[PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum ne descurcam cu nea Mitica ?

Poll ended at 05 Mar 2016, 12:17

3 puncte, confirmam jocul mai uniform din acest inceput de an
10
53%
1 punct il ducem la Balcesti, unul ne ramane
6
32%
0 aaaaa puncte bai, aaaaa, nenorocitilor, ca mi sunteti si simpatici
3
16%
 
Total votes: 19

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de andyucv » 06 Mar 2016, 16:06

O mare gura de oxigen, asta ne ofera liniste si posibilitatea de a aborda diferit meciurile fara a avea cutitul la os.
Important de tot e sa nu pierdem la Chiajna.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de mihu » 06 Mar 2016, 16:07

Băi dar ce supărare maximă pe ăștia de la gigi sport că am câștigat !!! Cel puțin jegul ăla stelist cu ochelari ne ua numai la mișto !!!

Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 06 Mar 2016, 16:13

Iar cistigam campionatul pina la meciul viitor :-)

Mi se pare ca jucatorii Craiovei sint putin batuti in cap in ceea ce priveste cartionasele : cum sa iei cartonase cind joci 50 de minute cu doi oameni in plus si conduci pe tabela comfortabil ???

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de _T@V_ » 06 Mar 2016, 16:33

Bravo. Azi am avut bulanul de partea noastra. Bara lor, apoi toate au curs in favoarea noastra. Ivan cel groaznic ptr Voluntari. Oaia proasta de la gigi il evoca pe Stancu, marele atacant ce a inscris etapa asta... Din penalty.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 06 Mar 2016, 16:53

Eu il vazui pe Stanciu cum ii facea o felatie live lui Ivan. Cica e printre singurii jucatori care nu ar trebui sa lipseasca din lotul Romaniei la Euro. Si cica are un potential de crestere imens...
Sa il auzi pe Stanciu cum il pupa pe Ivan in dos e reconfortant...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de mihu » 06 Mar 2016, 17:52

DeuxEx scrie:Eu il vazui pe Stanciu cum ii facea o felatie live lui Ivan. Cica e printre singurii jucatori care nu ar trebui sa lipseasca din lotul Romaniei la Euro. Si cica are un potential de crestere imens...
Sa il auzi pe Stanciu cum il pupa pe Ivan in dos e reconfortant...
si pe mine m-a mirat dintosu ca ne-a cam luat apararea in fata stelistilor aia 2din studio...aia 2 o tot tineau ca dupa golurile astea iar o sa apara ca il vrea Barcelona , ca nu merita Ivan, ca e mai bun Stanciu de la oi, faza la care dintosu le-a atras atentia ca nu joaca acelasi post...Niste jeguri, dar ce sa te astepti de la astia de la gigitv
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

LiviuB

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de LiviuB » 06 Mar 2016, 18:04

3 pct foarte importante. Dar ratam foarte mult, in continuare, e inadmisibil ca atacant sa ratezi cum a facut-o Mazarache.
Am jucat bine si i-am dominat pe ilfoveni si cand s-a jucat 11 la 11. Ivan a fost foarte bun dar mi-au mai placut Zlatinski (a ordonat foarte bine jocul, pacat de cele 4 cornere batute execrabil), Madson si Dumitras. Si ma bucura intrarile lui Petre si lui Ciocoteala.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 06 Mar 2016, 18:34

Macar sa debutam cati mai multi pustani de la echipa a 2-a, daca nu suntem in stare sa aducem jucatori de valoare. Decat jucatori expirati, mai bine tineri din pepiniera proprie. Cica Robert Petre e primul jucator nascut si crescut la scoala craioveana de fotbal care debuteaza la Craiova dupa foarte multi ani. Sa fie intr-un ceas bun!
DeuxEx scrie:Primul meci, prima victorie...
Pai nu?! :))
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de LiviuB » 06 Mar 2016, 18:40

pai obiectivele principale pentru sezonul asta ar fi salvarea de retrogradare (si cat se poate de repede sa fie punctele necesare realizate), sa prinda echipa nationala la Euro 1-2 jucatori si sa castigam pentru sezonul urmator 2-3 juniori (dintre Popescu sau Vlad in poarta, Ciocoteala sau Hreniuc fundasi, Petre la mijloc si Burlacu in atac)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 06 Mar 2016, 18:53

Mazarache asta are niste executii stingace de te ia durerea de cap. Nu am vazut asa aiureli la un alt jucator de liga 1.

Nu stiu ce abereaza astia pe Gigi sport : dar Stanciu are 23 de ani, cu 4 ani peste Ivan si joaca pe alt post. Asa ca nu-i poti compara deocamdata.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de DeuxEx » 06 Mar 2016, 19:04

Pai ia realizarile lui Stanciu aflat la varsta lui Ivan, compara-le cu cele ale lui Ivan si o sa constati ca al nostru are mult mai multe realizari. Daca se tine de treaba, Ivan la 23 de ani va juca an de an in Champions League, la o echipa din vestul Europei.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de sorin107 » 06 Mar 2016, 19:20

contestatia e, evident, opera mititelului.

http://www.fanatik.ro/exclusiv-pierde-c ... 7337?img=1

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de romaad » 06 Mar 2016, 20:17

amuzant, cica Petre e sub contract cu el pana in iunie 2016. Pai cumm dracu ma mititele, l-ai platit?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de Bobby » 06 Mar 2016, 22:12

Petre a jucat si la juniorii Universitatii Craiova si la echipa a 2-a in liga a 3 a, in turul campionatului.

El este un jucator format pe banii craiovenilor, la clubul CSJ Stiinta. Mititelu l-a pacalit in 2013 sa semneze cu FCU. Acel contract ar fi fost declarat nul in justitie :

http://www.micapi.ro/articole/actualita ... otbal.html

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [PlayOut etapa 1] Universitatea Craiova - FC Voluntari

Mesaj de andyucv » 06 Mar 2016, 22:25

Sergyu_costea scrie:Aaaaandyyyyy? Ce faci ba baiatule, esti bine? Al naibii cum nu te vedem deloc cand e bine, in rest esti la orice ora.


Ciocoteala imi place cum e construit, mi se pare ca loveste mingea cu ambele picioare, e destul de natural pentru un mijlocas defensiv. Petre daca nu mai creste putin, o sa ii fie foarte greu. Pe Burlacu as vrea sa il vad muuult mai des. Sa intre el, nu Herghelegiu. Care de cate ori intra nu face absolut nimic.
Esti chior sau porti ochelari de cal, pardon , soare ca booveanul.

Închis