[PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu Poli Timisoara?

Poll ended at 20 Mar 2016, 01:25

3 puncte de la Mogo! :lol:
12
60%
1 punct, banatenii sunt obisnuiti cu egalurile
3
15%
0 puncte, ne facem din nou de ras!
5
25%
 
Total votes: 20

DoRyN

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de DoRyN » 20 Mar 2016, 21:39

Asta e cea mai tare, nu aveau bilete tiparite, tipareau bilete pe loc :laughing:

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de romaad » 20 Mar 2016, 21:41

Ok, poate in euforia meciului sa nu fi vazut eu bine, o sa ma iuit la reluare, Ofensiva insa a fost cred cel mai bun meci al lui la Craiova. In conditiile in care juca 75 minute fundas stanga

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de romaad » 20 Mar 2016, 21:43

@Doryn, de cand se vand din sistemul de ticketing al Eventim, biletele se tiparesc pe loc, pentru ca si plata se face prin acelasi sistem si e destul de complicat sa tiparesti bilete pe care apoi sa nu le vinzi
Si mie mi se pare putin aiurea... macar sa tipareasca un tampon ca sa se evite situatii penibile ca cea de azi. Oricum inghesuiala se datoareaza in primul rand faptului ca nu se pmai poate intra prin parc, am inteles ca s-au inchis portile 3 si 4 din cauza lucrarilor din parc

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de andyucv » 20 Mar 2016, 21:46

Se poate intra prin parc, eu asa am ajuns pe stadion, am intrat prin parc ca o gramada de oameni, pe gaura aia din gardul de langa statia RAT.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de romaad » 20 Mar 2016, 21:53

si erau deschise portile dinspre parc?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de Bobby » 20 Mar 2016, 22:11

Popov a jucat foarte bine azi - dar el a evoluat in trecut ca fundas central sau fundas dreapta, inainte de a veni la Craiova. A fost un transfer bun vara trecuta - pacat ca se rupe des.

Penibila faza cu biletele daca e adevarata : clubul ar trebui sa ceara scuze public spectatorilor, si sa le ofere bilete gratis la urmatorul meci acasa celor care au primit bilet dupa inceperea meciului de azi.

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de ssebastyano » 20 Mar 2016, 22:20

romaad scrie:bai nu stiu ce fumatz unii din voi dar sa il injuri atata pe Bancu care azi, in opinia mea, (si ma pricep otara, mai bine decat jumate de forum), a fost cel mai bun jucator pe faza ofenisva de pe teren mi se pare deplasat... Ok, i se poate imputa ultima pasa, aia la care Iliev a luat rosu, dar la aia prima mi se pare destul de clar ca a dat pe om liber, iar bulgarul evident dormea. Ca a venit Barbut ala la de la 5 m din spatele lui si i-a suflat mingea....
Puneti voi putin cu incetinitorul faza golului si o sa va dati seama ca daca nu era Bancu, acum plangeam probabil dupa punctele pierdute.
PS - Am martori, de aici de pe forum, ca acum jumatate de an am spus ca as juca cu Popov fundas dreapta.
Nu numai de ultima pasa este vorba...
Azi a pasat de la 60m de poarta noastra de 2 ori inapoi...La prima pasa chiar am comentat ca i-as da 1000 Euro amenda pentru o pasa ca aia.
Toata lumea stie ca sunt cateva chestii care nu se fac niciodata:
1) Fundasii nu au voie sa paseze parelel cu poarta
2) Mijlocasii nu dau mingea sutata sprea propria poarta...
Bancu azi a facut-o de 2 ori!!! O fi avut el un merit la gol, dar si-a batut joc de o gramada de alte faze.
Mie chiar imi placea de el dar azi a avut 2 faze nebune, pe care oricat as incerca sa le inteleg nu reusesc. Poate cu foarte mult efort reusesc sa inteleg ca a avut un moment de ratacire la prima faza, dar sa faci asa ceva de 2 ori in 30 de minute este mult peste capacitatea mea de intelegere...

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de andyucv » 20 Mar 2016, 22:49

romaad scrie:si erau deschise portile dinspre parc?
Te referi la portile de acces pe stadion aferente tribunei a doua?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de romaad » 20 Mar 2016, 22:55

da, la alea. Pentru ca la poarta 1 ziceau ca alea sunt inchise

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de andyucv » 20 Mar 2016, 23:04

romaad scrie:da, la alea. Pentru ca la poarta 1 ziceau ca alea sunt inchise
Nu stiu, dar am vazut lume venind din zona aia, adica aleea aia din parc deci in mod normal erau deschise, cred. Pe langa asta nu stiu pe unde puteau sa intre fanii de la T2.
Eu am stat la T1 si doar am intrat putin prin parc, dar am vazut oameni care atat se duceau pe aleea catre portile respective cat si oameni care la final se intorceau de acolo.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de romaad » 20 Mar 2016, 23:40

pai puteau sa intre pe la poarta 2... Eu am inteles ca numai astea, 1 si 2 au fost deschise. In fine, nici nu conteaza prea tare, si eu sunt de parere ca sistemul asta de ticketing cu printarea biletului la emitere e aiurea de utilizat cand ai 50 oameni la coada. Ma intreb ce fac daca le pica netul

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de SLH » 20 Mar 2016, 23:57

Sunt singurul pe care il bucura informatia ca au fost cozi la bilete, atat de mari, incat nu au apucat sa intre toti inainte de fluierul de start?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de Bobby » 21 Mar 2016, 00:28

Sergyu_costea scrie:
Si mie mi se pare ca Mazarache are lipsuri, dar probabil ca daca era si talentat si foarte tehnic, la ce determinare si viteza are cu siguranta era undeva prin Primera Division acum. Sa te iei de Mazarache dupa 6 meciuri la noi in care a dat 1 gol, un assist, si a oferit cateva faze bune mi se pare aiurea. Baluta are 2 ani la noi aproape si e zero barat.
Transfermarkt zice ca Mazarache a jucat in 13 meciuri pentru Craiova, nu 6 :-) In 13 meciuri a marcat de 2 ori (unul in cupa, altul in campionat) si a dat un assist. Baluta are de doua ori mai mule minute jucate in acest campionat si a marcat 2 goluri in campionat. In campionatul trecut Baluta a jucat in 34 de meciuri, a marcat de trei ori si a avut doua assist-uri.

Sa nu uitam ca acum vreo 3 ani Mazarache nu s-a impus nici macar la Dinamo II, o echipa modesta de liga 2 pe atunci.

Pina la urma nu e vina lui, e vina celor care l-au aterizat in lotul unei echipe de liga 1- fara sa aibe ABC-ul acestui sport. Eu nu am vazut asa preluari si executii stingace precum la acest baiat in liga 1, de cind ma uit la fotbal. Dar are si ceva calitati - asta e clar. Baiatul trebuia dat 1 an la o echipa buna de liga 2 sa se mai slefuiasca, zic eu.

andyucv
suporter
suporter
Mesaje: 589
Membru din: 12 Iul 2015, 19:22

Re: RE: Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de andyucv » 21 Mar 2016, 00:32

romaad scrie:pai puteau sa intre pe la poarta 2... Eu am inteles ca numai astea, 1 si 2 au fost deschise. In fine, nici nu conteaza prea tare, si eu sunt de parere ca sistemul asta de ticketing cu printarea biletului la emitere e aiurea de utilizat cand ai 50 oameni la coada. Ma intreb ce fac daca le pica netul
Chiar nu stiu, eu am fost la T1. Nu stiu numarul portilor dar daca 5-6 sunt cele din fata hipodromului cred ca au fost deschise pt ca nu inteleg pe unde au intrat oamenii dar repet nu stiu cum sunt numerotate portile iar P1 si P2 nu stiu unde sunt, dar daca ele sunt portile mari cu intrarea masinilor respectiv intrarea de la peluza, nu pe acolo au intrat oamenii.
Referitor la bilete nu e chiat asa, nu se printa pe loc, erau bilete deja printate spre vanzare doar ca desteptii nu au printat suficiente si dupa au inceput s-o faca. Problema la fel de mare e ca erau doar doua case din opt deschise, ceea ce e o mare rusine, nici macar dupa cand au vazut ca erau cozi si ca treaba mergea foarte incet...nu au mai deschis macar o casa.

Daca facem o simpla simulare, dupa ce au observat cat de slab au fost pregatiti, trebuiau sa mai deschida case. Daca luam o medie de 3 bilete printate pe minut vedem ca inseamna 6 bilete pe minut la doua case, la 4 numarul se dubla si timpul scadea la jumatate. Nu mai spun ca biletele nu se printau cum zici tu adica veneai cu banii si ala de vindea le printa ci asteptai ca sa-i aduca lui ala bilete printate adica o alta persoana le printa, adica printa topuri de 3-4-5 bilete sa zicem asa.

Nu vad ce e de bucurie aici ci din contra. Se observa o neincredere a managementului in suporteri. Ei mereu trebuie sa fie pregatiti si sa creada ca oamenii vin la stadion si dupa parerea mea avansand in an cu vremea care se incalzeste lumea o sa vina in numar mai mare pt ca e frumos afara. Azi am vazut mame singure cu copii care nu au fost in viata lor pe stadion si nu stiau exact nici zonele din care se vede mai bine si intrebau unde sa isi cumpere bilet. O astfel de doamna a fost chiar in fata mea impreuna cu copilul de 4-5-6 ani care a trebuit sa astepte 30 minute pt un bilet si care la fel ca toti ceilalti cerea sa se mai deschida din case. Faptul ca publicul nou vine la stadion este un lucru bun dar dupa o astfel de intamplare care daca s-ar mai si repeta (nu stiu cum a fost pana acum ca mereu imi luam bilet cu 2-3 zile inainte, dar si atunci cand intram pe stadion observam ceva cozi) este posibil sa se piarda din acest public.
Eu cred ca pana la final numarul spectatorilor o sa creasca, vremea ne ajuta, ora la fel si de ce nu si rezultatele, azi a contat ca am batut in fata unui public numeros. Multi o sa prefere de acum inainte ca sa sara peste o iesire in botanica sambata sau duminica la pranz si o sa vina pe stadion, clubul trebuie sa fie pregatit.
Cu tot respectul pt cei care isi platisera biletul dar deja dupa 15:10-15 trebuiau lasati sa intre chiar si la liber fiind o vina a clubului ce trebuia asumata. Asta ca un mic raspuns si celor care zic ca de ce nu s-au cumparat bilete inainte. Spre exemplu eu azi am ajuns in oras, sambata nici nu-mi trecea prin cap ca o sa merg la meci pt ca nu ma asteptam sa ajung in oras, asta nu inseamna ca trebuie sa astept 30 minute la coada. Era perfect de inteles daca toate cele 8 case erau deschise si erau cozi. Poate erau multi indecisi si au ales sa vina in ultimul moment. Insa nici asta nu scuza lipsa de bilete pregatite spre vanzare. Pana la urma tiparirea lor implica consum de cerneala si hartir, lucruri si cheltuieli infime pt un club care se vrea profesionist in special la un stadion de 5 mii locuri. Daca era de 30 mii si pana atunci veneau doar cate o mie de spectatori si dintr-o data se trezeau cu 25 mii puteam spune ca nimeni nu se astepta.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [PlayOut etapa 3] Universitatea Craiova - ACS Poli Timisoara

Mesaj de george_7002 » 21 Mar 2016, 03:04

romaad scrie:pai puteau sa intre pe la poarta 2... Eu am inteles ca numai astea, 1 si 2 au fost deschise. In fine, nici nu conteaza prea tare, si eu sunt de parere ca sistemul asta de ticketing cu printarea biletului la emitere e aiurea de utilizat cand ai 50 oameni la coada. Ma intreb ce fac daca le pica netul
Vesnica noastra problema cu biletele... decand ma stiu eu si merg la stadion nu s-a reusit sa sa rezolve aceasta problema... si in mare avem grave propbleme la organizarea de evenimente in general si in special la cele sportive... defapt nu exista si nu a existat nici o organizare... totul se face dupa ureche si de oameni care fac asta in scarba si ce nu au nici o chemare pentru asta... poate ca nici nu sunt platiti bine :?: poate sunt putini ori lipsesc cu desavarsire :-D :lol: o: inca odata spun ca atunci cand ai nevoie de oameni pentru organizarea se apeleaza la voluntari care sunt cooordonati de profesionisti in asa ceva... observati ca peste tot se foloseste acest sistem de voluntariat o: o: o: o: o: o: o: o: o: o:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Închis