[Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu Concordia?

Poll ended at 02 Mai 2016, 14:09

batem
12
86%
concordie deplina
0
No votes
luam bataie
2
14%
 
Total votes: 14

Thunder

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de Thunder » 02 Mai 2016, 17:26

DeuxEx scrie: si sa eliberez taranul din mine
te confesezi in public mai nou? :-D

martaloglu daca nu se accidenta nen`tu straton mai aveam 2 viictorii? Pana una alta, cu aia care ar merge in europa strict conform clasamentului cate puncte avem? Mai scuteste-ne cu stapanu` tau, lingaul lui, Felix si lingaul de tine. Sa te lauzi ca pe foamea asta ai juma` de paine... da` de fapt ce rost mai are, doar penibilitatea va caracterizeaza de cand v-au fatat mamicutele pe planeta, nu e deloc ceva nou pt voi, e de fapt normalitatea voastra.

sorin107

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de sorin107 » 02 Mai 2016, 18:27

Mantoage, aia cu mazarache fotbalist nici de caterinca nu-i buna.

In alta ordine de idei, pe ce post l-am ofertat pe cumnatul celebru? Nu-mi vine in minte decat gica popescu, care-i cumnat cu hagi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de mihu » 02 Mai 2016, 19:24

Asta cu Mazarache ca este fotbalist poate fi trecută la poanta anului cu șanse destul de mari să si câștige !!!

Trimis de pe al meu Nexus 5X folosind Tapatalk
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de Mantzy » 02 Mai 2016, 19:36

prezident. Poate cumnatu-su antrenor, daca se supara tare-tare :D

sorin107

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de sorin107 » 02 Mai 2016, 19:55

Da, deci de popescu e vorba. Buna miscare-ar fi, dupa parerea mea. Sa-l lase pe cumnatu-su unde-o vrea.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de Bobby » 02 Mai 2016, 21:06

Echipa a jucat bine - felicitari ! Mazarache trebuie dat la o echipa buna de liga 2 sa vedem daca face fata acolo. Omul are dorinta, determinare, viteza, se demarca bine, dar are niste finalizari catastrofale - parca e venit din curtea scolii. Inca o dovada de management ca la carte - stiu ca CS Mioveni il dorea vara trecuta : de ce naiba n-a fost dat acolo un an, in loc sa se faca de ris prin liga 1 ? Eu nu i-as plati salariul daca nu ar sta in fiecare zi 2 ore peste program sa exerseze finalizarea. De fapt as face asa cu toti jucatorii : ai niste carente grave depistate de antrenori, lucreaza naibii peste program pina te pui la punct, daca vrei sa-ti iei salariul - si asta scris negru pe alb in contract sau regulament de ordine interioara.

Mie mi-a placut Ivan - a dat niste pase frumoase, a ajutat de multe ori defensiva, a muncit mult pentru echipa. Mi se pare un Gusti Calin fara figurile lui Calin. Baiatul asta poate fi liderul echipei in campionatul viitor daca il mai vedem pe aici : un jucator cu potential urias de crestere. Mi se pare peste Mutu ca atitudine si respect fata de joc si echipa la 19 ani.

iuli

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de iuli » 02 Mai 2016, 21:41

Mazarache e ca vaca aia care umple galeata cu lapte si apoi da cu piciorul in ea la sfarsit.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de SLH » 02 Mai 2016, 22:19

Mie mi se pare ca vi se pune pata aiurea pe cate un jucator si dupa doar va intaratati unul pe alta fara sa mai urmariti daca aveti sau nu dreptate. La noi asa se intampla tot timpul, asa ati facut si cu Rocha, Bancu si chiar Ivan in anumite perioade. De pe stadion ratarea lui Ivan a fost la fel de jenanta ca si cele doua ale lui Mazarache cu diferenta ca Mazarache a ajuns prin demarcari bune singur cu portarul in timp ce Ivan a ajuns intamplator. Sunt zeci de comentarii impotriva lui Mazarache de parca ar fi concurs si absolut niciunul despre Ivan.
Eu personal il prefer pe Mazarache lui Bawab in 9 meciuri din 10.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de _T@V_ » 02 Mai 2016, 23:09

Io cred ca pina iesim din interdictia la transferuri Maza ar trebui mentinut.

Pe de alta parte, tantalaii astia de la MaximaSport iar au luat-o pe coclauri. Am batut si noi echipele comunale ilfovene, si gata, iar o luam pe Europa'ngura. Hai, la Timisoara poate luam 3 pct (aia au cam abandonat psihic lupta si deja isi dau la gioale intre ei), desi la basinile si la aerele de vedete pe care le afisam dupa 1-2 victorii nu ne intrece nimeni, nu m-ar mira sa ne intepe aia si apoi sa ne chinuim sa mai scoatem macar un egal. Dar la Botseni.... pfai de mine ce bataita ne luam.
Cu alte cuvinte, avem toate sansele ca din urmatoarele doua meciuri sa luam 1 pct. Si noi vrem Europa. Adica sa terminam in Iunie campionatul, si in 14 Iulie sa jucam primul meci international. Cu lotul asta...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de DeuxEx » 02 Mai 2016, 23:47

E clar ca omul are dorinta de a juca... Dar il bate clar lipsa de talent. Sincer, daca pui 10 insi de pe forum in situatiile in care s-a aflat mazarache, 8 marcheaza si unul da in bara. Numai unul e in stare sa faca ce a facut Mazarache, si asta pentru ca e mahmur de la nopatea de inviere!
Decat sa ne tocam nervii inca un sezon cu Mazarache, prefer sa aducem 2-3 pustani de la echipa a doua carora sa le oferim 15-20 de min pe finalul ultimelor meciuri din acest play-out!
Sa nu uitam ca asa s-a lucrat si cu Ivan si uite unde a ajuns.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de DarkComy » 03 Mai 2016, 00:18

Maza e bun de atletism, nu de fotbal
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de BluBoy » 03 Mai 2016, 00:31

Mantzy scrie:Bă, dar penibilul ăla semiagramat de BluBoy nu mai ia nici o poziție, mânca-mi-ar cratimele de mare suporter care e el suporter? Euro-DA, ceva, maestre?

PS - Măzărache e fotbalist.

PPS - se negociază cu un cumnat celebru, care are două oferte: de la noi și de la cumnatu-su. A promis că se gândește. Problema ar fi că-i e cam dator cumnatului, că altfel ar fi zis ”da” deja. Acum, că v-am spus asta,pot să vă mai înjur până la final de playout, sper :-x
:-D :-D :-D Salutari copil din flori al bardului Span. Ti-a dat rotaru mielu si nu te-ai saturat? Ti-e fomica si ai venit sa ne ciufulesti barzoiul?
Vezi putzache pentru noi suporterii olteni, astia obisnuiti cu mentalitate de campioni, clasarea in cupele europene reprezinta normalitatea. Nu este un motiv sa facem tumbe. Si asta fiindca liga 1 e o mizerie de campionat, in care peste 3/4 din echipe au probleme si peste jumatate din jucatori sunt neplatiti. E o chestiune anormala sa nu joci in Europa din moment ce te pretinzi o echipa respectabila cu o conducere profesionista. Mai bine ai lasa ciocul mic si ai observa ca ne ducem in Europa din playout, apropo de cat de meritorie e clasarea asta in cupe... Dar suntem dispusi sa trecem si peste doar-doar sa prindem Europa.
In plus, daca stam bine sa ne gandim aceasta minima performanta a fost promisa la inscaunarea lui roty. Nu crezi ca te hazardezi in pronosticuri din moment ce avem jocuri grele la Botosani, Cluj si acasa cu Iasiul? Si nu crezi ca orice alt rezultat in afara de cupele europene ar fi o alta bila neagra pentru seful tau? Stim ca iti e greu sa dai limbi si sa gasesti aspecte pozitive la cate probleme au fost create la echipa de mentalitatea de doi bani a lui felix si compania, dar te intelegem. Trebuie sa iti justifici si tu dreptul la supt mielul.

Ne bucuram sa te scoatem din anonimat si sa it mai dam o iemu amicala. Oricum pe maxima nu ai voie sa iti insusesti articole, ca altfel te-ar zbura astia din redactie la cate rateuri ai dat.

ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

LiviuB

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de LiviuB » 03 Mai 2016, 10:24

victorie foarte importanta cu Chiajna (ce o dubleaza pe cea de la Voluntari) care ne scapa (aproape sigur) de grijile retrogradarii. Pana la Europa League.. mai sunt meciuri dificile de trecut. Nu trebuie sa ne entuziasmam prea tare dar nici nu trebuie sa fim excesiv de pesimisti.
cat despre Mazarache, cu tot respectul, dar nu avem cum sa il comparam cu Ivan. Si raman la parerea ca mai bine incercam un junior.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de DeuxEx » 03 Mai 2016, 11:33

Asta cu Popescu presedinte de unde ai mai auzit-o, fiul ploii? Ca nu e venita de la mine sau de la Thunder, ca aia cu Chivu

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: RE: Re: [Play-out, etapa 9] Universitatea Craiova - Concordia Chiajda

Mesaj de gogu2005 » 03 Mai 2016, 11:50

andyucv scrie:
Eu cred ca tu glumesti. Sumudica este un mizerabil care in orice tara cu fotbal civilizat nu ar antrena, fix in acceasi categorie intra si libidionosii de la stana. Chiar cred si sper ca oamenii din Craiova au asteptari inalte si doresc normalitate, civilizatie, nu grobieni si taranoi imputiti pe banca care baga la pariuri, asta nici nu mai trebuia sa fie in fotbal la ora actuala, dar la noi se poate ca sa joci la pariuri si sa te suspende sezonul viitor, caterinca maxima.
e ca si cum te-ai uita in oglinda. ti-e cam ciuda bovina mica....
CRAIOVA NESUPUSA

Închis