[Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum debutam in noul sezon ?

Poll ended at 22 Iul 2016, 19:45

cu victorie
24
73%
cu un meci egal
6
18%
cu o infrangere
3
9%
 
Total votes: 33

JustME

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de JustME » 25 Iul 2016, 14:16

e cam greu sa te antrenezi sa lovesti mingea cu dreptul daca esti stangaci si cu stangul daca esti dreptaci. e ca si cum ai incerca sa scrii cu stanga ca dreptaci si vice versa. ba chiar mai greu pt ca la scris ai tot timpul din lume, nu te grabeste nimeni, pe cand la fotbal totul se intampla in fractiune de secunda. efectiv iti vine peste mana si niciodata nu o sa reusesti sa o faci bine. e genul de chestie care e foarte, foarte greu de antrenat mai ales acum la 24 de ani cat are Briceag.

daca lovitul mingii cu ambele picioare era o chestie de antrenament atunci aveam la nivel mondial o gramada de jucatori "ambidextrii". insa asta e o chestie nativa, aproape imposibil de antrenat.

sorin107

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de sorin107 » 25 Iul 2016, 14:26

nu-i adevarat, just. din contra. asta se antreneaza.

oarecum nativ e treaba asta la stangaci, in sensul ca lor le e foarte dificil sa o loveasca cu dreptul macar decent.

dreptacilor le e mult mai usor si sunt o gramada de exemple si la nivel inalt. dar asta se educa prin antrenament intens si de durata.

LiviuB

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de LiviuB » 25 Iul 2016, 14:30

eu nu am inteles de ce nu a fost ales un mijlocas de picior drept, pentru ca, in afara de Vatajelu, toti jucatorii nostri de banda intrau cu mingea in centru - fiind blocati usor de catre gorjeni, care aglomerau zona.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de DeuxEx » 25 Iul 2016, 14:32

Eu stiu ca in perioada cat eram junior, 1 din 5 antrenamente eram "obligati" sa jucam mingea numai cu celalalt picior, nu cu cel de baza. Dupa vreo 6 luni centram destul de decent cu stangul.

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de JustME » 25 Iul 2016, 14:37

sorin107 scrie:nu-i adevarat, just. din contra. asta se antreneaza.

oarecum nativ e treaba asta la stangaci, in sensul ca lor le e foarte dificil sa o loveasca cu dreptul macar decent.

dreptacilor le e mult mai usor si sunt o gramada de exemple si la nivel inalt. dar asta se educa prin antrenament intens si de durata.
ok probabil ca gresesc dar raman la parerea ca niciodata un dreptaci nu o sa loveasca mingea cu stangul la fel de bine ca un stangaci oricat de mult s-ar antrena. iar antrenamentele astea trebuie incepute la o varsta frageda. mi-e greu sa cred ca poti sa schimbi instinctele unui fotbalist de 24 de ani cum e Briceag.

sorin107

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de sorin107 » 25 Iul 2016, 14:42

da, asta e adevarat. trebuie sa te antrenezi foarte mult pentru asta si e greu acum sa-l adaptezi pe briceag. dar in 1-2 sezoane de jucat acolo o sa fie mai bun. problema e ca nu avem timpul asta.

sorin107

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de sorin107 » 25 Iul 2016, 14:45

LiviuB scrie:eu nu am inteles de ce nu a fost ales un mijlocas de picior drept, pentru ca, in afara de Vatajelu, toti jucatorii nostri de banda intrau cu mingea in centru - fiind blocati usor de catre gorjeni, care aglomerau zona.
da, asa e. nici eu nu am inteles de ce bancu si ivan nu au schimbat benzile, am fi putut incerca asa, dupa ce-am vazut ca nu a mers invers.

si, sunt de parere ca avem exagerat de multi stangaci in echipa. stangacii sunt rari si jucatori speciali, dar nu mai mult de 1-2 in primul 11. uite, de exemplu, craiova-maxima nu avea niciun stangaci intre titulari. doar irimescu era stangaci.

noi avem asa: vatajelu, briceag, zlatinski, bancu, gustavo. adica jumatate din primii 11 ar fi stangaci. e extrem de mult.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de romaad » 25 Iul 2016, 18:09

Si eu care credeam ca deux a jucat numai la nunti....

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de dxtr009 » 25 Iul 2016, 18:41

n auzi ca centra cu ambele picioare..
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

iuli

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de iuli » 25 Iul 2016, 19:09

dxtr009 scrie:n auzi ca centra cu ambele picioare..
pai si cine mai dadea gol?

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de jianu_max » 25 Iul 2016, 19:21

Hai sa inchidem topicul singurii infrangeri din 2016,va rog mult!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de Bobby » 25 Iul 2016, 19:28

sorin107 scrie:
LiviuB scrie:eu nu am inteles de ce nu a fost ales un mijlocas de picior drept, pentru ca, in afara de Vatajelu, toti jucatorii nostri de banda intrau cu mingea in centru - fiind blocati usor de catre gorjeni, care aglomerau zona.
da, asa e. nici eu nu am inteles de ce bancu si ivan nu au schimbat benzile, am fi putut incerca asa, dupa ce-am vazut ca nu a mers invers.

si, sunt de parere ca avem exagerat de multi stangaci in echipa. stangacii sunt rari si jucatori speciali, dar nu mai mult de 1-2 in primul 11. uite, de exemplu, craiova-maxima nu avea niciun stangaci intre titulari. doar irimescu era stangaci.

noi avem asa: vatajelu, briceag, zlatinski, bancu, gustavo. adica jumatate din primii 11 ar fi stangaci. e extrem de mult.
Pai nu prea stim daca Gustavo are fata de primul 11 :-)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de DeuxEx » 25 Iul 2016, 19:50

Radeti voi, dar eram un junior promitator pe vremuri...
Pacat ca nu m-a dus capul sa ma tin de treaba. Poate nu aveam nici BAC-ul luat, dar aveam licenta de antrenor!

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de Copacul » 25 Iul 2016, 19:54

Lasa ca si la militie e bine...
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de DeuxEx » 25 Iul 2016, 21:20

Nu ma plang...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis