[Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum debutam in noul sezon ?

Poll ended at 22 Iul 2016, 19:45

cu victorie
24
73%
cu un meci egal
6
18%
cu o infrangere
3
9%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de jianu_max » 24 Iul 2016, 13:19

daca este vorba despre meciul de la pitesti cu steaua, a explicat Dxtr ce s-a intamplat atunci!!
Eu zic ca putem face ceva si sa ne vedem in deplasari toti in peluza!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de valentin0001 » 24 Iul 2016, 13:44

jianu_max scrie:daca este vorba despre meciul de la pitesti cu steaua, a explicat Dxtr ce s-a intamplat atunci!!
Eu zic ca putem face ceva si sa ne vedem in deplasari toti in peluza!
Este vorba de un meci de acasa, nu mai stiu exact cu cine am jucat. Oricum numai conteaza trecutul, prezentul si viitorul conteaza. :) ucv
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de SLH » 24 Iul 2016, 14:36

valentin0001 scrie: Cum nu e cazul peluzei? Dar sezonul trecut cand ati sarit toti pe unul sa-l jucati in picioare la finalul unui meci pentru ca s-a pus in fata banner-ului sau ca a strigat demisia. (Nu mai stiu exact de ce l-ati capacit)
La meciul cu steaua am batut un pseudointerlop pentru ca mi-a dat un pumn in fata nu pentru ca statea in fata mesajului. Despre faza cu demisia nu stiu, dar ma indoiesc ca e adevarat, poate intre noi sa isi dea oamenii capace in niciun caz unor necunoscuti.
Oricum avem cea mai freestyle peluza din lume(asta e defectul principal), fiecare sta unde vrea, poti sa stai pe scaun poti sa stai chiar si in maini daca atat te duce capul, poti sa nu canti nimic tot meciul, dar intre cantece cand e liniste sa zbieri la un jucator, la un steward sau la luna, poti sa pui pe gard ce vrei tu, se da tonul din 15 parti. Toate asta ca sa vina cat mai multa lume, dar n-ai cu cine.

La noi pur si simplu nu exista obiceiul de a sustine echipa, ci doar de a o urmarii, eventual de a o invoca de 2-3 ori pe meci strigand 'Stiinta' cate 10 secunde dupa goluri sau ratari. Daca nu merge bine echipa nu o sa avem o peluza plina in veci. A doua problema cred ca e lenea. Restul sunt doar scuze, pentru ca pana la urma peluza este numai un loc. Poti si ar trebui sa iti sustii echipa indiferent unde stai pe stadion.
Nu-ti place ce se intampla in peluza in momentul asta, te implici, fie in peluza, fie lansezi un noi proiect in alta parte a stadionului. Din pacate aici apare una din probleme - lenea. E simplu sa spui ca nu iti place un steag si e greu sa te apuci sa faci tu unul mai frumos, e simplu sa nu iti placa o coregrafie si greu sa vopsesti una mai frumoasa, e simplu sa nu canti un cantec 'ca nu iti place' si e greu sa compui tu altul care sa placa lumii si sa ajunga sa fie cantat de tot stadionul.

Ca sa inchei, ca si asa e prea lung mesajul, desi discutia ar trebui sa fie scurta. Sa se gandesca fiecare sincer care din urmatoarele variante ii se potriveste: 'Nu am fost in stare sa mergem nici macar unul la ultima deplasare la Timisoara. Suntem o galerie de [cenzurat]' sau 'Nu au fost in stare sa mearga nici macar unul la ultima deplasare la Timisoara. Sunt o galerie de [cenzurat]'.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de DeuxEx » 24 Iul 2016, 14:58

Bine punctat, SLH! Pana echipa nu va merge bine, peluza nu va fi plina...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de DeuxEx » 24 Iul 2016, 21:52

Avem probabil cei mai inofensivi "ultrasi", asa ca nu vad asta o problema!

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de valentin0001 » 24 Iul 2016, 22:22

alextudi scrie:
valentin0001 scrie: Cum nu e cazul peluzei? Dar sezonul trecut cand ati sarit toti pe unul sa-l jucati in picioare la finalul unui meci pentru ca s-a pus in fata banner-ului sau ca a strigat demisia. (Nu mai stiu exact de ce l-ati capacit)
Poate lumea e "speriata", cum ziceti voi, si din cauza unor persoane ca tine care vorbesc cu convingere despre chestii pe care nu le cunosc. Ai fost acolo sau pur si simplu ti-a spus cineva ca asa s-a intamplat?


Sent from my iPhone using www.craiova-maxima.ro mobile app
Am specificat in comentariu ca nu mai stiu de ce și-a luat-o ala.
Am fost acolo, acolo am avut abonamentul si acolo o sa il cumpăr si pentru sezonul acesta si spre surprinderea ta, de fiecare data când ajung la meciuri (din păcate deși am avut abonament nu am putut sa ajung la fiecare meci) cant cu voi cot la cot si nu mănânc semințe ca alții.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de _T@V_ » 25 Iul 2016, 10:39

Nu mi-au trecut nici acum nervii. Cum ma nene sa te grabesti sa repui mingea in joc pentru victorie, dar sa iei bataie cu gol in ultimele 10 secunde. Prostii satului, noi suntem aia... Daca tot ai vazut ca am facut un meci slabut, stai naiba in banca ta si trage de egalul ala nesperat, ca nu esti MU sa bati in prelungiri... Dar asa se intampla cand suntem prosti de nu stim sa trecem strada, nu ne vedem lungul nasului.

Acuma, despre joc in sine, speranta ar fi. Daca nu le dadeam cadouri (mai ales primul gol), bAndurii erau pusi la respect, pedalau in gol. Nu prea reuseau sa lege nimic, ba mai mult, noi eram formatia care tragea sa joace ceva. Ca nu prea ne-a iesit, asta-i alta poveste, dar noi macar incercam continuu, ei se aparau. Aia erau praf, si nu prea reuseau sa lege nici macar pasele noastre de-a latul.

Cat despre Briceag... in fine. Io stiam ca vad tot timpul altfel decat restul lucrurile, dar chiar ca la meciul asta n-am avut niciodata o asemenea "revelatie". Pai mai vericilor, asta a fost peste Achim si Dumitras la un loc. A urcat continuu si a impins jocul in fata, si chiar cu piciorul lui lipsa pentru centrare, tot el a fost cel care a dat mingea covrig pe capul lui Ivan din plasa laterala din prima repriza. A intrat continuu in combinatii cu Bancu si Baluta. A cerut tot timpul mingea si nu s-a ascuns de ea. A arat partea aia de teren. Nu e vina lui ca Rocha si Zlatinski s-au kaCrat in el de meci si cu 20 de secunde inainte de final au pierdut mingea cand toata echipa era sus sa incerce victoria.

Pentru mine puscariile au fost Mateiu si Ivan. Pe Maza nici nu-l pun, ca acolo'i din oficiu.

LiviuB

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de LiviuB » 25 Iul 2016, 11:02

acelasi sentiment de frustrare il simt si eu si astazi... atata iresponsabilitate nu am vazut la alte echipe... chiar si la faza aia din final - rocha, cat e el de batut in cap, nu ai voie sa dai pasa in centru cand ala e intre 3 adversari... fara sa fie vreo revelatie - Rambe s-a vazut imediat.
apoi, Bancu si Baluta zici ca joaca de amorul artei.. trateaza cu atata lejeritate ocaziile...
si mie mi-a placut briceag, nu cred ca are vreo vina la gol... nici nu avea cum sa mai ajunga cand el batuse autul.
Mateiu defensiv a fost ok, a blocat si in situatie de ultim aparator, dar ofensiv a fost 0.
fundasii centrali au jucat f bine daca scoti fazele celor 2 goluri... dar sa gresesti in asemenea hal (Popov) e inadmisibil. la fel, Acka a fost fentat ca in curtea scolii.
pacat - pt ca, asa modest cum am jucat, se putea obtine un punct dar atata prostie... si mia-m adus aminte ca in sezonul trecut ne trebuia un singur punctulet...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de DeuxEx » 25 Iul 2016, 11:21

Hai, mah, ca nu e dracu asa de negru! Am controlat meciul cap-coada, i-am dominat pe terenul lor. Si ganditi-va ca Bandurii sunt echipa de cupele europene! Fara cele doua greseli, veneam cu minim 1 punct de la Severin.
Ca idee, sunt singurul care la faza ce a dus lapenalty-ul nostru a vazut offside la Rocha?

PS: aveam nevoie de un dus rece rapid, sa ii trezeasca pe unii care inca visau la victoria cu Zenit.

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de LiviuB » 25 Iul 2016, 11:37

nu stiu daca nu a fost offside si la golul 2 al lor, cand a oprit mingea vatajelu...

iuli

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de iuli » 25 Iul 2016, 12:27

T@V,Briceag n-are ce cauta acolo.o echipa cu pretentii nu face astfel de improvizatii,ce joc a impins Briceag?ca se bloca mereu Acka cu mingea la picior din cauza lui si a lui Ivan.Zlatinski e prea lent si fara curaj,noi de la venirea lui am pierdut mult din viteza pe faza de atac.toate mingiile le joaca la siguranta sau inapoi.vreau sa vad ca Multescu are curaj si-l tine pe banca.trebuie jucat cu Mateiu si Madson in spatele brazilianului Gustavo.Rambe pare mai fotbalist decat Mazarache,dar a jucat prea putin sa ne dam seama.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de _T@V_ » 25 Iul 2016, 12:47

Mdea... nu prea stiu ce treaba are Acka cu Briceag caci cam stau pe parti diferite ale terenului, dar Iuli, campul ala gol pe care Acka se simtea nevoit sa-l acopere era rezultatul urcarii lui Briceag/Vatajelu. Tragea omul dupa el, si Acka ramanea cu o gramada de camp de acoperit.
Fundasul se lipeste de banda si urca, coborarea lui Zlatinski/Mateiu + cei doi fundasi centrali ajuta la debarasarea de varful/varfurile adversarilor (mai ales daca astia sunt cam in urma cu pregatirea fizica cum a fost cazul cu Herea si Hora), si apoi Acka sau Popov se trezesc pe campie, pe o poenita :)(

iuli

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de iuli » 25 Iul 2016, 13:11

pai asta spun ca se blocau toti pt ca Briceag pe dreapta si Ivan pe stanga erau cumva stanjeniti.Bancu a fost din alt film,deci pe flancuri singurul care facea ce trebuie era Vatajelu.a fost chiar o faza in prima repriza cand Vatajelu adus de faza a fost nevoit sa faca treaba lui Briceag pe contraatac.cu o singura centrare in 90 de min,Briceag nu e fundas dreapta.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de mihu » 25 Iul 2016, 13:18

eu zic ca Briceag a fost mult mai bun decat Achim, dar na ce sa faci ca atunci cand trebuia sa centreze se intorcea mereu sa dea cu stangul...ce bine ar fi fost sa fi fost de picior drept !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1]: PANDURII - UNIVERSITATEA

Mesaj de DeuxEx » 25 Iul 2016, 14:06

Pai nu stiu de ce nu se antreneaza individual sa centreze cu dreptul... Ar fi o surpriza pentru orice fudas advers, intrucat nimeni nu s-ar astepta sa dea o centrare cu dreptul.

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis