[Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Botoșani ?

Poll ended at 16 Mai 2016, 15:27

Batem și revenim pe locul 1
5
31%
Batem și revenim pe 2
1
6%
Egal și urcăm pe 2
2
13%
Nu mai contează, așteptăm sezonul viitor
8
50%
 
Total votes: 16

DoRyN

[Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 14 Mai 2016, 15:27

Luni, 16 mai 2016, ora 20:30, la Botoșani, unde nu îmi aduc aminte dacă am câștigat, avem un meci devenit greu după remiza de la Timișoara.

Ce ar mai fi de spus după ce în urma victoriei CFR Cluj în fața FC Voluntari, am căzut pe 3? Doar un răspuns în sondaj !

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 14 Mai 2016, 16:46

Raspunsul e unul singur: suntem scapati matematic de la retrogradare! Asteptam vara ca sa vedem ce se mai vrea de la echipa asta, sau daca se mai vrea ceva... Daca se adevereste zvonul ca Mateiu si Herghelegiu au fost scosi din lot pe motiv ca n-au acceptat reducerea salariilor este 100% clar ca nu se doreste participarea in cupele europene si ca de fapt nu s-a dorit niciun moment asta! Urat final de campionat si trist...
Macar daca ni s-ar spune si noua ceva de genul, ba prostilor, uite ce se vrea in vara, asta, asta, si cu asta, de-aia dam pe banda rulanta afara jucatori! in schimb zici ca e un club fantoma, in afara de stirile pe care le mai urca baiatul ala pe site, absolut nimic nu razbate, zici ca nici nu exista echipa asta! Absolut jenant

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 15 Mai 2016, 15:59

juniorii din lot pentru meciul acesta:
Popescu, Vlad, Manea, Petre, Iuga, Screciu, Hodea
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 15 Mai 2016, 20:19

Pacat ca nu este transparenta in deciziile luate la club.....daca nu se poate tine o echipa atunci e cazul sa lase pe altii sa incerce sa faca treaba.
Fara bani nu se poate face performanta...degeaba incercam....asa nu se poate...cu juniorii nu facem performanta acum. In schimb daca e un plan sa crestem juniorii 2-3 ani si apoi cu echipa inchegata si cateva transferuri importante vom ataca titlul...poate e mai bine asa.
Nu stiu ce va fi in viitor, insa la Botosani va fi foarte greu.
Poate ca nu au bani actualii conducatori sa duca echipa in Europa.
Bafta multa si sa speram ca totul va fi bine!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 15 Mai 2016, 23:03

Se pare ca ne ne permitem si o infrangere in acest meci...Dar o victorie ar fi senzationala si ne-ar creste infinit sansele la locul 7

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 15 Mai 2016, 23:07

Bun rezultatul Iasiului. Pacat ca noi n-am batut cand se putea, ca la botosi nu prea vad sa luam puncte. Maxim egal.
S-a rupt Brazda.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 15 Mai 2016, 23:10

E simpla treaba: victorie maine la botosani, stadion plin duminica la 5 cu iasi.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de BadBoysBlue » 15 Mai 2016, 23:13

Cu două victorii suntem în Europa.

Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 16 Mai 2016, 00:42

Da, si treaba cu Mateiu e la deruta...
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Mai 2016, 02:10

dxtr009 scrie:juniorii din lot pentru meciul acesta:
Popescu, Vlad, Manea, Petre, Iuga, Screciu, Hodea
Cu exceptia lui Hodea, toti au trecut pe la loturile nationale. Nu exista nici un fundas pe lista asta ! Se pare ca Ciocoteala, Hreniuc si Burlacu sint tot accidentati - pacat. Ma mira prezenta aradeanului Iuga - baiatul asta era mai mult rezerva la echipa a 2-a !

Pe lista asta exista citiva jucatori de 19 ani (Popescu, Manea, Petre, Iuga), unul de 18 ani (Hodea), unul de 17 ani (Vlad), si unul de 16 ani (Screciu) - adus in lot mai mult ca incurajare, probabil.

Parerea mea e ca ne rup botosanenii in meciul asta. Ideea e ca si la infringere, locul 7 se joaca. Daca batem Iasi etapa viitoare revenim in carti - desi e foarte probabil sa iesim din carti apoi la Cluj, cind jucam cu CFR cu Maza titular (Ivan fiind plecat la lot) :-)

sorin107

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 16 Mai 2016, 07:55

Daca s-a recuperat acka putem alinia un prim 11 decent, dar pe banca vom avea doar juniori si pe maza.

Popescu - achim, popov, acka, vatajelu - baluta, madson, zlatinski, bancu - rocha - ivan

Rezerve - vlad, mazarache, screciu, hodea, manea, iuga, petre


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Mai 2016, 08:46

Am luat-o cu 0-3 la Iasi - tare ma tem sa nu o furam la scor in meciul asta. Un egal pare miracol - sa aibe FCB o zi prea proasta...

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 16 Mai 2016, 11:58

Baieti, Acka alaltaieri seara in mall schiopata serios de tot, cred ca sansele ca el sa fie recuperat pana la ora jocului sunt de 20%

Sigur Hodea nu va incepe titular, e prea de tot sa bagi tocmai in centrul apararii un copil

Ramane de vazut daca incepem cu Bancu/Madson/Zlatinski in centrul apararii

Screciu am auzit multe despre el si l-am vazut in cateva randuri, e extraordinar pentru varsta lui, cred ca la momentul actual e peste Robert Petre si Hergheligiu

Cat am cochetat eu pe la echipa a doua Iuga era peste Jurj, Ivan, Burlacu, Petre. Mi s-a parut singurul jucator de la echipa secunda cu fata de Liga 1, am vazut o tehnica si o viziune deosebita din partea lui. Am si jucat un semiamical contra echipei secunde si el a fost imperial pe toata durata jocului alaturi de Manea si Hreniuc.

Sper ca echipa din seara asta sa arate fotbal si sa il vad pe Screciu macar 3 minute pe gazon

Popescu - Achim Popov Bancu Vatajelu - Baluta Madson Zlatinski Ivan - Rocha Mazarache

Rezerve: Vlad, Hodea, Manea, Petre, Iuga, Screciu, Acka
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 16 Mai 2016, 12:58

ar fi cazul sa spargem ghinionul si prostia de a ne da cu stangu-n dreptu' la meciurile decisive. ar trebui sa fie meciul in care madson va intra cu ea in poarta :)

PS:ma pis pe botosani si mai ales pe patronul lor, un putoi cu gusa care se suparase in tur ca nu i-au pus ai nostri covorul rosu', el fiind un vestit premiant nobel.
CRAIOVA NESUPUSA

sorin107

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 16 Mai 2016, 13:45

avem amintiri deosebite cu bancu fundas central in cupa la bacau.

sper sa fie refacut acka, altfel e groasa acolo in centrul apararii.

Închis