[Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Iași?

Poll ended at 22 Mai 2016, 12:09

Batem, se vede Europa
16
73%
Egal, sperăm până la final
2
9%
Înfrângere, Euro-PA
4
18%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de DeuxEx » 23 Mai 2016, 09:19

Ma repet, NU Mogosanu face echipa! Ala primeste echipa pe foaie si i se spune sa castige meciul. Treaba lui Mogosanu e sa fie omul de legatura intre Rotaru/Felix si echipa.

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de diacris21 » 23 Mai 2016, 09:30

alex21.mufc scrie:Am purtat noroc cu topicul, forța Știința!

Mă doare gâtul de mor! Rar fotbalist ca Iliev în lume la ora actuală!
Atunci pregateste-te sa faci topicul si pentru meciul cu CFR!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de romaad » 23 Mai 2016, 09:47

mie, marele castiga al finaluluii asta de sezon mi se pare Baluta. Pur si simplu e alt fotbalist de cand a luat cafteala de la Kay. africanul ar trebui reprimit in lot, se pare ca a facut un lucru util!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de DeuxEx » 23 Mai 2016, 10:08

Pai ar trebui sa-l lasam si pe Mazarache pe mana africanului... Dar cu Mazarache e mult de munca, cred ca ii ia vreo 2 luni

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de mihu » 23 Mai 2016, 10:08

romaad scrie:mie, marele castiga al finaluluii asta de sezon mi se pare Baluta. Pur si simplu e alt fotbalist de cand a luat cafteala de la Kay. africanul ar trebui reprimit in lot, se pare ca a facut un lucru util!
nu numai ca ar trebui primit, dar I-as mai da cativa client daca tot are un asa rezultat :)( :)( :)(
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de gogu2005 » 23 Mai 2016, 11:15

DeuxEx scrie:Ma repet, NU Mogosanu face echipa! Ala primeste echipa pe foaie si i se spune sa castige meciul. Treaba lui Mogosanu e sa fie omul de legatura intre Rotaru/Felix si echipa.

Trimis de pe LG G2
mai exact, de unde ai informatia asta si cum o poti sustine??? Ar insemna ca Rotaru se pricepe foarte bine la fotbal si ar trebui s-o faca mai des [miti] plus ca nici Rotaru nu l-ar baga titular pe Mazarache. (sa fim seriosi, numai cineva care lucreaza zi de zi cu Maza poate vedea ceva la el, poate la antrenamente omul e foarte bun dar se caca pe el in timpul meciurilor).
Eu inteleg crizele astea nocturne de mititelofobie dar uneori se merge prea departe. Una e sa spui unui antrenor "asta e lotul si te descurci cu el" si alta e sa spui "i s-a dat foaia cu echipa".
pana mai ieri eram cu apocalipsa, se vinde tot, n-are cine sa cumpere, se desfiinteaza. acum am avansat la patronul face echipa si mogo e un fel de PR pe banca.
Last edited by gogu2005 on 23 Mai 2016, 11:16, edited 1 time in total.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de Copacul » 23 Mai 2016, 11:15

A jucat ieri Baluta in banda ce n-a jucat Ivan de minim jumatate de an...
C O P A C U LImagine

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de blixa » 23 Mai 2016, 11:16

Parca spunea cineva pe aici acum cateva luni ca Maza e foarte muncitor la antrenamente dar e zabauc.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de DeuxEx » 23 Mai 2016, 11:45

Vorba lui Cornel Dinu: la fotbal avem nevoie de fotbalisti, nu de muncitori. Muncitorii sunt necesari pe santier, nu la fotbal

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de iuli » 23 Mai 2016, 12:00

Copacul scrie:A jucat ieri Baluta in banda ce n-a jucat Ivan de minim jumatate de an...
Baluta a jucat ce stie,adica ofensiv.dar pe partea defensiva a fost muci.l-a bagat pe Achim in sedinta mereu,noroc cu Popov care l-a dublat excelent.
dar jocul pe faza ofensiva al lui Baluta a fost chiar incantator si bate cornerele de 3 ori mai bine decat orice dreptaci de la noi.cand te gandesti ca mogo il punea pe Ivan sa bata cornerele.....
daca mergem in uefa mergem pe sclipirile jucatorilor si ambitia lor.s-a vazut clar si ieri,tot stadionul a vazut ca jucam in 10 din min 1,doar nea mogo l-a tinut 50 min in teren pe maza si l-a bagat pe Mateiu in min 80.trebuie sa fii nauc sa-l tii Mateiu pe banca si pe Rocha mijlocas ca sa joci cu impiedicatul ala.Rocha daca juca varf ieri castigam la scor fara emotii.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de _T@V_ » 23 Mai 2016, 12:16

Pai imi pare rau ca unii dintre voi abia acum descopera asta e fratilor, dar explicatia jocurilor bune cu Mogoseanu este doar aceasta: jucatorii joaca ce-i duce capul! Fara o disciplina tactica, fara roluri. Fiecare joaca ce stie. Si cand ii loveste cate un sictir general, pierdem ca la Ploiesti. Sau cand le ajunge cutitul la os, zbarnaie.

Tare imi e ca Madson va sta la Cluj pentru cumul de cartonase galbene.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de alex21.mufc » 23 Mai 2016, 12:45

T@V scrie:Pai imi pare rau ca unii dintre voi abia acum descopera asta e fratilor, dar explicatia jocurilor bune cu Mogoseanu este doar aceasta: jucatorii joaca ce-i duce capul! Fara o disciplina tactica, fara roluri. Fiecare joaca ce stie. Si cand ii loveste cate un sictir general, pierdem ca la Ploiesti. Sau cand le ajunge cutitul la os, zbarnaie.

Tare imi e ca Madson va sta la Cluj pentru cumul de cartonase galbene.
Nu sunt de acord in totalitate. Marele minus este faptul ca nu e disciplina intre jucatori... Cand a gresit Maza pasa pentru Bancu, l-a injurat Bancu vreo 5 minute dupa meci si gesticula cu mainile spre el de la 30 de metri distanta

Un alt minus e lipsa de reactie si tăntălogimea cu care tratam situatiile in care se vede clar ca e nevoie de o schimbare in teren

Penultimul minus este ratarea cu mare lejeritate a ocaziilor

Si inca unul, ultimul: prea multe pase in latul terenului si foarte lungi. de asemenea si in marginea careului nu exista fantezie, toti paseaza unul la altul si vine cate o ploscaita data de unu care are cutitu la os ca nu mai stie un s o dea

Si inca un minus: Mazarache si lipsa lui Kay

Referitor la plusuri:

Popescu mi se pare un castig pentru echipa: e necopt, dar am vazut aseara cum si Iliev si Popov ii explicau, ii faceau semne: cand ti o dau vino spre mine ca ti o dau usor sa o poti prinde, cand trebuia sa arunce cu mana ii aratau toti jucatorii liberi. Nu l-as scoate din poarta pe popica niciodata, fazele celor 2 goluri nu sunt vina lui, si a aratat si siguranta, rapiditate si priza foarte buna

Un mare plus din partea mea pentru Mogosanu sunt rolurile. Popov dubleaza la Kay, Madson si Zlatinski dubleaza pe degajarile lungi are gk advers impreuna cu acka/iliev/popov

Madson si Zlatinski isi stiu foarte bine rolurile, sunt motorul echipei noastre iar la momentul actual Brandan ar fi fost rezera daca mai era la noi

Am vazut o mare problema aseara. Iasul a avut 2 oameni puternici in fata, iar Acka n-a castigat niciun duel aerian cu Bole sau Golubovic. Daca era Kay acolo, stapaneam totul, absolut totul in partida

Imi aduc aminte meciul de anul trecut dintre noi si mures, pe Oblemenco. Kay a fost bagat inchizator sa tina la NDoye. Il adusese pe ndoye la stadiul in care ala fugea de kay, pastra distanta cand erau dueluri aeriene sau dueluri fizice, mare lipsa lui Kay, ne-a costat si ieri

In rest, Achim e varza, noroc cu Popov ca l-a mai scos dar n a putut sa l scoata mereu

Iliev - rar ca el in Europa - atitudine, devotament, tehnica, joc aerian, joc defensiv, repliere, pozitionare, faza ofensiva - tot ce vrei de la el

Vatajelu - arata ca vrea, dar trece printr o forma slaba deaia a si pierdut multe mingi

Bancu - e peste Ivan la momentul actual si e peste ce era Ivans i cand era in forma

Rocha - l-as tine rezerva meciul viitor, as juca cu Mateiu

Herghe - titular in fata lui Mazare



Popescu - Dumitras Popov Iliev Vatajelu - Madson Zlatinski Mateiu - Baluta Herghe Bancu

Asa vad echipa la Cluj daca nu sta madson
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de DeuxEx » 23 Mai 2016, 13:14

Daca ne-am duce cu echipa pusa de Alex un pic mai sus la Cluj, probabil am face o figura frumoasa. Dar nah, nu vad cine ar putea sa-l scoata pe Mazarache din echipa :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de alex21.mufc » 23 Mai 2016, 13:27

Golul lui Herghe l-a scos deja din primul 11. Sau daca nu l-a scos Herghe, l-a scos Mateiu si urcat Rocha varf.
Aka giallorosso!

LiviuB

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de LiviuB » 23 Mai 2016, 13:34

sper... daca il mai vad pe Mazarache titular innebunesc

Închis