe noi.

Mai rau e ca astia tot nu realizeaza ce pericol de retrogradare ne paste.

DoRyN

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DoRyN » 27 Feb 2016, 17:53

Sergyu_costea scrie:@Doryn vom intra cu 16 puncte in play-out, pentru ca am terminat cu 31
Se rotunjeste in plus ?

sorin107

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorin107 » 27 Feb 2016, 17:54

am fost azi pe stadion, trista atmosfera. si oamenii din ce in ce mai miserupisti, mai putin orgoliosi si mai putin vocali. am stat la tribuna 1 si mi i-au mai aplaudat pe izvoranu si dumitras (care e printre cei mai slabi ai nostri) si s-au milogit de ei pana le-au dat aia tricourile de pe ei. ba un spectator si mai cretin s-a milogit si de cristi bud sa-i dea tricoul toata repriza a 2-a si inca o tura de milogeala la final de meci. urat, asa ceva nu se intampla la craiova. si ne mai miram ca-i plin de stelemisti.

in alta ordine de idei, mi-a spus un om de pe-acolo ca se zvoneste ca de la vara ar pleca rotaru si c-ar veni porumboiu. a mai auzit cineva varianta asta?

DoRyN

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DoRyN » 27 Feb 2016, 17:59

constable scrie: NU ! Este din hotarârea de asociere, votată în Consiliul local. M-am referit la faptul că i s-au pus la dispoziție gratuit (mă rog cu condiția aceea de a returna primăriei 10 % din valoarea tichetelor vândute).
Pai ce scrie in hotararea aia ? Scrie ceva de stadion ? Daca nu, de ce o folosesti ca si argument? Gratuit inseamna sa nu dai nimic, deci daca dai 10% din valoarea biletelor vandute nu mai e gratuit, nu? In concluzie nu am inteles care-i treaba sau care e noutatea de care nu se stia pana acum? Nu am inteles scopul pentru care folosesti materiale "prelucrate" de [miti]

@sorin107, e greu de crezut asa ceva, Porumboiu a declarat de mai multe ori ca nu mai baga bani in fotbal.

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de constable » 27 Feb 2016, 18:26

Nu frate ! Te asigur că am ințeles bine doar că mă cam irită termenul "performanță" .
Vis-a-vis de meciul de azi am o singură remarcă : Am fost peste CFR.

Trimis de pe al meu Lenovo S850 folosind Tapatalk

DoRyN

Naicu declaratii la finalul jocului

Mesaj de DoRyN » 27 Feb 2016, 20:15


andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de andyucv » 27 Feb 2016, 20:32

sorin107 scrie:am fost azi pe stadion, trista atmosfera. si oamenii din ce in ce mai miserupisti, mai putin orgoliosi si mai putin vocali. am stat la tribuna 1 si mi i-au mai aplaudat pe izvoranu si dumitras (care e printre cei mai slabi ai nostri) si s-au milogit de ei pana le-au dat aia tricourile de pe ei. ba un spectator si mai cretin s-a milogit si de cristi bud sa-i dea tricoul toata repriza a 2-a si inca o tura de milogeala la final de meci. urat, asa ceva nu se intampla la craiova. si ne mai miram ca-i plin de stelemisti.

in alta ordine de idei, mi-a spus un om de pe-acolo ca se zvoneste ca de la vara ar pleca rotaru si c-ar veni porumboiu. a mai auzit cineva varianta asta?
Are teren arabil prin oltenia? Ce afaceri desfasoara pe aici? Daca nu are atunci nu o sa vina.

Urmatorul o sa fie adus tot pe linie de partid cum a fost adus Rotaru de PSD/USL.
In vara-toamna sunt iar alegeri si e nevoie de propaganda.

O sa fie un circ total in acest playout. Multi habar nu au cat de aproape suntem de retrogradare din pacate dupa cum se prezinta lotul, antrenorii si tot ce se intampla la club suntem a 3-a echipa in ordinea favoritelor la retrogradare doar Petrolul si Chiajna ne depasesc. In rest toate celelalte sunt peste noi mai ales numeric.
Maine seara este important ca Voluntari sa castige meciul cu Chiajna.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 28 Feb 2016, 04:59

Sfirsit catastrofal de sezon regulat : locul 9 din 14 ! O asa clasare imi aduce aminte de era Mititelu. Ce pierdere de milioane de Euro in acest campionat.

Destul ghinion la meciul de simbata : sa pierzi 3 jucatori de baza in urma accidentarilor in 26 de minute e ceva nemaivazut.

Sintem un club in deriva la toate nivelele. Daca nu se schimba ceva la club - conducator, conducere tehnica - eu spun ca ne ducem spre liga a 2-a.

iuli

Re: [etapa 26] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 28 Feb 2016, 09:06

terminati cu retrogradarea.chiar si cu lotul asta subtiat la maxim,nu retrogradam.

Închis