[Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum ne prezentam in primul meci "acasa" din sezonul 2016-2017 ?

Poll ended at 01 Aug 2016, 10:53

3 puncte, victorie fara discutie
19
59%
egal, ne impiedicam iarasi
7
22%
0 puncte, ratam complet startul de sezon
6
19%
 
Total votes: 32

Thunder

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de Thunder » 01 Aug 2016, 19:09

ma pt astia de suntem la capsuni prin anglia, unde ochim si noi meciu`?


sorin107

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de sorin107 » 01 Aug 2016, 19:11

Cum se lipeste bezmeticul la gol, incredibil...


Sent from my iPhone using Tapatalk

LiviuB

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de LiviuB » 01 Aug 2016, 19:12

Nu il mai suport pe zlatinski. Mai strica si mingile din ofensiva

Thunder

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de Thunder » 01 Aug 2016, 19:14

Gracias Just!!!

sorin107

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de sorin107 » 01 Aug 2016, 19:16

Astora ar trebui sa le dam 5. L-as debuta pe screciu in locul lui madson. Si, evident, pe gustavo


Sent from my iPhone using Tapatalk

JustME

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de JustME » 01 Aug 2016, 19:16

Thunder scrie:Gracias Just!!!
cu placere vere, in general merge foarte bine streamul respectiv.
sorin107 scrie:Astora ar trebui sa le dam 5. L-as debuta pe screciu in locul lui madson. Si, evident, pe gustavo
si eu dar dupa ce le mai dam unul :)( nu de alta dar sa nu ne jucam cu focul. chiar daca ASA e pamant noi avem talentul de a face cadouri - ca in meciul cu Pandurii.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de anakin » 01 Aug 2016, 19:22

Cei care sunt din Craiova de ce nu merg la meci? Mi se par goale rău de tot tribunele.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de DeuxEx » 01 Aug 2016, 19:26

Eu i-as baga pe Gustavo, Surugiu si Screciu dupa pauza... Dar am un feeling ca intra Mazarache si cu Baluta!

Ma, nu stiu voua, dar mie evolutia lui Popov in banda dreapta mi s-a parut foarte buna, comparativ cu Briceag.
Last edited by DeuxEx on 01 Aug 2016, 19:27, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de Bobby » 01 Aug 2016, 19:26

Bai Anakine, ai tu dreptate ca Universitatea Craiova este una singura, echipa cu leul pe tricouri :-)

LiviuB

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de LiviuB » 01 Aug 2016, 19:28

O prima repriza modesta ib care ne am batut joc de multe ocazii. Vad ca nu am invatat multe din meciul cu pandurii. Madson e modest iar Ivan nu inteleg de ce e disperat sa demonstreze ceva. Le face jocurile astora din presa si se uita in gura lor. El e un jucator de 19 ani care trebuie sa joace fotbal, atat. Rambe... nu stiu cum poti sa ratezi de acolo... un atacant adevarat dadea gol

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de anakin » 01 Aug 2016, 19:30

Bobby scrie:Bai Anakine, ai tu dreptate ca Universitatea Craiova este una singura, echipa cu leul pe tricouri :-)
Așa a fost din 1983 încoace și așa ar trebui să fie mereu. Iar cuvintele le aparțin lui Aurel Țicleanu și Ilie, nu mie :)
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

k3ky-
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 28 Iul 2016, 20:45

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de k3ky- » 01 Aug 2016, 19:31

Nu stiu ce e de reprosat la aceasta repriza, am jucat spre foarte bine, multe ocazii, am urcat in atac, fundasii participa la joc, doar lipsa de valoare de acolo din fata portii a facut sa fie doar 1-0. Bine ca noi avem talentul dd a ne da cu barda-n [cenzurat], sa vedem daca reusim sa evitam asta.

PS: la asta se adauga si adversarul care e pe burta.
Guess who's back, back again :up:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de Bobby » 01 Aug 2016, 19:34

Pe undeva poate fi si o lipsa de incredere in fortele proprii...citeva rezultate pot oferi incredere, sau, dimpotriva, citeva rezultate proaste pot taia elanul complet, cum s-a intimplat campionatul trecut la inceput.

Echipa arata mai bine fara Mazarache.

JustME

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de JustME » 01 Aug 2016, 19:36

anakin scrie:
Bobby scrie:Bai Anakine, ai tu dreptate ca Universitatea Craiova este una singura, echipa cu leul pe tricouri :-)
Așa a fost din 1983 încoace și așa ar trebui să fie mereu. Iar cuvintele le aparțin lui Aurel Țicleanu și Ilie, nu mie :)
n-am inteles niciodata ostilitatea asta fata de stema veche in dungi (si vorbesc la modul general pt ca si la noi la CS U sunt multi pe care parca ii deranjaza stema in dungi). si mie imi place mai mult stema cu leul dar si cea veche face parte din istoria Stiintei si are farmecul ei.

revenind la meci o repriza decenta insa presarata cu foarte multe greseli. pase date aiurea si mingea pierduta in pozitii ce puteau sa fie periculoase. o echipa decenta putea sa ne taxeze lejer. imi place sa cred ca putem mai mult si cu un adversar atat de slab ar trebui sa putem mai mult. daca eliminam greselile copilaresti si nu mai ratam atat de mult m-as declara relativ multumit.
Last edited by JustME on 01 Aug 2016, 19:39, edited 2 times in total.

Închis