[Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Botoșani ?

Poll ended at 16 Mai 2016, 15:27

Batem și revenim pe locul 1
5
31%
Batem și revenim pe 2
1
6%
Egal și urcăm pe 2
2
13%
Nu mai contează, așteptăm sezonul viitor
8
50%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 17 Mai 2016, 09:39

Asa cum am votat, nu prea mai conteaza ce se intampla sezonul asta, astept sezonul viitor...acum fie Rotaru isi da seama ca nu mai are rost sa stea si da echipa altcuiva, fie spune, ba nene eu pot sa dau contracte de doar 5.000 pe luna sau 7.000 si nu are rost sa ne intandim mai mult de atat...
ce rost are sa dai contracte de 15-20.000 pe luna , iar dupa 6 luni sa trimiti jucatorii la echipa a doua ca nu vor sa accepte micsorarea...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

LiviuB

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Mai 2016, 09:41

ieri, un om din fotbal mi-a spus ca Rotaru va continua si din vara si e decis sa faca treaba. si ca varianta cu Iedi e destul de plauzibila...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 17 Mai 2016, 10:12

cum face treaba cu interdictia? si cu ditai procesul din care nu prea are cum sa scape? vorbe...
asta e un fel de Patraulea: daca scapam, ne facem baieti cinstiti.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 17 Mai 2016, 10:21

blixa scrie:cum face treaba cu interdictia? si cu ditai procesul din care nu prea are cum sa scape? vorbe...
asta e un fel de Patraulea: daca scapam, ne facem baieti cinstiti.

Rabdare... :cool:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

sorin107

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Mai 2016, 10:23

si eu cred ca varianta cu edi iordanescu e destul de plauzibila. [cenzurat] mea, avem o debandada de nedescris la echipa, pana si maxima sport spune asta. cica disensiuni in permanenta si bisericute. normal, daca nu e cineva acolo sa faca ordine intre ei. felix sa stea drq la hartii, ca nu le are pe astea. sa vina un antrenor si un presedinte de club care stiu cu ce se mananca fotbalul si vestiarul.
Last edited by sorin107 on 17 Mai 2016, 10:25, edited 1 time in total.

LiviuB

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Mai 2016, 10:23

referitor la interdictie - am inteles ca pot fi luati jucatori liberi - si la vara vor fi multi
cu cea de a doua problema - niculae a luat campionatul din puscarie... asa ca...

sorin107

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 17 Mai 2016, 10:26

Liviu, inca nu s-a dat nicio decizie in sensul asta, de-aia nu l-am luat pe surugiu la prima echipa, de exemplu. de frica.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 17 Mai 2016, 10:35

ce spun Rotaru si aia din jurul lui e absolut irelevant. starea de fapt infirma orice elucubratie din partea conducerii. alegeri, justitie, om vedea...
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Mai 2016, 10:53

omul asta e din anturajul frf...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 17 Mai 2016, 10:54

punctele din acest meci ca si cele cu TM si petrolul au fost pierdute numai si numai de catre antrenor. Daca stai si te uiti ca prostul la ce se intampla in teren si nu ai nicio reactie, sa faci schimbari, sa schimbi ceva tactic inseamna ca stai in fotbal degeaba.
Cum sa-l lasi pe bulgar sa joace cu piciorul in sange pana in min 80, cum sa faci prima schimbare in min 70 la 2-0 pt aia si post pe post, cum sa termini meciul cu schimbari nefacute in conditiile in care o victorie era esentiala..
CRAIOVA NESUPUSA

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 17 Mai 2016, 10:59

Liviu, eu nu-l banuiesc ca inventeaza pe cel care ti-a spus. Cred ca e de buna credinta si ti-a transmis ce-a auzit de la cei implicati in club. Dar eu nu-i cred deloc pe cei din club.
S-a rupt Brazda.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de alex21.mufc » 17 Mai 2016, 11:16

Dupa mine sa ramana rotaru, e serios, da banii la jucatori... Decat sa vina altul sa bage si dupa 6 luni sa o luam la vale cu insolventa si cacati, mai bine asa

Dar sa stabileasca cat de mult poate el sa plateasca pe luna la salarii

Daca nu poate da mult, pai atunci sa plece nene toti 5k+ si sa aducem liberi de contract + Hreniuc, Burlacu si Ciocoteala care-s accidentati
Aka giallorosso!

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 17 Mai 2016, 11:29

blixa scrie: Noi ne slabim lotul continuu si speram la rezultate pozitive???
o:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 17 Mai 2016, 11:41

Ti se pare serios Rotaru? Really? Poate comparativ cu booveanul...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Play-Out, Etapa 11] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 17 Mai 2016, 11:58

1. Rotaru o fi el manat de bune intentii... dar si pe ajica il banuiam ca e manat de aceleasi bune intentii... se pare ca nu e de ajuns!
2. Daca voua iedi vi se pare antrenor... eu am mai spus, il prefer pe Mogosanu. Sa nu uitam ca pe Iedi l-a dominat mogo de i-au mers fulgii. La ce lot au avut pandurii, trebuiau sa ia titlul lejer
3. Desi nu pot sa spun ca avem antrenor, consider ca nu prea e corect sa ne luam de Mogo, in condtiile lotului pe care il are Cam ce plus credeti ca ar putea aduce un junior bagat in min 70, apropo de faptul ca nu a mai facut a treia schimbare. Iar la Timisoara ce trebuia sa faca Mogo, poate sa intre el sa o bage in poarta a au ratat astia din toate pozitiile
4. Astia de la federatie au cam refuzat sa legitimeze pentru prima echipa jucatori liberi in iarna asa ca nu ma astept sa ne lase in vara.

Eu unul astept vremuri mai bune. Cu Rotaru and Felix m-am cam lamurit.

Închis