[Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Iași?

Poll ended at 22 Mai 2016, 12:09

Batem, se vede Europa
16
73%
Egal, sperăm până la final
2
9%
Înfrângere, Euro-PA
4
18%
 
Total votes: 22

sorin107

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de sorin107 » 22 Mai 2016, 20:43

Iliev e un exemplu de profesionalism, mentalitate si devotamen. Merita sa ramana la club din orice postura, fie ca jucator, fie ca secund/altceva.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: RE: Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de DeuxEx » 22 Mai 2016, 21:01

DoRyN scrie:A ieşit cineva şifonat ?
Din fericire, nu. Doar orgoliul alora...

Sorialis si cu mine am trait intens meciul la T1. Daca am fi jucat cum am facut-o azi tot sezonul, azi eram pe podium si calificati in E.L.

Dar noi suntem olteni, noua ne place "the hard way"!

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de sorin107 » 22 Mai 2016, 21:31

cum [cenzurat] sa nu te oftici ca nu i-ai snopit in bataie pe spartii aia de la timisoara? cam asa trebuia sa le dam si noi, vreo 4-5. pfff...

JustME

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de JustME » 22 Mai 2016, 22:14

"Felicit echipa şi băieţii pentru modul în care au abordat partida. Au avut o atitudine bună, de luptă. Bătălia nu s-a încheiat încă, dar nu aveam, oricum, nicio şansă aici. De mult nu mi-a fost dat să văd aşa ceva. Voi face un raport la FIFA, cunosc şi eu oameni. Nu este în regulă dacă acest arbitru (n. red - Ovidiu Haţegan) este numărul unu în România. Nu a fost 11 metri, nu a fost nimic. Însă nu e vorba doar de penalty, ci de manieră, pentru că eu nu am mai văzut aşa ceva.

Vom face un memoriu şi către Comisia Centrala de Arbitraj, pentru că nu putem fi călcaţi în picioare de această manieră"
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... i-15358941
cat tupeu.. aveam o parere buna despre Prunea dar sa vii cu asemenea aberatii gen ca nu a fost penalty sau sa dai vina pe arbitrii in conditiile in care i-am dominat ca pe hotii de cai iar ei au dat un gol din nimereala iar celalalt gol dupa o faza in care au dat dovada de o nesimitire crasa e rusinos.

asta ca sa nu mai zic ca iesenii au practicat un joc dur, la intimidare. dar nah daca cu fotbalul se descurca mai greu probabil le e mai usor cu tupeul, nesimtirea si lipsa de fair play.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de DeuxEx » 22 Mai 2016, 22:19

Moldoveni....

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

FreakBoy

Re: RE: Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de FreakBoy » 22 Mai 2016, 22:44

JustME scrie:
"Felicit echipa şi băieţii pentru modul în care au abordat partida. Au avut o atitudine bună, de luptă. Bătălia nu s-a încheiat încă, dar nu aveam, oricum, nicio şansă aici. De mult nu mi-a fost dat să văd aşa ceva. Voi face un raport la FIFA, cunosc şi eu oameni. Nu este în regulă dacă acest arbitru (n. red - Ovidiu Haţegan) este numărul unu în România. Nu a fost 11 metri, nu a fost nimic. Însă nu e vorba doar de penalty, ci de manieră, pentru că eu nu am mai văzut aşa ceva.

Vom face un memoriu şi către Comisia Centrala de Arbitraj, pentru că nu putem fi călcaţi în picioare de această manieră"
http://www.link site sport/fotbal-intern/liga-1/hategan-facut-praf-de-prunea-nu-mi-a-fost-dat-sa-vad-asa-ceva-voi-face-un-raport-la-fifa-fostul-portar-e-gata-sa-apeleze-la-relatii-cunosc-si-eu-oameni-15358941
cat tupeu.. aveam o parere buna despre Prunea dar sa vii cu asemenea aberatii gen ca nu a fost penalty sau sa dai vina pe arbitrii in conditiile in care i-am dominat ca pe hotii de cai iar ei au dat un gol din nimereala iar celalalt gol dupa o faza in care au dat dovada de o nesimitire crasa e rusinos.

asta ca sa nu mai zic ca iesenii au practicat un joc dur, la intimidare. dar nah daca cu fotbalul se descurca mai greu probabil le e mai usor cu tupeul, nesimtirea si lipsa de fair play.
A fost cam de [cenzurat] golul 2 al lor dar, în rapiditatea fazei, nu l-aș acuza pe ala de a continuat faza... vorbim totuși de câteva secunde până la centrare

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Mai 2016, 22:44

Burleanu si Prunea nu sunt in relatii bune
Nu cu noi duce razboiul Prunea

iuli

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de iuli » 22 Mai 2016, 22:49

nu stiu cat de mai buni am fost noi azi,dar golul 2 al lor le-a aratat caracterul infect.cred ca a fost momentul decisiv al meciului.publicul efectiv a incurajat non-stop echipa dupa acel moment si Dumnezeu ne-a ajutat pana la final.n-am jucat spectaculos azi dar ca atitudine si daruire jos palaria pt baieti!

JustME

Re: RE: Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de JustME » 22 Mai 2016, 22:57

FreakBoy scrie: A fost cam de [cenzurat] golul 2 al lor dar, în rapiditatea fazei, nu l-aș acuza pe ala de a continuat faza... vorbim totuși de câteva secunde până la centrare

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
nici nu il acuz. dar daca ei vorbesc despre penalty (care e clar ca lumina zilei) si maniera de arbitraj adusai si eu vorba de golurile lor. Prunea mai bine ar studia statistica asta:

posesie: 55% noi - 45% ei;

ocazii de gol: 15 - 8;

suturi pe poarta: 9 - 6;

suturi spre poarta: 6 - 2;

cornere: 10 - 3;

noroc cu arbitrul care i-a furat ca in codru prin maniera de arbitraj. ca vorba aia cand nu poti sa te legi de niste faze clare in care te-a dezavantajat arbitrul o dai in maniera de arbitraj. retorica asta a lui Prunea imi aduce aminte de perioada booveana cand se mergea pe principiul cine tipa mai tare are dreptate. dezgustatoare atitudinea iesenilor. noi macar am stiut sa pierdem, n-am dat vina pe maniera de arbitraj desi in tur daca ma ajuta memoria ne-au dat vreo 2 goluri dupa niste pozitii cel putin suspecte de offside.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de DeuxEx » 22 Mai 2016, 23:15

Punctul critic al partidei a fost golul 2 al moldovenilor, marcat dupa o faza de toata jena, buna de pus in catalogul Fair-Play la "Asa nu!". A fost momentul care a trezit din letargie echipa si, ce e cel mai important, publicul. Daca moldovenii nu ar fi marcat acel gol, nu cred ca se mai inscria vreun gol pana la final si se termina egal.
Pur si simplu din acel moment i-am urcat pe garduri!

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: RE: Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de nyk_sorin » 22 Mai 2016, 23:45

FreakBoy scrie:
JustME scrie:
"Felicit echipa şi băieţii pentru modul în care au abordat partida. Au avut o atitudine bună, de luptă. Bătălia nu s-a încheiat încă, dar nu aveam, oricum, nicio şansă aici. De mult nu mi-a fost dat să văd aşa ceva. Voi face un raport la FIFA, cunosc şi eu oameni. Nu este în regulă dacă acest arbitru (n. red - Ovidiu Haţegan) este numărul unu în România. Nu a fost 11 metri, nu a fost nimic. Însă nu e vorba doar de penalty, ci de manieră, pentru că eu nu am mai văzut aşa ceva.

Vom face un memoriu şi către Comisia Centrala de Arbitraj, pentru că nu putem fi călcaţi în picioare de această manieră"
http://www.link site sport/fotbal-intern/liga-1/hategan-facut-praf-de-prunea-nu-mi-a-fost-dat-sa-vad-asa-ceva-voi-face-un-raport-la-fifa-fostul-portar-e-gata-sa-apeleze-la-relatii-cunosc-si-eu-oameni-15358941
cat tupeu.. aveam o parere buna despre Prunea dar sa vii cu asemenea aberatii gen ca nu a fost penalty sau sa dai vina pe arbitrii in conditiile in care i-am dominat ca pe hotii de cai iar ei au dat un gol din nimereala iar celalalt gol dupa o faza in care au dat dovada de o nesimitire crasa e rusinos.

asta ca sa nu mai zic ca iesenii au practicat un joc dur, la intimidare. dar nah daca cu fotbalul se descurca mai greu probabil le e mai usor cu tupeul, nesimtirea si lipsa de fair play.
A fost cam de [cenzurat] golul 2 al lor dar, în rapiditatea fazei, nu l-aș acuza pe ala de a continuat faza... vorbim totuși de câteva secunde până la centrare

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Hai vere, ce rapiditate? Acka era primul la minge, se vede clar ca incepe sa schiopateze, nu mai poate alerga si milogul ala in loc sa lase mingea in out vine din spate si continua faza.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de alex21.mufc » 22 Mai 2016, 23:51

Am purtat noroc cu topicul, forța Știința!

Mă doare gâtul de mor! Rar fotbalist ca Iliev în lume la ora actuală!
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de Bobby » 23 Mai 2016, 04:06

Felicitari echipei pentru victorie ! Publicul a fost minunat - aceste meciuri de play out au adus citeva victorii memorabile pe Extensiv, dupa meciuri dramatice - cu Botosani si Iasi. Asa se reaprinde legatura afectiva dintre echipa si public.

Nu uit ca echipa a cistigat in conditii grele : sa fii egalat la ultima faza a primei reprize si sa incepi a doua repriza cu un nou gol primit - nu e usor sa revii. Asa se construiesc caracterele puternice.

P.S. Jenanta atitudinea jucatorilor oaspeti la golul 2 si tot jenanta prestatia sclavului boovean Napoli dupa meci.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de blixa » 23 Mai 2016, 08:59

Vericilor, cum sta treaba cu Acka? Omul se tinea de coapsa de la jumatatea primei reprize. Cati indisponibili avem la Cluj, ca si cartonasele au fost cam multe?
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Play-out Etapa a 12-a] Universitatea Craiova - CSMS Iași

Mesaj de LiviuB » 23 Mai 2016, 09:06

urata atitudinea moldovenilor dar nu ma mira. cu napoli antrenor nu poti sa ai pretentii de la ei. dar si Acka... nu poti lasa mingea la modul asta, se ducea, sarea pe ea, o lua in brate dar nu o lasa cu asa lejeritate... plus ca e extrem de ciudat sa faca rupturi atat de des (si de la sprint... in minutul 50) Sper sa nu fie de la substante...

cat despre meci - baietii trebuie felicitati pt efort, pt ambitie dar e pacat ca din cauza lipsei de concentrare trebuie sa munceasca atat de mult sa repare. am luat 2 goluri de cascadorii rasului, la primul - ii apucase tehnica pe Acka si pe Popov, sa faca schimb de pase pe 16 m... iar la al doilea... plus o gramada de cadouri facute alora. ieri trebuia sa batem la scor. cred ca sauntem cea mai risipitoare echipa, dupa ce ca ratam ca nebunii, acum am ajuns sa facem cadouri si in defensiva. Popov ma dispera, joaca perfect 80 de minute si apoi face niste gafe ca un incepator. Fundasii nostri centrali parca sunt din carton, se rup imediat... iar mogosanu ma trimite la spitalul de nebuni daca il mai baga pe mazarache. nu se poate asa ceva... orice minge ajunsa la el e capat de linie. nu inteleg cum poti sa fii atat de rigid, sa nu il bagi pe Mateiu titular (a carui calitate se vede imediat ce intra) dar sa il tii pe mazarache 50 de minute...
pai Herghelegiu e lux pe langa mazarache (si nici el nu e prea mare scula).
m-a bucurat prestatia lui Baluta iar Madson a tras echipa dupa el... bravo lor...

Închis