[PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 15 Apr 2016, 23:09

E posibil ca jucatorii sa nu-l mai vrea pe Naicu antrenor.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 15 Apr 2016, 23:23

blixa scrie:Lasa, ca nu o sa fie bataie pe toti ai nostri. Daca era dupa conducere, erau plecati si chiar ca eram descoperiti. O sa plece Ivan, pe Mateiu l-au uitat. O sa ramana ceva jucatori care vor mentine chipa pe linia de plutire pana se achimba situatia.
Sa zicem ca in vara vor pleca Ivan si, posibil, Vatajelu. Daca vine un patron pus pe treaba si daca se rezolva favorabil situatia cu transferurile (adica sa avem voie sa aducem jucatori liberi de contract), cu 5-6 jucatori adusi cu cap cred ca putem sa facem performanta. Un portar, un fundas stanga, un fundas central, un mijlocas lateral si un varf care sa stie sa o bage in ate - cam astea ar fi cerintele minime.

Din pacate, cred ca asta va ramane la stadiul de proiect.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 15 Apr 2016, 23:27

Totusi jucatorii astia sint platiti foarte bine - zic eu, si la timp. Din punctul asta de vedere actionarii isi fac treaba. Prestatia jucatorilor pe teren este mult sub conditiile oferite. N-au treaba actionarii cu aducerea jucatorilor liberi de contract - asta e treaba LPF (mai exact problema de coordonare intre FRF si LPF).

Echipa asta nu are conducere tehnica de liga 1. Cum poate Jerry sa motiveze niste jucatori neplatiti si retrogradati, iar al nostru Mogo e paralel complet ? Ce jucatori tineri a promovat asta - pe Petre care joaca 3 minute precum boxerii ?

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 16 Apr 2016, 00:55

Acest sezon este expresia exacta a incompetentei conduceriii.S-au facut greseli peste greseli.Usless sa le mai enumar si eu.Dar cea mai inportanta este sa nu aduci un antrenor.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 16 Apr 2016, 01:49

DeuxEx scrie:
blixa scrie:Lasa, ca nu o sa fie bataie pe toti ai nostri. Daca era dupa conducere, erau plecati si chiar ca eram descoperiti. O sa plece Ivan, pe Mateiu l-au uitat. O sa ramana ceva jucatori care vor mentine chipa pe linia de plutire pana se achimba situatia.
Sa zicem ca in vara vor pleca Ivan si, posibil, Vatajelu. Daca vine un patron pus pe treaba si daca se rezolva favorabil situatia cu transferurile (adica sa avem voie sa aducem jucatori liberi de contract), cu 5-6 jucatori adusi cu cap cred ca putem sa facem performanta. Un portar, un fundas stanga, un fundas central, un mijlocas lateral si un varf care sa stie sa o bage in ate - cam astea ar fi cerintele minime.

Din pacate, cred ca asta va ramane la stadiul de proiect.

acum venii de la munca, vazui rezumatul... absolut toti niste PETARDE. pe mazarache ala cand il vad... e varga doi, alearga ca un cocosat si fara cap. suntem vai m..tii nostrii ! si fara nicio jena o zic
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Apr 2016, 06:20

O sarja ironica in Cuvintul Libertatii :

"Daniel Mogoşanu şi Mihai Rotaru au folosit echipa: Straton – Popov, Acka, Kay, Vătăjelu – Băluţă (82 Hergheligiu) Madson, Zlatinski – Ivan, Măzărache (45 Achim), Rocha (88 Petre)."

N-o fi Straton vreun mare jucator, totusi tipul are bun simt si vorbeste frumos despre fani si despre club - in general. Eu apreciez asta. Straton pare se acuze atitudinea jucatorilor in meciul cu Petrolul.

M-as bucura sa vad 7000 de spectatori la urmatorul meci pe Extensiv cerind demisia lui Felix.

sorin107

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 16 Apr 2016, 08:45

si mie mi-a placut discursul lui straton, il apreciez ca si om de vestiar. da' n-ai cum sa joci cu el titular, iti mananca ficatii.

vatajelu e un nesimtit.

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de diacris21 » 16 Apr 2016, 09:13

Popov nu are ce cauta in primii 18! a fost catastrofal la meciul asta dar nici meciul trecut nu a jucat nimic! lent cu multe pase gresite sau chiar direct la adversar si nici celalat bulgar nu a fost mai breaz( Zlatinski)!

LiviuB

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 16 Apr 2016, 09:14

problema la Straton e ca nu da siguranta - acum scoate o minge formidabil, acum o face o gafa de copil. si respinge mult in fata.
dar sa fim seriosi, problema noastra nu a fost straton, a fost echipa in ansamblul ei. si ce m-a deranjat foarte tare a fost atitudinea, aveau o rupere de...
pai popov parca a fost drogat, acka aerian total (pasa direct la adversar de au scapat aia la poarta, a lasat mingea sa cada cand a luat rosu kay, la faza golului nu stiu ce draq facea langa vatajelu, lasand tot centrul descoperit), kay - are calitati fizice dar nu cred ca il duce capul, vatajelu - aerian, si-a batut ala joc de el, are meritul ca e singurul care si-a mai revenit pe final si a incercat sa impinga jocul, baluta, la meciul asta s-a vazut ca a vrut, a alergat, a depus efort, dar cand nu ai cap..., madson - multe recuperari dar are multe momente in care se plimba pe teren, zlatinski... pare cel care incearca sa ordoneze jocul... dar ce sa ordonezi in haos... plus ca a avut ocazia aia de a egala de care si-a batut joc, Ivan - eu nu l-as blama prea tare, mi se pare ca tactica nu il ajuta deloc... plius ca nu are cu cine, Rocha e un bezmetic, la el totul e rodul intamplarii, iar mazarache e o gluma proasta din partea antrenorilor. nu ai cum sa bagi meci de meci unul care nu te ajuta cu absolut nimic. probabil ca de aia se descurca echipa bine in 10, pt ca sunt invatati, cu mazarache oricum sunt in 10. in atac e 0 barat, pierde toate mingile, nici macar fault nu e in stare sa obtina, cand a venit in aparare, le-a facut alora cadou lovitura libera din 20 de m...
despre antrenor... nu am nimic cu Mogosanu, dar nu cred ca e persoana potrivita. e total neinspirat - pai de ce il scoti pe Achim din echipa dupa ce a jucat bine cu CFR? de ce tot insisti cu mazarache? de ce nu folosesti mai mult tinerii? pt ca asta a fost principala motivatie cand a fost pus antrenor - cunoaste tinerii de la echipa a doua si ii va promova... de unde atata indisciplina? jucatorii sunt nemotiviati... nu se vede o gandire, un plan o strategie... nu stiu unde draq vedeau aia de la maxima jocul ala ofensiv lucrat la antrenamente ca totul pare la intamplare.
e pacat pt ca avem cativa jucatori cu potential, dar care se vor rata in acest context. imi pare rau de Ivan, care se zbate, dar e izolat, nu are cu cine combina. poate ca antrenorul ar fi trebuit sa se foloseasca de calitatile lui mai mult, sa il puna in valoare. dar pentru asta iti trebuie experienta ca antrenor... de ce nu a fost lasat Mogosanu sa isi arate calitatile la o echipa in divizia b sau alta echipa mai mica, si daca demonstra ca are potential, atunci sa il fi adus la Universitatea... de ce trebuie facute mereu experimente? de ce trebuie sa iti bati joc de suporteri iar apoi sa te plangi ca nu vin la stadion? de ce renunti la Bawab si Balgradean, bucurandu-te la o economie de 8000 de euro, cand tu daca te clasezi pe 8 si nu pe 7 pierzi 300.000 de euro?!!!!
sunt multe de spus... multe frustrari... iar senzatia e de bataie de joc sau - de incompetenta crasa.

sorin107

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 16 Apr 2016, 09:32

Pai ba, e chiar prostie. Cum [cenzurat] sa-l pui antrenor pe mogo cand tu vrei sa-l vinzi pe ivan la vara pe-o suma mare?


Sent from my iPhone using Tapatalk

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 16 Apr 2016, 10:29

Si pe Mogo cine l-a pus antrenor? Presiunea tribunei? Pai treaba actionarilor e doar sa plateasca salarii?
apoi, e corect ce spune Liviu: faci economie pe o parte si pierzi mai mult la final, datorita clasarii? Scumpul mai mult pagubeste. Actionarii astia nu si-au facut treaba deloc. Treaba lor era sa puna un profesioniat sau mai mult care sa administreze afacerea numita fotbal. Ok, au bagat bani, accept ( desi eu cred ca au fost obligati), dar e vina noaatra ca i-au bagat fara cap? Si nu e vina suporterilo/spectatorilor. Cand jucam pe Oblemenco aveam cea mai buna medie de spectatori din liga.
Last edited by blixa on 16 Apr 2016, 10:37, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 16 Apr 2016, 10:37

sorin107 scrie:Pai ba, e chiar prostie. Cum [cenzurat] sa-l pui antrenor pe mogo cand tu vrei sa-l vinzi pe ivan la vara pe-o suma mare?
asta e ca si cum ai o masina 50.000 de euro si tu ii pui motorina de la tractoare si dupa aia te intrebi de ce te-au lasat injectoarele...

Sent from my iPhone using Tapatalk
asta e ca si cum ai avea o masina de 50000 de euro si ii pun motorina de la tractoare si te intrebi de ce te-au lasat injectoarele...
iar dl Vatajelu ar face bine sa se uite in propria curte. iti bati joc de meci si dupa ai pretentia sa vina lumea sa umple stadionul, sa vina sa te vada cum nu esti in stare sa dai o pasa de 3 m.

iuli

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 16 Apr 2016, 10:47

parerea mea e ca blamam degeaba jucatorii.se tot vorbeste de Ivan,ca nu joaca nimic,pai daca nu e jucat?omu' n-a avut nicio minge utila in ultimele 3 meciuri.echipa n-are nicio idee tactica,Baluta,Madson si Popov sint degeaba pe teren meci de meci.Straton pare clar nepregatit,Petre nu joaca in fata lui Baluta,pai nu esti antrenor daca nu vezi ca ala e de-acum cu o clasa peste "cap-mare si creier putin".daca te surprinde Jerry tactic,iti dai demisia tu,indiferent de ce spune conducerea.fii barbat,macar o data in viata!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Apr 2016, 10:58

Mai, fratilor! Obiectiv vorbind, noi avem jumatate de lot (vreo 14 jucatori din 25). E clar ca atunci cand nu exista inlocuitori ai oamenilor de baza, atunci cand tu, Vatajelu, nu ai concurenta pe post (nu e numai cazul lui), cand aduci antrenor pe Mogosanu, antrenor flituit destul de des si de juniorii de la echipa a doua, nu e normal ca totul sa se duca dracu? W.T.F.?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

DoRyN

Re: [PlayOut etapa a 7-a] Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 16 Apr 2016, 12:25

Mă, nu mai există motorină pentru tractoare, merg cu motorină de Logan.

Închis