[Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum debutam in noul sezon ?

Poll ended at 22 Iul 2016, 19:45

cu victorie
24
73%
cu un meci egal
6
18%
cu o infrangere
3
9%
 
Total votes: 33

DoRyN

[Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de DoRyN » 14 Iul 2016, 19:45

Vineri, 22 iulie 2016, ora 21:00, la Dr.Turnu Severin, Universitatea incepe un nou sezon in Liga 1 in compania vecinilor nostri olteni de la Pandurii Tg.Jiu.

Pronosticuri, dicutii despre meci, sondaj.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de dxtr009 » 14 Iul 2016, 20:26

castigam
marcheaza Baluta
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de hanky panky » 14 Iul 2016, 20:50

dxtr009 scrie:castigam
marcheaza Baluta
fan club balutza?
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de zschortau » 14 Iul 2016, 21:19

Greu, foarte greu.
Castigam.
Va marca Madson, care a fost fenomenal in ultimele etape ale sezonului trecut
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

JustME

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de JustME » 14 Iul 2016, 21:39

era bine de tot daca reusam sa aducem un mijlocas ofensiv, e un post crucial in sistemul asta de joc propus de Multescu. tot e bine ca am adus un varf, acum sa vedem cat de bun e.. alta problema e cu postul de fundas dreapta unde chiar nu inteleg de ce nu e jucat Dumitras si se forteaza acolo cu Briceag un jucator de picior stang.

sper sa continuam evolutia buna, solida, din amicale si sa incepem cu dreptul!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de romaad » 14 Iul 2016, 23:00

din pucntul meu de vedere, cu actualul lot care e si mai slab decat cel cu care am abordat play-out-ul sezonului trecut, orice loc deasupra pozitiei 10 e o mare performanta. Nu imi fac iliuziii ca sa nu am deziluzii...

PS - Mi-am reinnoit abonamentul la tribuna zero. O modesta contributie din partea unui care ajunge la vreo 4-5 meciuri pe teren propriu in tot sezonul

sorin107

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de sorin107 » 14 Iul 2016, 23:13

Cu ce-i mai slab lotul asta ca cel cu care am abordat playoutul? Au plecat achim, iliev, herghe, straton. In afara lui iliev, poate, nicio pierdere.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de romaad » 14 Iul 2016, 23:20

Au plecat 4, a venit niciunul daca iau in considerare ca portarii de au venit nu ii consider peste Straton si Popescu, iar pe Rambio ala deocamdata nu pot sa il consider transfer. Chiar daca ar fi vreo scula, ceea ce nu cred, probabil se va duce jumatate din sezon de toamna pana sa se puna la punct cu fizicul. Nu ai solutie pentru postul de fundas dreapta, nu ai solutii pe postul de fundas central in conditiile in care e demosntrat ca Popov si Acka sunt foarte predispusi la accidentari, nu ai concurenta pe posturi, in atac ne bazam in continuare pe o viitoare explozie a lui Ivan, Mateiu pare scos din forma si din primul 11, pe banda ne bazam pe Baluta, si el practic fara concurenta pe post/ Since rnu vad motive sa fiu optimist. Amicalele nu au legatura cu meciurile oficiale, sunt alta mancare de peste. Si nu mai e nevoie sa va aduc aminte ce rezultate am avut cu Gane in amicale

PS - Herghe probabil si in somn e mai fotbalist ca Mazarache

olteanu_pm
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 01 Oct 2014, 20:57

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de olteanu_pm » 14 Iul 2016, 23:41

Forzza Știință

Trimis de pe al meu Lenovo A5000 folosind Tapatalk

JustME

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de JustME » 15 Iul 2016, 00:16

lotul e clar subtire dpdv numeric. de exemplu in momentul asta avem fix 3 fundasi centrali: Popov, Acka si Kay. desi realist vorbind avem doar 2 Kay e mai mult la numar iar hreniuc ala e aerian total.

avem un prim 11 bunicel in rest e subtire rau lotul:
Calancea/Draghia/Vlad
Dumitras/Briceag, Popov/?, Acka/Kay, Vatajelu/?
Baluta/?, Madson/Mateiu, Zlatinski/Screciu, Bancu/Surugiu
Ivan/Rocha
Rambo/Mazarache
ar mai fi Robert Petre (in banda dreapta) dar sincer nu prea a rupt gura targului in cantonament sau Ciocoteala (fundas central) insa nu ii vad capabili sa faca fata la nivel de liga 1 inca.

deci momentan avem cam 22 de jucatori insa din astia 22 vreo 5 sunt under 20: Ivan, Screciu, Petre, Vlad si Ciocoteala. parerea mea e ca lotul trebuie intarit pt ca or sa vina accidentarile, or sa vina suspendarile..

primul 11 in meciul cu Pandurii asa cum l-as vedea eu:

Calancea
Dumitras, Popov, Acka, Vatajelu
Baluta, Madson, Zlatinski, Bancu
Ivan
Rambo


probabil Multescu va juca cu Briceag in locul lui Dumitras si Mazarache in locul lui Rambo. greu de crezut ca va juca din prima cu Rambo sau Rocha care nu-s pusi la punct cu pregatirea fizica - cel putin bezmeticul de Rocha sigur sta prost cu pregatirea.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2016, 00:42

Meci greu, cu o echipa care joaca in cupele europene de cativa ani incoace.
Veniri: Cl. Voiculeț (ASA Tg. Mureș), Buleică (împrumut expirat Chiajna), Bărbuț (ACS Poli), Obodo (Chiajna), Herea (liber), Amiche (Barakaldo)
Plecări: Mingote, Nicoară, Săpunaru, Erico (contracte expirate), Ropotan, Răduț (ambii la Hatta Club - EAU), Antal (împrumut expirat Hapoel Tel Aviv), Vasco Fernandes (Vitoria Setubal), Al. Ciucur (CSMS Iași), Welington (AEL Limassol)

Din pacate, transferurile promise de M.P. se lasa asteptate. Briceag fundas dreapta - o eroare, justificata probabil prin salariul mare pe care il incaseaza jucatorul.
Avem nevoie de un fundas central si un mijlocas ofensiv (Bicfalvi?). O victorie in conditiile actuale este greu de obtinut, daca nu chiar imposibil.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de romaad » 15 Iul 2016, 00:52

astia de la Pandurii in ciuda prohodului care li se canta, au reusit sa aduca cativa jucatori interesanti. In special Obodo ala....

Thunder

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de Thunder » 15 Iul 2016, 02:14

Trust in the Gigi effect!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de blixa » 15 Iul 2016, 08:42

Ia sa vezi ce-mi zice subconstientul:
1. Mai vin jucatori
2. Batem la Severin
acum, rationand, nu vad cum vreunul venit pe final ar putea juca nepregatit, deci nu inteleg de unde credinta ca vom bate.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de DeuxEx » 15 Iul 2016, 09:31

Ora e perfecta pentru fotbal (21.00). Jucatorii nu vor fi molesiti de caldura, lucru ce va fi in beneficiul spectacolului.

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis